Jump to content

Futbolcuların kazançları

Recommended Posts

Tüm işleri bir topun peşinde koşmak olan bu insanların kazandıkları astronomik rakamlar her maç izlememde aklıma gelir. Doğrusu ben uzun zamandır maçta izlemiyorum bugün denk geldi BJK-Lİverpol maçını izledim bizimkilerle. Bu işin piyasası bu diyorlar ama beni bu yanıt oluşundan tatmin etmemiştir. Aranızda futbol oynamamışlar olabilir ve onlara zor bir spor gibi hatta insan üstü gibi gelebilir ama zamanında oynamışlığı olan ben için bu durum öyle değil. Ve tüm samimiyetimle söylüyorum insan üstü bir şey yapmıyorlar ama insan üstü para kazanıyorlar.Daha da tuhafı toplum bunu hiç konuşmuyor.

Peki ya sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

Sitelerde Paylaş

Haklısın kısaca piyasası böyle diyorsun. Bunu bende biliyorum ama diyorum ya yanlış geliyor bana. Geçen gazetede okudum yattığı yerden 525 işçi maaşı alıyor diye bir başlığı tıkladım. Fenerli yabancı bir futbolcu oynamadığı halde ayda 525 bin lira para alıyor. Fenerle sözleşmesi devam ettiği için. Ve param yattığı müddetçe bu durum benim için sorun değil diyor adam. Babam 30 yıl çalıştı çokta tutumlu adamdı parasını çarçur etmedi buna rağmen olan her şeyini satsa yine 525 bini bulmaz ki adam bir ayda kazanıyor bunu.

Sitelerde Paylaş

Haklısın ama insanların kazanclarını etkileyen en temel faktör o işi yapmak isteyenlere göre üstün yönleri (bilgi birikimi, iş yapabilme tecrübesi ve hızı, azmi, sistemli olması, tipi, vs.),

daha sonra yapacağın işte rakiplerinin sayısı, hitap ettiğin kitle, emeğini pazarlayabilme katsayısı vs...

Adam profesyonel futbolcu. Onu, o mevkide oynayabilecek diğer futbolculardan ayıran artıları olmalı. Oturmasına rağmen onu alabiliyorsa iyi anlaşma yapmış, emeğini iyi pazarlayabilmiş demek ki.

Ama özel beceri gerektirmeyen aşağı yukarı herkesin yapabileceği işlerde ücretler daha düşük olacaktır.

Tavsiyem, seni öne çıkaracak özelliklerini geliştir. Diğerlerinden +1 olmaya çalış. Babanın ne kadar mal varlığı olduğuı önemli değil, önemli olan senin babanın geldiği seviyenin üstüne çıkmayı başarıp başaramayacağın.

Diğer yol da dini düşüncelere bürünüp şartları kabul etmek, böyle sorular sormadan mevcutla devam etmek.

Sitelerde Paylaş

Tavsiyem, seni öne çıkaracak özelliklerini geliştir. Diğerlerinden +1 olmaya çalış. Babanın ne kadar mal varlığı olduğuı önemli değil, önemli olan senin babanın geldiği seviyenin üstüne çıkmayı başarıp başaramayacağın.

Diğer yol da dini düşüncelere bürünüp şartları kabul etmek, böyle sorular sormadan mevcutla devam etmek.

Beni tam anlamamışsın. Benim babamı geç. Bu ülkedeki aydın insanları düşün onlar sence kazanabiliyorlar mı bu topçular kadar? Birde ben kimseye üstünlük sağlamak için geliştirmem kendimi. Yani üstünlükler dünyasına karşıyım.Anarşist veya komünist değilim. Bunların aldıkları paralar demokrasiye de aykırı bana göre. Neyse kısaca dünya daki saçmalıklar miktarını gösteren bir mihenk taşı olarak kabül etmek daha mantıklı olur. Ne zaman ki dünya da mantıklı davranışlar artar o zaman herkes kazanması gereken kadar kazanır bence. Ben yıllardır maç izlemem bu akşam bi bu maçı izledim. 7 milyar insan benim seyrekliğimde izlese bu futbolcular şimdiki gibi kazanamazdı.

