Jump to content

Müslümanlar bir el atsın bana

Recommended Posts

Tevbe : 87 :" ...Kalplerine mühür vuruldu. Bundan dolayı onlar anlayışsızdırlar "

En'am :46 :" eğer Allah kulaklarınızı ve gözlerinizi alır da kalplerinize mühür vurursa..."

A'raf :101 " İşte kâfirlerin kalplerini Allah böyle mühürler. "

Nahl :108 " İşte onlar Allah'ın, kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. "

Bakara :93 " Onlar: İşittik ve isyan ettik, dediler. İnkârları sebebiyle kalplerine buzağı sevgisi dolduruldu "

Yunus :74 . " Onlar daha önce yalanladıkları şeye inanacak değillerdi. İşte haddi aşanların kalplerini biz böyle mühürleriz. "

Nahl : 104 " Allah'ın âyetlerine inanmayanlar yok mu, kuşkusuz Allah onları doğru yola iletmez "

Ben bir bok yedim ve oturup araştırdım, okudum düşündüm ve Allah'ı inkar ettim.

Karşılaştığım çelişkiler, mantık hataları, saçmalıklar, sapıklıklar beni dinden soğuttu. Gerçekleri öğrendikçe dinden tiksindim.

Sonunda ateist oldum.

Ama...

Şimdi pişman oldum, tekrar müslüman olmak istiyorum. Ama Allah kalbimi mühürlemiş.

Ne kadar tövbe etsem de içimdeki şeytani düşünceler gitmiyor.

Zaten Kuranda da diyor, bir daha bu mührü çözülmez diye.

Ben ne yapacağım şimdi?

Ne olur yardım edin Müslüman kardeşlerim

Sitelerde Paylaş

İbrahim 4

Allah dilediğini saptırır , dilediğini hidayete erdirir ..

Bir tane müslüman gidip bu ayeti sorularlaislamiyet sitesine sormuş . Açıklamasında şöyle demiş :

" Ateistler bu ve bunun gibi ayetlerle propaganda yapıyorlar , bu ayetin tam anlamı nedir , lütfen yardımcı olun "

Yani çilehane arkadaşım , anlayacağın müslümanlar da bu ayetlerin ne mal olduğunu biliyor . Ama takıntılarından , saplantılarından ve korkularından dolayı bir türlü kurtulamıyorlar .

Sitelerde Paylaş

sana bir el atayım cilehane:)

insanın işledikleri günahlar insanın kalbinde manevi lekeler oluşturur, tövbeyle izale edilmezse kalp kararır karararır o seviyeye gelirki, nuru imanı çıkarır.. kalbin mühürlenmesi dediğin olay bu,, kendin sebebiyet verdiğin bir neticeyi haşa Allaha mı atfetmek istiyorsun.. örneğin bir hakim diyorki katilleri müebbete çarptırırım. adamı öldüreceksin ondan sonra diyeceksinki benim bir suçum yok hakim beni içeri attı..

sana imanın bir tanımını yapayım kişi cüzi iradesini kullandıktan sonra Allahın ona inancı nasip etmesidir.. ee sen cüzi iradeni şerden, kötüden, tahripten yana kullanacaksın sonra eee ben niye hidayete erenlerden değilim...

Sitelerde Paylaş

sana bir el atayım cilehane:)

kendin sebebiyet verdiğin bir neticeyi haşa Allaha mı atfetmek istiyorsun..

Evet beşer ve şaşar bir insan olarak bu kabahati ben işledim kabul ediyorum. Ama şimdi pişman oldum yok mu geriye dönüş??

Allah diyor ki;

Yunus :74 . " Onlar daha önce yalanladıkları şeye inanacak değillerdi. İşte haddi aşanların kalplerini biz böyle mühürleriz. "

Yani geri dönüş yok diyor, inkar ettiğim şeyleri bir daha kabul etmeyeceğimi söylüyor.

Bu nasıl oluyor?

Allah rahman ve rahim değil mi? Affeden bağışlayan değil mi?

İşte pişman oldum kapısına geldim

Bu genç yaşta ne yapayım ben bundan sonra??

