Jump to content

KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

Recommended Posts

Bir saat önce, Dr.AldRe yazdı:

:D Hani marjinal bizdik. Bütün mahalle tren yapmış.Kimse de demiyor aga bu nedir :D 

buda yeni nesil islam düğünü breakin islam mix   :D  :D    :D  :D     islamık hiphop .. ve  islamik  hemde  islamık mevlüt karısık remıx :D 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 301
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 saat önce, mystic yazdı:

buda yeni nesil islam düğünü breakin islam mix   :D  :D    :D  :D     islamık hiphop .. ve  islamik  hemde  islamık mevlüt karısık remıx :D 

Kapalı kadınlar var biri de maşalah diyor sesi geliyor ve bu ortamda break dance  aynuyorlar aaa oldu mu şimdi gavur dansı bu cehenneme gideceker yav :D:D:D

Sitelerde Paylaş

şeytan bana göre ortaçağda insanları korkutmak için uydurulan bir masaldan ibaret olan şeydir saygılar..

cehenneme  gitmem için ne yapmam? gerek..duydunuzmu bak yine ses yok ,-genlerimi ben mi seçtim?

hayır
ailemi ??
hayır
yaşam alanımı??
hayır
hayatım boyunca karşıma çıkanları ??
hayır
Hem herşeyi sen seç, hemde cezasını biz çekelim.. çekilin ya ben kendim giderim cehenneme. :D  tanrı oldukça suuskun bir ilahmış. 25 yıldır ana avrat düz gidiyorum. tok yok .. ben asla şunun mantığını anlıyamadım. ve anlıyamadan ölüp gidicem bunu çok iyi anladım.benimki sadece güçlü bir teorı tanrının gücünün sınırlı olduğunu düşünüyorum bu yüzden iletişim kuramıyoruz.  program olduğumuzu düşünüyorum ..çok uzun yıllardır.. 

Sitelerde Paylaş

belkide farklı galaksilerde beyinsel fonksiyonları.  çok daha gelişmis  türler  vardır. ve bu türler bizleri izliyor olabilir. ve bize baktıklarında bizleri tıpkı bizlerinde tıpkı hayvanların yasamına bakarak onların ne? kadar basit varlıklar olduklarını. gördüğümüz gibi onlarda bizim anlamsızca yasamlarımızı görebiliyor olabilirler. bu kanıya nerden vardım. tas devrındekı bir insanın yaşamına baktığımda hayvandan bir farkı olmadığını keşfettim buna aklıma şunu getirdi. bu çok gelişmiş medenıyet evreni bir similasyon tasarımı olarak bizlere sunucak kadar gelişmışmı??? gerçekten evrenın en zor sorularından biriydi. bu. bilmek imkansız gibi. ama şunu bilmek çok kolay ve mantıklı. bizlerin savasması evlenmesi. ayrılması yanı yaprığımız ve kurdugumuz bu dengesız düzenı görüpte bize aynen şöyle diyebilirler. bu toplum çok barbar bir toplum. bu yuzden yok olmaya mahkumlar... bu insan denılen toplum bazıları hariç asla bir denge oluşturamaz ve kuramaz. bu yüzden insanlık ağagılık bir varlıktır. diyebilirler. ve demeyede hakları vardır diye düşünüyorum. çünkü bazı insanların dogasında yok etmek varken alhın neden aynı dünyaya farklı zihinler koymuş işte asıl problemde bu .. sankı ilahın amacı insanları kaynaştırmak değil. bir birine düşman ettirmek ve yok etmek. gibi .. 

Sitelerde Paylaş

heyyyy  müslümanlar ceylanın bir canı var acı cekıyormu? eger bu sana normal gelıyorsa yamyamlarında acıktıgında senın annenı yemesı sana normal gelıcektır.:)))çünku bu islamın mantıgı değil allahın mantıgı. çok acık ve net..şimdi tekrar soruyorum.. hayvan eti yemesıne karşı değilim. aksine eti çok severım ama et çok pahalı bu ülkede. şimdi sorucam soru çok enteresam olucak sizler için. sizin allahınız hayvan yerine hayvan eti tadında bitkiler yada sebzeler yaratsaydı daha iyi olmazmıydı???bence daha mantıklı olur. hiç olmazsa insanlar hayvan katili   olmazlar. ..ben tanrı olsam herşeye çözüm bulmaya calışırım buda vicdanımı ispatlar. pekı allahınızı ne? ispatlıyor?? 

