Jump to content

Ateistlerin ateist forumda ne işi var?

Recommended Posts

.

kişi kendisinin aynasıdır , sana daha önce bu manada bir şey daha söylemiştim ama sen anlamamak için çabalıyorsun , müslümanken çoğumuzun düşündüğü şeyleri düşünüyorsun ama yanlış dinden çıkarsan anlarsın belki , o yüzden sana diyorum ki kişi kendisinin aynasıdır , sende var demek ki bişeyler

tarihinde kullinefsinzaikatulmevt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bende kendi soruma cevap vereyim

neden buradasınız çünkü emin değilsiniz

Müslümanlığınızdan şüpheleriniz var

tam müslüman olan biri burada durmaz vaktini boş yere harcamaz

siz de tam anlamıyla müslüman filan değilsiniz

tam müslüman olan biri

cehennemden korkar cehennemle ilgili tehditlere aldırış eder

tepki gösterir

halbuki ben herhangibir konuda cehennemden bahsetsem aşırı tepki alıyorum

hani müslümandınız hani olan birşey zarar veririmi? verir

hala anlamadınızmı?

çoğunuz müslüman filan değilsiniz bir vehmi veya hayali gerçek gibi yaşıyorsunuz

bunları aşırı iyi niyetle yazılmış yazılar olarak görmeyin

dikkate alın ve kendinizi sorgulayın birazcık

daha örnekler çok

Anlayabilene

bu tepkisellik neden ?

en iyi savunma saldırımıdır yani?

sende tepki oluşturacak kadar iman kalmış

yoksa güler geçerdin ama öyle yapmıyorsun nuz

Sitelerde Paylaş

dr. Kemal veya diğerleri

Birinin gerçek ateist olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Nasıl bir teste tabi tutardınız?

bak dayım iyi bir ateisttir

onunla dini herhangibir meseleyi konuşamazsın

çünkü adam kafasında bitirmiş herşeyi

ona ne anlatırsan anlat anlamaz anlasa da anlamaz

böyle bir durumdaysan sözüm yok

Sitelerde Paylaş

Birinin gerçek Müslüman olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Kemal Cevabın??

konumuz bu değil ama:

Seyr-i sülûk-u kalbî ile ve mücahede-i ruhî ile ve terakkiyat-ı maneviye ile, insan-ı kâmil olmak için çalışmak;
yani hakikî mü'min ve tam bir müslüman olmak;
yani yalnız surî değil, belki hakikat-ı imanı ve hakikat-ı İslâmı kazanmak;
yani şu kâinat içinde ve bir cihette kâinat mümessili olarak, doğrudan doğruya kâinatın Hâlık-ı Zülcelal'ine abd olmak
ve muhatab olmak ve dost olmak ve halil olmak ve âyine olmak ve ahsen-i takvimde olduğunu göstermekle,
benî-Âdem'in melaikeye rüchaniyetini isbat etmek ve şeriatın imanî ve amelî cenahlarıyla makamat-ı âliyede uçmak
ve bu dünyada saadet-i ebediyeye bakmak, belki de o saadete girmektir. Mektubat ( 457 )
tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

konumuz bu değil ama:

Seyr-i sülûk-u kalbî ile ve mücahede-i ruhî ile ve terakkiyat-ı maneviye ile, insan-ı kâmil olmak için çalışmak;
yani hakikî mü'min ve tam bir müslüman olmak;
yani yalnız surî değil, belki hakikat-ı imanı ve hakikat-ı İslâmı kazanmak;
yani şu kâinat içinde ve bir cihette kâinat mümessili olarak, doğrudan doğruya kâinatın Hâlık-ı Zülcelal'ine abd olmak
ve muhatab olmak ve dost olmak ve halil olmak ve âyine olmak ve ahsen-i takvimde olduğunu göstermekle,
benî-Âdem'in melaikeye rüchaniyetini isbat etmek ve şeriatın imanî ve amelî cenahlarıyla makamat-ı âliyede uçmak
ve bu dünyada saadet-i ebediyeye bakmak, belki de o saadete girmektir. Mektubat ( 457 )

Sorumla alakası var mı şimdi bunun. Burada sadece bahsediyor.

Gerçek müslümanı nasıl anlarsın diyorum?

Ne sorarsın, ne yaparsın?

Sitelerde Paylaş

Ateizm bir din, ideoloji degildir.Sordugun sorulardan ve beyanlarindan, ateizmi anlamadigin belli oluyor.

Ateizmi kendi mensup oldugun dine rakip, tehlike olarak gördügün icin, saldiri moduna geciyorsun.

Ateizm sirf senin mensup oldugun dini degil, bütün tanri izahlarini sorguluyor.

"Bunlar bana yetmiyor!" diyor. Her dogmaya süpheyle, akil ve mantik ile yanasiyor.

Akil ve mantik ile celisen her din, ideoloji, yok olmaya mahkümdür.

Sitelerde Paylaş

Ben foruma giriyorum diye günah işlemekten geri durmuyorum açıkçası. Forumu bir orgazm sigarası gibi kullanıyorum. Bir günah, hop hemen forum. Derili kırbaçlı bir s.ks alemi, üstüne forum. Kul hakkı mı yedim, hop hemen forum. Mix yapıyorum. Forum ile günahı dürüm yapıp kullanıyorum.

