Jump to content

Dindarlara Kaba Davranmak

Recommended Posts

Sayın antiteist ateistforum üyeleri, sizce de teistlerle tartışırken biraz fazla sert ve kaba davranmıyor muyuz, aynı zamanda dikkat ettiğim bir nokta, bazen aşırı sinirlenip küfrettiğimizdir. Benim bu duruma önerim ise, onlar bizi aşağılasa dahi bizim medeni bir şekilde onları medeni bir insan gibi görüp davranmamızdır. Sorulara aklın ve mantığın sesiyle medeni cevaplar vermemiz gereklidir. Her ne kadar onlar ettikleri küfürlerle medeniyetten uzaklaşsalar da.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın anarşistateist, dindarlar tabiki zaman zaman vahşet içeren şeyler yapabiliyor, ama benim demek istediğim onlara değil de bu foruma kadar gelmiş, düşüncelerini bize anlatmaya çalışan ve bizim de doğru yola(!) erip iyiliğimizi isteyen(ona göre doğru yol, farkında değil birçok şeyin.Ancak niyeti iyi.) biri, her ne kadar dogmatik olsa da, dogamtikliği gereği çabuk sinirlenip küfrediyo olsa dahi medeni davranılmayı hak eder bence. Peki ya sizce?

tarihinde hasanpeper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işte bu başlık bile forumdaki ateist üyeleri tahrik etmek ve onların küfür etmesini sağlamak amacı ile açılmıştır . bu yüzden dindarlar karaktersiz insanlardır . Zaten kendileri , çok sevdikleri allahlarının cehenneminden korktukları için ona inanmaktadır . Aslında kendilerine sorsanız " ya varsa , ya yoksa " cevapları verirler . böylelikle kendileri de ihtimaller üzerine inandıklarını kabul ederler . hadi bizi ve kendinizi kandırdınız , peki diyelim ki allah var , onu nasıl kandıracaksınız ?

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumdaki müslümanların çoğu ateistlerle dalga geçmek için yazıyorlar.

İslam gibi dini iyi birşeymiş gibi anlatan biri ya gerizekalıdır ya da sahtekardır.

Ritüelleri ve ilkeleri ile İslam hiç kuşkusuz bir uç din.
1,7 milyar zavallı, fakir, düşkün, çoğu onursuz ve gurursuz ve şanssız insanın adapte ettiği kötü, ilkel, hatta iğrenç bir yaşam tarzı. Kadın ve erkek sünnetleri ile çeşitli hayvanların kurban edildiği kanlı ve barbar ritüelleri olan, Kerbela gününde inanırların vücutlarına işkence ederek kanlarını akıttığı, her yıl 30 gün gündüzleri aç susuz kalınıp, geceleri domuz gibi sabahlara dek tıkınılan bir yaşam tarzı.

Böyle bir hastalıklı dine bizim inanmamızı bekleyen insanlar her türlü hakareti hak etmiş sayılır.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar , ben kendimden bilirim. O zamanlar toydum, mantık,akıl,bilim bilmezdim.Kendimi mutlak gerçek zannederdim.İslamiyet benim için tek gerçeklikti ve dünya için de öyle.Daha sonra sorgulamayı öğrendim yavaş yavaş, akılla sorgulamayı. Şimdi ben küfrü mü hak ettim yani, biraz empati yapalım.Eminim siz de bir zamanlar benim gibiydiniz.

Sitelerde Paylaş

Kendi adıma dindarlara küfür etmem. Düşük zekaya tahammül edemiyorum. Inançlıların hepsine değil, laf sokup kaçanına, Söylenen sözü dinlemeyenine bir de kendini çok önemli bir bok sananlarına dalıyorum. Mesele inancı değil, davranış şekli. Bunu yanında aptal solcuya da tahammül edemiyorum. Liberallerle zaten anlaşamam. Günlük hayatımda dindarlarla hiç tartışmam. İslamcılarla arada bir tartışırım. Sol liberal gördüm mü dalarım.

Sitelerde Paylaş

Eski dilde mütekabiliyet denen karşılıklılık ilkesi var. Her şey karşılıklıdır. Düzgün yazan birine bir anda nedensiz yere sert ve ağır konuşulacağını hiç sanmıyorum. Saldırgan bir üslupla, maymun soyları diye lafa başlayana aynı üslupla yanıt verilir. Saldırgan üsluba karşı alttan almak kendine saygısızlıktır.

