Jump to content

Ateistlerin ateist forumda ne işi var?

Recommended Posts

Sana yazdığım için utanıyorum Dr. Kemal. Uzun yıllardır buna benzer en az 50 konu açıp bundan daha açıklayıcı en az 200 mesaj okumuşsundur ama en diptesin hala, milim kımıldamıyorsun.

Sen kötüsün. Sırtında Allah'ın kırbacı olmasa zevk ve sefaya dalacağını açtığın konu ile gösterdin. Saf kötülük.

Dıııııt. Çelişki var.

Şimdi bu adam milim kıpırdasa ve ateist oldum ben de artık inanmıyorum yahu dese...

Sen kötüsün fikri halen devam edebilecek mi ?

Edecek ise peki bu forumda Dr. a benzer bir ateist daha olmadığının kanıtı var mı ?

yok. TAm tersine bence böyle ateistler de vardır. Ne demişler ? Civciv yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmemiş.

Diyeceğim o ki karşımızdakini değiştirmeye çalışmayalım. Öyle kabul edelim.

Ben dr. kemali o kırmızı pastanın arkasında patates soyan türbanlı kadın ve ona romantizmle yaklaşan çömçöm sakallı genç müslüman oğlan ile birlikte hatırlayacağım. bu resim saf kötülüğün bir yansıması olabilir mi yahu ? bu resim saf kötülük yansıması ise lübnanlı pilotun yanma sahneleri nedir peki ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Üniversiteden bazı hocamızla hala görüşürüz sosyal paylaşım sitelerinden biri aracılığı ile. Biri termodinamik aldığımız enerji ana bilim dalında prof ünvanlı bir hocamız. Hiç bir korkusu yok ben ateistim diyor. O da bir dönem müslümanmış.

Geçen şunu söyledi '' İçinde kötülük barındıran kimsenin sonradan ateist olaması çok zordur, çünkü pozitif bilimle dolu bir beyin mutlaka empatiyi, muhakemeyi, ince düşünmeyi öğrenmiştir, bu yüzden çevresine zarar veremez'' dedi.

İşte anahtar herşeyi açıklayan denklem yada anahtar cümle buydu.

Kemalin sorunu budur. İçindeki günümüze uyarlı evrilmiş ve taşlaşmış dini safsataların pozitif bilim bilincine her seferinde üstün olmasıdır. Bir doktorun, mühendisin, avukatın, hakimin müslüman yetiştirilmesi durumunda bile yeterli cesaret, irdeleme ve zaman ile dini reddetmemesi imkansızdır. Kemal denen şahsın ya akıl sağlığı yerinde değil ya da doktor filan değil.

Ha kendine doktor süsü verip imana getirme puanı ile cennet hurilerine kavuşma hayali ile yanıp tutuşan bir sakallı da olabilir.

Sitelerde Paylaş

Dıııııt. Çelişki var.

Şimdi bu adam milim kıpırdasa ve ateist oldum ben de artık inanmıyorum yahu dese...

Edecek ise peki bu forumda Dr. a benzer bir ateist daha olmadığının kanıtı var mı ?

yok. TAm tersine bence böyle ateistler de vardır. Ne demişler ? Civciv yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmemiş.

Diyeceğim o ki karşımızdakini değiştirmeye çalışmayalım. Öyle kabul edelim.

Ben dr. kemali o kırmızı pastanın arkasında patates soyan türbanlı kadın ve ona romantizmle yaklaşan çömçöm sakallı genç müslüman oğlan ile birlikte hatırlayacağım. bu resim saf kötülüğün bir yansıması olabilir mi yahu ? bu resim saf kötülük yansıması ise lübnanlı pilotun yanma sahneleri nedir peki ?

Ateist olursa zevk ve safaya dalacagini, kimseyi umursamayacagini soyluyor zaten basligi acarak. Saf kotu oldugu icin odul ve ceza ile terbiye edilmesi gerekiyor yoksa iyilik yapmaz.

Ateistlerin hepsi iyidir demedim. Kemal'in sirtindan Allah sopasi cekildiginde icindeki kotulugun ortaya cikacagini belirttim. Zaten kendisi bunu soyluyor. Allahin sopasi sirtinizda degilken neden haram helal olmadigi halde iyilik yapiyorsunuz zevke sefaya dalin diyor.

Bahsettigin patates soyan kiz resmini bilmiyorum. Bildigim bisey var ama.

