Jump to content

Ateistlerin ateist forumda ne işi var?

Recommended Posts

konumuz bu değil ama:

Seyr-i sülûk-u kalbî ile ve mücahede-i ruhî ile ve terakkiyat-ı maneviye ile, insan-ı kâmil olmak için çalışmak;
yani hakikî mü'min ve tam bir müslüman olmak;
yani yalnız surî değil, belki hakikat-ı imanı ve hakikat-ı İslâmı kazanmak;
yani şu kâinat içinde ve bir cihette kâinat mümessili olarak, doğrudan doğruya kâinatın Hâlık-ı Zülcelal'ine abd olmak
ve muhatab olmak ve dost olmak ve halil olmak ve âyine olmak ve ahsen-i takvimde olduğunu göstermekle,
benî-Âdem'in melaikeye rüchaniyetini isbat etmek ve şeriatın imanî ve amelî cenahlarıyla makamat-ı âliyede uçmak
ve bu dünyada saadet-i ebediyeye bakmak, belki de o saadete girmektir. Mektubat ( 457 )

lan genemi deli said

ya inandığın allah aşkına senın ınandığın muhammed aşkına.

su deli herifin saçmalıklarını yazma buraya.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

zaten sınırlı zamanını sana zevk veren şeylerde geçirmen gerekir

Kemal,senin gibi müslümanlar hayata sadece acı/zevk penceresinden bakarlar..Sen İslam toplumu içerisinde bulunarak zevk duyuyorsun..Aslında İslam dışında kalmayı acı olarak algıladığın için,islam'a sıkı sıkıya sarılıyorsun..Biz,yani nonteistler(dinsizler) farklıyız Kemal..Biz hayata acı/zevk ekseninde bakmıyoruz..Böyle baksaydık,sürüde kalmaya devam ederdik..

Sitelerde Paylaş
Anlamadığım bir şey var belki size garip gelebilir
gerçekten ateistlerin ateist forumda olmasını ve uzun uzadıya burada zamanlarını harcamasını mantıksız buluyorum
şöyle ki
madem ateistsin tanrı Allah haşa yoktur diyorsun ve buna inanıyorsun
haramdan çekinme sevap işeyim derdin olamamalı
hem bu dünya senin tek dünyan ötesi yok
o zaman mantıken gününü gün etmeye bakacaksın bakmalısın
forumda zamanını harcamak yerine
hem sen ateizmi analatacaksın İslamı kötüleyeceksin diye ateist tanrısı sana sevap da yazmıyor
hem herkesi ateist yapayım gibi derdin de yok olmamalı (öyle derdi olanlar var onlar hariç)
hem yapamazsın hem yapsan da sana faydası olmayacak (cehennem azabını katlamak dışında)
e o zaman burada sınırlı dünya zamanını harcamak niye?

Kardeşim burası internet ortamı.Keyfim hangi siteye girmek isterse o siteye girerim.E napalım fazla parada kazanamıyoruzki dediklerini yapabilelim?Asıl senin ne işin var internette? Gardaşım bu bir Gavur icadıdır!Gardaşım mademki inanıyon o zaman boş durma git Kuranı ezberle hatim indir! Hadisleri Arapça ezberle!Senin yapacak o kadar çok şeyin varki bizlerle tartışmak yerine. Sadece inanmak yetmiyo!! Ne gader biliyon? Sana bunuda soracaklar?Öyle ya nader ekmek o gader köfte!!!

Sitelerde Paylaş

En'am:68 - Ayetlerimiz hakkında ileri geri konuşmaya dalan kimseleri gördüğünde, onlar başka bir söze geçinceye kadar onlardan yüz çevir. Şayet şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra zalim toplulukla beraber (kesinlikle) oturma!

la allah bile doktor kemale öğüt verıyo.

doktor kemal dinlemiyor.

allaha karşı gelenlerin vay haline :lol: yandın doktor kemal :D

Sitelerde Paylaş

FUSSİLET 44

Eğer biz Kur’ân’ı yabancı bir dille gönderseydik derlerdi ki: "Neden, onun âyetleri açıkça beyan edilmedi? Dil yabancı, muhatap arap! Olur mu böyle şey?" De ki: "O, iman edenler için hidâyet ve şifadır." Ama iman etmeyenlerin kulaklarında ağırlıklar vardır. Kur’ân onlara kapalı ve karanlık gelir. Onların, çok uzak bir yerden sesleniliyor da söyleneni hiç anlamıyorlar gibi bir halleri vardır.

nasılda sizi anlatıyor bu ayet. Yürüyen ayetsiniz de haberiniz yok ateyizler.

