Jump to content

Kuran: "Şirk (Politeizm) affedilmez günahtır. Politeizm en büyük zulümdür."

Recommended Posts

Tamam len. Hadi tamam. Kuran'da aslında köleliğin en büyük günah olduğunun yazdığını hadi kabul ettik diyelim, ama iş nereye varacak bak şimdi: Peki kuran'a onu bunu sokuşturanlar olmuş diyorsun madem, bunu da birisi sokuştursuysa ne olacak?

Diyeceksin ki aklımızla biliriz. Ülen aklınla biliyorsan madem, tanrı sana niye kitap yollasın? Sen zaten haaa bu doğru, haaa bak bu yanlış diyorsun değil mi? Kuran'a sokuşturulanla zaten olanı (senin inancına göre konuşuyorum) anlarım diyorsun aklınla.

Ülen insana demezler mi, maden bu işi biliyorsun, tanrı diye bir hayalet uydurup niye bir de kitap gönderdi diye yalan söylüyorsunuz, niye?

Bu yalanı uydurmaya ne gerek olduğunu bir açıklayıverseniz diyorum?

Tanrının ana kitabı akıldır...

Aklı kullananlar için ne peygambere ne kitaba gerek yok...

Kullanmayanlar için arada uyarıcı hatırlatıcı vicdanınızı kullanın diyen insanlar çıkmış ...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yine kitaba mitaba gerek yok o zaman arkadaş! Aklını kullananlar aklını kullanamayanları yönetir, bu kadar. Bir tarafta aklını kullanan insanlar var, tanrıya dine ihtiyaçları yok, bir tarafta aklını kullanamayan tanrıya dine ihtiyacı olan insanlar var ve tutuyor tanrı bu salaklara kitap peygamber gönderiyor öyle mi? Salakların efendisi kuramı derim ben buna!

Salakların efendisi diye bir kuram geliştirmek içine siniyorsa geliştir. Böyle bir kuram benim içime sinmez, kabul edemem.

Akılla doğru yanlış bulunur dediğin zaman din tanrı filan iflas eder. Sen bunu kabul edip hâla tanrı zart zurt ediyor tanrının adaleti bilmem ne diyorsan bu işte bir dogma tutsaklığından bir türlü kurtulamama durumu var demektir. Ne adaleti yahu? Sırtlanlar ceylanı diri diri parçalarken mi adalet? Sen hiç Afrika vahşi köpeklerini avlanırken gördün mü? Ya komodo kertenkelesini? İçin sızlar, için! Ulan benim içim sızlıyor, tanrı bunu yaratırken hiç mi içi sızlamadı? Sokayım ben o tanrıya! Sen şu doğada bir mikrogram adalet görüyorsan bana da haber ver, habersiz kalmayayım. Adaleti biz yarattık biz. Adalet diye bir şey yoktu, biz yarattık onu. Tanrı zaten yok ve adalet diye bir şey de yaratmadı.

Boşuna fasa fiso işlerle ömür tüketmeyin. Gerçeği görün gerçeği… Tanrı diye bir şey yok…

Sitelerde Paylaş

Orası de ki ey kullar olacak...

Birisi yanlışlıkla ıbad kelimesinin sonuna İyelik ye si eklemiş olabilir..

Sehvendir o sevhen.

Nasıl bir sehven?

Birkaç polisin suçladıkları bir insanın cep telefonunu yanlışlıkla açıp, yanlışlıkla rehberine girip, yine yanlışlıkla yüzlerce suçlunun adını ve numarasını girmesi gibi bir sevhendir.

Tanrılar saklambaç oynarken ebe olan Allah'ın gözlerini kapattığı sıraya denk gelmiştir.

Sitelerde Paylaş

Sehvendir o sevhen.

Nasıl bir sehven?

Birkaç polisin suçladıkları bir insanın cep telefonunu yanlışlıkla açıp, yanlışlıkla rehberine girip, yine yanlışlıkla yüzlerce suçlunun adını ve numarasını girmesi gibi bir sevhendir.

Tanrılar saklambaç oynarken ebe olan Allah'ın gözlerini kapattığı sıraya denk gelmiştir.

sehven de olabilir kasden de...

kölelik düzeninin devam etmesini istiyenler için bak peygamber bile ey kullarım kölelerim diyor demek ki bu olabilir bişey miş demek için bir değiştirme olabilir...

