Jump to content

Recommended Posts

Bugün bir akrabam vefat etti. Cenazeye gidemedim, ailem gitti. Cenazeye giden Amcam, anlatıyor:

' Ölüyü mezara yerleştirdik. Kıbleye döndürmeye çalıştık. İmam gerek yok dedi, kendisi mümine cennetlik biridir dönecektir kendiliğinden dedi. Hakikaten de öyle oldu, kendisi kıbleye doğru döndü'

Bu olay sizce nasıl oluyor?

aksi olay da mevcut

watch?v=9xNio8IKogc

Konuyu kapatmadan bilimsel cevap verebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne? Bu ne yahu? Sen aklını mı kaçırdın be! Böyle bir saçmalığı yazmaya nasıl cüret edebiliyorsun, tahtan mı eksildi, keçiler mi firar etti, ağıl ahır tümden boşaldı mı! Gözlerime inanamadım, ne okuyorum ben dedim yahu!

Ölü dönerken ya allah bismillah la havle vela kuvvete illa billah da dedi mi? Korkarım demiştir!

La mezarı kazan uyanık zemini meyilli yapmıştır la, bunu da mı biz tüyo vereceğiz?

Sitelerde Paylaş

Ne? Bu ne yahu? Sen aklını mı kaçırdın be! Böyle bir saçmalığı yazmaya nasıl cüret edebiliyorsun, tahtan mı eksildi, keçiler mi firar etti, ağıl ahır tümden boşaldı mı! Gözlerime inanamadım, ne okuyorum ben dedim yahu!

Ölü dönerken ya allah bismillah la havle vela kuvvete illa billah da dedi mi? Korkarım demiştir!

La mezarı kazan uyanık zemini meyilli yapmıştır la, bunu da mı biz tüyo vereceğiz?

İftira atmadıgını nerden bilcem?

Sitelerde Paylaş

Bugün bir akrabam vefat etti. Cenazeye gidemedim, ailem gitti. Cenazeye giden Amcam, anlatıyor:

' Ölüyü mezara yerleştirdik. Kıbleye döndürmeye çalıştık. İmam gerek yok dedi, kendisi mümine cennetlik biridir dönecektir kendiliğinden dedi. Hakikaten de öyle oldu, kendisi kıbleye doğru döndü'

aksi olay da mevcut

watch?v=9xNio8IKogc[/size]

cenazede bir tane akıllı yokmuydu videoya çekecek .:D

bu ne ciddiyetsizliktir arkadaş .

saçmalığın ,yalanının ne zamandan beri bilimsel açıklaması olmuş da buna bilimsel açıklama getirilsin .

hadi ateistler buna da cevap verin gibi birşey olmuş :D: :D : :D

tarihinde fikri firar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cenazede bir tane akıllı yokmuydu videoya çekecek . :D

bu ne ciddiyetsizliktir arkadaş .

saçmalığın ,yalanının ne zamandan beri bilimsel açıklaması olmuş da buna bilimsel açıklama getirilsin .

hadi ateistler buna da cevap verin gibi birşey olmuş :D: :D : :D

Amcam yalan mı söylüyor?

Sitelerde Paylaş

Amcam yalan mı söylüyor?

amcanız değil ,tahminime göre siz yalan söylüyorsunuz :D

suçu amcanıza atmayın .

hadi diyelim ki amcanız bunu anlattı size ,ya arkadaşım bu yalanı söylemek kadar, buna inanmak ta suçtur .

öncelikle siz buna inandınız mı onu söyleyin .

tarihinde fikri firar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

amcanız değil ,tahminime göre siz yalan söylüyorsunuz :D

suçu amcanıza atmayın .

hadi diyelim ki amcanız bunu anlattı size ,ya arkadaşım bu yalanı söylemek kadar, buna inanmak ta suçtur .

öncelikle siz buna inandınız mı onu söyleyin .

Müslümanım ben, inanırım.

Sitelerde Paylaş

aksi olay da mevcut

watch?v=9xNio8IKogc

Nasıl bu kadar aptal olabiliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Böyle yaşanan cok olay var. Hepsi mi yalan

Nerede var be? Her palavraya gözü kapalı inanacak kadar aptal mı sandın bizleri? Zaten sizlerin bu aptallığı olmasa bu sapık dinler bu kadar yaşar mıydı hiç?

1400 yıl önce yaşamış bir araba inanmadığı için bir tanrının kendisini sonsuza kadar yakacağını sanan kişi aptal değil de nedir?

Sitelerde Paylaş

aksi olay da mevcut

watch?v=9xNio8IKogc

Burada bunların tüm sorularına cevaplar çok verildi gene çoğu anlamadı.

bu tür mucizeler çok var. hatta hayata bakarsan her şey mucize özellikle anneden gelen süt mucizesi. ve arının şifalı bal yapışı bile bir yaratıcıyı bilmeye yeter ancak uyarılar fayda vermiyor

Enam SURESİ

İçlerinden bazıları da seni Kur'an okurken dinlerler, fakat Biz, kalplerine onu zevkiyle anlamalarına engel kabuklar geçirmişizdir. Kulaklarında da bir ağırlık vardır. Bütün mucizeleri görseler de iman etmezler. Hatta sana geldiklerinde, seninle tartışmaya kalkışarak, o hak tanımaz kafirler: «Bu, eskilerin masallarından başka birşey değildir.» derler.