Kemal gibi olanlar, karsiliksiz iyiligi anlayamaz. Onlara bunu emirler ve tehditlerle yaptirmaniz gerekir.

Sitelerde Paylaş

Dr.Kemal ve benzeri operatör doktorlarla ancak şu haklı taleplerimizi kabul ederlerse, sağlıklı iletişim kurabiliriz;

1-) Müslümanın "Allah var" demesi kadar, bizim de "yok" deme hakkımız vardır ve Hz.Muhammed'in, dini saltanat için yazdığını anlatma hakkımız vardır. Bundan dolayı, kimseyi ayıplama haklarının olmadığını, bunların fikir özgürlüğü olduğu gerçeğini kabul edecekler.

2-) Dinsizliği ahlak konusuna indirgemeyecek. iyi bir ateistin de, en az iyi bir müslüman kadar ahlaklı olabileceğini kabul edecekler.

Sitelerde Paylaş

filistinde bir anneyle röportaj yapıyorlar 7 çocuğundan 6 sı şehit olmuş

ama ağlayıp sızlamıyor 7 değil 100 çocuğum da olsa mücadeleye devam edeceğiz diyor

Peki hangi sebepten dolayı o çocuklar ölüyor, ve ölmeye devam edecek? Tabiyki dinler yüzünden. Eğer din diye birşey olmasaydı o çocuklar şimdi gülüp oynuyor olacaktı !
Ancak ne varki, dinleri uyduranlar, savaşın ve terörün ne kadar korkunç bir suç olduğunu anlatmaktan bile aciz. Bana kutsal kitapları yazma yetkisi verilse, savaş, silah, terör, işkence, her türlü ayrımcılık ve eşitsizliği kesin olarak yasaklar, sebepleriyle zihninin derinliklerine kadar bunların nasıl alçaklıklar olduğunu idrak etmelerini sağlardım.
İktidar için, toprak için en ufak bir şiddete meyledeni, rezil kepaze edecek gerçekleri anlatırdım. Sadece insanlığa değer verilmesini, cinsiyet, ırk, millet ve dinleri birkenara bırakıp tüm insanlığın, dünyadaki sorunları, açlık, sefalet, yokedilen doğa, büyük hastalıklar ve engellilerin tedavisi için birlik olmasını, bilim ve insanlık için çalışmanın en büyük görev olduğunu söylerdim.
Peki soruyorum; benim Allah'tan daha akıllı veya daha iyi biri olma ihtimalim var mı? yoksa sadece dinleri uyduranlardan mı iyi biriyim?
LÜTFEN DÜŞÜN; insanlık için düşün, olmadı Allah rızası için düşün, din adına milyonlarca insan katledildi, tecavüz edildi, evsiz öksüz ve sakat bırakıldı !
Ne uğruna yapıldı, değer miydi? Herkes inancını kendi içinde yaşasa, başkasına dikta etmese olmuyor muydu?
Bu felaketleri engelliyecek hiçbirşey göndermeyenin, gerçekten yaratıcınız olduğunu, ondan hiçbir mahcubiyet duymadan nasıl iddia edebiliyorsunuz?
Neden insanlık değil önemli olan.. neden drüstlük, adalet, birlik beraberlik, saygı ve hoşgörü değil de, atalarımızdan gelen kitaplar önemlidir, soruyorum..?
tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gördüğüm kadarıyla,bazı dinsiz ahmaklar da,bu çakma dr.kemal'e AHMAK,ODUN dememi eleştirmişler..

Aslında,bu kemal ahmağına odun,ahmak demekle iltifat etmiş oluyorum,

Bu odun,ahmak kemalin mesajlarından örnekler getireceğim, bu odunun hakaretlerine karşı,kibar mı yazıyorum,ağır mı yazıyorum görelim.

Namussuz; genelde iffetsiz, edepsiz, hayâsız, şerefsiz, fahişe gibi mânâlarda kullanılıyorsa da, emniyeti, nizamı bozanlara, İSLAMİYETE, UYMAYANLARA ,ALLAHIN KANUNLARINI YANİ DİNİMİZİN EMİR VE YASAKLARINI ÇİĞNEYENLERE DE DENİR.BU BAKIMDAN NAMUSSUZ,KANUNSUZ,YANİ KANUNA UYMAYAN,DİNİMİZİN EMİRLERİNİ ÇİĞNEYEN KİŞİ DEMEKTİR Bu tarife göre, namaz, oruç gibi Allahü teâlânın emirlerini yerine getirmeyen, yalan söyleyen, hırsızlık eden namussuz oluyor. Böyle namussuzların, (Namus sözü veriyorum) demelerinin bir kıymeti olur mu?
(O namussuzun biridir)demek,(Şerefsizin biridir,dinden,imandan haberi yok)demektir.