Sitelerde Paylaş

kölelik düzeninin devam etmesini istiyenler için bak peygamber bile ey kullarım kölelerim diyor demek ki bu olabilir bişey miş demek için bir değiştirme olabilir...

Olmayan bir talebin üzerinden, 'tanrı köleliği istemiyordu' demek mümkün değil.

Kölelik düzeninin bitmesini isteyen bir ayet göstermelisin ki göstermen de yetmez. Hangi cümlenin değiştirildiğini bizlere somutlaştırman gerekiyor.

Tanrı umduğun gibi iyi olmayabilir. Dolayısıyla bu tür yorumların, üzülerek: safsata niteliği taşır.

Sitelerde Paylaş
İslamda şirkin en büyük günah olmasının temeli şudur; Muhammed ve arkadaşları bakıyor; "şimdi bize karşı olanlarda öyle bir özellik bulmalıyızki, bu kutsal yönü olan bir mevzu olsun?"

"Hah buldum" diyor birisi.. "bu adamların putları var. biz de bunu kullanalım. allah, birden fazla tanrıya kızıyor olsun" diyorlar.

işte böylece düşmanlık ve saldırı için, yeni bir mazaret daha bulunmuş oluyor. yoksa kimsenin Allah'ı takdığı filan yok.

Sitelerde Paylaş

Olmayan bir talebin üzerinden, 'tanrı köleliği istemiyordu' demek mümkün değil.

Kölelik düzeninin bitmesini isteyen bir ayet göstermelisin ki göstermen de yetmez. Hangi cümlenin değiştirildiğini bizlere somutlaştırman gerekiyor.

Tanrı umduğun gibi iyi olmayabilir. Dolayısıyla bu tür yorumların, üzülerek: safsata niteliği taşır.

La ilahe illallah sözü zaten köleliği kaldırır...

Allahtan başka kimse ilah yani köle sahibi olamaz...

Sitelerde Paylaş

Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında üzerinize kısas yazılmıştır. Hür kişiye karşılık hür, köleye karşılık köle, dişiye karşılık dişi... Bakara 178

Köleligi kaldirmamis, pekistirmis :)

bir insanın başka bir insanı köle edinmesi islamın temel felsefesiyle yani la ilahe illallah ile ters düşer...

Dolayısıyla köleliğe zemin hazırlayan yada destek olarak görülen tüm ifadelerin tahrife uğramış eklenmiş değişmiş Olması olasılık dahilindedir...

Mesela bazılarına göre kısasta hayat vardır dan sonraki kısmı emeviler tarafınadan Eklenmiştir...

Sitelerde Paylaş

bir insanın başka bir insanı köle edinmesi islamın temel felsefesiyle yani la ilahe illallah ile ters düşer...

Dolayısıyla köleliğe zemin hazırlayan yada destek olarak görülen tüm ifadelerin tahrife uğramış eklenmiş değişmiş Olması olasılık dahilindedir...

Mesela bazılarına göre kısasta hayat vardır dan sonraki kısmı emeviler tarafınadan Eklenmiştir...

Belki "la ilahe..." sonradan eklenmistir :)

Allahta kölelik/kulluk sistemini kullaniyor. Tanidigi/sevdigi sistemi bizden de istemis olabilir :)

Belki de Allahin kitabi Kuran degil, Pamukprensestir :D

Sitelerde Paylaş

Burada kendi yarattığı insanlara kölelerim diyen bir tanrıdan bahsediyoruz. İslam'ın temeli zaten efendi-kölelik üzerine kurulmuş.

Kuran'da Allah'ın tek tanrı ilan edilmesi neden sonradan eklenmiş olmuyor da kölelik eklenmiş oluyor? Kuran'da bile Allah'ın yaratanların en güzeli olduğu vurgulanmıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın önce köleliği kaldırmış biçimde düzenlenmiş olduğu, sonra sil baştan elden geçirilip kölelik var olacak şekilde baştan düzenlendiği olamayacak bir iddia.

Bu kadar büyük çaplı bir değişiklik gizli kalmaz, bazı rivayetlerde bunun ipuçları görünürdü. Kuran'da recm vardı, ama ayeti keçi yedi şeklinde bile rivayet varken, bu kadar büyük çaplı bir tahrifat gizli kalamazdı. İslamda kölelik hiç bir zaman kaldırılmamış, sürdürülmüş ve teşvik edilmiştir. Bu son derece kesin. Bunun aksine tek bir söylenti bile yok.

