Jump to content

Müslümanlar ve türleri

Recommended Posts

Baştan sona yanlışlarla dolu bir yazı daha önce de demiştim ttorunu senin yazılarını gülmek için okuyorum diye

baya güldürdün beni gene :lol: ama iddialarına da cevap vereceğim

1-fethullahçılık ayrı nurculuk ayrıdır fethullah gülen nurcu olmadığı gibi artık mümin de sayılmıyor nurculara göre

hem fethullah sadece nurculara değil diğer tüm gruplara da terstir.

islamın yıllarca düşmanlığını yapmış chp zihniyetine verdiği destekten anlaşılabilir aslında sizin de en iyi müttefikiniz olmalı

2-yaklaşık 90 yıldır bu ülkede nurculuk vardır hangi olaya karışmışlar?

yıllarca baskı altında tutulmalarına karşın gösterimi yapmışlar isyanmı etmişler? şimdiye kadar ne zararları görülmüş bu ülkeye?

3-Evlerde kalan herkes kendi isteğiyle kalıyor isteyen gider başka yerde kalır kimse kimseyi zorlamaz

4-namaz kılmak iman hakikatlerini öğrenmek Kuranın tefsiri risale-i nuru okumakla meşgul gençler

mümkün olduğunca haramlardan sakınır terbiye ve edeple hareket eder bunun neresi yanlış?

5-senin anlayışına göre kızlı erkekli evde kalanlar hertürlü içki sigara vb kullanıp cinsel özgürlüklerini alabildiğine yaşayan gençler ilerici ve sosyal

kendi halinde namazını kılan kuran hakikatlerini öğrenmeye çalışan haramdan kaçan geçler gerici ve asosyal öylemi? bu nasıl bir mantık?

6-sen ateist halinle git dini imani konularda süleymancılara nakşilere vb gruplara bir soru sormaya kalk bakalım sana ne cevap verirler

nurcular bildiklerini paylaşır ve hersoruya da cevapları vardır ateizmi kökünden yıkmıştır nurcular

bu sitede islama karşı her sorulan sorunun risale-i nurda karşılığı cevabı vardır nasıl cahil oluyorlar o zaman?

7-Bu zamanda internetin bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde kimse kimsenin beynini yıkamaz robota dönüştüremez

hakiki robotlar veya ezberindeki aynı yaveleri papağan gibi bozuk plak gibi tekrarlayan ateistlerdir

8-Bugün itibariyle bediüzzamanın eseri Risale-i Nur 42 dile çevrilmiş tüm dünyada okunmaktadır

http://www.ihlasnurnesriyat.com/

nasıl bir deli ki eserleri 90 yıldır sürekli okunuyor hakkında bir yılda 100 lerce sempozyum kongre ve ulusal ulslararsı toplantılarda sürekli irdeleniyor

uluslararası sempozyumlarda 100lerce din alimi hatta hristiyan ilahiyatçılar bile risale-i nur hakkında bildiri sunuyorlar

daha yazacak çok şey var vaktim yok önce nurculuk nedir bir araştırın sonra yazın arkadaşım

ertugrul_gunay_said_nursi_ulkemize_rehbe

167850.jpg

546_317_86e72c39-said-nursi-gibi-iyilik-

ED4_6-inci-Risale-i_Nur-ve-Ittihad-i_Isl

sudan-uluslararasi-bediuzzaman-ve-risale

8-risale-i-nur-ve-ittihad-i-islam-sempoz

Risale- i Nur Sempozyumlarından

Her zaman ki gibi cehalet akan bir yorum.

1)ben hepsi fetoşçu diye bir genelleme yapmadım. ama ne farkeder ki? nurcuların hepsi robot hepsi zavallı ve hepsi zırcahil.

2)90 yıl boyunca insanların dini duygularını sömürdüler. Düşünemeyen, hiçbir şeyi sorgulamayan, asosyal, dogmatik, zırcahil zavallı robot çocuklar yetiştirdiler. Fakir ailelerin kanını sülük gibi emdiler.