Sitelerde Paylaş

Tüm işleri bir topun peşinde koşmak olan bu insanların kazandıkları astronomik rakamlar her maç izlememde aklıma gelir. Doğrusu ben uzun zamandır maçta izlemiyorum bugün denk geldi BJK-Lİverpol maçını izledim bizimkilerle. Bu işin piyasası bu diyorlar ama beni bu yanıt oluşundan tatmin etmemiştir. Aranızda futbol oynamamışlar olabilir ve onlara zor bir spor gibi hatta insan üstü gibi gelebilir ama zamanında oynamışlığı olan ben için bu durum öyle değil. Ve tüm samimiyetimle söylüyorum insan üstü bir şey yapmıyorlar ama insan üstü para kazanıyorlar.Daha da tuhafı toplum bunu hiç konuşmuyor.

Peki ya sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

Aslında istatistiğe vurursak dünyadaki tüm topçuların belki %1i falandır o kadar büyük paralar kazanan. Mesela 3. lig oyuncusunu falan düşünün. Ne kadar alıyor olabilirler ki?

Süper ligin büyük kulüplerinde oynayan yerli oyuncular piramitin en tepesi. Çok küçük bir bölümü o kadar kazanabiliyor. Her mesleğin küçük bir bölümü çok paralar kazanabilir. Mesela çok iyi bir marangoz da büyük paralar kazanır, çok iyi bir mimar da, çok iyi bir futbolcu da. Önemli olan yapılan işten ziyade o işte ne kadar yükselebilmiş olman.

tarihinde ekremaktaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kazancı astronomik olan sporların tüm gelirleri seyircilerden elde ediliyor. Eğer bunu haksız kazanç olarak görüyorsanız bir sporu takip etmeyi bırakabilirsiniz. Yalnızca snooker sporunu takip ediyorum. Yeteneklerine göre kazandıkları para az bile bence. Futbol ve basketbol gibi sert sporlar benim ilgimi hiç mi hiç çekmiyor.

Sitelerde Paylaş

Haklısın kısaca piyasası böyle diyorsun. Bunu bende biliyorum ama diyorum ya yanlış geliyor bana. Geçen gazetede okudum yattığı yerden 525 işçi maaşı alıyor diye bir başlığı tıkladım. Fenerli yabancı bir futbolcu oynamadığı halde ayda 525 bin lira para alıyor. Fenerle sözleşmesi devam ettiği için. Ve param yattığı müddetçe bu durum benim için sorun değil diyor adam. Babam 30 yıl çalıştı çokta tutumlu adamdı parasını çarçur etmedi buna rağmen olan her şeyini satsa yine 525 bini bulmaz ki adam bir ayda kazanıyor bunu.

kısaca kapitalizm

Sitelerde Paylaş

Beni tam anlamamışsın. Benim babamı geç. Bu ülkedeki aydın insanları düşün onlar sence kazanabiliyorlar mı bu topçular kadar? Birde ben kimseye üstünlük sağlamak için geliştirmem kendimi. Yani üstünlükler dünyasına karşıyım.Anarşist veya komünist değilim. Bunların aldıkları paralar demokrasiye de aykırı bana göre. Neyse kısaca dünya daki saçmalıklar miktarını gösteren bir mihenk taşı olarak kabül etmek daha mantıklı olur. Ne zaman ki dünya da mantıklı davranışlar artar o zaman herkes kazanması gereken kadar kazanır bence. Ben yıllardır maç izlemem bu akşam bi bu maçı izledim. 7 milyar insan benim seyrekliğimde izlese bu futbolcular şimdiki gibi kazanamazdı.