Ben burada inanmama nedenleriniz nelerdir, neden inanmıyorsunuz şeklinde sorgulama yapan ve üslubunca medeni şekilde yazan kimseye sert çıkıldığını görmedim. Bir kaç istisna her yerde olur.

Müslüm gelir, şu şu şu kanıtlamamızı neden inandırıcı bulmuyorsunuz, bana inandırıcı geliyor, size niye gelmiyor diye sorar, biz de gayet normal şekilde nedenlerimizi açıklarız. Hatta ben ukalalık yapanlara bile duymuş olsun diye gerçekleri söylüyorum. Hiç kimse söylemedi, hiç duymamıştım demesin diye.

Örnek vereyim, müslüm gelir der ki, "yolda bir saat buldunuz, bunu rüzgarın taşları ve metalleri sürükleyerek yaptığını düşünmezsiniz, markası ne, kim yapmış diye bakarsınız. O halde karşınıza çıkan kediyi kim kedi haline getirdi diye de düşünmeniz gerekmez mi" diye insan gibi, medeni bir insan gibi sorar.

Biz de aynı medeni insan üslübuyla yanıt veririz. Ama "ulan ahmaklar, saatin markasını merak ediyorsunuz da bunca canlıyı kim yaptı diye niye düşünmüyorsunuz geri zekalılar" derse alacağı yanıt da aynı üslupta olur. Müslümler genelde bu üslubu normal sanıyorlar. Onlara normal geliyor. Çünkü inandıkları kuran, hakaretlerle dolu. Dinledikleri hocaların ağzından pislik akıyor. Hakaretin bini bir para...

Kendileri gibi inanmayanların görüldükleri yerde öldürülmelerinin farz olduğuna inanan kişilerden başka beklenebilecek bir davranış varsa, olabiliyorsa, söyleyin de haaa bak olabilir diyelim. Sığırın mis kokmasını bekleyemezsiniz. O sığır. Tezek kokar. Hamama girip de serinlemeyi bekleyemezsiniz. Hamama giren terler.

Sitelerde Paylaş

Sert üsluba sertçe karşılık verirsek ne farkımız kalır onlardan üslup yönüyle?

Ayrıca kaba davrandıkları halde biz onlara yine kibar davranırsak beyinlerinde bir kıvılcım çakmaz mı niye bunlar bu kadar kibar diye?

Kibar insana hürmet olmaz mı?

Tatlı söz, yılanı deliğinden çıkarmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Sert üsluba sertçe karşılık verirsek ne farkımız kalır onlardan üslup yönüyle?

Ayrıca kaba davrandıkları halde biz onlara yine kibar davranırsak beyinlerinde bir kıvılcım çakmaz mı niye bunlar bu kadar kibar diye?

Kibar insana hürmet olmaz mı?

Tatlı söz, yılanı deliğinden çıkarmaz mı?

Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarmaz, bilakis siz karşı tarafa yanlışlarını gösterdiniz zaman, onun üslubu sertleşir, o da yetmez, küfüre dönüşür. Bizim toplum budur, öyle kibar üsluptan falan pek anlamaz. Dindar olsun dinsiz olsun, hălă adam gibi tartışmasını pek beceremez. Bu konuda daha çok yol katetmemiz gerek. Tartışmalardaki tahammülsüzlük dindarlarda bir nebze daha belirgin. Uzun lafın kısası evvela öz eleştiri yapabilmesini öğrenmek gerek ve yeri geldi mi, özür dilemesini de bilmek gerek.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın antiteist ateistforum üyeleri, sizce de teistlerle tartışırken biraz fazla sert ve kaba davranmıyor muyuz, aynı zamanda dikkat ettiğim bir nokta, bazen aşırı sinirlenip küfrettiğimizdir. Benim bu duruma önerim ise, onlar bizi aşağılasa dahi bizim medeni bir şekilde onları medeni bir insan gibi görüp davranmamızdır. Sorulara aklın ve mantığın sesiyle medeni cevaplar vermemiz gereklidir. Her ne kadar onlar ettikleri küfürlerle medeniyetten uzaklaşsalar da.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Laftan anlamayan adama malesef hakkettigi sekilde davrranmak gerekiyor. Muslumanlar sikistigi anda orda su yaziyor, ama anlatilmak istenen bdur seklinde sacmaliyorlar. Adam bu lafi dediginde Kuranin apacik oldugu ilkesini inkar ediyor, farkinda degil. Yani boyle 1-2 defa angutluk yapanlari hadi anlayacagim, kafa basmiyor diyecegim, adama 20 tane sacmalik gosteriyorsun, hala ayni terane.