Doktor, beni görsen kafamdaki ateist imajının tamamen saçma olduğunu görürdün. Sokakta dilenen çocuk görünce ağlıyorum lan. Evi ile işi arasında mekik dokuyan mazbut bir adamım. Maskeli s.ks partisini ayda yılda bir yapıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sosyalleşme insan fikir ve düşüncelerini paylaşmak ister ,öğrenmek ister ..düşünce olarak bakış açınız yanlış ..insan hakları önemlidir...sizin bakış acinizda ahlak prensibi yatıyor...ahlak konusu göreceli bir konudur insan da tıpkı hayvanlar gibidir..sosyalleşmek ,kendini geliştirmek ,korunmak ve çoğalmak zorundadir.. bunları istiyorsa karşısındaki insanların haklarına saygı duymalıdir buna toplumsal ahlak denir...milletlerin ortak ahlaki toplumsal ahlaktir...her canlı familyasinin kendi sosyalleşme ve yaşama prensipleri vardır.

Sitelerde Paylaş

Bizde yol arayışı her zaman var.

Celal baba bilim için ne der ? Şu an için buna inanıyorum ama bilim Allahı bulursa anında ona da inanırım.

Ben de aynı görüşteyim. Burada geziyorum. Hergün yeni birşey öğreniyorum. Ömerin mesela Alinin 9 yaşındaki kızını istediğini ali kızına küçük dediğini sonrasında görmesi için Allahın adamı halife ömere gönderdiğini ve ömerin kızın eteğini kaldırıp baktığını yeni öğrendim. Kız da bunun üzerine eğer halife olmasaydın gözüne bir tane çakardım demiş ama eve geri döndüğünde artık ömerin karısı olmuş. Ömer gördüğünü beğenmiş galiba. Aliye de kızın yaşarsa büyür diye de bir tehdit etmekten geri kalmamış. E ali de tabi biliyorsun halife oldu. Kızı ver halifeliği kap. İşler bu şekilde yürüyormuş sizin dininizin doğduğu yıllarda. Allahın işi işte...

Sitelerde Paylaş

içinizi kemiren vicdan azabı

Güzel kardeşim an itibariyle iş yeri çok yoğun iki dakikalığına girdim foruma şöyle bakacaktım dayanamadım sadece sana bunları yazmak istedim.

Daha önce (ne yazık ki) bende müslümanken (-ki imzama bakarsan anlarsın) içimde devamlı bir vicdan azabı vardı.

Hep kılmadığım namazları nasıl kaza ederim diye düşünüyordum. Her gün 5 vakit namaza ek olarak 2 şer de kaza namazı kılsam belki 15 sene sonra falan tüm namaz borcumu ödüyordum.

Tutmadığım oruçların fitresini versem yahut her biri için 60 gün oruç tutsam hayatım oruçla geçecekti.

Sevişirken bile aklıma din geliyor doğru düzgün zevk almıyordum.

Bulunduğum sosyal ortamdan komple kopmam komple değişmem gerekiyordu.

Kısaca lezzetsiz, iğrenç, asosyal saçma sapan ama mübarek bir yaşam tarzı içinde olmam gerekiyordu.

Şimdi mi?

İçim huzur dolu, vicdanım rahat.

Gerçeği bilmek, gerçeği paylaşmak, hayattan zevk almak, düşünmek sorgulamak... Bunlar yazarak anlatılacak şeyler değil sevgili kardeşim. Umarım bir gün sende bu hazzı yaşar ve bana hak verirsin

Sağlıcakla kal.

Sitelerde Paylaş

kemal , emin ol burdaki ateistlerin çoğu bir zamanlar senin gibi dindar insanlardı . düşündüler , sorguladılar , tartıştılar ve bir sonuca vardılar . o sonuç da bu zamana kadar onlara anlatılan her şeyin palavra olduğuydu . bunu öğrendiklerinde hayata yeniden başladılar.

Sitelerde Paylaş

10 yildir forumu takip ettigini soyleyen ve hala bu basligi acan bi kisiye fazla comert yanitlar. Bisey anlamaz bunlar. Bundan sonrasini kaos cozer.

En az on sene din baskısı ve din eğitimine maruz kalmış biri o, gerçeği anlaması zaman alabilir.

Foruma takılmaya devam etsin, er ya da geç hakikatin farkına o da varacaktır.

Benim umudum var kemalden :)

Sitelerde Paylaş
Anlamadığım bir şey var belki size garip gelebilir
gerçekten ateistlerin ateist forumda olmasını ve uzun uzadıya burada zamanlarını harcamasını mantıksız buluyorum
şöyle ki
madem ateistsin tanrı Allah haşa yoktur diyorsun ve buna inanıyorsun
haramdan çekinme sevap işeyim derdin olamamalı
hem bu dünya senin tek dünyan ötesi yok
o zaman mantıken gününü gün etmeye bakacaksın bakmalısın
forumda zamanını harcamak yerine
zaten sınırlı zamanını sana zevk veren şeylerde geçirmen gerekir
hem sen ateizmi analatacaksın İslamı kötüleyeceksin diye ateist tanrısı sana sevap da yazmıyor
hem herkesi ateist yapayım gibi derdin de yok olmamalı (öyle derdi olanlar var onlar hariç)
hem yapamazsın hem yapsan da sana faydası olmayacak (cehennem azabını katlamak dışında)
e o zaman burada sınırlı dünya zamanını harcamak niye?

ulan kendi zekanla dalga gecıyosun.

senınde bu forumda olmaman gerekli.

hurilerle sınırsız sexs partısı yapman ıcın.

senın su anda nafile namazlar kılıp zikirler cekıyo olman lazım.

bu forumda işin ne????

haa diyorsan ateıstlerı muslum yaparım daha cok sevap poınt topların dıyosan.

sen gerçekten ahmaksın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...