Sitelerde Paylaş

bana göre 3 ilah ismi var ve bu 3 isimde. farklı türeverden oluşmuştur. arkadaşlar. allah ısmı arapça. el ilah demektır . arapça . . bir kelıme insan icadıdır.. .. tanrıda ortacag masonlarının oratacag sövalyelerinin vatikanı kurmak için tasarladıkları. bir ilahın adıdır.  got ekınden türeyen god yanrı tanrıda aslında insan icadıdır. son olarakta yehovada isralogularındakı hahamların soy kütügunu tasıyan hova vari  yanı yenı vari demektir yahudice.  bu 3 dinın 3 ilah ismıde ne tesadufturkı yine din adamlarının icadıdır. amaç!  bellı tanrılar ve dinler araç! bellı  peygamberler.. bana göre dinler dönemındekı din adamları toplanmışlar ve bir karar almışlar dünyanın hakımı nasıl? olabilirz demışler ve ortaya dinler hortlamış. zamanla dinler ticarete dönüşerek zengin dahada zengın fakır dahada fakir olmuştur . dinler masonlugun güçlenmesınde en büyük rölü oynamışlardır. büğün arap işadamlarının fakır fukaradan aldığı vergilerle bankaları tanrı yapmıştır. ayn sekılde sistemde bozuktur. bir ülkede kişi basına milli gelır sistem varsa calış yada calışma devlet senı emeklı yapmak zorundadır.hatta bununla ilgili kanun vardır. ama devlet bazı kanunları hiç uygulamıyor..  bugun 65 yas aylıgı alan bir insanın elıne ayda 215 tl para gecmektedır. sadece aylık ekmek masrafı 100 tldır. bu adam sadece ekmekmı? yiyecek pekı.. işte dinlerın en büyük zararı biz ateistlere dokunmaktadır. bu gerçegı görelım artık. ve artık birşeylerı kökten değiştirelım. 

i

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

son kararım

Bence Siz, bir kere daha düșünün.

Şimdi çıkıyorum, akșama kadar zamanınız var.

Eminim, bu kararınızı o vakite kadar revize edeceksiniz.

Etmezseniz eğer, gri hücrelerinizin sulandığından șüphe etmeye bașlayacağım.

Haydi, kolay gelsin efendim.

Sitelerde Paylaş
On 30.11.2017 at 16:20, ahmet1405 said:

ayet şuydu.

Allah'a ve Resûlü'ne karşı savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuğa çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, dünyadaki aşağılanmalarıdır, ahirette onlar için büyük bir azab vardır. maide/33

farkındaysan ayette bazı ceza çeşitleri var.

- öldürülmeleri

- asılmalar

- el ve ayakların çapraz kesilmeleri

- sürgün edilmeleri.

sence ayette bunlar neden yazılmış olabilir.?

açılan savaşların (fiziksel ya da fiziksel olmayan), fitnenin fesatın bozgunculuğun derecesine göre ceza hukuku çalışır.

bu ayette şiddet yok.

çünkü kuran savaşı emretmez.

Benim sorduklarım da şunlardı:

Sıkıntılı ayetlerden biri bu.

Bu ayette şiddet yok diyorsan, şiddet algılarımız oldukça farklı herhalde.

1-Bir de fesatlı versiyonları vardı bunun, bu niye böyle oldu, her yerde aynı değil mi bu ayet?

2- Savaş açmak hangi manada? (özellikle fiziksel olmayan kısmı)

3- allah'a savaş açmak ne demek mesela? Devamında resulüne?

4- Fesat ve bozfunculuk hangi mana ve bağlamda, kapsamı nedir?

5- Mesela ben de bir fesatçı ve bozguncu muyum?

Ama her ne hikmetse yine hiçbirine cevap gelmemiş?

Ayrıca sendeki şiddet kavramı nasıl bir şey çok merak ediyorum.

Öldürülmek, asılmak, kesilmek ve şiddet yok öyle mi?

Sen hangi durumda şiddet vardır diyorsun bir yazsana hele..

Ayrıca sorduklarıma cevap ver lütfedersen.

Ayet sure ayet sure deyip duruyorsun ama sonra cevap yok ayetle ilgili sorduklarımıza

Bence ayete neden bunlar yazılmış olabilir?

Sen önce benim sorduklarıma cevap verip çerçeveyi çizecen ki, bunlar vahşet midir yoksa sevgi söylemleri midir oradan anlıyacaz.

Hangisinin cezası hangisi nerede yazıyor peki?

Modern hukukta, ceza hukukunda yeri var mı bunların? Ve hangi derecede var?

Velhasılı topu çevirmeyi bırak da cevap yaz.

Bak numaraladım senin için.

Kuran savaşı emretmezle ilgili açık büfe şurada:

http://meal.ihya.org/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-savas-ile-ilgili-ayetler.html

Düşmanın kıstası nedir bir kere?

