Jump to content

KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

Recommended Posts

On 30.12.2017 at 17:43, Vefik Sâmi yazdı:

Kur'an Tanrı'nın değil, Allah'ın sözüdür.

Peki Allah Kimdir ?

"Yaratanların en güzeli" (Mü'minûn 14)

"Tuzak kuranların en hayırlısı" (Enfâl 30)

Tanrı sözcücü felsefenin,filozofların ve çevirmenlerin (hep öyle çeviriyorlar) bize hediyesi gibi ne diyim,. sadece Allah diyen adamları okusaydık dinden çıkmazdık:)

Allah tek olduğunu kendinden başka ilah/yaratıcı olmadığını ya unutmuş (Mü'minûn 14)ya da   kendi kendine de tuzak kuruyor ve bundada vardır bi hayır (Enfâl 30)

:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 301
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, T.TAŞPINAR said:

SALAK OLAN TANRI DEĞİL,GÖRDÜĞÜ ONCA DÜZEN ,SİSTEM VE DELİLE RAĞMEN TANRIYI YOK SAYIP BİLE BİLE CEHENNEMLİK OLANLAR OLUYOR....!

Hangi düzen, hangi sistem, hangi delil? Ne çektiyseniz, hayal görüp, halüsnasyon görüp, rüya görüp gerçek sanıyorsunuz. Yok öyle değilse, en yakın tımarhaneye git, şizofreni tedavi edilebilir bir hastalıktır. 

Sizin yaptığınız, "Amanda çişimi yapıyom, popom kuru kalıyo, demekki tanrı var" demekten ibaret sadece...

Sitelerde Paylaş

Kuran zaten Allah in gonderdigi bir kitap degil. Müslümanlar bile aksini iddia ediyorsa eger cok büyük bir sapiklik icerisinde olurlar.

Bir takim sozlerin Allah tarafindan indigini farzetsek bile O sozler kitap haline insanlar tarafindan getirildi. Hatta indirildigine inanilan peygamberin olümünden sonra. Ve veriler toplandiktan sonra siralandirmada verilerek sahip olundugu sekilde Allah in kitabi olarak kabul edildi ve yillarcada o sekilde inandirdilar. Bircok kisiyide bu kitabi inandirmak icin cok kelle aldilar.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, aydınlanma savaşçısı said:

Hangi delil hangi cehennem yahudilerin cesetleri ve çöpleri yaktıkları ge hinnom vadisi mi ? Delil var diyorsanız kanıtlamanız lazım. 

KANITLAR  BİR TEK KONUYU DAHİ YANLIŞLAYAMADIĞINIZ www.yenimucizeler.com  SİTESİNDE..AMA NASIL OLSA DOĞRU VE MANTIKLI HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN SAÇMALIK BUNLAR DİYECEKSİNİZ...

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, anibal said:

Hangi düzen, hangi sistem, hangi delil? Ne çektiyseniz, hayal görüp, halüsnasyon görüp, rüya görüp gerçek sanıyorsunuz. Yok öyle değilse, en yakın tımarhaneye git, şizofreni tedavi edilebilir bir hastalıktır. 

Sizin yaptığınız, "Amanda çişimi yapıyom, popom kuru kalıyo, demekki tanrı var" demekten ibaret sadece...

SEN ŞİMDİ AYNANIN KARŞISINA GEÇİP KENDİ VÜCUDUNA BAKINCA HİÇBİR DÜZEN VE SİSTEM GÖREMİYOR MUSUN..? HİÇBİR PROGRAM YÜKLÜ OLMAYAN BİR BİLGİSAYARA TRİLYONLARCA YENİ PARÇA TAKIP ÇIKARSAK BU BİLGİSAYAR EVRİM GEÇİRİP KENDİSİ PROGRAM ÜRETEN BİR MAKİNA HALİNE GELEBİLİR Mİ???

Sitelerde Paylaş
On ‎2‎.‎1‎.‎2018 at 13:46, agnostik tanrı yazdı:

tanrılar dönemi sonsuza dek sona ericek, ve ateizm agnostisizm deiz determinizim satanizm çağı başlıyacaktır,

Ateizmden başka akıma şans tanımıyorum. Satanizm nereden araya girdi onu da hiç anlamadım. Satanizmin bu konuda ne işi var yahu? Bahse bile değmeyecek bir şeyden niye bahsettiğini anlamadım.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

KANITLAR  BİR TEK KONUYU DAHİ YANLIŞLAYAMADIĞINIZ www.yenimucizeler.com  SİTESİNDE..AMA NASIL OLSA DOĞRU VE MANTIKLI HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN SAÇMALIK BUNLAR DİYECEKSİNİZ...