Sen tam anlamamışsın. Hayatın kendisine uyum olarak düşünmen gerekir kendini geliştirmeyi. Kazandığın para miktarı yaptığın işte bulunduğun seviyedeki rakiplerinin sayısı ve hitap ettiğin insan sayısı ile orantılı.

Demokrasinin nesine aykırı? Kimse o seyircinin başına silah dayayıp paranı ver demiyor. Senin saçmalık olarak gördüğün, öteki insanın dehasının ürünü de olabilir...

Sitelerde Paylaş

Sen tam anlamamışsın. Hayatın kendisine uyum olarak düşünmen gerekir kendini geliştirmeyi. Kazandığın para miktarı yaptığın işte bulunduğun seviyedeki rakiplerinin sayısı ve hitap ettiğin insan sayısı ile orantılı.

Demokrasinin nesine aykırı? Kimse o seyircinin başına silah dayayıp paranı ver demiyor. Senin saçmalık olarak gördüğün, öteki insanın dehasının ürünü de olabilir...

Deha? Bu mantıksız sürecin doğal sonucudur.Bir dehanın degil aptallıgın ürünüdür.

Sitelerde Paylaş

Deha? Bu mantıksız sürecin doğal sonucudur.Bir dehanın degil aptallıgın ürünüdür.

Adam yarattığı sistemle seni, beni, diğer insanları etkileyip onun parçası olmamızı sağlıyor. Zengini, fakiri, kadını, erkeği...

Benzer durumlar patentlerde de görülebilir. Genelin kullanımına uygun bişi üret hayat boyu çalışmana gerek yok, patent lisansı gelirleriyle yaşayabilirsin.

Ama patent sistemini kurmasan bağlı tüm ünsürlar daha yavaş gelişecektir...

Sitelerde Paylaş

ABD de bazı buz hokeyi oyuncuları sakat olup hiç oynamadıkları halde bazılar 60 - 70 milyon dolar alıyorlardı

Kısaca arz talep -piyasa - kapitalizm vs Birileri dünyanın bütün nimetlerinden yararlanıp gününü gün ederken birileri pislik sefalet içinde böcek gibi yaşayıp yok olacak

Sitelerde Paylaş

Müslümanların geneli ışide karşılar,ışidi eleştiriyorlar,ışidin yaptıklarını anlamakta zorluk çekiyorlar..

Peki,ışidi kim yarattı?

Müslümanlar..

Müslümanlar kendi yarattıkları canavarları eleştiriyorlar..

İnsanların geneli futbolcuların aldığı paralardan şikayetçidir,futbolcular ağır bir şekilde eleştirilir,hatta futbolcular dövülür bile..

Peki,futbolcuların bu parayı almalarını kim sağlıyor?

Dünya'daki insanların geneli..

Yahu,o adamlara parayı sen veriyorsun..

Mesela İspanya'da işsizlik rakamları korkunç durumda..Messi,Ronaldo gibi futbolcular İspanya'da top oynuyorlar ve aldıkları parayı tahayyül etmek bile zor..Türkiye'de de işsizlik rakamları korkunç ve Türkiye'de futbolcuların aldığı para da inanılmaz boyutlarda..

Burada iki konu öne çıkıyor;

1-İnsanların geneli gerizekalıdır/ahlaksızdır.

2-Devletler bu inanılmaz olaya müsamaha göstererek,fakirlerin yanında yer almadıklarını ispat ediyorlar..

Sitelerde Paylaş

Adam yarattığı sistemle seni, beni, diğer insanları etkileyip onun parçası olmamızı sağlıyor. Zengini, fakiri, kadını, erkeği...

Benzer durumlar patentlerde de görülebilir. Genelin kullanımına uygun bişi üret hayat boyu çalışmana gerek yok, patent lisansı gelirleriyle yaşayabilirsin.

Ama patent sistemini kurmasan bağlı tüm ünsürlar daha yavaş gelişecektir...

hangi adam? :D bu bir süreç sen bir yığın insanın dısa vurumusun bir tipsin.Vkit kaybisin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...