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/60419-namussuz-kime-denir/

Evet ,bu oduna ahmak dediğimi eleştiren,dinsiz ahmaklar...
Bu adam, ben ve sizlere namussuz şerefsiz dediği halde,yani ağır hakaret ettiği halde,buna odun,ahmak dememi hala eleştirecek misiniz?yoksa az bile söylemişsin mi diyeceksiniz...
tarihinde strong tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu sen bu iletileri yazarken biraz düşünüp de yazsan olmuyor mu? Ayyaş geziyormuşsun ama yazarken bari ayık olsan da kafamızı ütülemesen diyorum...

Sen şimdi ne saçmaladığını anlayabiliyor musun merak ettim. Adam ateist oldum dese, eğer derse ki artık allahtan korkum kalmadı, herkese her kötülüğü yapacağım, elbette kötüsün diyeceğiz yahu! Yok iyisin sen iyisin mi diyecektik?

Sitelerde Paylaş

Yahu sen bu iletileri yazarken biraz düşünüp de yazsan olmuyor mu? Ayyaş geziyormuşsun ama yazarken bari ayık olsan da kafamızı ütülemesen diyorum...

Sen şimdi ne saçmaladığını anlayabiliyor musun merak ettim. Adam ateist oldum dese, eğer derse ki artık allahtan korkum kalmadı, herkese her kötülüğü yapacağım, elbette kötüsün diyeceğiz yahu! Yok iyisin sen iyisin mi diyecektik?

adam ateist olsa senden daha çok saygı duyacağıma emin olabilirsin.

Sitelerde Paylaş
Anlamadığım bir şey var belki size garip gelebilir
gerçekten ateistlerin ateist forumda olmasını ve uzun uzadıya burada zamanlarını harcamasını mantıksız buluyorum
şöyle ki
madem ateistsin tanrı Allah haşa yoktur diyorsun ve buna inanıyorsun
haramdan çekinme sevap işeyim derdin olamamalı
hem bu dünya senin tek dünyan ötesi yok
o zaman mantıken gününü gün etmeye bakacaksın bakmalısın
forumda zamanını harcamak yerine
zaten sınırlı zamanını sana zevk veren şeylerde geçirmen gerekir
hem sen ateizmi analatacaksın İslamı kötüleyeceksin diye ateist tanrısı sana sevap da yazmıyor
hem herkesi ateist yapayım gibi derdin de yok olmamalı (öyle derdi olanlar var onlar hariç)
hem yapamazsın hem yapsan da sana faydası olmayacak (cehennem azabını katlamak dışında)
e o zaman burada sınırlı dünya zamanını harcamak niye?

Hasstir beyinsiz salak... Mevzunun bu kadar basit olduğunu mu sanıyorsun?

Bre geri zekalı, bu memlekette bizler ve bizim gibi düşünenler de yaşıyor.. O halde bu memleketi senin gibi soytarılara bırakmamak gerek...

Bu forumdaki amaç, bu ülkenin insanını Arap ilkelliklerine karşı uyarmak, bu antik sapıklıklardan kurtarmaktır. Esas amaç budur ve bu forumda insanlar sonuna kadar Arap dininin zararlarından ve ilkelliklerinden kurtarmak için uyarılmaya çalışılacaktır. Senin ufak beynin bunu anlamaya yetmiyor olduğundan bizim çabamız sen ve senin gibi beyinsizlere yönelik değil, hala beyni erimemiş, hala beyin sağlığını koruyan insanlara yöneliktir...

Sen bu lafları teneke beyninle anlamadın ya, önemli değil; zaten ben bunları hala beyni olanlar için yazdım...

Sitelerde Paylaş

adam burada kimseye hakaret etmeden fikirlerini paylasiyor.

Yanlış.

Bir müslüman: allahın sözleri beni bağlamaz, onun kendi fikirleridir, demez; diyemez. Bir müslüman, kuranı tam olarak kabul etmiş ve içindekileri kendi sözü bellemiştir. Bir müslüman kuranda yazan her şeyin tam olarak doğru olduğuna yemin etmiş olandır.