Sitelerde Paylaş

Okunmus su iç geçer :)

Suya okuyacak bir tanıdığım yok, internetten indirip mp3 formatında suya dinletsem olur mu? :)

" Ateistler bu ve bunun gibi ayetlerle propaganda yapıyorlar , bu ayetin tam anlamı nedir , lütfen yardımcı olun "

Buna ne cevap gelmiş çok merak ettim :)

Sitelerde Paylaş

Evet beşer ve şaşar bir insan olarak bu kabahati ben işledim kabul ediyorum. Ama şimdi pişman oldum yok mu geriye dönüş??

Allah diyor ki;

Yani geri dönüş yok diyor, inkar ettiğim şeyleri bir daha kabul etmeyeceğimi söylüyor.

Bu nasıl oluyor?

Allah rahman ve rahim değil mi? Affeden bağışlayan değil mi?

İşte pişman oldum kapısına geldim

Bu genç yaşta ne yapayım ben bundan sonra??

kirecin söylediği gibi pişman olduysan o zaman kalbin mühürlenmemiş. kalbi mühürlenen pişman olmaz, şimdi kömür ve elmasın elementleri birdir, bu elementler birleşip kömürde olabiliyor, birleşip elmasta olabiliyor.. kömür olduktan sonra artık elmas olma kabilyetini kaybediyor,, bir insan kömür düzeyine gelmişse artık elmas olma şansını kaybetmiştir. çünkü ona gelen her şansı tepmiş, her güzeli inkar etmiş, ona gelen her nuru kalbinin karanlığında boğmuştur..

zarara rızasıyla girene merhamet edilmez,, Allah elbette rahman ve rahimdir.. ama sen kendi isteğinle kendi seçiminle yanlışı seçiyorsun..

anne şefkatlidir çocuğu elini sobaya koyup yakıyorsa,, bu annenin şefkatsizliğinden midir yoksa çocuğun hatasından mıdır?

Sitelerde Paylaş

Mizansen gereği yazmaya çalışayım;

"araştırdım, okudum düşündüm"

Değerli kardeşim, sonuçlar sebeplere göredir.İlk hatayı burada yapmışsın.

Neden araştırıyorsun? Zaten araştırılmışı var..

Neden okuyorsun? Zaten okunmuşu var..

Neden düşünüyorsun? Zaten düşünülmüşü var..

Yani bütün bunları yapacağına neden mukallid olup, bir din büyüğümüzün peşine takılmadın?

Neyse olan olmuş, zararı yok..Zira diyorsun ki;

Allah ı inkar ettim..İyi de olan bir şey inkar edilir..Olmayan bir şey inkar edilmez..

Demek ki bunun farkına farkına vardırılmışsın...

Bu da demek oluyür ki şeytanın vesveseleri vesilesi ile paslı kilitlere vurulan kalb kilidinin pasları dökülüyor..

İkinci olarak da pişman olduğunu söylüyorsun ki, bu tüm kilitleri, mühürleri söker atar..

Madem Yunus Süresinden girdik, ne buyuruyor Cenab-ı Hakkı Rahim, Yunus Süre-i celilesinde?

Diyor kİ; 25 . Allah barış yurduna çağırır ve kimi dilerse dosdoğru yola yöneltip-iletir...

Daha sonra yine aynı süre-i celilede şöyle buyuruyor Rabbimiz;

..Ve işleri evirip-çeviren kimdir?...

Emr-i Hakk vaki olmuş, senin işin çevrilmiş inşallahaaa..

Bundan sonra, okuma, araştırma ve düşünme ki aynı inkar batağına saplanma aziz kardeşim..

Sitelerde Paylaş

kalbin mühürlenmesi duyarsızlaşma anlamındadır...

önceden utana sıkıla yaptığın bir kötülüğü artık utanmadan sıkılmadan sonrasında pişman olmadan yapar hale gelmek gibi...

bu durumdaki kişilere artık yapma etme demenin faidesi olmaz...

kalbi taşlaşmış...

mühürlenmiş yani...

bu durum kötülüğü yapanlara bir cezadır...

arkasından daha da başka cezalar gelir...

