Jump to content

Ateistlerin ateist forumda ne işi var?

Recommended Posts

Anlamadığım bir şey var belki size garip gelebilir

gerçekten ateistlerin ateist forumda olmasını ve uzun uzadıya burada zamanlarını harcamasını mantıksız buluyorum

şöyle ki

madem ateistsin tanrı Allah haşa yoktur diyorsun ve buna inanıyorsun

haramdan çekinme sevap işeyim derdin olamamalı

hem bu dünya senin tek dünyan ötesi yok

o zaman mantıken gününü gün etmeye bakacaksın bakmalısın

forumda zamanını harcamak yerine

zaten sınırlı zamanını sana zevk veren şeylerde geçirmen gerekir

hem sen ateizmi analatacaksın İslamı kötüleyeceksin diye ateist tanrısı sana sevap da yazmıyor

hem herkesi ateist yapayım gibi derdin de yok olmamalı (öyle derdi olanlar var onlar hariç)

hem yapamazsın hem yapsan da sana faydası olmayacak (cehennem azabını katlamak dışında)

e o zaman burada sınırlı dünya zamanını harcamak niye?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hem sen ateizmi analatacaksın İslamı kötüleyeceksin diye ateist tanrısı sana sevap da yazmıyor
hem herkesi ateist yapayım gibi derdin de yok olmamalı (öyle derdi olanlar var onlar hariç)
hem yapamazsın hem yapsan da sana faydası olmayacak (cehennem azabını katlamak dışında)

Haramdan çekinmek veya sevap işlemek gibi dertlerimiz bulunmuyor. Bunlar islamın zırvaları. Burayı size yüzlerce kere yazdık ama hala okuduğunuzu anlamıyorsunuz, o yüzden gene becerebildiğiniz ölçüde dikkatli okumanızı öneririm: Ben insanca yaşamak isterim. Bu yüzden, insanlara, onlardan benzerini görmek istediğim şekilde davranmaya çalışırım. Uyduruk masalların tanrılarının istediği sanılan şekillerde soytarılıklar yapıp puan kazanacağını ummak yerine, insanları kazanmak için onlarla iyi ilişkiler kurmaya çalışırım. Benim sınırlı hayattan aldığım keyif budur. Yani tam olarak sınırlı zamanımı bana zevk veren şeylerle geçirmekteyim. Forumda geçirdiğim zaman da bana keyif veriyor. Çünkü islam ve diğer zırvalar yüzünden aklını yitirmekte olup, doğruyu bulabilmek adına arayışlara çıkmış olanlara ulaşabiliyor ve onlara korkacak bir şeyin olmadığını, bu uyduruk masalların zaten onları korkutmaktan başka bir işlevi olmadığını göstererek, masallara ve masalcılara sie demelerini sağlayacak cesareti ve bilgiyi elimden geldiğince vermeye çalışıyorum. Bu da yine benim sınırlı zamanımı keyif alarak geçirmemi sağlayan bir uğraş. İslam ve benzeri pisliklerden arınmış insanlar huzurlu ve aydınlık bir toplumun temel taşlarıdır. Bu tür bir toplum için çalışmaktan daha keyifli ne vardır?

Sitelerde Paylaş
gerçekten ateistlerin ateist forumda olmasını ve uzun uzadıya burada zamanlarını harcamasını mantıksız buluyorum
şöyle ki

Kemal ya sana acıyorum gerçekten. İyi birisin muhtemelen ama iyi olmak yetmiyor biraz aklını kullanman da gerekli.

Eminim buraya bir kaç kişiyi islama geri döndürürüm hevesi içinde gelip eli boş dönmek çok üzücü olsa gerek.

Evet bizim için dünya zamanı sınırlı ve bir daha yaşam yok. Ama ne yapalım be Kemalcim Kapitalist dünyada iyi yaşamak için para lazım.

İyi insan olduğumuzdan çalmıyoruz, çırpmıyoruz, dolandırmıyoruz var olanla yetiniyoruz.

Bu yüzden herşeyi yapamıyoruz var olan tek yaşamımızda.(Öyle bir kanı var ki sanki sadece biz bir tek yaşam yaşıyacağız)

Neden burda olduğumuz sorusuna gelince.