Kuranda müslüman olmayanlara her türlü hakaret vardır. dr.kemal de eğer müslümansa, bunları onaylamaktadır. Bu yüzden dr kemal hakaret etmeden fikirlerini paylaşıyor sözü tamamen yanlıştır.

Bunun haricinde, kime karşı olursa olsun hakaret amacı taşıyan sözcükler kullanmak hoş değil.

Sitelerde Paylaş
Anlamadığım bir şey var belki size garip gelebilir
gerçekten ateistlerin ateist forumda olmasını ve uzun uzadıya burada zamanlarını harcamasını mantıksız buluyorum
şöyle ki
madem ateistsin tanrı Allah haşa yoktur diyorsun ve buna inanıyorsun
haramdan çekinme sevap işeyim derdin olamamalı
hem bu dünya senin tek dünyan ötesi yok
o zaman mantıken gününü gün etmeye bakacaksın bakmalısın
forumda zamanını harcamak yerine
zaten sınırlı zamanını sana zevk veren şeylerde geçirmen gerekir
hem sen ateizmi analatacaksın İslamı kötüleyeceksin diye ateist tanrısı sana sevap da yazmıyor
hem herkesi ateist yapayım gibi derdin de yok olmamalı (öyle derdi olanlar var onlar hariç)
hem yapamazsın hem yapsan da sana faydası olmayacak (cehennem azabını katlamak dışında)
e o zaman burada sınırlı dünya zamanını harcamak niye?

Offf offf. Neresinden tutarsan elinde kaliyor. Su laflari ettiginde Allaha dolayli hakaret ettiginin farkinda degil misin? Hic dusunmuyor musun? Demekki senin bir cikarin varki, Allaha ibadet ediyorsun. Cikarin olmasa umrunda olmayacak. Sence Allah eger gercekten varsa, senin bu numarani yutar mi?

Muslumanlar gercekten cok ahlaksiz. En kotusude asiri ahlaksiz olduklarinin zerre kadar farkinda olmamalari.

Bu adamlar dunya uzerinde yasamiyor mu? Fanusta mi buyuyorlar, Ac bak kuzey avrupa ulkelerine, japonyaya bak. Dinsiz toplumlara bak, bir tanesinde insanlar tarlada bostan, yan gel osman diyerek butun gun eglence hayatindamilar? Insan bi dusunur, ondan sonra yazar. Yahu yuzmilyonlarca insan inanmiyor, niye bunlar zevk sefa aleminde degil diye kafa yorar, ama nerde bunlarda o kafa, adam Allahi ibadetiyle kandirabilecegini dusunuyor, bir Allah varsa en cok buna cezayi yapistirir, benim aklim mantigim bunu soyluyor.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Offf offf. Neresinden tutarsan elinde kaliyor. Su laflari ettiginde Allaha dolayli hakaret ettiginin farkinda degil misin? Hic dusunmuyor musun? Demekki senin bir cikarin varki, Allaha ibadet ediyorsun. Cikarin olmasa umrunda olmayacak. Sence Allah eger gercekten varsa, senin bu numarani yutar mi?

Muslumanlar gercekten cok ahlaksiz. En kotusude asiri ahlaksiz olduklarinin zerre kadar farkinda olmamalari.

Bu adamlar dunya uzerinde yasamiyor mu? Fanusta mi buyuyorlar, Ac bak kuzey avrupa ulkelerine, japonyaya bak. Dinsiz toplumlara bak, bir tanesinde insanlar tarlada bostan, yan gel osman diyerek butun gun eglence hayatindamilar? Insan bi dusunur, ondan sonra yazar. Yahu yuzmilyonlarca insan inanmiyor, niye bunlar zevk sefa aleminde degil diye kafa yorar, ama nerde bunlarda o kafa, adam Allahi ibadetiyle kandirabilecegini dusunuyor, bir Allah varsa en cok buna cezayi yapistirir, benim aklim mantigim bunu soyluyor.

hakikaten de çok ahlaksızlar . bunların derdini ben sana söyleyim . bunlar haram yemek istiyor , kul hakkına girmek istiyor , hayatlarını zevk içinde yaşamak istiyor ama inançları gereği bunu yapamıyorlar . yapamadıkları için kuduruyorlar . sonra gelip ateistlere çatıyorlar .