Sitelerde Paylaş

En'am:68 - Ayetlerimiz hakkında ileri geri konuşmaya dalan kimseleri gördüğünde, onlar başka bir söze geçinceye kadar onlardan yüz çevir. Şayet şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra zalim toplulukla beraber (kesinlikle) oturma!

İslamı doğru düzgün anlamayan biri olurda yanlışlıkla buraya girerde sizin hezeyan,çarpıtma ve yalanlarınıza muhattab kalır diye arada giriyoruzki belki gerçeği arayan biri olurda bize denk gelir yol gösteriririz.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar bu sorularıma cevap verin,bende müslüman olacağım:

1-Allah nasıl oluyorda bir canlıyı sonsuza dek yakacak kadar zalim oluyor?

2-Ben aylarca hayalim için dua ettim ama sonra baktımki bunun olması imkansız diye dua etmeyi bıraktım.Nasıl oluyorda Allah imkansız olan hayalim için bana aylarca boşuna dua etmeme müdahale etmiyor?

3-Kuranda geleceğe ait bir bilgi varmı?Varsa gösterin.

4-Allah madem tek ve en çok olarak müslümanları seviyor ama neden müslümanlarının çoğunun kötü halde olmasına göz yumuyor?

5-İslam madem terör ve savaş dini değil ama biz ateistlerin gösterdiği ayetler ne o zaman?

6-Evrim teorisi gerçekten çürükmü ve çürükse çok iyi bir şekilde kanıtlayın.

tarihinde Anarşistateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler bu sorularıma cevap verin,bende müslüman olacağım:

1-Allah nasıl oluyorda bir canlıyı sonsuza dek yakacak kadar zalim oluyor?

2-Ben aylarca hayalim için dua ettim ama sonra baktımki bunun olması imkansız diye dua etmeyi bıraktım.Nasıl oluyorda Allah imkansız olan hayalim için bana aylarca boşuna dua etmeme müdahale etmiyor?

3-Kuranda geleceğe ait bir bilgi varmı?Varsa gösterin.

4-Allah madem tek ve en çok olarak müslümanları seviyor ama neden müslümanlarının çoğunun kötü halde olmasına göz yumuyor?

5-İslam madem terör ve savaş dini değil ama biz ateistlerin gösterdiği ayetler ne o zaman?

6-Evrim teorisi gerçekten çürükmü ve çürükse çok iyi bir şekilde kanıtlayın.

ateistler niye seni müslüman yapsın?:D

Sitelerde Paylaş

Tamamen çarpıtma bir konu; sanki ateistler, hayatın zevklerine düşkünlükten dolayı dinden uzaklaşmış gibi, damgalayıcı bir iddia

Tam tersi müslimlerin çoğu, cenneti elde etmek ve dünyada menfaat için, insanlara dünyayı dar getiriyor.
Ve müslümanlar, korkularını yenecek düşünce gücü olmadığı için, çevresine korku salıyorlar.
Bir müslümanın, din adına yapılan zulümlerden dolayı, dinsize karşı hiçbir mahcubiyeti yoksa, zaten fazla bişey söylemeye de hakkı yoktur.
Sitelerde Paylaş
Anlamadığım bir şey var

Anlamadığın çok şey var.

Asla da anlayamayacaksın, çünkü nurcusun. Sınırlar çok dar.

o zaman mantıken gününü gün etmeye bakacaksın bakmalısın
forumda zamanını harcamak yerine

Söyle sen ne yapmamaızı önerirsin. Saatlerce oturdum yapacak bişey bulamadım, sonunda foruma girmeye karar verdim ve bu başlığa cevap yazdım.