Başkalarını bilmem ama ben burada benim gibi düşünen arkadaşlarla dostlarla olmaktan mutluluk duyuyorum sizin birbirinizle duymadıgınız mutluluk.

Çünkü dışarıda böylesine güzel insanlar yok. Dışarıda müslüman olup her kötülüğü yapan senin yandaşların bir insan topluluğu var ve ben onlarla aynı havayı solumaktan nefret ediyorum.

Çok param olsa yine gelir buradan faydalanmaya çalışırdım. Gerçekte de tanışmak dost olmak isterdim buradakilerle ama malesef.

Ben bu yüzden buradaym. Sen neden burdasın? Git Allah'ına kulluk et, ibadetini yap bence vaktini buralarda boşuna harcama. Dİni açıklamak yaymak sana mı düştü.

Sitelerde Paylaş

Haramdan çekinmek veya sevap işlemek gibi dertlerimiz bulunmuyor. Bunlar islamın zırvaları. Burayı size yüzlerce kere yazdık ama hala okuduğunuzu anlamıyorsunuz, o yüzden gene becerebildiğiniz ölçüde dikkatli okumanızı öneririm: Ben insanca yaşamak isterim. Bu yüzden, insanlara, onlardan benzerini görmek istediğim şekilde davranmaya çalışırım. Uyduruk masalların tanrılarının istediği sanılan şekillerde soytarılıklar yapıp puan kazanacağını ummak yerine, insanları kazanmak için onlarla iyi ilişkiler kurmaya çalışırım. Benim sınırlı hayattan aldığım keyif budur. Yani tam olarak sınırlı zamanımı bana zevk veren şeylerle geçirmekteyim. Forumda geçirdiğim zaman da bana keyif veriyor. Çünkü islam ve diğer zırvalar yüzünden aklını yitirmekte olup, doğruyu bulabilmek adına arayışlara çıkmış olanlara ulaşabiliyor ve onlara korkacak bir şeyin olmadığını, bu uyduruk masalların zaten onları korkutmaktan başka bir işlevi olmadığını göstererek, masallara ve masalcılara sie demelerini sağlayacak cesareti ve bilgiyi elimden geldiğince vermeye çalışıyorum. Bu da yine benim sınırlı zamanımı keyif alarak geçirmemi sağlayan bir uğraş. İslam ve benzeri pisliklerden arınmış insanlar huzurlu ve aydınlık bir toplumun temel taşlarıdır. Bu tür bir toplum için çalışmaktan daha keyifli ne vardır?

hemen saldırı moduna bağlamışsın sakin ol

müslümanların %80i senin sorguladığın konuları sorgulamıyor ve umurlarında da değil

müslümanlardan aklını yitiren filan da yok herkes hayatından memnun merak etme

burda tanıştığın insanlarla reelde de görüşüyorsan yaptığının bir anlamı olabilir belki ama

sanal kendi kendini tatminden öte gidebildiğini pek sanmıyorum

Sitelerde Paylaş

Ölüler diriler hergün helva yiyor zannederlermiş.

Dr. Kemal gibiler de allah korkumuz yok ise hergün günah işliyoruz zannediyorlar.

Ben kendi adıma,

Hiç ceza almayacağımı bilsem bile adam öldürmem, hırsızlık yapmam, tecavüz etmem.

Bu insanın fıtratında olması gereken temel ahlak kurallarıdır. Aksi takdirde insan olmayız.

Ama içki de içerim, domuz da yerim, aklı başında ve kendi isteğiyle yapıyorsa zina da yaparım,

çıplaklar kampında üryan da gezerim. Sadece arabın allahını değil bütün tanrıları inkar ederim.

Forumda ne işimiz mi var?

Benim için,

Yazmak, tartışmak güzel. Evde oturup birileriyle tartışmanın en güzel yolu forumlar.

Yeterli param ve uygun ortam olsa, evde durmam gider bira içerken başka insanlarla sosyalleşirim, kaynaşırım.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kemal ya sana acıyorum gerçekten. İyi birisin muhtemelen ama iyi olmak yetmiyor biraz aklını kullanman da gerekli.

Eminim buraya bir kaç kişiyi islama geri döndürürüm hevesi içinde gelip eli boş dönmek çok üzücü olsa gerek.

Evet bizim için dünya zamanı sınırlı ve bir daha yaşam yok. Ama ne yapalım be Kemalcim Kapitalist dünyada iyi yaşamak için para lazım.

