Jump to content

Hassas ayar ve paralel evrenler

Recommended Posts

• İleti 129
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:)

Video iki saat. Dileyen izlemeyebilir.

biraz göz attım ancak hepsini izlemedim çok uzundu . anladığım kadarıyla gözlüklü bir tane dindar , kalkmış evrenin tesadüfen oluşmayacağı hikayelerini falan anlatıyor ve insanları dine teşvik ediyor :)

Güzel kardeşim , anlat o zaman bana . Bu bilimcilerin , astronom ile ilgilenen bilim adamlarının , hatta bilim adamlarının %95 i neden ateisttir ?

Sitelerde Paylaş

biraz göz attım ancak hepsini izlemedim çok uzundu . anladığım kadarıyla gözlüklü bir tane dindar , kalkmış evrenin tesadüfen oluşmayacağı hikayelerini falan anlatıyor ve insanları dine teşvik ediyor :)

Güzel kardeşim , anlat o zaman bana . Bu bilimcilerin , astronom ile ilgilenen bilim adamlarının , hatta bilim adamlarının %95 i neden ateisttir ?

Onlar müslüman aslında da gizliyorlar masonlar tehdit ediyordur :D

Sitelerde Paylaş

Belgeselin birinde bu hassas ayardan bahseden bir "ateist" bilim adamını izlemiştim.

Çoklu evrenler var diyordu. Çoklu evrenlerden geliyor bu inanç.

Sitelerde Paylaş

Milli piyango biletine para çıkması düşük olasılık.

Ama sen 75 milyon tane bilet alırsan illaki birisine ikramiye vurur.

Çoklu evrenin (sonsuz evren diyorlar) mantıgı bu. Ama bunun hem bilimsel bir kanıt yok hem de felsefi açıdan açıkları mevcut.

Bazı ateistler ise (forum admini Hacı gibi) evren varolduysa varolmuştur mantıgında. Gerisini irdelemeye gerek yok, çünkü biz varız, gerisi önemsiz.

Sitelerde Paylaş

Milli piyango biletine para çıkması düşük olasılık.

Ama sen 75 milyon tane bilet alırsan illaki birisine ikramiye vurur.

dünya nın koca bir evrende nokta kadar önemsiz ve değersiz bir şey olduğunu biliyorsundur . öyleyse şu örneği vereyim :

misket oynadığını düşün . 50 metre uzaklığa bir misket koyuyorum ve senden bunu vurmanı istiyorum . onu vurman hemen hemen imkansızdır . ancak sen bir hile yapıyorsun . içi misket dolu bir kamyon getiriyorsun ve onları hızla yere doğru döküyorsun . binlerce misket yuvarlanarak gidiyor ve bir tanesi o miskete çarpıyor . işte bu tesadüftür . dünya yı da o misket yerine koy . diğer misketleri de dünyanın etrafındaki üzerinde yaşam olmayan gezegenler olarak düşün .

Sitelerde Paylaş

Ben Dünya'dan bahsetmedim. Evrenden bahsettim.

Şuan yaşadığımız evrenin tesadüfen oluşabilmesi için bir kamyon dolusu misket yerine sonsuz sayıda miskete (evrene) ihtiyacın olmalı.

Ateistler tesadüfe inanıyor ama tesadüf dedikleri şeyin temeline inmiyorlar pek :)

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk defa müslümlerin kafasının çalışır gibi olduğuna şahit oluyorum.

Bak bu noktada bir müslümden bir cacık olma olasılığı ortaya çıktı.

Yapmayın ama bunu yaaa... Bu müslümlerden hiç bir cacık olmaz diye kesin karara varıyorum, bi müslüm çıkıp biraz aklının başına geldiğini zannettiren bir laf ediyor. Hadiiii, bi müslümden bi cacık olacak diye tünelin ucunda bir ışık... Al başına belayı...