Ben mesela butun Muslumanlara Kurani okumasini tavsiye ederim. Normal insan beyni su kitabi 3 kere okusun, ilkinde onyargilarindan olayi cozemeze, ama 2 ve 3.'de jeton duser. Buraya gelen muslumanlarin cogu Kurani dahi okumamis, etraftaki haci hocanin salladigi seyleri islam sanan insanlar. Adam Allaha inaniyorum diyor. Sahsen benim umrumda degil, istersen Kurabiye canavarina inan... Ama bi musluman olarak en azindan Kurani oku, ogren be kardesim. Kimse yanlis anlamasin, ama buiraya gelen muslumanlarda aptal cesareti var, yani adamin hicbirseyden haberi yok, daha ne istiyorsunuz, niye inanmiyorsunuza bagliyor olayi... :))

Daha az once goordum, muslumanin biri ruh anti-maddedir falan diye zirvalamis. Insanda biraz beyin olur yahu. Bahsedilen seyin adi ANTImadde, yani maddeyle karsilastiginda yok olan sey. Biz komple maddeyiz, insanin icinde nasil duracak anitmadde... Yani adamlar sirf laf olsun, torba dolsun diye sacmaliyor. Madem bilmiyorsun, sus bu adam, niye kendini rezil ediyorsun.... Adamlarda utanma, arlanma, yuz diye bisey yok. Yani aptalliginda bir siniri var, bunlarda negatif zeka var yahu... Bilmedigin seyte bilmiyorujm de, cik isin icinden, niye yalan soyluyorlkar... Mil;yon tane ornek gosteriyorsun, adam hala yuzsuz yuzsuz, acimadiki, nerde bana cevap verecek adam diye nara atiyor. Yani salakliginda bir siniri olmali diye dusunuyorum, bunlarin bazilarinda o yok... Butun muslumanlar bu kadar salak degil, ama ne hikmetse buraya gelenler en salaklari. Normalde bu kadar aptal degil bunlar.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iyide sen bir ateist olarak niye forumu özeline alıyorsun ki, ateizm ve din internet sitesi diye koskoca yazmışlar tepeye, sayın hacı belki ateist belki o konu da düşüncesi bana zıt bir insan ama bu benim ilminden yararlanmam için engel değil ki, sayın hasan bey siz bildiğiniz olduğunuz gibi egonuzu kontrol altında tutmaya devam edin çünkü sizin gibiler sayesinde bu forum sitesi hala takip edilmekte yoksa burada herkes kendi çalar kendi oynar, ateist değilim fakat şu yaşıma kadar daha 1 tane islam forumuna girmişliğim yok.

Sitelerde Paylaş

Yılardır siteleri takip etim tartışmalrı hiç üye olmadan tarfsızca okudum. genelde müslümanlar kızıyor ben ilk buraya üye olduğum zaman çok hakeret etiler bana tabi o zaman acemiydim diye beni ezmek istedediler doğruyu söylediyim için. örnek ben bir başlık açayım lut peygamberin yaptığıyla ilgili adamlar öyle bir kızıp salıdırıyorlar hakaret sanıyorlar kardeşim ne hakareti kitabın deyin bunu yazıyor ayet desen yine sizin ne hakareti saldırıyorlar. suç arıyorsan hayli ALlahını azda olsa bir sorgula bana kızacağına. tabi çok zor iş. şu anda bu site başkalrı her neyse din konusunda nasıl sabit fikirli bizim insanlarımız aynısı şu an türküyede yaşanıyor diyorsun kardeşim adam resmen tarihte görülmemiş bir şekilde iki yüzlü birsi türküyeyi satıyor yiyor adamlara diyorsun ya senin savunduğun parti bu adama laf anlatamıyorsun türküyede bu gün neler yaşanıyor aklı başında insan görüyor hırsızmılıkmı desen vatanı satmakmı desen atatürkü sevmediyi halde hep onun kazanımlarına yönelik ne varsa yok etmeye çalışıyor. ama bunu millete anlatamıyoruz bu çağda 1400 yıl önce peygemberim diyen birine inananı artık hor görmüyorum malesef ülke elden yavaş yavaş gidiyor birileri harket etmese işimiz zor çok sinsi bir var başımızda diyemiyor atatürk dinsizdi dese milelet bir buna bakcak bir dine birde atürke herkes safını almış olacak ama korkusundan söylemiyor sinsi sinsi ülekenin altını kazıyor. nerden nereye vardım neyse başınızı ağrıtım.