İyi insan olduğumuzdan çalmıyoruz, çırpmıyoruz, dolandırmıyoruz var olanla yetiniyoruz.

Bu yüzden herşeyi yapamıyoruz var olan tek yaşamımızda.(Öyle bir kanı var ki sanki sadece biz bir tek yaşam yaşıyacağız)

Neden burda olduğumuz sorusuna gelince.

Başkalarını bilmem ama ben burada benim gibi düşünen arkadaşlarla dostlarla olmaktan mutluluk duyuyorum sizin birbirinizle duymadıgınız mutluluk.

Çünkü dışarıda böylesine güzel insanlar yok. Dışarıda müslüman olup her kötülüğü yapan senin yandaşların bir insan topluluğu var ve ben onlarla aynı havayı solumaktan nefret ediyorum.

Çok param olsa yine gelir buradan faydalanmaya çalışırdım. Gerçekte de tanışmak dost olmak isterdim buradakilerle ama malesef.

Ben bu yüzden buradaym. Sen neden burdasın? Git Allah'ına kulluk et, ibadetini yap bence vaktini buralarda boşuna harcama. Dİni açıklamak yaymak sana mı düştü.

(sence) önce bir ağzının payını vereyim sonra mevzuya gireriz herhalde :lol: diyemi düşündün nedir

başta söylediğinin yani dost kazanma muhabbetinin

sonradan fos çıkması üzücü olmuş

madem ateistsin neden islamla ilgili sorular sorma gereği duyuyorsun?

bi dolu soruyla dolu konun var

burada cahilin cahili ateistlerin sana doğru bilgi verebileceğinimi sanıyorsun?

bu arada konu benim burada bulunma sebebim değil

ama önerini dikkate alacağım

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
şöyle ki

Doktor bu foruma eşek geldin eşek gidecen.

İnsan biraz kendini geliştirir. hala cennete huri cehennemdeki ateşten başka birşey öğrenemedin.

Ben diyorum ama beni dinlemiyon. En yakın hastaneye git bir Psikiyatıra gözük.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hemen saldırı moduna bağlamışsın sakin ol

müslümanların %80i senin sorguladığın konuları sorgulamıyor ve umurlarında da değil

müslümanlardan aklını yitiren filan da yok herkes hayatından memnun merak etme

burda tanıştığın insanlarla reelde de görüşüyorsan yaptığının bir anlamı olabilir belki ama

sanal kendi kendini tatminden öte gidebildiğini pek sanmıyorum

Okuduğunuzu anlamadığınızı belirtmiştim. Hiçbir şeyi düşünmeyerek zırcahil biçimde huzurlu ve mutlu olan müslümanlar değil benim derdim. Tam olarak şunu yazdım: islam ve diğer zırvalar yüzünden aklını yitirmekte olup, doğruyu bulabilmek adına arayışlara çıkmış olanlar. Korkularla kafayı yiyecek hale gelmemiş, arayışlara çıkmamış insanlar bataklığın içinde mutlu iseler, öyle kalabilirler. Bataklıktan kurtulmaya çalışanlarla benim işim.

Sitelerde Paylaş

....

Hiç ceza almayacağımı bilsem bile adam öldürmem, hırsızlık yapmam, tecavüz etmem.

Bu insanın fıtratında olması gereken temel ahlak kurallarıdır. Aksi takdirde insan olmayız.

...

Forumda ne işimiz mi var?

Benim için,

Yazmak, tartışmak güzel. Evde oturup birileriyle tartışmanın en güzel yolu forumlar.

Yeterli param ve uygun ortam olsa, evde durmam gider bira içerken başka insanlarla sosyalleşirim, kaynaşırım.

fıtrat İslami bir terminolojidir

yaradılıştan gelen Allahın cc insana verdiği kabuledilen özelliklerin tümü

Terim olarak fıtrat:

"Allah Teâlâ'nın mahlûkatını kendisini bilip tanıyacak ve idrak edecek bir hal, bir kabiliyet üzere yaratmasıdır."