Sitelerde Paylaş

işte böyleeeee ,

bir ayet ancak bu kadar saptırılabilir ve anlam karışıklığına yol açabilirdi .

Ayet ne diyor ?

"İşte onlar Allah'ın, kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir "

Okuyucu ne diyor ?

"sen kendi isteğinle kendi seçiminle yanlışı seçiyorsun"

Şuna muhammed in sapkın düşünceleri ve sözleri deseniz de hepimiz rahatlasak olmuyor mu ?

çok çok ama çok afedersiniz ama

ulan bir tanrı kulun kalbini mühürler mi ?

kalbi mühürleniyorsa o kul nasıl sınanabilir ?

bir öğretmenin öğrenciyi sınavda bırakacağı kesin ise öğrencinin sınavda ne işi vardır ?

bu nasıl çelişki ?

Sitelerde Paylaş

işte böyleeeee ,

bir ayet ancak bu kadar saptırılabilir ve anlam karışıklığına yol açabilirdi .

Ayet ne diyor ?

"İşte onlar Allah'ın, kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir "

Okuyucu ne diyor ?

"sen kendi isteğinle kendi seçiminle yanlışı seçiyorsun"

Şuna muhammed in sapkın düşünceleri ve sözleri deseniz de hepimiz rahatlasak olmuyor mu ?

çok çok ama çok afedersiniz ama

ulan bir tanrı kulun kalbini mühürler mi ?

kalbi mühürleniyorsa o kul nasıl sınanabilir ?

bir öğretmenin öğrenciyi sınavda bırakacağı kesin ise öğrencinin sınavda ne işi vardır ?

bu nasıl çelişki ?

Abicim işin zevkli ve heyecanlı kısmı bu zaten. Müslümanlar yaratıcı adamlar. Hemen nasıl evirip çevirip bir kılıf uyduruyorlar çok hoşuma gidiyor ya :D

Sitelerde Paylaş

Abicim işin zevkli ve heyecanlı kısmı bu zaten. Müslümanlar yaratıcı adamlar. Hemen nasıl evirip çevirip bir kılıf uyduruyorlar çok hoşuma gidiyor ya :D

şu linke bi bak da kop . özellikle de sorulan soruya :)

http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/193726/kur-ayetlerinde-gecen-allah-diledigini-hidayete-erdirmesi-konusunda-celiski-oldugu-iddiasina-ne-dersiniz.html

Sitelerde Paylaş

kirecin söylediği gibi pişman olduysan o zaman kalbin mühürlenmemiş. kalbi mühürlenen pişman olmaz, şimdi kömür ve elmasın elementleri birdir, bu elementler birleşip kömürde olabiliyor, birleşip elmasta olabiliyor.. kömür olduktan sonra artık elmas olma kabilyetini kaybediyor,, bir insan kömür düzeyine gelmişse artık elmas olma şansını kaybetmiştir.

Konuyla ilgilenmeden aradaki yanlışları düzeltelim ve bilgi verelim ki; müslüler, hiç değilse, boş gelip boş gitmesinler.

Kömür ile elmas aynı sürecin veya aynı zamanın ürünleri değildir. Elmaslar in iyi ihtimalle 500 milyon - 1 milyar yıl öncesinde oluşmuştur. Fakat oluşmaları çoğunlukla ta 4 milyar yıl öncesine kadar gider. Yeryüzünün 190+km derinliklerinde çok yüksek sıcaklık ve basınç altında oluşurlar. Kömür ve fosil yakıtlar ise ancak bitkiler ortaya çıktıntan sonrasına aittir, ki bu da zaten en erken 450 milyon yıl ve sonrasını gösterir. Doğada kömürün elmasa dönüşmesi nerede ise imkansızdır, çünkü kömürdeki karbon saf halde bulunmaz ve onu elmasa dönüştürecek kadar yüksek sıcaklık ve basınç altında bulunabileceği yerlerde de değildir. Kömürün bir başka şekli olarak en iyi ihtimalle bulunabilecek doğal madde grafittir, bu karbonun en saf hali ile normal şartlarda oluşturabileceği en kararlı maddedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...