3)evet ama sapık gibi hiç tanımadığınız insanların numarasını bulup sürekli arayarak onları rahatsız ediyorsunuz. Sülük gibi, kene gibi çocukların yakasına yapışarak, yalvarıp yakararak o iğrenç evlerinize götürmeye çalışıyorsunuz. Her fırsatta çocuklara hadi gel bak ne güzel pilavlı sohbet çiğ köfte var o var bu var diyerek zorla zavallı çocukları kendinize mürit yapmaya çalışıyorsunuz. Büyük bir aptallık edip o iğrenç barakalara giren çocukları da köle gibi kullanmaya başlıyorsunuz. Hadi şu kitabı oku, şu risaleyi oku, şu duayı ezberle, namaz kıl vs. Kurban zamanı çocuklara zorla dilencilik yaptırıyorsunuz. Arkadaşlarına küçük düşürüyorsunuz. Zorla milleti o iğrenç gazetelerinize abone yapıyorsunuz. Sizin zaten her şeyiniz zorlama ile. Birer sülüksünüz siz. Zavallı sülükler.

4)evet çocuklar dersleriyle ilgilenmesi gerekirken bir akıl hastasının yazdığı saçmalıklarla boş yere beyinlerini yoruyorsunuz.

5)ben gidin kızlı erkekli yurtta kalın sürekli seks yapın diye bir şey mi dedim? nerenden çıkardın bunu?

6)bu maddeye sadece gülüyorum :D Nurcular dünyanın en cahil insanlarıdır. Onlar kim ki ateizmi yıkacakmış? Siz anca bu videodaki gibi cahil özenti çakma ateistlerle tartışırsınız.

7)yalan mı? o çocukların hepsi birer zavallı robot köle değil mi? işemek için kıçını silmek için bile abilerinden izin alan, abilerinin hiçbir emrini sorgulayamayan, abilerinin aptalca fikirleriyle yaşayan zavallı robotlar değil mi? kime oy vereceğini bile o zırcahil abilere soran zavallılar değil mi?

8)bu resim neden tersini söylüyor peki?

İddiaların fethullahçılar için geçerli olabilir

kaç defa dedik fethullahçılık ayrı nurculuk ayrı diye

nurcular siyasetle ilgilenmez parti tutmaz şirketi gazetesi tv si vb olmaz

yoksa nurculkla ilgili diye iddia ediyorsan hala delil isbat kaynak alalım

yoksa kaynağın işkembe i kübrandan veya k.çından sallayıp sallayıp yazıyorsun demektir

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya evet herkes dinsiz olsun sonra kaos kuralsız kaidesiz canavarlaşmış insanlar topluluğu olsun

izle:

mad max 1-2-3

book of eli

filmleri gibi ;)

tabi , herkes dindar olunca sevgi ve barış dünyası olacak dimi ? aptallar sizi

Sitelerde Paylaş

mustafa ahmaklıkta sınırı aştın çağ atladın

100 yerde yazdık FETHULLAHÇILIK AYRI NURCEMAATİ AYRIDIR DİYE

nurcemaati nedir ne değildir öğren de gel

hakaret etme sebebiniz nedir ?...temelde nur cemaatinin bir kolu olarak ortaya çıkmıştir Gülen cemaati...tasvip edip etmememiz gerçeği değiştirmez.Her neyse...ben örnekler ,kanıtlar ve söylemlere bakarım.. hükümet nur cemaati,hükümet gülen cemaati arasındaki ticari ve şirketler ilişkisini gösterebilirim...neyse siz saygısiz davranıyor ve hakaret ediyor olabilrsiniz ama benden size saygilarla tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

144643.jpg
Milat Gazetesi yazası İsa Tatlıcan yazdı

Risale Haber-Haber Merkezi

Milat Gazetesi yazası İsa Tatlıcan, "Nurculuk ile Gülen Cemaati arasındaki 8 fark"ı yazdı.

