Jump to content

Klitoris küçük bir penis mi?

Recommended Posts

Arkadaşlar, klitoris küçük bir penis mi, yoksa penisle aynı kökenden gelen (genital tüberkül) ama zamanla farklılaşmış bir organ mı? Şu an bir klitorisi penis haline çevirebilir miyiz? Klitorisin yapısı penis ile benzer mi yoksa direk penisin yapısıyla aynı mı? Bu sorunun cevabına göre aseksüel bile olabilirim, bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Öyle bir teori var ancak gerçekliği kanıtlanmadı yanlış hatırlamıyorsam. Ama bunun seni neden aseksüelliğe iteceğini anlamadım.

Sevistigim insanların penisi olduğu düşüncesi cinsellikten soguttu beni.

Sitelerde Paylaş

Peki gelişimini tqmamlamis bir klitorisi hormonla penis yapmak mümkün mü?

Sitelerde Paylaş

İşin bilimsel kısmını fazla bilmiyorum. Ama sadece gözlem amacı ile, Latin Amerika'lı kadın p.rnstar'ları incelerseniz, klitorislerinin basbayağı minik bir penis gibi olduğunu görebilirsiniz. Üstelik cinsel ilişki esnasında ereksiyon oluyorlar gibi. Kadının penis gibi bir organa sahip olması beni de tiksindiriyor. Yalan yok. Ama aseksüel olacak kadar da tiksinmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Kısacası şunu söyliyeyim erkek diye birşey embriyo gelişiminde oluşuyor.

İlk fetus dişi olarak gelişiyor o yüzden meme ucumuz var penis in gelişmesi erkek hormonu yükseldikçe dişi fetus erkek olmaya başlıyor.

Çocukların cinsiyeti o yüzden hemen belli olmuyor. Dr. Kız diye gördüğü emriyo ü bir hafta sonra erkek olarak göre biliyor.

Bilmem açıklık getire bildim mi

Sitelerde Paylaş

Erkek va kadın dış genitaller birbirlerinde karşılık bulur.

Kadında labium majus-erkekte skrotum (testis)derisi

Kadında labium minus-erkekte penis derisi

Kadında clitoris-erkekte penisin erektil kavernöz kısmı,hatta clitorisin,penis gibi glansı ve prepisyumu( sünnet derisi) bile var .

Ortak bir ana yapı sex hormonları( östrojen,testosteron,adrenal androjenler vb.) sayesinde embriyoda farklılaşıyor.

Sitelerde Paylaş

Kısacası şunu söyliyeyim erkek diye birşey embriyo gelişiminde oluşuyor.

İlk fetus dişi olarak gelişiyor o yüzden meme ucumuz var penis in gelişmesi erkek hormonu yükseldikçe dişi fetus erkek olmaya başlıyor.

Çocukların cinsiyeti o yüzden hemen belli olmuyor. Dr. Kız diye gördüğü emriyo ü bir hafta sonra erkek olarak göre biliyor.

Bilmem açıklık getire bildim mi

problem Genom ve üreme organları değil aslında konjugasyonun evrimi...yada gelişmiş canlılarda konjugasyon kalıntısı da olabilir benim görüşüm
Sitelerde Paylaş

Penisin evrimlesmemis hali olduğuna dair bulgular varmış..idrar kanalı yok sadece .. tartışmali bir konu...zaten vajinanın evriminde kafanın evrimi etken rol oynamış kafa büyüdükçe doğum için vajina büyümüş vajina büyüdükçe penis

Penisin evrimleşememiş hali ne demek oluyor,açıkçası dumura uğradım. Geri kalmış,bağnaz bir uzuv mu ki penis?Evrimleşememek diye bir kavram varsa,ilk defa duydum,cehaletime sayın.. Erkeğin yumurtalıklarının tıpkısının benzeri kadının içinde yer almıyor mu? Çok soğukta erkeğin yumurtalıkları da içeri kaçar,bildiğine eminim sevgili mustafa.

Sitelerde Paylaş

problem Genom ve üreme organları değil aslında konjugasyonun evrimi...yada gelişmiş canlılarda konjugasyon kalıntısı da olabilir benim görüşüm

Problem olduğunu düşünmüyorum.

İlk sex dönemine evrilen canlılardan önce ki şu an bile bölünerek ve ya yumurtlayıp sonradan yumurtaların dollenmesiyle üreyen canlılar var.

Ha birde bazı yılan gruplarında hiç erkek kalmamışsa içlerinden biri erkek oluyor yani dişi yılanlarla erkek yılanmış gibi çifleşiyor ve üreme başarılı oluyor.

Yani tanrıların anlattığı gibi kadınlar erkeğin kemiğinden değil sex yoluyla üremeye evrimleşirken erkekleşmişiz.

Sitelerde Paylaş

İhtiyaç durumunda cinsiyet değiştiren çok canlı var. Akvaryum merakım olduğu için bazı balık türlerini bizzat gözledim. Turuncu Kromit olarak bilinen Etroplus maculatus akvaryumlarda beslenen bir balıktır. Bu balıktan iki tane alıp akvaryuma koyarsanız, bir tanesi erkek, diğeri mutlaka dişi olur ve ürerler.

Sitelerde Paylaş

İhtiyaç durumunda cinsiyet değiştiren çok canlı var. Akvaryum merakım olduğu için bazı balık türlerini bizzat gözledim. Turuncu Kromit olarak bilinen Etroplus maculatus akvaryumlarda beslenen bir balıktır. Bu balıktan iki tane alıp akvaryuma koyarsanız, bir tanesi erkek, diğeri mutlaka dişi olur ve ürerler.

Çok canlı türü var evet ama erkeklikten dişiliğe hiç duymadım. Dişiden erkeğe dönüşüm biliyorum tek.
Sitelerde Paylaş

Penisin evrimleşememiş hali ne demek oluyor,açıkçası dumura uğradım. Geri kalmış,bağnaz bir uzuv mu ki penis?Evrimleşememek diye bir kavram varsa,ilk defa duydum,cehaletime sayın.. Erkeğin yumurtalıklarının tıpkısının benzeri kadının içinde yer almıyor mu? Çok soğukta erkeğin yumurtalıkları da içeri kaçar,bildiğine eminim sevgili mustafa.

evrim her yerdedir .yanlış cümle oldu farklı evrim turu mahiyetinde demek istemiştim..anlatimda küçük bir hata oldu galiba özür dilerim ..
Sitelerde Paylaş

evet bende kurbağalarda denemiştim onlardada disiden erkeğe dönme olayı mevcut bende duymadım erkekten disiye döneni

Doğal seçilimde olmasada yapay seçilimle mümkün fakat işte gebelik mümkün olmuyor.

Kadın da erkek olabiliyor yapay seçilimle yani ameliyatla fakat dölleyemediğinden üreyemiyorlar.

Doğa bunu başarıyorsa birgün insanlıkta başarabilecektir.

Kadın olan bir erkek hamile kalabilecek veya erkek olan bir kadın baba olabilecek diye düşünüyorum.

Ekleme olarak birgün zaten yapay rahim ile çocuklar doğacak kimse hamile kalmayacak.

Şuan saçma gelsede ileride yapay rahim çocuk sahibi olmak isteyen çiftler zorunlu uygulanacak ve kadın erkek eşitliği olarak görülecek.

tarihinde Tetrahedron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...