Jump to content

Ateist iPhone 6: Steve Jobs'a inanmıyorum.

Recommended Posts

video daha önce paylaşılmıştı . telefonlar da ateist olabilir , inanmamak onun en doğal hakkı ve tercihi . bunun yüzünden Steven Jobs o telefonu alıp fırına atacak kadar delirmez herhalde .

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tipik dinli argümanları.

Steve jobs kanlı canlı yaşamış, hayatı her türlü kayıt altına alınmış, fizyolojik tüm özellikleri bilinen, ihtimal ki dnasına kadar bilinen, ama kesinlikle kan grubu, hücre yapısı kayıtlı bir insandır. Bu allah ya da tanrı denilen ismin, herhangi bir cismi bulunmuyor.

Bu dinli soytarılar, bunca teknik bilgiye ve yeteneğe sahipken, şu kadarcık bir detayı düşünemiyor olmaları içler acısı. Daha kötüsü ise, düşünseler de, bundan ekmek yedikleri için bilerek yalan söylüyor da olabilirler.

İşin daha da gülünç yanı şu ki: steve jobs, allah ya da tanrı denilen hayalilerden daha üstün bir varlıkmış ki, hiç gocunmadan, bizleri ya da telefonları kül etmeden onlara görünmeyi becerirken, tanrı denen hayaliler bunu bile beceremiyor. Kaldı ki steve jobs gerçekten bir şeyleri yarattı ve biz buları gördük, ama hayalilerde bu da yok.

Koca koca adamların bu saçmalıklara inanması ne düşüklüktür.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iphon6 ya inamıyorsunuz ama vücudunuzdaki 75 milyar hücrenin

ve vücudunuz oluştıuran trilyonlarca zerrenin bin veya milyon yılda

kendi kendine tesadüfen bir araya geldiğine insan vücudunu oluşturduğuna

veya bir tek hücreyi oluşturduğuna nasıl inanıp iman ediyorsunuz?

sizde hiç aklı varmı ?

yok tabii

Sitelerde Paylaş

iphon6 ya inamıyorsunuz ama vücudunuzdaki 75 milyar hücrenin

ve vücudunuz oluştıuran trilyonlarca zerrenin bin veya milyon yılda

kendi kendine tesadüfen bir araya geldiğine insan vücudunu oluşturduğuna

veya bir tek hücreyi oluşturduğuna nasıl inanıp iman ediyorsunuz?

sizde hiç aklı varmı ?

yok tabii

Yıllardır buradasınız. Evrim üzerine birkaç yazı okumanız ancak yarım saatinizi alır ve buna rağmen hiç yapmadınız. Cehalet başka bir şey, akılsızlık bambaşka bir şey; siz ikisinden de mustaripsiniz.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mükemmelliğe bakıp bu mükemmelliğin belli bir amaçla bir üst katmandaki bir olgu (müslümanların deyimiyle: usta) tarafından meydana getirildiğini düşünebilirsin. ama eğer mükemmeliğin arkasında mutlaka bir usta olması gerektiğini ve bunun dışında başka bir ihtimal olamayacağını iddia edersen, bu iddian sürekli bir üst ustayı arama gereksinimini ortaya çıkarır. yani, bu düşünceni kanunlaştırırsan (ki teistler bu düşünceyi tanrı kanıtı diye kanunlaştırırlar) hiçbir zaman meşur vagon-lokomotif ikilisindeki lokomotifi buldum diyemezsin. dikkat, lokomotifin var olup olmamasından bahsetmiyorum, senin düşüncenin ortaya çıkardığı çıkmazdan bahsediyorum.

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Basit sorular ve cevaplarla iphone 6 nin haklılığıni kanıtlarim :)

S. Jobs bütün iphoneleri yaptığını idea ediyormu tek tek hepsini yapmışmi ?

Cvb hayır...

iphone 6 nin bütün içeriği ve donanımi kendisine mi ait?

Cvb hayır...

iphone 6 yapımında çalışan kisiler önemsizmidir ?

Cvb hayır...

iphone 6 nin önceki sürümleri varmidir ?

Cvb evet ...

İphone 6 bu durumda evrim geçirmiş yani gelişmiş diyebilirmiyiz ?

Cvb evet

:D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...