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://ateistcanavar.wordpress.com/category/mucize-yalanlari/&ved=0ahUKEwiqoaP_z7zYAhWNZlAKHYpUAwsQFggkMAA&usg=AOvVaw2-tQ_6wKVitUPkzIfFEFU6 bizim de elimiz boş değil bak burada ne var. Mucize savar ?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Ateizmden başka akıma şans tanımıyorum. Satanizm nereden araya girdi onu da hiç anlamadım. Satanizmin bu konuda ne işi var yahu? Bahse bile değmeyecek bir şeyden niye bahsettiğini anlamadım.

bu bildiğimiz satanizm değil dostum.  bu akım felsefik bir satanizm şimdiden not al dostum  :) insanlar   tanrıya çok kızıcaklar. 15 - 20 içinde iyi tanrı fiğürü yerini kötü tanrı fiğürü alıcaktır. aslında satanizm demek zorunda kaldım çünkü başka bir izahı yoktur. 

daha iyi anlaman içinde konuyu biraz açıcam müsadenle. 

satanizm aslında bir dindir . ama bu satanizm aslında tanrıya isyandır. bazen bunu ben bile yaşıyorum kötü bir tanrı olduğunu düşünüyorum . uzunu yıllardır böyle düşünüyorum. ve hala düşünüyorum :)  

insanlar tanrının kötü olduğunu düşünmeye başladı bile bunun tek şuçlusu dostum sahte dinlerdir. çünkü dinler varolmasaydı. tanrıda 

varolmuyacaktı. belkide bu dünya çok daha iyi bir yer olucaktı hiç şüphesiz. 

benim yeni icadım modern satanızm aslında ters satanizmdır. yani satanizmin zıt versiyonu  tanrının şeytan olduğunu düşünen

insanlar gittikçe çoğalıcak  ve  yıllar sonra insanlar kötü tanrıya isyan  ederek. ateizmi agnostisizmı ve satanşzmı benimsiyecektir sadece abdede 122 milyon post modern satanist vardır. yani tanrıyı kötü düşünür. acımasız ve vicdansız olarak algılar. bu topluluk dünyanın her yerinde şu an satanizm vardır. illiminati  aslında  kötü tanrıya tapmaz. sadece tanrının kötü olduğunu ispatlamaya çalışır. 

piramit çarkını hatırla. masonluk çarkını hatırla. insanlar gerçek ülliminatiyi bilmiyor tam olarak araştırmıyor. gerçek piramid yani üçgen ve göz fiğürü aslında kötü tanrıya tapmak değil ona isyandır. bu yüzden şeytana tapanlar. satanisttir. ülliminati ise postmodern satanızmıdır. dostum. bu aslında çok karısık bir konu . :)   satanizm 2 ye ayrılır. . şeytana tapanlar satanızmı benimsemiştir. ve kötü tanrıya isyan edenler. de üllüminati çarkını kurarak masonluğun ve kötülüğün aslında tanrı olduğunu anlatır. ama bana göre 

tanrı kavramı iyi ve kötünün üstündedir. çünkü iyi ve kötüyüde tanrı yaratmıştır. dostum saygılarımla :) 

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, T.TAŞPINAR said:

SEN ŞİMDİ AYNANIN KARŞISINA GEÇİP KENDİ VÜCUDUNA BAKINCA HİÇBİR DÜZEN VE SİSTEM GÖREMİYOR MUSUN..? HİÇBİR PROGRAM YÜKLÜ OLMAYAN BİR BİLGİSAYARA TRİLYONLARCA YENİ PARÇA TAKIP ÇIKARSAK BU BİLGİSAYAR EVRİM GEÇİRİP KENDİSİ PROGRAM ÜRETEN BİR MAKİNA HALİNE GELEBİLİR Mİ???