İnsan kendini ne kadar zorlasa da, götünü de yırtsa hayatı senin kafandaki kadar zevk dolu yaşayamaz. Yemeği en fazla midenin aldığı kadar yersin, içkiyi en fazla bayılana kadar içersin, seksi günde en fazla 4-5 kez yaparsın. -Ki bunlar da sadece inançsız olmakla olmuyor, para da lazım.- Sonra ne yapacaksın?

Senin gözün aç olduğu için hayatta yapacak zevkli şeyler hiç bitmez ve bunları elde etmek çok kolaydır sanıyorsun. Sanıyorsun ki insanı engelleyen tek şey inaçlarıdır.

Aynı aç güzlülük cennet gibi saçma bir mekana inanmanın da sebebi ayrıca.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazık lan dalga geçmeyin , o da bir insan sonuçta . bizler de yobazdık , dindardık . kurtulmamız uzun zaman aldı . umarım dr kemal de bir gün gerçeklerin farkına varır . Aslında gerçekleri gayet iyi biliyor ama kafasındaki saplantılardan bir türlü kurtulamıyor . onu çok iyi anlıyorum , tıpkı babam gibi :) şundan eminim . birkaç yüzyıl sonra dinler bitme noktasına gelecek ve bundan 1000 yıl sonra dinler tarih olmuş olacak . bir gün herkes ateist olacak !! aslında herkes ateist doğar , sonradan deist olur . bu kavram yakında kalkacak .

Sitelerde Paylaş

İşte budur… Müslüm zihniyetinin çarpıklığı çok iyi şekilde müslüm ağzından net ortaya konmuş. Her şeyi sevap için yapacaksın. Sevapsa öldüreceksin, sevapsa çalacaksın, sevapsa dolandıracaksın.

İşte bu çarpık zihniyetlerinden dolayı bunlar suçsuz insanların evlerine kendi hazırladıkları sahte kanıtları koyup masum insanları senelerce zindanda tuttular. Bunu sevap diye yaptılar. Sevap olur diye bu suçsuz insanları tedavi hakkından mahrum bırakarak öldürdüler. Sokaklarda sevap olur diye genç insanları sopalarla öldürdüler.

Sevap olur diye eli kanlı cani beyin özürlü teröristlere silah gönderdiler. Sevap olur diye bunları tedavi ettiler. Ellerine para verdiler. Sevap olur, gidin Alevilerin Yezidilerin çocuklarını öldürün, çok sevap dediler.

Bunlar zaten demokrasinin gerçekleşemeyişinin baş nedeni. “Oy atarken bile allahı sömürenlere oy atalım ki verdiğimiz oylar cennette huri olarak geri dönsün, Allah tüccarlarına çok oy, cennette çok huri!”

Allahınız ne yazık ki olmadığı için sizin belanızı veremiyor. Olsaydı en başta sizin belanızı verirdi. Siz demek cennette huriler için olmasa parmağınızı kıpırdatmayacaksınız. Huri yoksa iyilik de yok! Siz hiç mi kimsesiz bir çocuğun avucuna biraz para sıkıştırıp gözlerindeki pırıltı ile huri nuri düşünmeksizin mutlu olmadınız? Hadi o belki gider tiner alır o parayla diyelim, annesini kaybetmiş zavallı bir yavru kedinin önüne biraz süt koyup mutluluktan içinizin içinize sığmadığı duygusunu hiç aklınıza huri gelmeden yaşamadınız mı? İlla huri için mi yapacaksınız bunları? Huri itmek yoksa bir gram iyilik de yok! Size yazıklar olsun. Siz insanlığın yüz karasısınız.

Şu kepazeliğe şu rezalete bakın yahu! “Huri itme bonusu kazandıracak sevap yoksa ne diye iyilik yapayım, keriz miyim?” Bu zihniyetin sahibi kişileri kapıdan içeri koymak saflıktır. Bunlar selam verse alınmaz.

Üstüne üstlük sevap diye cinayet işleyecek, zulüm, sahtekarlık yapacaksınız. Keşke allahınız olsa da belanızı verseydi. Ne yazık ki allah mallah yok…

Sitelerde Paylaş

Deli Said'in nuru(!)ndan gözleri kamaşmış, beyni haşlama olmuş pabucumun doktoru, burada ateistlere ne yapmaları gerektiğini söyleyeceğine, kutsal bellediğin kitabında yazılanları uygulasana sen!