Sitelerde Paylaş

hakikaten de çok ahlaksızlar . bunların derdini ben sana söyleyim . bunlar haram yemek istiyor , kul hakkına girmek istiyor , hayatlarını zevk içinde yaşamak istiyor ama inançları gereği bunu yapamıyorlar . yapamadıkları için kuduruyorlar . sonra gelip ateistlere çatıyorlar .

bu konuda size katılmıyorum sayın blitz zaten kendi dinleri buna imkan veriyor...ıslam alemi suan güçsüz durumda olduğu için yapamıyorlar bunu ..kuranda allaha inanmayanlari öldürün malları ganimet eşleri cariye çocuklarıni köle edinin diyor ...yada inanmayanlar elleriyle kuculup Cizye verinceye kadar savaşın diyor...kuran köle kadınları fuhuşa sürüklüyor ... Kuran bunlardan kat kat fazlasına izin veriyor bunları yapamadıkları için sorun var zaten
Sitelerde Paylaş

bunlar haram yemek istiyor , kul hakkına girmek istiyor , hayatlarını zevk içinde yaşamak istiyor ama inançları gereği bunu yapamıyorlar . yapamadıkları için kuduruyorlar . sonra gelip ateistlere çatıyorlar .

Haram yola gerek yok, helal yoldan yani kitabına uydurarak öyle bir yaşıyorlar ki...

İkinci kadın için imam nikahı, faiz yerine katılım hesabı, haremlik-selamlık 5 yıldızlı oteller...

Gayet güzel yaşıyorlar kafanızı yormayın...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

adam ateist olsa senden daha çok saygı duyacağıma emin olabilirsin.

Senin ne dediğinin farkında olmadığını düşünüyorum. Eğer ne dediğini bilerek yazıyorsan bu çok daha kötü.

Şimdi herif "ben ateist oldum, artık allah korkum kalmadı, bir anaokuluna dalıp bütün çocukları öldüreceğim" diyecek, sen de saygı mı duyacaksın?

Sitelerde Paylaş

buraya kadar olanları uzaktan okudum, okurken de yahu bu kadar şeye ne gerek vardı dedim içimden.

Öncelikle burda bilimin de konuşulduğunu hatırlatmak isterim, siz buraya ateizm karşıtı görüşlerinizi dayanaksız da olsa dayatmak için gelmiş olabilirsiniz, bu herkes için böyle değil. Kimseye gerçek ateist olduğumuzu kanıtlamak zorunda değiliz ki böyle bir çabamız da yok. Müslümanların aksine hiçbir ateist ben senden daha ateistim iddiası içinde de değil. Ama farkedilmesi gerek bir şey daha var ki bizim sorgulamamız Allah yok diyince bitmiyor, cevaplanması gereken başka sorularımız var ki zaten öyle olması gerek. Mesela ben şimdiki halime nasıl geldim, nasıl evrildim, neden yaşıyorum soruları da tartışılıyor burda. Evrimi araştırmak, burda daha iyi bilen insanlardan evrimi okumak, anlamadığım yerleri onlara danışmak da söz konusu burda. Ben şahsen bunun için giriyorum.

Sonuncusu en sevdiğim konu. bayılıyorum bu konuya. Bir şeyin kural olduğu için yapılması. Yahu senin kendi aklın yok mu da başka birinin yazdığı şeyle ayırt ediyorsun iyi ile kötüyü. Sana günah olmasa günde beş defa tecavüz mü edeceksin ey insan. Kitabın kurallarının insanlara neler yaptığının farkında değil misin? Sen zina günah olduğu için yapmıyorsun, iyi güzel. Ama mesela başka bir adam savaş yapmak istiyor, ama çekinceleri var sonuçta insanlara zarar verecek, açıyor kitabı arıyor hmm allah adına yaparsa günah değil, hatta burdan sonra şöyle olası bir muhabbet geçebilir; ee iyi bari hadi çocuklar toplanın allahuekber diyip insan öldürücez. ee ama bu kötü? yoo kitapta yazıyo işte bak.-