Düzen falan gördüğün yok, sadece gördüğün şeye düzen diyorsun, hepsi bu. Bilgisayar demişsin, amanda program yüklemek falan... Geri zekalı, bilgisayar zaten program yüklenip çalıştırılmak için yapılmış bir şey, elbette yüklemezsen çalımayacak. Peki evindeki musluğa su akıtması için program mı yüklemen gerekiyor? Anana biri program mı yükledi seni doğruması için? Buluta yeni versiyon yüklemek mi gerekiyor kışın kar yağması için?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, anibal said:

Düzen falan gördüğün yok, sadece gördüğün şeye düzen diyorsun, hepsi bu. Bilgisayar demişsin, amanda program yüklemek falan... Geri zekalı, bilgisayar zaten program yüklenip çalıştırılmak için yapılmış bir şey, elbette yüklemezsen çalımayacak. Peki evindeki musluğa su akıtması için program mı yüklemen gerekiyor? Anana biri program mı yükledi seni doğruması için? Buluta yeni versiyon yüklemek mi gerekiyor kışın kar yağması için?

ileri zekalı ani-mal...musluk su akıtması için özel olarak akıl kullanılarak tasarlanmıyor mu? bu onun özel programını oluşturuyor..ama sen aynaya baktığın zaman bir sistem ve düzen görememeni anlayabiliyorum..

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, T.TAŞPINAR said:

ileri zekalı ani-mal...musluk su akıtması için özel olarak akıl kullanılarak tasarlanmıyor mu? bu onun özel programını oluşturuyor..ama sen aynaya baktığın zaman bir sistem ve düzen görememeni anlayabiliyorum..

Musluk program yüklenmeden kullanılabiliyorsa, ne sayıklıyorsun o zaman? Bir de "amanda özel programı da..." diye sallıyorsun hala...

Ne düzeni görüyorsun ki, bak ö gözlerine, kendin görürsün... İçi su dolu bir göz, hangi salak düzenci içi su dolu bir göz koyar kara canlısına? 

Senin o gözlerin, düzenin olmadığı ve tam bir karambolün var olduğunun apaçık ispatıdır, aynada bile görülüveren, ama sende nerde bunu anlayacak akıl. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, anibal said:

Musluk program yüklenmeden kullanılabiliyorsa, ne sayıklıyorsun o zaman? Bir de "amanda özel programı da..." diye sallıyorsun hala...

Ne düzeni görüyorsun ki, bak ö gözlerine, kendin görürsün... İçi su dolu bir göz, hangi salak düzenci içi su dolu bir göz koyar kara canlısına? 

Senin o gözlerin, düzenin olmadığı ve tam bir karambolün var olduğunun apaçık ispatıdır, aynada bile görülüveren, ama sende nerde bunu anlayacak akıl. 

hımm... demek ki insan gözünde öyle olağanüstü bir sistem ,düzen falan yok...verdiğin engin bilgiler için çok teşekkür ederim ani-mal...::)

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

Fizik kurallari basli basina bir yaraticinin varligina delil olarak gösterilebilir. Bu yaraticinin nasil bir varlik olduguda tartisilir.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, T.TAŞPINAR said:

hımm... demek ki insan gözünde öyle olağanüstü bir sistem ,düzen falan yok...verdiğin engin bilgiler için çok teşekkür ederim ani-mal...::)

İşte mal piyadeden beklenecek cevap..

Dangalak, gözün içinde suyun ne halt işi var, odaklamanın canına okumaktan başka ne işe yarar o su?

Kendini mükemmel sanan malın tekisin sadece, gerzek...

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Pitaya said:

Fizik kurallari basli basina bir yaraticinin varligina delil olarak gösterilebilir. Bu yaraticinin nasil bir varlik olduguda tartisilir.

Gösterilemez, çünkü fizik kuralları varlığın dışında değil, varlığın ta kendisidir. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Dangalak, gözün içinde suyun ne halt işi var, odaklamanın canına okumaktan başka ne işe yarar o su?

Beğenmiyorsan gözünün sıvısını boşalt yapay göz tak.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, anibal said:

su yani gözyaşı olmasa bir yere bakmak için her zaman kafanı da çevirmen gerekirdi..o su,göz küresinin göz çukurunda kolayca hareketini sağlıyor en azından..bütün memelilerin gözünde -korneanın tabakası olan epitelde-su var ve bütün memelilerde odaklanma sorunu var demek ki..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...