Jump to content

Akp'nin kadın düşmanlığı

Recommended Posts

"İŞTE KADIN DÜŞMANI AKP'NİN KADIN HAKKINDAKİ SÖZLERİ"

“Bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem."
Tayyip Erdoğan / Dilşat Aktaş hakkında.

- “Kadına şiddet abartılıyor."
Tayyip Erdoğan / Son 7 yılda %1400 artan kadın cinayetleri hakkında.

- “Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum."
Tayyip Erdoğan / Kadın dernekleri ile yaptığı toplantıda.

- “Benim bedenim, benim kararım diyenler feminist."
Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum."
Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar."
Recep Akdağ / Akp Bakanı, Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum."
Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı

- “Tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı.
Bosna’da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular."
Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı

- “Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın."
İ.Melih Gökçek / Akp Ankara Belediye Başkanı

- “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün."
İ.Melih Gökçek / Akp Ankara Belediye Başkanı

- “Yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya."
Tayyip Erdoğan / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Kızlarına sahip çıksalarmış."
Celalettin Cerrah / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik."
Fatma Şahin / Akp Bakanı

- “Evdeki işler yetmiyor mu?"
Veysel Eroğlu / Akp Bakanı / Kendisinden iş isteyen kadına.

- “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek."
Mehmet Şimşek / Akp Bakanı

- “Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor."
Erhan Ekmekçi / Akp İl Genel Meclis Üyesi

- “Türk kadını evinin süsüdür."
Vecdi Gönül / Akp Bakanı

Sitelerde Paylaş

Bundan kaynaklanıyor olsa gerek.

Hayır benim anlamadığım nokta; kadın, hem tecavüz ediliyor, hem de taşlanarak vahşi bir şekilde öldürülüyor.Allah aşkına bir mümin kardeşimiz bana bunu izah etmeye çalışabilir mi?

Müslümanlar hiç mi empati yapmazlar, ya o topraktaki yarı gömülü kadın anneleri olsaydı?

tarihinde hasanpeper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Akp'yi destekleyenler,bir de kadına şiddete hayır diye sokaklara çıkmıyor mu;insanı çıldırtır bu gerizekalılar..!

Mesela bugün Demet Akalın'ı gördüm..Bu kişi hem Akp yalakası,hem de bugün öldürülen kız için sokağa çıkmış..

Gerizekalı kadın,bu kadınlar sizin yüzünüzden ölüyor..Akp bugün iktidardan düşse,kadın cinayetleri azalmazsa bende eşşeğim..

Sitelerde Paylaş

AKP sebep değil sonuçtur. Bu dilimdeki insanlarda bu suçun görülmesi eğitimsizlik ve bastırılmış cinselliktir...

Olur mu canım?

Akp bu cinayetlerin bir numaralı sorumlusudur..Eğitim bunların elinde değil mi,ekonomi bunların elinde değil mi,tvler-radyolar-internet siteleri bunların kontrolünde değil mi :huh:

Akp bu ülkedeki herşeye hakim,dolayısıyla bu ülkedeki her olumsuzluğun bir numaralı sorumlusu akpdir..!

Sitelerde Paylaş

Tabi ki akp'nin etkisi yadsınamaz ama burada gözden kaçırılan bir nokta var, o da bu forumdaki insanların belli hayat sorgulamaları sonucu bazı dinsel dogmaları aştıklarıdır.Ancak toplumun geneli hükümet ve medyaya göre hareket eder, ki ben bunlara sürü insanı diyorum.Bu sürü insanları; hayatı, iktidarı, politikayı, demokrasiyi fazla sorgulamaz.Bu sürü insanı medya ve aile çevresi ne derse onu olduğu gibi kabul etme eğilimindedir.O yüzdendir ki hükümetin dinci politikaları ve küçüklükten beri yapılan düzenli beyin yıkamaları sayesinde artık sürü, dini ve hastalıklı bir kimlik kazanır.Tabi ki bu hükümetin umrunda bile olmaz, çünkü o yalnızca para ve oy peşindedir.Hükümet yalnızca kıçını kurtarma peşindedir.

Sitelerde Paylaş

Peki siz şu an AKP'nin kontrolünde mi düşünüyorsunuz? Değerlerinizi AKP mi oluşturdu?

İlla muhalefet edeceksiniz yani..Hayhay..

Akp tabi ki benim hayatımı da etkiliyor..Tabi ki düşüncelerimi de etkiliyor..Yalnız ateist(farklı) olduğum için akp beni kontrol edemiyor..

Akp kendini kontrol edemeyenleri kontrol eder,benim gibi insanları kontrol edemezler..Kendini kontrol edemeyen,yaşadığı toplumun,kendi kişiliğinin farkında olmayanlar;kontrol altında yaşamaya mahkumdurlar..

Türkiye'deki kadın cinayetlerinin veya işçi cinayetlerinin en önemli sebebi akpdir..Bunun farkında olmayan da,kontrol altında tutulandır..Hani şu Tayyip'in evde zorla tutuyoruz dediği kesim işte..!

Sitelerde Paylaş

İlla muhalefet edeceksiniz yani..Hayhay..

Akp tabi ki benim hayatımı da etkiliyor..Tabi ki düşüncelerimi de etkiliyor..Yalnız ateist(farklı) olduğum için akp beni kontrol edemiyor..

Akp kendini kontrol edemeyenleri kontrol eder,benim gibi insanları kontrol edemezler..Kendini kontrol edemeyen,yaşadığı toplumun,kendi kişiliğinin farkında olmayanlar;kontrol altında yaşamaya mahkumdurlar..

Türkiye'deki kadın cinayetlerinin veya işçi cinayetlerinin en önemli sebebi akpdir..Bunun farkında olmayan da,kontrol altında tutulandır..Hani şu Tayyip'in evde zorla tutuyoruz dediği kesim işte..!

Akp iktidara geldiğinden beri bence ateist oranı artmıştır zeki gençler bu din neden insanları bu kadar aşağılık konuma düşürüyor deyip dininden şüphe etmeye başlamıştır :D
Sitelerde Paylaş

Us herkese us.

Televizyonlarda kadınları öldürmeye yönelik yayın yapılmıyor. Kadın cinayetleri tamamen toplumsal sebeplerden kaynaklanmaktadır. Her kişi kafasını önüne koyup biraz olsun düşünmeli. Bu durumu oluşturan kimlerdir diye...

Konuyu okumadınız mı?

Bu akpliler tvye hergün çıkıyorlar ve Türkler tv izlemeleri ile ünlüler..!

Tvde illa kadınları öldürün demiyor bunlar ama ettikleri laflar,attıkları adımlar hep kadınların zararına..

Nedir o toplumsal sebepler?

Ben size söyleyeyim..Siyasal islamcıların bu topluma verdiği ayarın ta kendisidir..Siyasal islamcılar ortadan kaybolursa,o toplumsal sebeplerde ortadan kalkar..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, bir şey biliyorsam ki o da şudur, islam bu topluma egemen olduğu sürece her türlü bizim ''vahşet'' dediğimiz şey gerçekleşecek.Hatta bunlar günlük hayatın bir parçası olup artık duyarsız olmaya başlayacağız.

Vesselam.

tarihinde hasanpeper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...