Yok beni bu halka bağlayan tek bağlantı, Atatürk'ün bu halktan bir cacık olacağına inanması. Sadece Atatürk'ün hatırına bu milletten umudu tam olarak kesemiyorum. Atatürk olmasa ben çoktaaan bu halkın dinine tekmeyi vurduğum gibi kendisine de vurmuş olurdum. Tünelin ucunda bir ışık var zannetmekten kendimi hiç alamadım. Sürekli tünelin ucunda bir ışık görüyorum. Halisünasyon mudur nedir...

Buyur şimdi de burdan yak... Sanki yine tünelin ucunda minnacık topluiğne ucu kadar bir ışık var gibiii, yok gibi... Al başına belayı.

Sitelerde Paylaş

Teoriye göre 14 milyar yıl önce evren var olmuş, insan ise 200 bin yıllık canlı. 14 milyar yıl boyunca gelişen her parametreyi hesaba katıp bunlar insan yaşamı için özel ayarlandı demek kadar absürd bişeyde yoktur heralde. Tanrı fikri trilyonlarca gezegen içinde dünyanın bir kum tanesi olduğunun anlaşılması ve evrim gerçeğiyle yerle bir edildi çoktan

Sitelerde Paylaş

Şuan yaşadığımız evrenin tesadüfen oluşabilmesi için bir kamyon dolusu misket yerine sonsuz sayıda miskete (evrene) ihtiyacın olmalı.

Ateistler tesadüfe inanıyor ama tesadüf dedikleri şeyin temeline inmiyorlar pek :)

nasıl bir hassas ayarsa (entropi)kaosa gidiyor sürekli
Sitelerde Paylaş

iyi de evrende zaman kavramı çok uzun ve geniş . düşünsene 13 milyar yıl ne demek . milyonlarca , milyarlarca , trilyonlarca , hatta katrilyonlarca ihtimalden bahsediyorum sana . emin ol sınırsız sayıda misketimiz var .

Sitelerde Paylaş

Sınırsız sayıda bigbang gerçekleşmesi için, paralel evren teorisine ihtiyaç yok. Belki de, sonsuz uzay boşluğunda vigintilyonlarca defa bu patlama gerçekleşti.

Her evren dönemi 20-30 milyar yılda bir tekrarlandı. Belki de karadeliklerdeki vakumlanma, bu patlamalara sebep oldu.

Bu konuda yanılsak bile, tanrının olmasında bizim için hiçbir sorun yok. çünkü tanrının ortaya çıkması, herşeyden önce dinlerin sonunu getirir. kendisi adına uydurulan yalanlar, tek tek ortaya çıkar. Keşke o olsaydı da, din denen cehalet, gezegenden yokolup gitseydi.

Sitelerde Paylaş

Sınırsız sayıda bigbang gerçekleşmesi için, paralel evren teorisine ihtiyaç yok. Belki de, sonsuz uzay boşluğunda vigintilyonlarca defa bu patlama gerçekleşti.

Her evren dönemi 20-30 milyar yılda bir tekrarlandı. Belki de karadeliklerdeki vakumlanma, bu patlamalara sebep oldu.

evet , aynen öyle . benim demek istediğimi sen daha iyi anlatmışsın :)

Sitelerde Paylaş

Tahrim/4-5. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Şu ise bakın! Koskoca evreni yaratan o muhteşem, kudreti sonsuz tanrı milyarlarca insanın dertlerini bırakmış, bir arabın 2 karısı ile arasında çıkan sorunla meşgul oluyor, kadınları tehdit ediyor, bununla da yetinmeyip Muhammed'e ne karılar bulurum ben diyor.

İşin en komik yanlarından birisi de, 2 kadına karşı kudreti sonsuz allah'ın, Cebrail'in, salih müminlerin, meleklerin biraya gelip bu kadınları korkutmaya çalışması. Bu ne ne zavallılık!

Sitelerde Paylaş

nasıl bir hassas ayarsa (entropi)kaosa gidiyor sürekli

Bu aralar zaman sikintisi yasiyorum. Firsat bulursam bu hassas ayarlarla ilgili saygin bilimsel makalelerdeki verileri arastiracagim.

Bircok kisi -hawking onaylasa bile- hassas ayarli evren modelinin birtakim taraflarca uyduruldugunu dusunmekte.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...