Yazı şöyle:

Nurculuk hareketinin ileri gelenleri ve Bediüzzaman’ın hayatta kalan son dava arkadaşları geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek basın bildirisi yayınlamıştı.

Basın bildirisinde, seçilmiş iktidara savaş açan Gülen Cemaati’nin, ana hatlarını Bediüzzaman’ın çizdiği Nurculuk’la uzaktan yakından ilgisinin olmadığı vurgulanıyordu.

Bu açıklamanın ardından Cemaat medyasında bazı cevaplar, sosyal medyada da Nurcu ağabeyleri karalayıcı yorumlar görmeye başladık.

Hocaefendi’nin kendi dini ekolünü oluşturma özgürlüğü yok mu?

Peki hangisi doğru?

1956 yılında Risale-i Nur hareketiyle tanışan, 1970’li yılların başında bağımsızlığını ilan eden Fethullah Gülen Hocaefendi’nin başlattığı bu hareket, Nurculuk’tan duygusal bir kopuş mu yaşadı?

Yoksa Fethullah Gülen Hocaefendi,

Bediüzzaman’ın açtığı yolda,

hiç taviz vermeden ilerliyor mu?

Aslına bakarsanız bu meselenin tarafı değilim.

Nur Cemaatiyle de

Gülen cemaati ile de bir bağlantım yok.

Hocaefendi’nin,

Bediüzzaman’ın söz ve uygulamalarını harfiyen yerine getirmesini,

“Ağabey”lerin sözünden çıkmaması gerektiğini de savunmuyorum.

Aksine Bediüzzaman’ı kendi açısından yorumlamasını ve yeni bir akım ortaya çıkarmasının özgürlük alanı içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dini konularda kendini yeterli gören her alimin kendi ekolünü yaratmasını da bir zenginlik olarak görüyorum.

Dahası, Nurcu ağabeylerle

Hocaefendi arasındaki ihtilaf konularının bazılarında Hocaefendi’yi haklı buluyorum. Anlayacağınız bu yazı “Nurcu ağabeyler doğru yapıyor,

Hocaefendi de doğru yoldan sapıyor”

yazısı değil, bir durum tespitidir.

İşte merak edenler için klasik Nurculuk ile Gülen cemaati arasındaki 8 fark.

Neden Bediüzzaman değil “Hz.Pir”?

1-Yeni Asya,

Yeni Nesil,

Yazıcılar,

Sungur Ağabey,

Kırkıncı Hoca,

Said Özdemir,

Mehmet Fırıncı

ve Abdullah Yeğin Ağabey gibi Nurculuk hareketinin tüm grupları Bediüzzaman’dan ismi ile bahseder.

Sohbetlerde sürekli Bediüzzaman’a vurgu yapılır.

Fethullah Gülen Hocaefendi ise sohbetlerinde Bediüzzaman vurgusundan kaçınır.

Konu kaçınılmaz olarak Bediüzzaman’a gelirse,

kendisinden “Hazreti Pir” şeklinde bahseder.

Zaman gazetesinde bile Bediüzzaman hakkında çok az haber görürsünüz.

Bu sansürü,

“Bediüzzaman’ın görüşleri Gülen Cemaatine dar geliyor” şeklinde açıklayanlar da var,

“zor zamanlarda yapılan bir tedbir,

zamanla alışkanlığa dönüştü” şeklinde yorumlayanlar da…

Risale-i Nur mu, Kırık Testi mi?

2-Nurcu grupların tümünde Risale-i Nur külliyatı

Kur’an ve Sünnet’ten sonra dinin üçüncü başvuru kaynağıdır.

Hatta Kur’an’ı ve Hz. Peygamberi anlamak için öncelikle Üstad’ın eserlerine başvururlar.

Gülen Cemaati’nde ise temel kaynak Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kitapları ve vaaz CD’leridir.

Cemaatin eski abilerinin dışında Risale-i Nur Külliyatına hakim cemaat gönüllüsü sayısı çok azdır.

