Jump to content

Kadınlar neden İslamdan Uzaklaşamaz?

Recommended Posts

Günümüzdeki kadınların hemen hepsi eşitliği savunur. Kadın haklarından hukuklarından bahseder. Medeni hukukta bile kadın üstündür. Hatta bazı kadınlar kendilerini erkeklerden bile üstün görürler.

İslamda ise erkeğin üstün olduğunu hepimiz biliyoruz. Mirastan,şahitlikten neresinden tutarsan tut. Kadın eziktir. Cinsel objedir. Çoğu kadın da İslamda bunun olduğunu bildiği halde neden dinden çıkan kadın sayısı yok denecek kadar az.

Ortalama olarak dinsiz erkek-kadın oranı 9/1 gibi bir rakamdır.

Bu kadar bilinirlik bir durum varken neden dinsiz kadın yok denecek kadar azdır.

Yorumlarınız

Sitelerde Paylaş

Günümüzdeki kadınların hemen hepsi eşitliği savunur.

Yorumlarınız

Onlar eşitliğin ne olduğunu bilmiyorlar en baştan. Onlara eşitlik denmiş öyle tekrarlıyorlar bilmeden.

İnandığı dinin kitabını okumaz, ne emrettiğini bilmez. Ezberlemişler bir eşitlik diye.

Sitelerde Paylaş

Bizle ayni nedenden dolayi korkabilecekleri icin.

Biz tanriya isterseniz basiniz acik tapabilirsiniz diye izin verdigimiz zaman benim gibi dusunenler dusunmeyenler onlara soyle demisti:

Siz sapitmissiniz bir kadinin basi acik tapmak istemeside neyin nesi daha oncesinde ibadetimizi basimiz kapali yapiyorduk derler.

Ilgisiz isler

Nur 31 i dikkatli oku,

Daha iyi bir yoldur diyor bu bir emir degil basortusu tavsiye.

Sitelerde Paylaş

Basi kapali kadin yanlis yapmaz acik kadin bas kismi yapar seklinde empoze ediliyor kisiye hatali.

Boyle birsey yok zihninde biter kisinin olay ben basi kapali bir bayandanda beklerim yanlis yapabilmesini acik bayandanda her iki durumdada yanima getirmem yaklasmam oylesi birine farketmez.

Sitelerde Paylaş

Günümüzdeki kadınların hemen hepsi eşitliği savunur. Kadın haklarından hukuklarından bahseder. Medeni hukukta bile kadın üstündür. Hatta bazı kadınlar kendilerini erkeklerden bile üstün görürler.

İslamda ise erkeğin üstün olduğunu hepimiz biliyoruz. Mirastan,şahitlikten neresinden tutarsan tut. Kadın eziktir. Cinsel objedir. Çoğu kadın da İslamda bunun olduğunu bildiği halde neden dinden çıkan kadın sayısı yok denecek kadar az.

Ortalama olarak dinsiz erkek-kadın oranı 9/1 gibi bir rakamdır.

Bu kadar bilinirlik bir durum varken neden dinsiz kadın yok denecek kadar azdır.

Yorumlarınız

bunun sebebini ben de çok merak ediyorum . biz erkekler , kadınların hakkını belki de onlardan daha çok savunuyoruz ama onlar dünden razıymış başını kapatmaya , çarşaf giymeye . hepsi sus pus oturuyor . bizim iktidar tecavüze uğrayan kadının kürtaj hakkını bile elinden almaya kalkarken tepki verenler çok azdı .

Sitelerde Paylaş

Kadınlar islamı sevmiyor olsaydı islam diye bir din kalmazdı.

İslam coğrafyasındaki her kadın çocuklarını müslüman olarak yetiştirir.

Kadınların çoğu aşağılanmak hoşuna gider. İslam kadını aşağıladıkça kadınların islama bağımlılığı artıyor.

Kadınlar kendisine iyi devrananı sevmez.

Ben daha mantıklı açıklama bulamıyorum.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunun sebebini ben de çok merak ediyorum . biz erkekler , kadınların hakkını belki de onlardan daha çok savunuyoruz ama onlar dünden razıymış başını kapatmaya , çarşaf giymeye . hepsi sus pus oturuyor

Anlatılan İslam'ın, Hadisteki Kur'an'daki dinle alakası yok...

İslam kaynaklarında yazanın tam tersini anlatan, sonradan oluşturulan soft bir İslam algısı var bizlerde...

Müslüman olduğum dönemlerde de kendimi değersiz hiç hissetmedim açıkçası...

İslamiyetin kadınlara en fazla değer veren din olduğu anlatıldı.

Peygamberin de kız çocuklarını çok sevdiğini falan filan...