Bu konuyla ilgili en çok unutulan şeylerden biri de, tamam siz diğer hayat gibi komik bir şeye inanıp onun için iyi oluyorsunuz ama farkında değilsiniz ki biz bu hayatımızın değerini anlamışız ve onu iyileştirmeye çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş
Peki hangi sebepten dolayı o çocuklar ölüyor, ve ölmeye devam edecek? Tabiyki dinler yüzünden. Eğer din diye birşey olmasaydı o çocuklar şimdi gülüp oynuyor olacaktı !
Ancak ne varki, dinleri uyduranlar, savaşın ve terörün ne kadar korkunç bir suç olduğunu anlatmaktan bile aciz. Bana kutsal kitapları yazma yetkisi verilse, savaş, silah, terör, işkence, her türlü ayrımcılık ve eşitsizliği kesin olarak yasaklar, sebepleriyle zihninin derinliklerine kadar bunların nasıl alçaklıklar olduğunu idrak etmelerini sağlardım.
İktidar için, toprak için en ufak bir şiddete meyledeni, rezil kepaze edecek gerçekleri anlatırdım. Sadece insanlığa değer verilmesini, cinsiyet, ırk, millet ve dinleri birkenara bırakıp tüm insanlığın, dünyadaki sorunları, açlık, sefalet, yokedilen doğa, büyük hastalıklar ve engellilerin tedavisi için birlik olmasını, bilim ve insanlık için çalışmanın en büyük görev olduğunu söylerdim.
Peki soruyorum; benim Allah'tan daha akıllı veya daha iyi biri olma ihtimalim var mı? yoksa sadece dinleri uyduranlardan mı iyi biriyim?
LÜTFEN DÜŞÜN; insanlık için düşün, olmadı Allah rızası için düşün, din adına milyonlarca insan katledildi, tecavüz edildi, evsiz öksüz ve sakat bırakıldı !
Ne uğruna yapıldı, değer miydi? Herkes inancını kendi içinde yaşasa, başkasına dikta etmese olmuyor muydu?
Bu felaketleri engelliyecek hiçbirşey göndermeyenin, gerçekten yaratıcınız olduğunu, ondan hiçbir mahcubiyet duymadan nasıl iddia edebiliyorsunuz?
Neden insanlık değil önemli olan.. neden drüstlük, adalet, birlik beraberlik, saygı ve hoşgörü değil de, atalarımızdan gelen kitaplar önemlidir, soruyorum..?

Ben Filistin tarafından kaçırılıp öldürülen 3 genç içinde üzülürüm,İsralin öldürdüğü çocuklarda üzülürüm.Ben insanlar arasında ayrım yapmam.Yeterki kötü bir insan olmasın.

tarihinde Anarşistateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dr.Kemal 3.sayfadaki sorularıma cevap veremedin?Tahmin ediyim,o sorularıma nasıl cevap vereceğini ve acaba Allah varmı yokmu diye düşünmeye başladın.Senin ateistlere günlerce laf anlatmaya çalışmanı anlıyorum.Bir zamanlar bende senin gibi ileri derece dindar birisiydim.Senin gibi ateistlere laf anlatmaya çalışıyordum ve dini savunuyordum.Sonra birden düşünmeye ve sorgulamaya başladım.Eninde sonunda ateist oldum.Hergün ülkemizde yüzlerce insan dinden çıkıyor.Bu Dünyada büyük çoğunlukla yaygın olacak tek inanç ateizmdir.

Sitelerde Paylaş

Ateizmin sanılandan çok daha yaygın olduğunu düşünüyorum. Sadece bu ülkede milyonlarca ateist olması beni hiç ama hiç şaşırtmaz. Fakat açıklamıyorlar. Açıklayan çok çok az.

Gizli ateizm bir gün çığ etkisine yol açacak. Ateizm birden öyle yaygınlaşacak ki, bu kadar ateist nerden çıktı diye hayret edilecek. Bir yerden çıkmayacak, zaten var. Sadece gizliyorlar. "Durduk yerde şimdi başa bela lazım değil, boşver, zamanı gelir açıklamanın" diye bekliyorlar.

İnsanlar şu anda son derece stratejik ve ikiyüzlü davranıyorlar. Hepsi... Bu bir hastalık halinde toplumu sarmalamış durumda. Çocuklar bile buna dahil. Kimsenin gerçekte neye inandığı hiç belli değil. Din bir toplumu sardı mı ahlak biter. İkiyüzlülük, riyakarlık, çıkar ilişkileri, sömürü, aldatmaca alır başını gider.

Bir toplumu çökertmek istiyorsan ortalığa birkaç hoca sal, insanlara din din din diye sürekli üfürsünler. O toplum çöker, biter. İflah etmez...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...