Sitelerde Paylaş

ben hiç girmiyorum çünkü konuşmalara tahammül edemiyorum o kadar çok inşallah maaşallah çekiyolar ki artık iğreniyorum, çocukken namaz kılardım şimdi içimden dahi gelmiyor, nefret içindeyim, herkes inanmak yada inanmamakta özgür ama bu kadar suistimal gerçekten iğrençlik seviyesinde, bana göre tayyip en büyük sahtekar bir ateistse size göre de en büyük sahtekar bir müslüman. ama sonuç aynı nefret. belki de bu forum benim kaçış yerim belki de müslüman olamama rağmen ülke millet vatan bilim konusunda kendimi tarafımda gibi hissettiğim bir forum, bu yüzden kızıyorum, herkesin geliş nedeni kavga değil burası forum sitesi herhalde ki zıt görüşler tartışılacak hemen zekasız aptal yaftası yapıştırma.

tarihinde hepaynı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışma sürdürülecekse karşılıklılık ilkesini uygulamak bir zorunluluktur. Fakat burada şöyle bir sorun var: Karşılıklılık ilkesi uyarınca üslup karşılıklı giderek tırmandı. O zaman ne yapacağız? Çözüm basit: Bir tartışma platformunda olduğumuza göre tartışa bitecektir. Yani bunun başka bir yolu yok. Taraflar birbirine bir şey anlatamamış olur. Sonuç budur.

Burası bir tartışma platformu mu. Evet. Burada amaç tartışmak mı. Evet. Tartışmanın sonuçsuz kalması ne demek olur? Tartışmanın bitmesi demek olur. Bu budur. Kimse kimseyi illa bir şekilde ikna etmek zorunda değil. Kimse ikna olmak zorunda da değil.

Sorun icat etmeye gerek yok. Sorun da belli, çözüm de belli. Tartışmayı kişiselleştirmeye de gerek yok. Zaten bu uygun da değildir. Burada ateizm ve din tartışıyor, kişiler değil. Tartışmadan ne bir sonuç, ne bir verim alınamıyorsa tartışma bitecektir. Yani dersin ki tüm argümanlarımı ortaya koydum ve iddiamı kanıtladım. Fakat karşı taraf kabul etmeye yanaşmıyor. Bundan sonrası bu tartışmayı okuyanların takdiridir. Kim ne argüman koymuş, hangi argüman haklı, buna onlar bakar. Çünkü burası bir forum. İşler böyle yürür...

Burada bir sonuç alacağız, biri tamam sen haklısın diyecek diye bir amaç olmadığını, zaten de olamayacağını kavramak gerek. Bu kavrayış sorunu çözer. İlla tartışmayı yapanlar bir sonuç alacak değil. Tartışmayı okuyan, izleyenler bir sonuç çıkaracak. Önemli olan bu. Bunu kavramak gerek. Bu kavranırsa yapay sorunlar icat edilmez.

Şimdi bir de başlık eleştirisini olumlu ele alalım. Müslüm geliyor buraya maymun soyları, ana zamparaları, kızkardeş düşmanları, hayvanlar, hayvandan aşağılar, dayanmış keresteler, ağzına geleni, daha doğrusu kutsal kabul ettiği kitabında gördüğü hakaretleri pervasızca söylüyor ama hiç karşılık vermiyoruz.

Bu yanlış olur. Bu, ona ettiği hakaretleri etmeye hakkı varmış gibi algılamasına neden olur. Zaten kutsal kabul ettiği kitabında da üslup bu, iyice cesaretlenir ve dogmasında haklı olduğunu, kuran'ında edilen hakaretlerin yerinde olduğunu düşünmeye başlar. Bunlar yutuyor, karşılık vermiyor, demekki haklıyım, kuran'da da hakaretler edilmesi yerindeymiş zaten der.

Karşılıklılık ilkesi vazgeçilmezdir. Doğa böyle işliyor.

Sitelerde Paylaş

Dünyanın en ahlaksız insanları müslümanlardır.

Youtube Facebook Twitter gibi sitelere bakın müslümanlar sürekli ateistlere küfür ederler.

Böyle ahlaksız insanlara sert davranmak doğrudur.

İnsana insan gibi davranılır insan olmayana sert davranacaksın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...