Bir gün olsun, İslam dini beni adam yerine koyuyor mu diye hiç düşünmedim.

Çünkü hiçbir zaman Afganistan'daki, S. Arabistan'daki yoğunlukta İslam'ı yaşamadım...

Eğer dinlere olan merakım olmasaydı, müslüman kalmaktan hiç gocunmazdım...

Bu yüzden İslam'ı Türk kadınlarının değil de, İslam'dan fazlasıyla muzdarip olan, eğitim hakkı olmayan, oy kullanamayan kadınların sorgulayabileceğini düşünüyorum.

Dinsiz olduğu halde burka giymek zorunda olan çok kadın vardır, buna eminim...

Sitelerde Paylaş

ciddi işlere kafa yormaktan çok birbirlerini kıskanmaya kafa yoruyolar. ama asıl neden; güçsüzler.

güncel örnek vereyim size.

kız kardeşim dine inanmamaya başladı, yani sorsan inanıyo ama anlatsan inanmamaya başlıyo. kendisi müslüman olmayanların sonsuz yanacak olmasına inanmadığını ve bunun saçma olduğunu, kuranda yazdığını bildiği halde inanmadığını ve inanmayacağını söylüyo açıkça. bu söylediği, islam a inanmadığı anlamına geliyo.

ama bunu söyleyen kız kardeşim, şimdi umreye gidiyo. hiç kafa yormuyo, yav arkadaş bu kuranda saçma şeyler var, kuranın kabul etmediğim ayetleri var, ben neye inanıyorum yahu demiyo. inanmak istiyo. açıp okuduğunda inanamıyo, kendisine gösterildiğinde inanmıyo, ama inanmak istiyo. inanmama durumunu istemiyo. sorgulamak istemiyo. açıp anladığı dilden okumak istemiyo. korkmak istemiyo. yok olmak istemiyo. sadece huzur ve mutluluk istiyo.

umreye gidince içi huzur dolacakmış.

haklı. %100 emin olduğum bi şey varsa, o da; cehalet muhluluktur.

cehalet_erdemdir.jpg

Sitelerde Paylaş

Birçok kadınla din tartışmasına girdim.

Tavırları aynı aldatma konusundaki tavırları gibi...

Yani kocası aldatıyormudur aldatmıyormudur sorusuna ''benim kocam yapmaz'' şeklinde verilen cvp :)

Çünkü bu gerçeklerden kaçış,görmek istediği dileğini söylüyor aslında...Bi bakıma Polyannacılık...

Din konusunda da böyle...

Gerçekleri görmek cesaret ister.Kadınlar daha az cesur sanırım...

tarihinde sanalkabus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü islam otoriterdir ve kadınların büyük çoğunluğu otoriteyi sever, bunu partner tercihlerinden çok rahat anlayabilirsiniz. erkek gibi ezildiğinde isyan etmez bilakis itaat eder, otoritenin kanatları altına girer orada sığıntı gibi yavşakça yaşar.

Sitelerde Paylaş

Dinsiz kadın/erkek oranı: 1/9 muymuş gerçekten? O kadar da vahim değildir herhalde. 2/8 olsun bari.

Bu durum kadınların, güçlü ve kendini koruyan erkek sevmesine paralel bir durum olabilir. Gerçek eşitlikçi kadın, güç olarak da eşitliği savunmalı

Mesela bence sürekli hesabı sevgilisine ödettiren kadından eşitlikçi olmaz. Bir kadın gerektiğinde güreşte bile eşini mindere çarpabilmeli

Mesela, kadın memesini ayıp sayan insandan da tam bir eşitlikçi olmaz. "meme görünce kendimizi kontrol etmekten aciziz. o yüzden kadın kapatacak, sadece erkek açar. ama kadın etkilenince, kendini kontrol ediyormuş, bize ne?" dercesine yapılan ahlaksızlık ve utanmazlığı, hayatım boyunca kabul edemedim.

Yazın pazarda tşört deniyecem diye üstünü çıkaranlar var. Kadın olsam ben de çıkarırdım. Çemkiren olursa, "sen niye çıkarıyorsun o zaman, tanrı mısın ulan?" derdim herhalde. O yüzden iyi ki kadın olmamışım :)

Sitelerde Paylaş

Kadınlar hıristiyanlıkta ve musevilikte de aynıdır. Tamamen korku. Tanrıya karşı gelirlerse çocuklarına birşey olacağından korkarlar.

Kadınlar erkeklere göre daha fazla batıl inançlara sahiptir. Bu nedenle erkeklere göre başlarına birşey gelmesinden daha fazla korkarlar.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadınlar İslamı seviyor.