Sadeleştirme meselesindeki ihtilaf

3-Nurcu gruplar ve Bediüzzaman’ın son talebeleri,

Risale-i Nur’ların dilinin sadeleştirilmesine,

sansürden geçirilmesine karşıdır.

Bu konuda açılan davalar ve yayınlanan deklerasyonlar bulunuyor.

Buna rağmen Gülen cemaati,

Risale-i Nur Külliyatı’nı sadeleştirdi

ve bu eserler cemaate yakınlığı ile bilinen Ufuk Yayınları bünyesinde yayınlandı.

Diğer Nurcu gruplar ise,

Gülen Cemaati’nin Külliyatı sadeleştirmesi meselesindeki itirazlarını http://www.risalemedokunma.com internet sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaştı.

Hocaefendi neden yurtdışında yaşıyor?

4-Bediüzzaman Said Nursi 73 yıllık ömrünün 33 yılını hapis ve sürgünlerde geçirmiş,

ama hiçbir zaman başka ülkede yaşamayı düşünmemişti.

1. Dünya Savaşı’nda Kafkas cephesinde Ruslara esir düşmüş,

2,5 yıl esir kaldıktan sonra kaçarak büyük zorluklarla yine İstanbul’a gelmişti.

Bediüzzaman’dan sonra gelen Nurcu gruplar da Bediüzzaman gibi zorlukları Türkiye’de göğüslemişti.

Fethullah Gülen Hocaefendi ise Bediüzzaman’ın aksine 28 Şubat döneminin ağır şartları nedeniyle hicret etmeyi tercih etti.

(Hicret, şartları oluştuğunda Kuran’a göre bir ibadet, hatta zorunluluktur. Hocaefendi, o dönemde hicret ederek doğru olanı yapmıştır.

Günümüz şartlarında ise bizce doğru olan,

fitne ateşinin söndürülmesi için Türkiye’ye dönüp hizmetin başında olmasıdır.)

Nurculuk hep siyasetten uzak durmuştur

5-Bediüzzaman “eûzu billahi mine’ş-şeytani ve’s-siyase” diyerek ve “şeytan ve siyasetten Allah’a sığınırım” vurgusu yaparak Nurculuk hareketi ile siyaset arasında kalın bir çizgi çekmişti.

Bediüzzaman ve Nurcular hiçbir dönemde siyaset yapmamışlar ama siyaseti dine hizmet ettirmek için Demokrat Parti ve bu geleneği sürdüren partileri desteklemeyi bir yöntem olarak benimsemişlerdi.

Gülen cemaati ise bu sınırın ötesine geçerek siyasetin içine girdi,

cemaatini siyasallaştırdı.

Hocaefendi’nin en yakınındaki isimlerden biri olan

İlhan İşbilen başta olmak üzere birçok isim siyasi süreçlerde yeraldı.

Cemaat medyasının yazarları siyasetsiz nefes bile alamaz hale geldi.

Bununla da yetinmeyen Gülen hareketi,

son dönemde bir cemaat gibi değil,

islamcı siyasetin önünü kesmeye çalışan bir muhalefet partisi gibi hareket etmektedir.

Bediüzzaman dini tavizsiz yaşadı

6-Bediüzzaman inancını tavizsiz yaşamıştır.

Risale-i Nur Külliyatı bunun şahitidir.

Ankara Valisi Nevzat Tandoğan’ın sarığını çıkarması isteğini “Bu sarık bu başla beraber çıkar” diyerek bu duruşunu ortaya koymuştur.

Benzer bir diyaloğu Atatürk ile yaşamış ve Deccal hadisleri ile Atatürk’ü kastettiği iddia edilerek yargılanmış ve hapisten çıktıktan sonra bu sözlerini tevil etmemiş,

Beşinci Şua’da geçen o sözlerini Risale-i Nur’dan çıkarmamıştır.

Nurcular da bu konuda Bediüzzaman’ın yolunu takip etmiştir.

Gülen Cemaati ise bu konuda daha esnektir.

Bugün AK Parti iktidarına savaş açan Gülen cemaati,

aslında resmi otorite ile son derece barışıktır.