Ayrıca diyelim ki bu doğru. Yani elimizdeki kuran bozuk, oynanmış, bunun bir zamanlar doğru bir orijinali vardı diyelim. E bunu allah düzeltmiyor, biz kendimiz düzeltecek olsak ne anladık, o zaman kuran hiç gelmese de olurdu, doğrusunu biz yazacak olduktan sonra ne anladık kuran olduğundan? Yani bu orijinal oynanmamış kuran'a erişmek için bir yol yoksa, ne anladık biz bu aşktan?

"Lan tamam, hadi lan tamam, bi peygamber daha göndereyim olmayacak böyle, hadi lan tamam, göndereyim tamam" diye bir girişim olmuyor! Ha, oldu diyebilirsiniz, Bahaüddin filan var, peygamberim dedi adam. Evranos da var. İyi de bunların yalan söylemediğini, kaçık olmadıklarını, şizofren olmadıklarını ne bileceksiniz?

Yahu... Allah diye bir şey yok... Din yalan... Şunu anlayıp da cırmalayıp durmasanız olmuyor değil mi... Olmuyor... İlla üstün bir güce köle olasınız var. İçinizden geliyor değil mi üstün bir güce yalakalık... Öyle...

Ben keklenmekten hiç mi rahatsız olmuyorsunuz onu merak ediyorum. Adamlar allah deyip yapmadık hırsızlık, cinayet, zulüm, haksızlık, hukuksuzluk sahtecilik bırakmıyorlar. Yahu hiç mi biz nasıl bir kekstrayız böyle, bu kadar da kek olunur mu diye hiç mi bir içinizde huzursuzluk olmuyor yahu?

Ben böyle davar gibi keklensem gece uyku uyuyamam. Huzurluysam bu insanlık dışı sömürüye alet olmadığım, allahı reddettiğim için huzurluyum. Allahı reddediyorum ve bu vahşi insanlık dışı vicdan sızlatan sömürüde hiç bir katkım olmuyor. Bunların ne cinayetlerinde, ne zulümlerinde, ne hırsızlıklarında hiç bir payım katkım desteğim yok! Gayet huzurluyum.

Sitelerde Paylaş

musa mesela kendi kavmini firavunun köleliğinden kurtarmak için çalışmış...

O bir özgürlük savşcısı...

Firavun sizin ilahınız benim diyor...

Musa da biz allahtan başka ilah tanımayız deyip ona köle olmaktan kavmini kurtarıyor...

İnsanın başka bir insanı kul köle yapması en büyük günahtır...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Musa da biz allahtan başka ilah tanımayız deyip ona köle olmaktan kavmini kurtarıyor...

Bunu taptığın arap putu neden söylemiyor?

Musa'ya gelince o sadece kendi halkını, kendinden olanı düşünüyor, tüm insanlığı değil. Bu herif kendi tarafından birisi ile karşı taraftan birisini tartışırken görünce gidip hemen karşı taraftaki insanı öldüren bir herif. Bu herif bana ilim öğretecek diye bir katilin masum bir çocuğun öldürmesine seyirci kalan sadece kendini düşünen bir herif. Sen de hiç utanmadan, arlanmadan böyle bencil, karaktersiz herifi bize özgürlük savaşçısı diye yutturmaya çalışıyorsun. Bir arap putu uğruna beş para etmez karaktesiz masal kahramanlarını yüceltmek ne demek?

Sitelerde Paylaş

Seytan, Ademe secdeye yatmamis, kulluk etmemiş ve cennetten kovulmuş!!!

Allah hiç bir yerde kölelige karşı olduğunu söylememiş aksine insanlar arasında hür-köle ayırımı yapmış, savaşlarda cariye/kölelelerden kendine ve peygamberine pay istemiş.

Muhammedin de cariyeleri/köleleri olmus ve Allah bunu hiç bir zaman sorun yapmamış!

RTE ne kadar demokrasi istiyorsa,

Allahta kölelige o kadar karşı ;-)

Sitelerde Paylaş

Musanın bir köle kaçakçısı olduğunu anlıyoruz. İlahlık iddiasında bulunup insanları kendine tapmaya zorlayan birisi köleci ise, Musa'nın yaptığı: bir köle tüccarından, bir başkasına köle devşirmektir.

Köle kaçakçısının adı özgürlük savaşçısı... :D

Firavunun -hangi firavunsa bu?- bana tapının demesi ile, Musa'nın, sözlerini ve emirlerini yanlız benden duyabileceğiniz tanrıma tapının demesi arasında ne fark vardır?