Bu adamlar İspanya'ya kadar niye gitmiş??

Sitelerde Paylaş
On 12.02.2015 at 00:43, naklovy yazdı:

Foruma her yıl ara ara girerim. Bu yıl üyede oldum 15 gündür yakın takipteyim, gözlemim o ki özellikle müslümanlara kin kusuluyor imkan olsa bi kaşık suda boğmak isteyenler çoğunlukta. İnanlara mal, aptal gözüyle bakılıyor müslümanların yanlışlarının faturası Allaha ve islama kesiliyor. Hakketen üzüntü verici... Yobazlıkta bizim yobaz müslümamlara rahmet okutturacak ateistler sürüyle olduğunu gördüm. Anladım ki yobazın dinlisi dinsizi okumuşu cahili olmuyor.....

peki müslümanları kim? yarattı onlara  bu eşşiz  zekayı kim? verdi. kendı kendınemı? oldu  herşeyin sorumlusu kim?   ben ona bakarım.neden? onlarla aynı havayı soluyorum. mecburmuym? neden? bu  zorlama  neden? acı cekıcem ne? suç işledım. insanları suclamak anlamsızdır. umarım bunu birgün anlarsın.korkmayın bu kadar yahuu tanrıdan.. daha o bile ne? olduğu bellı değil.kötüyse ne? yapıcaksın.burdakı herkesten özurmu? diliceksın. hıç sanmıyorum..

kuran denilen kıtap incil ve tevrat aynı mantktan türemiş insan icadı ..kitaplar  ...helekı öyle ayetler varkı akla ve mantıga ihanettır..

sen bu ayetlerı okuduysan ve hala islamı savunuyorsan..yapıcak birşey yok...tartışmalar kısır dongu olucaktır..

sonuçta senıde  yaratan biri var demektır...

sonucta senı yaratan birine inanıyorsun. ama onun oluşturdugu mantıgı göremıyorsun hiç inandırıcı değil. 

daha mantıklı daha ispatcıl ve daha anlamlı konularla  gelmelisin...

Sitelerde Paylaş
On 02.12.2017 at 11:57, ahmet1405 yazdı:

Müslümanların günahları sapıklıkları saçmalıkları suçları cezaları hukuka ahlaka topluma aykırı davranışları islamı zedeleyemez.

size herkes imtihan var dedik.

zekası olan alır burdan mesajı.

zekası olmayanlarda yukarıdakiler gibi komik duruma düşer.

komık duruma düşenlerı yıllardır görüyoruz. ahmet efendı... :D   hukuk ve ahlak heeee    ahlak= müslüman=matematıge ihanettır..islamın mantıgı zaten zedelı..

Sitelerde Paylaş

"Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır."
buyurmuş. Ashab sormuşlar:
"Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır?"
Şöyle cevap vermiş:
"Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni Ehl-i sünnet ve cemaat mensuplarıdır." (Tirmizi, İman,18; İbnu Mace, Fiten, 17)

"... Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, kurtuluşa eren fırka (Fırka-ı Naciye) dışında kalan yetmiş iki fırka cehenneme gidecektir."
buyurmuşlardır. Ayrıca bu türden olan hadislerin devamında sahabîlerin, Fırka-ı Naciye'den sormaları üzerine Hz. Peygamber (s.a.s), Fırka-ı Naciye'yi:
"Benim yürüdüğüm yola ve bu yolda beni takip eden ashabımın yoluna uyanlardır."

diye tarif etmiştir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Kuran'ın insan kelamı olduğunen en kesin kanıtı yer ve göklerden bahseden ayetler. 

Kuran'ın ahiretten bahseden ayetleri de var. sedece yerden bahsedilmiyor. 2 farklı konu tek kitapta yer almış. Kuran Allah'ın kelamıdır.

Sitelerde Paylaş

ANKEBUT SURESİNDEKİ İNANILMAZ

ENLEM-BOYLAM MUCİZELERİ

www.yenimucizeler.com

http://www.yenimucizeler.com/index.php?topic=8.0

Ankebut suresinde böylesine açık ve net bir mucizenin olabileceğine inanamayacaksınız.

Ankebut suresinin sure numarası 29 dur. Bu surenin 38. ayetinde Semud ve

Ad kavminden bahsedilerek, onların yaşadıkları yerler hakkında beyanda

bulunulduğu ve açıklama yapıldığı belirtilmektedir. İster istemez tam bu ayette

bu kavimlerin yaşadığı yerler hakkında açıklama yapıldığının belirtilmesi, bu

yer belirlemenin bir çeşit navigasyon koordinatıyla gerçekleşebileceğini

düşündürdü. Dünya üzerinde bildiğiniz üzere ancak paralel ve meridyenlerle

(enlem-boylam) bir yer belirleme mümkündür. Bunun için iki veri gereklidir:

Enlem ve boylam değerleri.