(İbn Manzur, Lisânü'l-Arab, Beyrut, (t.y.), V, 55). http://www.sorularlaislamiyet.com/article/11355/fitrat-hakkinda-bilgi-verir-misiniz-fitrata-uygun-hareket-etmek-rum-suresi-30-30-ne-demektir.html

ateist olmuşsun ama islami terminolojiden kurtulamamışsın galiba

Sitelerde Paylaş

(sence) önce bir ağzının payını vereyim sonra mevzuya gireriz herhalde :lol: diyemi düşündün nedir

başta söylediğinin yani dost kazanma muhabbetinin

sonradan fos çıkması üzücü olmuş

madem ateistsin neden islamla ilgili sorular sorma gereği duyuyorsun?

bi dolu soruyla dolu konun var

burada cahilin cahili ateistlerin sana doğru bilgi verebileceğinimi sanıyorsun?

bu arada konu benim burada bulunma sebebim değil

ama önerini dikkate alacağım

Kemal ben islamı en koyu şekilde yaşamış birisiyim. Emin ol senden daha fazla çaba harcamışımdır İslam için Allah için.

Her zaman her yerde dinimi savunur en iyi şekilde yaşamaya çalışırdım. Aşırıya kaçtığım zamanlar bile oldu. Gece kalkıp şükür namazı bile kılıyordum.

3 ay oruçları Kuran okumalar falan.

Sonra ne mi oldu? Anlatsam roman olur. Şunu da bil ben asla ve asla bu noktaya geleceğime ihtimal vermezdim ama gerçekleri

kabul etmemezlik yaparsam o zaman ottan bi farkım olmazdı.

Sizler Din konusunda programlanmış robotlarsınız. Bizde öyleydik ama ne zaman program error verdi o zaman gerçeği anladık.

Yoksa ben de isterdim bir daha yaşam olsun sevdiklerimi tekrar göreyim ebediyyen ayrılmayayım ölmüşlerime tekrar kavuşayım.

Ama istemekle olmuyor malesef.

tarihinde Discover tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doktor bu foruma eşek geldin eşek gidecen.

İnsan biraz kendini geliştirir. hala cennete huri cehennemdeki ateşten başka birşey öğrenemedin.

Ben diyorum ama beni dinlemiyon. En yakın hastaneye git bir Psikiyatıra gözük.

sen tam terbiyesizsin eşek senin gibilere yakışan bir sıfattır

yürrü anca gidersin eşşek :lol:

bir daha da yorum yapim deme sakın

gece gündüz islamda terör yazan psikopat

hem dinlemiyon yazılmaz dinlemiyorsun yazılır ilkokul terkmi ne?

Sitelerde Paylaş

fıtrat İslami bir terminolojidir

yaradılıştan gelen Allahın cc insana verdiği kabuledilen özelliklerin tümü

Terim olarak fıtrat:

"Allah Teâlâ'nın mahlûkatını kendisini bilip tanıyacak ve idrak edecek bir hal, bir kabiliyet üzere yaratmasıdır."

(İbn Manzur, Lisânü'l-Arab, Beyrut, (t.y.), V, 55). http://www.sorularlaislamiyet.com/article/11355/fitrat-hakkinda-bilgi-verir-misiniz-fitrata-uygun-hareket-etmek-rum-suresi-30-30-ne-demektir.html

ateist olmuşsun ama islami terminolojiden kurtulamamışsın galiba

Fıtratı bildiğin için yazdım.

İnsan insanca davranarak evrimleşmiştir. Sosyalleşmek, dayanışma ve topluluk halinde yaşamak soyunu devam ettirmesini sağlamıştır.

Kendi koydukları kurallar ki buna dinler de dahil evrimleşmesine katkıda bulunumuştur.

İnsan davranışlarını anlamanın en iyi yolu maymun topluluklarını izlemektir.

Sitelerde Paylaş

dinle biraz içli dışlı olan çoğu kişi sorguluyor , var olan islami siteleri incelersen tahminde bulunursun az çok , vesvese bunlar diye geçiştiriyorlar bazı şeyleri halbuki üstüne gitseler hiçbir sıkıntı kalmayacak

Sitelerde Paylaş

sence de uygunsa eğer bir konu açıp anlatabilir misin , merak ettim gerçekten

Anlatmak isterdim tabi belki yazarım eminim inanmazlar da.

Kısacası Hayatımı mahvetti, Herşeyimi alıp götürdü. Paramı, sevdiklerimi, yaşamımı, zamanımı, gençliğimi, en güzel günlerimi. ve bunların hepsi dine olan bağlığım yüzümden başıma geldi.

