Jump to content

Hdp beni heyacanlandiriyor

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar hepinizden biraz yardım istiyorum. Kısaca kendimden bahsedeyim, anne tarafım kürt ama hepsi yurtdışında okumuş öğretim görevlisi, öğretmen tarzı insanlar. Dedem de dolayısıyla atatürkçü ve cumhuriyetçi. Ailemiz yedi göbekten CHP'li yani. Önümüzdeki seçimlerde oy kullanıcam. Ben artık işin CHP, MHP, HDP'sinde değilim. Ben işin AKP'sindeyim. CHP ne yaparsa yapsın bişey değişmeyecek gibi... Benim düşünceme göre meclise yeni bir ses gelmesi gerekiyor. Düşüncelerinin her ne kadar büyük bır kısmını benimsemesem de bu ses bence HDP... Meclise sokacağı mv sayısı bir çok dengeyi bozabilir ve bu nedenle ailem ne derse desin şu an HDP'ye oy atmayı düşünüyorum. Bu düşünceme karşı çıkanlar nedenleriyle destekleyenler de daha açıklayıcı cümlelerle bana yardım edebilirler mi acaba.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar hepinizden biraz yardım istiyorum. Kısaca kendimden bahsedeyim, anne tarafım kürt ama hepsi yurtdışında okumuş öğretim görevlisi, öğretmen tarzı insanlar. Dedem de dolayısıyla atatürkçü ve cumhuriyetçi. Ailemiz yedi göbekten CHP'li yani. Önümüzdeki seçimlerde oy kullanıcam. Ben artık işin CHP, MHP, HDP'sinde değilim. Ben işin AKP'sindeyim. CHP ne yaparsa yapsın bişey değişmeyecek gibi... Benim düşünceme göre meclise yeni bir ses gelmesi gerekiyor. Düşüncelerinin her ne kadar büyük bır kısmını benimsemesem de bu ses bence HDP... Meclise sokacağı mv sayısı bir çok dengeyi bozabilir ve bu nedenle ailem ne derse desin şu an HDP'ye oy atmayı düşünüyorum. Bu düşünceme karşı çıkanlar nedenleriyle destekleyenler de daha açıklayıcı cümlelerle bana yardım edebilirler mi acaba.

Karşı çıktığımız tek şey senin yalanların,yoksa kime oy verirsen ver. Ailemiz 7 göbekten chpli demen mesela....Suşiyi bazlamayla yemek gibi bir şey bu. 7 göbek önce olsa olsa obez ağa babalarının senin sülanen olması olurdu.

Sitelerde Paylaş

Karşı çıktığımız tek şey senin yalanların,yoksa kime oy verirsen ver. Ailemiz 7 göbekten chpli demen mesela....Suşiyi bazlamayla yemek gibi bir şey bu. 7 göbek önce olsa olsa obez ağa babalarının senin sülanen olması olurdu.

kardeşim sizden şurda adam akıllı bi fikir vermenizi istiyorum saçmasapan yorumlarda bulunacağına evet haklısın ya da hayır demek bu kadar mı zor?

Sitelerde Paylaş

kardeşim sizden şurda adam akıllı bi fikir vermenizi istiyorum saçmasapan yorumlarda bulunacağına evet haklısın ya da hayır demek bu kadar mı zor?

Bu soruyu önce kendine sor. Değer mi değmez mi? Bence değmez..Töre cinayetinde bile fersah fersah az gelişmiş Anadolu Türk toplumunun önündesiniz...yalansa yalan de ve ispatla....

Sitelerde Paylaş

Yahu seçim mi kalmış, sen istediğin partiye bas kardeşim.

Geçen Martta Ankarada, Antalyada, İstanbulda oyların nasıl çalındığına hepimiz şahit olduk. Kimsenin yargılayamadığı YSK tüm bu olan biteni iplemedi, es geçti. Sandıktan AKP %20 bile çıkacak olsa bu saatten sonra sonucu istedikleri gibi ayarlarlar çünkü basın, devlet imkanları ve algı ellerinde.

Efendi talimatı vermiş bile "400 vekil çıkarın" diye. Sen HDPye bassan ne oluur, Millet Partisine bassan ne olur? Ki aritmetik olarak sadece CHP ve MHP'nin bile AKPyi 330 altına indirmeleri olanaklıyken, bu seçimde HDPden muhalefetin son umuduymuş gibi bahsedilmesi pek bir komik. Bir AKP düşmanı olarak HDPnin barajı geçmemesi benim için daha hayırlıdır.

Sitelerde Paylaş

Vatan partisine verebilirsin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...