Sitelerde Paylaş

aksi olay da mevcut

watch?v=9xNio8IKogc

James Randi vakfı herhangi bir parapsikolojik olayı, sihirbazlığı ve bu tip benzer şeyleri kanıtlayabilen birine 1 milyon dolar veriyor. Hala alabilen olmadı. O yüzden böyle safsatalardan eli ayağı çekmek gerek. Yalandır ya amcanız yalan söylüyordur ya imam ya da başka biri. Bilimsel olarak açıklanamayacak hiç bir şey bu evrende gerçekleşmiyor. Metafizik baştan aşşağı yalan.

Sitelerde Paylaş

Selam Müdafaa-i Ehli Sünnet öncelikle bahsettiğin konu gerçekten olağan üstü bir olay, olağan üstü şeyler kanıt gerektirir.

Amca'na güven meselesinde ise kimse yakın akrabalarına hakaret etmiyor sadece dedikleri şeyin özeti; "Tren gördüm, adamı ikiye böldü ve adam sonra canlandı!" dese bile hiç sorgulamadan mı inanacaksın?

Yaşanan çoğu olay, şekerli hap etkisi olabilir. Psikolojik olarak etkilenmiş bir toplum olabilir ve bu durum gayet normaldir.

Suudi Arabistan'dan örnek verelim; yaşayan bir 20 yaşında ki kız çocuğunun evde tek bırakılması düşünün o ortamda aklının sağlıklı olduğunu düşünmeniz çokta iç açıcı olmaz, ses geldi kesin üç harflidir, gürültü geldi ama yan komşu evde değil, ayet okudum ses kesildi, gibi bir durum verdiğiniz sorular...

Unutmayın sakın çok kişi o düşüncenin arkasında diye onun doğru olacağını kesin olarak bilemezsiniz, bir aralar Dünya düzdü değil mi (?) unutmayın...

İyi forumlar...

tarihinde Meggeyn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu çok şey söylenir de..

Ölünün kıblenize dönmesine değil de dirinin kıblenizden dönmesine bakın siz.

Diriler sıfırlıyor, milletin bilmem neresine koyuyor, makara-bakara döndürüyor...kıbleden dönüyor...

Ama ne hikmetse dirinin döneğine değil ölünün döneğine bakıyorsunuz..

Ha eğer gerçekse başınız sağ olsun..

Sitelerde Paylaş

Burada bunların tüm sorularına cevaplar çok verildi gene çoğu anlamadı.

bu tür mucizeler çok var. hatta hayata bakarsan her şey mucize özellikle anneden gelen süt mucizesi. ve arının şifalı bal yapışı bile bir yaratıcıyı bilmeye yeter ancak uyarılar fayda vermiyor

Enam SURESİ

İçlerinden bazıları da seni Kur'an okurken dinlerler, fakat Biz, kalplerine onu zevkiyle anlamalarına engel kabuklar geçirmişizdir. Kulaklarında da bir ağırlık vardır. Bütün mucizeleri görseler de iman etmezler. Hatta sana geldiklerinde, seninle tartışmaya kalkışarak, o hak tanımaz kafirler: «Bu, eskilerin masallarından başka birşey değildir.» derler.

Senin tuvalete gidip sıçabilmen bile mucize, değil mi? Yahu bu dinci takımı nereye baksa mucize görüyor. Mucize kavramı hiç bu kadar ayağa düşmemişti.

Şu yazdığın ayetin üzerinde biraz düşünebilsen, biraz kafanı kullanabilsen ne kadar sapık ve sadist bir tanrıya inandığını görebilirdin. Hangi sapık, sadist ve gerzek tanrı insanların anlamalarına engel olup sonra da neden anlamadınız diye insan yakmaya kalkar?

Sen hiç çocuğunun kulaklarını tıkayıp sonra da neden benim dediklerimi duymuyorsun diye döver misin?

Sitelerde Paylaş

Yahu çok şey söylenir de..

Ölünün kıblenize dönmesine değil de dirinin kıblenizden dönmesine bakın siz.

Diriler sıfırlıyor, milletin bilmem neresine koyuyor, makara-bakara döndürüyor...kıbleden dönüyor...

Ama ne hikmetse dirinin döneğine değil ölünün döneğine bakıyorsunuz..

Ha eğer gerçekse başınız sağ olsun..

Konuyu niye siyasete çekiyorsunuz. AKP li oldugumu nereden cıkardınız?

Bu arada, baş sağlığı için teşekkürler

Sitelerde Paylaş

Konuyu niye siyasete çekiyorsunuz. AKP li oldugumu nereden cıkardınız?

Bu arada, baş sağlığı için teşekkürler

Konu zaten siyasi, yani din bir siyaset aracıdır.

Akp lisiniz demedim, ölü dindarlara değil diri dindarlara bakın dedim.

Müslüman bakış açısına göre, ölen akrabanız ölmüştür, artık size bir yararı da zararı da olmaz.

Bütün bunları geçip, ölünün kıbleye dönmesinden hareketle bunu bir delil olarak sunmanızı saflığınıza veriyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...