Örneğin, amca kızını, dayı kızını, hala kızını, teyze kızını nikahına alıp sıraya dizsene! Hem yaş sınırı da yokmuş bak.

Yukarıda saydıklarıma sahip değilsen, tıpkı peygamberin ve onun halifeleri gibi, en yakın arkadaşlarının minicik kızları da olur. (Muhammed'in kızı Ali'ye, Ebubekir'inki Muhammed'e, Ali'ninki Ömer'e, Muhammed'in iki kızı Osman'a, vs. vs.)

Ya da silah kuşanıp savaşa git, ganimet kaldır, köle ve cariyeler edinsene!

Mirasından oğluna, kızına düşenin iki katı pay versene!

Burada harcadığın zamana yazık; gidip zikir çeksen, Kur'an okusan, hayatında eline Kur'anı alıp da okumamış tatlı su müslümanlarına Kur'an okutup ayetleri tefsir ederek onlara gerçek bir müslüman nasıl olunur anlatsan, buradan kazanacağın sevaptan daha fazlasını kazanırsın emin ol. Ne de olsa senin Allah (si si) bizim kalplerimizi mühürlemiş, onun mühürlediği kalpleri açmak sana mı düşmüş? Senin Allah (si si) bu yüzden peygamberini bile azarlamamış mı?

Demek sen Allah korkusundan bi sıyrılsan, (biz ateistler gibi :lol: ) tam bir baş belası olurmuşsun. İyisi mi sen hep böyle kal.

Sitelerde Paylaş

En az on sene din baskısı ve din eğitimine maruz kalmış biri o, gerçeği anlaması zaman alabilir.

Foruma takılmaya devam etsin, er ya da geç hakikatin farkına o da varacaktır.

Benim umudum var kemalden :)

Bu forum kafası sorgulamaya açık insanlara yardım edebilir ama böylesi inaçlıya kendinden başkası yardım edemez.

Ben ateist olduğumu kavradığımda bu formu buldum.

Burayı bulduktansonra merak ettim şu din formları nasıl diye girip bakayım dedim inan 5 dakika katlanmadım.

Dr nasıl bize katlanıyor hiç anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

sen tam terbiyesizsin eşek senin gibilere yakışan bir sıfattır

yürrü anca gidersin eşşek (eşek) :lol:

bir daha da yorum yapim (yapayım)deme sakın

gece gündüz islamda terör yazan psikopat

hem dinlemiyon yazılmaz dinlemiyorsun yazılır ilkokul terkmi (terk mi)ne?

Sayın Odun

Arkadaş 'dinlemiyon' yazdı diye ,ona ilkokul terk mi diye soruyorsan..

sana, anaokulu terk misin diye sormak gerekir.

Sitelerde Paylaş

Gelelim odunun başlıktaki sorusuna...

Ateistlerin ateist forumda ne işi var?

Sana ,ahmak ,odun demek ,aslında iltifat sayılır.

Ateistlerin kurduğu bir forumda,ateistlerin ne işi var diye sormak,ancak senin gibi oduna,ahmağa yakışır..

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/46424-ateystforumun-kuruluth-amaci-ve-ylkelery/

Sitelerde Paylaş

FUSSİLET 44

Eğer biz Kurânı yabancı bir dille gönderseydik derlerdi ki: "Neden, onun âyetleri açıkça beyan edilmedi? Dil yabancı, muhatap arap! Olur mu böyle şey?" De ki: "O, iman edenler için hidâyet ve şifadır." Ama iman etmeyenlerin kulaklarında ağırlıklar vardır. Kurân onlara kapalı ve karanlık gelir. Onların, çok uzak bir yerden sesleniliyor da söyleneni hiç anlamıyorlar gibi bir halleri vardır.

nasılda sizi anlatıyor bu ayet. Yürüyen ayetsiniz de haberiniz yok ateyizler.

Muthis bir ayetmis.

Bu isa dan : bir insan dunyanin tum nimetlerine sahip olsa ama yarin olecek olsa bunun ona ne faydasi olur.

bunu neden soyledim ? Ben de bilmiyom. Adam guzel soylemis iste. Ola ki ders alasiniz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...