Kim verecek bunun hesabını ?

Sitelerde Paylaş

Bende kendi soruma cevap vereyim

neden buradasınız çünkü emin değilsiniz

ateistliğinizden şüpheleriniz var

tam ateist olan biri burada durmaz vaktini boş yere harcamaz

siz de tam anlamıyla ateist filan değilsiniz

tam ateist olan biri

cehennemden korkmaz cehennemle ilgili tehditlere aldırış etmez

tepki göstermez

halbuki ben herhangibir konuda cehennemden bahsetsem aşırı tepki alıyorum

hani ateistdiniz hani olmayan birşey zarar veririmi? vermez

mürtedlikten bahsetmez ve bunu kendine sorun yapmaz buna da tepki göstermezdiniz

kimse size mürted diye zarar vermeyecek vermez de ama sizin için bu büyük bir sorun

daha çok fiili bir dış saldırıdan ziyade içinizi kemiren vicdan azabı

hala anlamadınızmı?

çoğunuz ateist filan değilsiniz bir vehmi veya hayali gerçek gibi yaşıyorsunuz

bunları aşırı iyi niyetle yazılmış yazılar olarak görmeyin

dikkate alın ve kendinizi sorgulayın birazcık

arkadaş neden burada olduğunu yazıyor fıtratla söze başlamış

e arkadaşım hani ateizme göre insan duygu vicdan vb özelliklerden mahrum düşünen hayvandı ne oldu?

ne fıtratı?

daha örnekler çok

Sitelerde Paylaş

Dr. Kemal Eşek geldin eşek gideceksin diyen arkadaş az söylemiş.

Yani ateist olmadan ateistler hakkında bu kadar bilgiye sahip olmak cehaletinin, eşekliğinin göstergesi.

Eşeklik senin fıtratında var.

Fıtratın ne demek olduğunu da bilmiyorsun.

Fıtrat: Yaratılış, yapı, karakter, tabiat, mizaç anlamlarına gelmektedir.
Sitelerde Paylaş

Hayatımı mahvetti, Herşeyimi alıp götürdü. Paramı, sevdiklerimi, yaşamımı, zamanımı, gençliğimi, en güzel günlerimi. ve bunların hepsi

Dine olan bağlığım yüzümden başıma geldi.

Kim verecek bunun hesabını Muhammed mi?

Ne diyeceğimi bilmiyorum , en azından kalan ömrünüzü güzel geçirin pozitif düşünmek lazım , özgürüz artık en azından

Sitelerde Paylaş

ateistliğinizden şüpheleriniz var

tam ateist olan biri burada durmaz vaktini boş yere harcamaz

siz de tam anlamıyla ateist filan değilsiniz

tam ateist olan biri

cehennemden korkmaz cehennemle ilgili tehditlere aldırış etmez

tepki göstermez

hani ateistdiniz hani olmayan birşey zarar veririmi? vermez

mürtedlikten bahsetmez ve bunu kendine sorun yapmaz buna da tepki göstermezdiniz

kimse size mürted diye zarar vermeyecek vermez de ama sizin için bu büyük bir sorun

daha çok fiili bir dış saldırıdan ziyade içinizi kemiren vicdan azabı

hala anlamadınızmı?

çoğunuz ateist filan değilsiniz bir vehmi veya hayali gerçek gibi yaşıyorsunuz

arkadaş neden burada olduğunu yazıyor fıtratla söze başlamış

e arkadaşım hani ateizme göre insan duygu vicdan vb özelliklerden mahrum düşünen hayvandı ne oldu?

ne fıtratı?

daha örnekler çok

Müslümanlığınızdan şüpheleriniz var

tam müslüman olan biri burada durmaz vaktini boş yere harcamaz

siz de tam anlamıyla müslüman filan değilsiniz

tam müslüman olan biri

cehennemden korkar cehennemle ilgili tehditlere aldırış eder

tepki gösterir

hani müslümandınız hani olan birşey zarar veririmi? verir

hala anlamadınızmı?

çoğunuz müslüman filan değilsiniz bir vehmi veya hayali gerçek gibi yaşıyorsunuz

daha örnekler çok

Anlayabilene

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...