1545989_801336446570175_2383258463006073

Çok iyi hazırlamışlar. ama burda eksik maddeler var. mesela şunlar eklenebilir;

Kocama itaat etmeye mecburum. yani onun kölesiyim
Kocam benimle bişey yapamadıysa, kızımla yatabilecek
— Cariye olursam, fuhuş için satılabileceğim. Allah, bu büyük "tecavüze uğrama suçunu" nasılsa affediyormuş
— Şeylerine sahip olamayanlar beni poşetleyebilecek. cinsel meta olacağım, insan olarak saygı görmeyeceğim
Bir yakınım, bir kadın öldürürse, kısas olarak öldürülebilirim. kan paramı öderlerse tamamdır.
Eve kapatılma hakkına sahibim. özgürce gezme hakkım ne güzel de gaspedilmiş
Şeriat ülkelerinde, avrupadaki bir hayvan kadar değer görmiyeceğim. bütün haklarım elimden alınacak
Issız yerde tecavüze uğrayıp hamile kalırsam, "zina yaptı" durumuna düşüp, kafamı taşlarla parçalattırabileceğim
— Flört ederken de seviştiğimiz için, ne güzel beni kırbaçlamışlardı
— Kızım sünnet edilip, vajeni sakatlanacak. ne güzel yaşamının zevklerinden çalınacak
— Bütün bunları benim yaratıcım istemiş. bu dini kabul edip, ne güzel ona hakaret ediyorum
Bu kadar iftira atmama hiç tepki göstermediğine göre, demekki böyle biri yok. yine de çok şükür müslümanım.

Buna benzer maddeler ekleyip tekrar foruma asılabilir.

Yalnız umarım resimde görülen kadın, türkçe bilmeyen bir modeldir. sonra "niye benim resmimi kullandınız" demesin? :)

Sitelerde Paylaş

Üzülerek söylüyorum ama benim bu soruya cevabım kadınların erkeklerden zeka olarak daha aşağı olduğu ve duygusal anlamda (bir tanrı veya sahiplenilme) içgüdüsünün erkeklerden kat be kat fazla olmasıdır. Ayrıca kadınlarda otoriteye veya sisteme boyun eğme eğilimi de erkeklere nazaran fazladır ki bu sorgulama önündeki en büyük engellerdendir. :(

tarihinde hasanpeper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ciddi işlere kafa yormaktan çok birbirlerini kıskanmaya kafa yoruyolar. ama asıl neden; güçsüzler.

güncel örnek vereyim size.

kız kardeşim dine inanmamaya başladı, yani sorsan inanıyo ama anlatsan inanmamaya başlıyo. kendisi müslüman olmayanların sonsuz yanacak olmasına inanmadığını ve bunun saçma olduğunu, kuranda yazdığını bildiği halde inanmadığını ve inanmayacağını söylüyo açıkça. bu söylediği, islam a inanmadığı anlamına geliyo.

ama bunu söyleyen kız kardeşim, şimdi umreye gidiyo. hiç kafa yormuyo, yav arkadaş bu kuranda saçma şeyler var, kuranın kabul etmediğim ayetleri var, ben neye inanıyorum yahu demiyo. inanmak istiyo. açıp okuduğunda inanamıyo, kendisine gösterildiğinde inanmıyo, ama inanmak istiyo. inanmama durumunu istemiyo. sorgulamak istemiyo. açıp anladığı dilden okumak istemiyo. korkmak istemiyo. yok olmak istemiyo. sadece huzur ve mutluluk istiyo.

umreye gidince içi huzur dolacakmış.

haklı. %100 emin olduğum bi şey varsa, o da; cehalet muhluluktur.

insanlar genelde inanmak istediğine inanır . önlerine ne kadar kanıt koysan da , delil koysan da onların kafalarındaki düşünceleri ve fikirleri değiştiremezsin malesef .

Sitelerde Paylaş

insanlar genelde inanmak istediğine inanır . önlerine ne kadar kanıt koysan da , delil koysan da onların kafalarındaki düşünceleri ve fikirleri değiştiremezsin malesef .

Kesinlikle katılıyorum. Dinler de tıpkı afyonlar yani uyuşturucular gibidir. Hele bir de cehaletle birleşince kişiyi o afyondan yedi cümle alem delil getirse de kurtarmak güçtür çünkü kişi öyle mutludur, afyon bağımlısıdır.Dindar zihinler kullandıkları afyonu bırakmamak için her zaman kendince bahaneler üretip ona gerçeklik değeri atfederler. Ne demiş üstat Karl MARX: ''Din bir afyondur.''...Tabi ki bu işin toplumsal yanı da var. Çocukluktan beri düzenli beyin yıkamaları yüzünden kişi artık hayal aleminde yaşamaya başlar ki bu kadınlarda olağanüstü bir hal alır.

tarihinde hasanpeper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...