Kuran-ı Kerim?deki ayetlerin de bir koordinatı bulunur. Bunlar o ayetin Kuran?ın neresinde olduğunu anlamamıza

yardımcı olur. Tahmin edeceğiniz üzere Ankebut suresi 38. ayetin koordinatı olan

(29: 38) verilerini enlem ?boylam değeri olarak uyarladığımızda ortaya çok

şaşırtıcı bir mucize çıkmaktadır. Gerçekten de 29. Kuzey paraleli ile 38. doğu

meridyenin birleştiği nokta, ayette geçen kavimlerin yaşadığı bölgeye isabet

etmektedir. Semud kavmi, Ad kavminin devamı olan bir toplumdur. Ad kavmi helaka

uğradıktan sonra ilk yaşadıkları bölge olan Arabistan Yarımadasının güneyinden,

kuzeye göç etmişler ve Semud kavmini oluşturmuşlardır. Aynı bölge bu bakımdan Ad

ve Semud?un yaşadığı yerlere karşılık gelmektedir. Aynı şekilde 36. ve 37

ayetlerde bahsedilen Medyen kavminin yaşadığı bölge de tam olarak 29. paralel

ile 36. Ve 37. meridyenlerin birleştiği yerlere karşılık gelmektedir. Üstelik

Semud kavmnin yaşadığı yerle ilgili olarak Medine (Hicaz) ile Şam arasındadır

deniyor ve Medine ile Şam arasına bir doğru çizdiğimizde tam orta noktası 29.

kuzey paraleli ile 38. doğu meridyeninin kesiştiği noktaya rastlıyor. Bu coğrafi

bölgelerin haritaları ve haritalar üzerindeki enlem-boylam gösterimleri ilgili

çalışmada kaynaklarıyla birlikte mevcuttur.

Bunlarla da bitmiyor. Lut

Gölü?nün coğrafi konumu ve Hz. Musa?nın denizi yardığı tahmin edilen bölgelerin

de koordinatları sure ve ayet numaralarıyla işaretlenmiş.

Neden kuzey

paralelleri ve doğu meridyenlerinin esas alınması gerektiğinin de çok basit bir

açıklaması vardır. Sure ve ayet numaraları doğal olarak pozitif tamsayılardan

oluşmaktadır. Koordinat düzleminde her iki unsurun da pozitif olduğu bölge (+x,

+y), dünya haritasına uyarlandığında kuzey paralelleri ile doğu meridyenlerine

karşılık gelmektedir. (Ekvatoru x- ekseni, 0 derece boylamını da y- ekseni

olarak varsayıyoruz. )

Ayrıca neden Ankebut?... Ankebut örümcek anlamına

gelir. Surenin bir ayetinde örümceğin evinden bahsedilir ve sure adını bu

ayetten alır. Örümceğin evi, bilindiği üzere örümcek ağındandır. Örümcek ağı

şekil itibariyle doğadaki yapılar içerisinde paralel ve meridyenlere en çok

benzeyenidir. Üstelik El-Ankebut kelimesi teknik bir terim olarak, lehva

üzerindeki şebeke ( ağ, örgü, ızgara) anlamına gelmektedir. Tıpkı bir haritanın

üzerindeki enlem- boylam çizgileri gibi?

Daha ne kadar açık bir mucize

bekleyebiliriz ki?

www. yenimucizeler. com

Bu konuların dışında yeni

tespitlerimden biri olan, Hz.Adem ve Havva'nın yeryüzüne indirildiği yerin

koordinatlarıyla ilgili olan ve National Geografic kurumunun yürüttüğü

Genografic Project çalışmasına dayanan mucizevi uyumu da incelerseniz çok

sevinirim.2/Bakara:36 ayetiyle 2:36 koordinatlarının nasıl mucizevi bir şekilde

uyum gösterdiğine tanık olacaksınız

http://www.yenimucizeler.com/index.php?board=75.0

Ayrıca şu konunun da mutlaka incelenmesinde fayda vardır:

http://www.yenimucizeler.com/index.php?topic=15.0

BU VE DİĞER BİRÇOK MUCİZENİN İNSANLIĞA DUYURULARAK İSLAM

İNANCININ YAYILMASINA KATKIDA BULUNMANIZI RİCA EDERİM...

EĞER MESAJIMI

OKUDUYSANIZ KISA BİR YORUM GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM..

ALLAH`A EMANET

OLUN..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...