Birçok meselede olduğu gibi başörtüsü dayatmasında da taviz vermişlerdir.

“Başörtüsü füruattır” diyerek 28 Şubat’taki başörtüsü direnişini kıran Hocaefendi’nin sözleri “Bu sarık bu başla beraber çıkar” diyen Bediüzzaman gibi tarihe geçmiştir.

Hocaefendi “Nurcu” olarak anılmaktan rahatsız mı?

7-“Nurcu” sıfatı Risale-i Nur Külliyatı’nda müspet manada birçok kez kullanılmıştır.

Bediüzzaman’ın yolunu takip eden arkadaşları “Nurcu” olarak anılmaktan hiçbir zaman rahatsız olmadılar.

Sohbetlerinde Bediüzzaman ismini kullanmayı tercih etmeyen, gönüllülerine “Risale-i Nur Külliyatı” değil

kendi eserlerini tavsiye eden Hocaefendi

“Nurcu” olarak anılmayı her fırsatta reddetmiştir.

Bir eserinde “Hayatımda,

Doğu’dan

ve Batı’dan pek çok tarihçi,

edebiyatçıyı okuyup,

kendilerinden istifade ettiğim olmuştur.

Bediüzzaman Said Nursî de bunların önde gelenlerinden biridir.

Kendisini görmüş değilim.

Diğer taraftan,

hayatımda -ci, -cu gibi, bir gruba aidiyet ifade eden sözleri hiç kullanmadım.” diyerek “Nurcu” olarak anılmaktan duyduğu rahatsızlığı dile getirmiştir.

Türkçe Olimpiyatları ve mahremiyet meselesi

8- Bediüzzaman,

kadının mahremiyeti,

tesettürü,

kadın-erkek ilişkileri meselesini Lemalar isimli eserinde ayrıntılı olarak anlatmıştır.

Nurcu gruplar,

sosyal yapı değişse de hâla geleneksel kadın-erkek mahremiyetine önem verir.

Gözlemleyebildiğim kadarıyla

Gülen Cemaati tabanının mahremiyet konusunda en az diğer Nurcu gruplar kadar titiz olduklarını,

bu konuda haksız eleştirilere maruz kaldıklarını düşünüyorum.

Ancak Türkçe Olimpiyatları’nda bu mahremiyet duvarının yıkıldığı,

şarkılar

ve danslarla geleneksel İslam anlayışının sınırlarının çok zorlandığı da bir gerçek…

Bu tip sorulara verilecek cevaplar uzar gider.

Atatürkçülük meselesi,

hizmetten ücret talep etmeme konusu,

karizmatik liderlik mi meşveret mi tartışması,

bitmek tükenmek bilmeyen “ehven-i şer” anlayışına hiç giremedik.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz.

Fethullah Gülen Hocaefendi gençliğinde bile klasik bir Nurcu olmadı. Sadece Risale-i Nur’u değil Hayat’üs Sahabe gibi eserler okuyarak kendini bu günlere hazırladı.

1970’lerin başında temellerinin atıldığı Gülen Hareketi,

kendisine yeni bir yol,

üslup ve strateji belirledi.

Bu yeni hareketin çıkış noktası aynı olsa da ana akım Nurcular’dan farklıydı.

Zaten farklı olmasa bu kopuş yaşanmazdı.

Son dönemde yaşananlarla birlikte

Nurculuk ile

Gülen Cemaati arasındaki makas,

artık kapanmayacak kadar açılmıştır.

Sosyolojik araştırma yapanlar,

2014 yılı itibariyle,

artık Gülen Hareketi’ni Nurculuk akımından bağımsız farklı bir başlık altında değerlendireceklerdir

Tolonbeg:Görüldügü gibi Gülen bir ara NURCULARA liderlik yapsada arada başkaları adı altına sığınmayıp Saidi Nursi kadar tutucu olmamıştır.