Sitelerde Paylaş

Lan zaten arabın saçma sapan kuranındaki abuk sabuk masallarda mantık mı olacaktı?

Özgürlük savaşçısına gel! Breh breh breh! Ama yahudiler onun ağzının payını iyi vermişler, kuran'da yazanlara bakılırsa! "Ya kavmi udhulul arzal mukaddes" demiş musa. Yani ey kavmim şu kutsal şehri zaptedin. Yahudiler hiç oralı olmamışlar: "Ente ve rabbüke fekatilu inna ha huna kaidun" demişler. Yani sen ve rabbin gidin ikiniz savaşın, biz burada oturuyoruz." :D

Kuran'ı ilk okuduğumda buna çok gülmüştüm. Tam da hani bir muhabbet vardı, askerlere karşı tarafın üniformasını giydirip karşıya geçirelim, bu tarafa ateş ettirelim, savaş çıkaralım muhabbeti de "laaan bunu nasıl dinlemişler onca cemır memır vardı" diye telaşla bu konuya yayın yasağı koymuşlardı.

Bu aşağılık senaryo gerçekleşseydi haydi gidiyoruz savaşa dendiğinde tam söylenecek laftı haaa!

Bu yahudiler çok âlem adamlarmış. Musa Tur dağına bir çıkayım, bakayım rabbim yeni ne emriler verecek deyince, lan rabbin olduğun yerde emir veremiyor mu, o da ayrı mevzu neyse, buzağıyı yapmışlar. Musa buzağıyı görünce kafayı yiyecek olmuş. Elindeki tevratı filan yere atmış, aklını kaçırayazmış! Harun'un sakalına yapışmış lan sen bunu yapmalarına nasıl izin verirsin diye!

Herifi kocatmış, tez zamanda tahtalıköyü boylatmışlar. Rivayet o ki musa azraili görünce çok kızmış. "Şu pis heriflere bir iş işletemeden, bir savaş yaptıramadan mı gideceğim" diye deliye dönmüş.

Herifi çok fena sinir etmiş adamlar... Adam sinir hastası olmuş çıkmış, tez zamanda da ölmüş gitmiş... Kesin yüreğine inmiş kalpten gitmiştir. Bu yahudilerin musa ile olan masalları çok eğlenceli. İlla rabbini bize göster diye tutturmuşlar, tur dağı üzerlerine kalkmış, ı ıh! Yine inanmamışlar! İlla rabbini göreceğiz! Öyle turu muru kaldırmakla olmaz!

Allah öyle sinirlenmiş bunlara, öyle sinirlenmiş ki maymun bile etmiş sinirinden bunları!

Adamlara bravo, sadece musayı sinirden öldürmekle kalmamışlar, allahı da çileden çıkarmışlar! :lol:

Sitelerde Paylaş

melekler ademe kul köle mi olmuşlar...

tanrı benden başka hiç bir ilahınız yoktur olamaz derken benden başka hiç bir kişiye nesneye kul köle olmayın derken başkalarına sizde köleler edinin der mi...

Mantık nereye gitti...

Allah secde etmelerini istemis!

Kime secde edilir???

Sitelerde Paylaş

melekler ademe kul köle mi olmuşlar...

tanrı benden başka hiç bir ilahınız yoktur olamaz derken benden başka hiç bir kişiye nesneye kul köle olmayın derken başkalarına sizde köleler edinin der mi...

Mantık nereye gitti...

Burada dinden bahsediyoruz, dinde mantık olduğu nerede görülmüş. Din demek saçmalık demek zaten, bir din ne kadar saçma ise o kadar dindir.

Ne diyor Allah, bana inanmayanı sonsuza kadar yakarım, bu ifadenin neresinde mantık var?

Dinin sistemi zaten kölelik üzerine kurulmuştur, insanlar peygambere köle olur, hepsi de beraber Allah'a köle olur.

Şu forumda bir tane dinci bana neden 1400 yıl önce yaşayıp yaşamadığı bile belirsiz olan bir arap bedevisine körü körüne inanmam gerektiğini gerçekten mantıklı bir şekilde açıklayabilir mi? Bu yaşayıp yaşamadığını bile bilmediğim bedeviye inanmadığım için sonsuza kadar yakılacağımı söyleyen bir dine neden inanılması gerektiğini açıklayacak biri var mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...