Bir tarıhda Cumhurıyat gazatasından bir yazarla yaptığı konuşmasında Gülen , Atatürk büyük adam onu İNKER edemeyiz demişti.

Bu konuşmayı duyan adı aklıma gelmeyen komik bir TIYATROCU şöyle demişti.

BEN ÖYLE ADAMIN ELİNİ DEGİL , GÖTÜNÜ BİLE ÖPERİM :D:D:D .

Töbe esreğfırullan töbe.

GÖTTE öpülürmü :D .

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanları ikiye ayırmak daha doğru.

1 Gerçek müslümanlar(Şeriatçılar)

2 Cahil Tatlı su müslümanları(İslamı bilmiyenler)

Gerçek müslümanlar yani şeriatçılardır. Bunlar İşid El Kaide Boko Haram Hizbullah vb. terörist ögrütler. Bunlar kuranın her kelimesini uygularlar.

Tatlı su müslümanları bunların tamamı cahildir. Hiç biri kuran okumaz okusadaar anlamaz.

çok genelleme yapıyosunuz. arkadaşım ben islamı biliyorum, araştırıyorum. islamiyet ne işiddir ne el kaidedir. kuranın mealini okuyor ve anlıyorum. selametle.

Sitelerde Paylaş

çok genelleme yapıyosunuz. arkadaşım ben islamı biliyorum, araştırıyorum. islamiyet ne işiddir ne el kaidedir. kuranın mealini okuyor ve anlıyorum. selametle.

Sence Türkiye demokrasiyle mi yönetilmeli yoksa şeriatla mı yönetilmeli?

Sitelerde Paylaş

Sence Türkiye demokrasiyle mi yönetilmeli yoksa şeriatla mı yönetilmeli?

islamiyeti iyi bilmeyen (ki bu devirde çok zor) müslümanlar ülkemizi şeriatle yönetse katliam olur. iyi olmaz

ama şeriat Allah ın kanunlarıdır ki insanların koyduğu kanunlardan daha üstündür.

şeriat kavramı yanlış anlaşılmıştır, seriat masum insanları öldürem işid, el kaide vs değildir. bu örgütler islama zarar vermektedir. sence?

Sitelerde Paylaş

islamiyeti iyi bilmeyen (ki bu devirde çok zor) müslümanlar ülkemizi şeriatle yönetse katliam olur. iyi olmaz

ama şeriat Allah ın kanunlarıdır ki insanların koyduğu kanunlardan daha üstündür.

şeriat kavramı yanlış anlaşılmıştır, seriat masum insanları öldürem işid, el kaide vs değildir. bu örgütler islama zarar vermektedir. sence?

Gerçek şeriat o değil gerçek şeriat bu değil, ne şeriatmış be arkadaş! Madem 1400 yıldır şeriatın ne olduğuna karar veremiyorsunuz o zaman bırakın biz de rahat rahat demokrasimizi uygulayalım.
Sitelerde Paylaş

Gerçek şeriat o değil gerçek şeriat bu değil, ne şeriatmış be arkadaş! Madem 1400 yıldır şeriatın ne olduğuna karar veremiyorsunuz o zaman bırakın biz de rahat rahat demokrasimizi uygulayalım.

kurana bakarsan anlarsın Allahın kurallarını. insanlar karar veremez şeriat budur diye.

demokrasiyi övmen de çok mantıksız.

tüm kurallar çok mu mantıklı

katilin teki geliyor en yakınını öldürüyor, ee sonra bi kac sene yatıp çıkıyor, en fazla ömür boyu hapis yer... demokrasi dediğin bu işte

Sitelerde Paylaş

kurana bakarsan anlarsın Allahın kurallarını. insanlar karar veremez şeriat budur diye.

katilin teki geliyor en yakınını öldürüyor, ee sonra bi kac sene yatıp çıkıyor, en fazla ömür boyu hapis yer... demokrasi dediğin bu işte

Şeriat istiyorsun ama ateist kafirlerle bu forumda takılıyorsun. Müslüman adam islam şeriatı için mücadele eder, internette takılmaz.

Müslüman İşid El Kaide şeriat için dünyada cihad ediyor sen ne yapıyon. Gerçek şeriat bu değil diye zırvalıyon.

Müslüman bir ülkede demokrasinin olması imkansızdır. Kuran, devletin şeriat rejimiyle yönetilmesini ister. Şeriat dışındaki tüm rejimleri kafirlik olarak görür.

Câsiye Suresi 18.ayet – Sonra Ey Muhammed seni din hususunda apaçık bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy, bilmeyenlerin hevâ ve heveslerine uyma.

Maide Suresi 48.ayet – Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik.

Maide Suresi 44.ayet - Şu halde İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Âyetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah’ın indirdiği hükümler ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tecavüze uğrayıp üstüne de recmedilen kadınlar, hırsız zannedilip boş yere eli kesilen insanlar vs bunlar yok en azından demokraside.
Sitelerde Paylaş

Eee? Kuran, katile nasil bir ceza vermemizi ister?

Sitelerde Paylaş

Ne içtiysen bende ondan bir tane istiyorum. Hayatında bir kez bile kuran meali okumadığın yazdıklarından kabak gibi çıkıyor. Hiç konuşmasaydın da bizde birşey biliyor sansaydık.

Demek islam yanlış anlaşılmış :) Bi bitmediniz ..q. :) Şöyle yanaş bakalım biraz bir çift lafım var sana. Kuranın türkçe mealini max 4 min 3 günde okursun zaten türkçesi arapçası kadar yer kaplamıyor.

Oku gel sonra konuşalım olur mu. Buradaki insanlar kuranı din alimi diye tabir edilen ünlü hocalardan fersah fersah daha iyi bilirler ki ortalama bir müslümanı aynı cümle içinde kullanmam bile.

Kuran insan hayatını düzenleyebilecek kural ve kanunlar içermez. Kuran savaşta esir alınan kadınların tecavüze uğramasını helal kılar, insanlık ayıbı köleliğe göz yumar, kuran muhammedin hangi kadın grupları ile

ilişki kurabileceği hangilerini cariye yapabileceği ile ilgilenir. Kuran muhammedin evine gelenlerin kadınlarına bakılmamasını öğütler. Muahmmedin evinde fazla oturulmamasını da öğütler. Allaha inanıp muhammede tabi olmayanlara bile tehditler savurur. Kuranın tek amaç vardır muhammedin o anki duygularını hislerini istediğini ifade ederek, muhammedin istediklerini yapmayana hikayelerle örnekleyerek bol bol azap vaadeder. Bu tehdit ve işkence içerikli cümleler sürekli kendini tekrar eder durur.

Sen kuranı ne sandın medeni kanun kitabımı ?

tarihinde EMC2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya evet herkes dinsiz olsun sonra kaos kuralsız kaidesiz canavarlaşmış insanlar topluluğu olsun

izle:

mad max 1-2-3

book of eli

filmleri gibi ;)

Veya book of Koran gib. Herkesi yakacağını uyduran ama sadece 3. dünya ülkelerinin kepazeliğinden bahseden kutsal kitabın. 3. dünya ülkelerinin pek muhterem sahipleri çapulcu ,padişah ,doktor olsa da fark etmez,hamurunuz belli sizin,içine ne koysan kıvamına gelmez,ya çöker ya da fazla kabarır. Ziyan nedenisiniz. Muhasebiniz bile tutulamadı bugüne kadar ve tutulamaycak. Hiç bir kültürde ve/veya ticarette rüşvetin adı komisyon değil,ama sizde adı bu.

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Güzel bir yazı olmuş geçen tatlı su Müslümanı bir arka bazı İslam ülkelerinde kadına yarım miras payı verildiğinden,el ayak kesilmesi gibi cezalardan bahsettim.Ark bunların hep insanların,ülkelerin hataları olduğunu söyledi fakat aynısı 4:11 ve 5:33 ayetlerinde vardı,fakat üzülmesin diye söyleyemedim..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...