Jump to content

Recommended Posts

inanamıyorum ben onura ettiniz.Teşekkür ederim, berhudar olun, o ne demek? bilmem ama söyledim işte

efendim işkembe sever misiniz, bilmem ama işkembe çorbasını ben pek severim, bol sarımsaklı, ıyıı demeyiniz işkembe çorbası sarımsaksız yenmez.Hem bedeva da değil nerden çıkardınız 15 lira Ayy işte böyle

Rica ederim, her zaman hoş ve sefa geldiniz.

Ben işkembeden sallamak yerine, yemesini çok severim. Ancak Siz, gördüğüm kadarı ile, maalesef ikisini de çok seviyorsunuz. Bu hiç hoş degil. :angry:

İddialarınızı kanıtlarla desteklerseniz, Sizin o anlaşılmaz, bende kafa ağrısı yapan yazılarınızı okumaya razıyım. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Rica ederim, her zaman hoş ve safa geldiniz.

Ben işkembeden sallamak yerine, yemesini çok severim. Ancak Siz, gördüğüm kadarı ile, maalesef ikisini de çok seviyorsunuz. Bu hiç hoş degil.

İddialarınızı kanıtlarla desteklerseniz, Sizin o anlaşılmaz, bende kafa ağrısı yapan yazılarınızı okumaya razıyım.

hay Allah parol için :D

yemekten önce meyve yiyin

yemek üzerine 2-3 saat bir şey yemeyin

hatta yeni pişmiş tenceredeki yemeği, ikinci kez ısıtıp bile yemeğin atın gitsin :D sağlınızı korumuş olursunuz

o zaman baş ağrınız hiç olmaz ilacada gerek kalmaz : )

bunları yaparsınız şayet, inanın Çince yazıları bile okurken başınız ağrımaz :D

bu arada gerçekten çok seviyorsanız bir gün ben size ısmarlıyım beraber içelim :D

Aaaaayy

:D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hay Allah parol için Anladıysam, arap olayım!

yemekten önce meyve yiyin Meyve demişken, günde 1 elma tavsiye ederim.

yemek üzerine 2-3 saat bir şey yemeyin Tamam, olur.

hatta yeni pişmiş tenceredeki yemeği, ikinci kez ısıtıp bile yemeğin atın gitsin, sağlınızı korumuş olursunuz Sizin paranız bol galiba, atacagınıza fakir komşunuza veriniz efendim.

o zaman baş ağrınız hiç olmaz ilacada gerek kalmaz

bunları yaparsınız şayet, inanın Çince yazıları bile okurken başınız ağrımaz

Anlatamadım galiba, kanıtsız/ispatsız iddialara alerjim var diyorum. Çince okumaya çalışsam, bu kadar kafam ağrımaz!

bu arada gerçekten çok seviyorsanız bir gün ben size ısmarlıyım beraber içelim Bak, bu güzel bir fikir. :D

Sitelerde Paylaş

bu arada gerçekten çok seviyorsanız bir gün ben size ısmarlıyım beraber içelim :D

Aaaaayy :D

Bu da yedi kafayı sonunda... :D

"İçki kumar ve fal okları şeytan işi pisliklerdir vazgeçtiniz değil mi" (Kuran)

Din nasihattir, tebliğdir. Bak tebliğ ettim. Ülen siz bana edecektiniz bu tebliği be yahu! :lol:

Ülen karşıma müslümü alıyorum, fala baktırdım çıktı diyor! Karşıma başka bir müslümü alıyorum, ben de iyi içerim diyor. Başka müslümü alıyorum, bakma kafamı örttüğüme, babam örttürüyor diyor! Ülen niye madem müslümüz müslümüz diye hava yapıyorsunuz be? Niye ya boşver ateist olup naapacan gel ateist olma müslüm ol diyorsunuz madem yahu? Yahu siz ne dediğinizin gerçekten farkında mısınız?

Yok bu islam intihar ediyor, yine ölmüyor yahu! Bu nasıl iş be? Böyle de 9999 canlı zombi görmedim haaa! Len zombi dediğin kafasına sıkınca ölür! Filmlerde mi kekliyorlar bizi nedir? :D

Sitelerde Paylaş

hay Allah parol için Anladıysam, arap olayım!

yemekten önce meyve yiyin Meyve demişken, günde 1 elma tavsiye ederim.

yemek üzerine 2-3 saat bir şey yemeyin Tamam, olur.

hatta yeni pişmiş tenceredeki yemeği, ikinci kez ısıtıp bile yemeğin atın gitsin, sağlınızı korumuş olursunuz Sizin paranız bol galiba, atacagınıza fakir komşunuza veriniz efendim.

o zaman baş ağrınız hiç olmaz ilacada gerek kalmaz

bunları yaparsınız şayet, inanın Çince yazıları bile okurken başınız ağrımaz

Anlatamadım galiba, kanıtsız/ispatsız iddialara alerjim var diyorum. Çince okumaya çalışsam, bu kadar kafam ağrımaz!

bu arada gerçekten çok seviyorsanız bir gün ben size ısmarlıyım beraber içelim Bak, bu güzel bir fikir. :D

Parol (bir ilaç)

Ben kadın düşmanı değilim Narsistte değilim ama Narsevestim: narı çok severim :lol: çünkü nar diğer meyvelerden üstündür :) ciddi diyorum bak şaka değil narda deva kuvveti vardır.

Ekşitmeden fakire verebilirsen yemeği ver yoksa arta kaldı ver, yada koy dolaba sonra ver, bu ahmaklık ve sağlığı çok tehdid eden bir şeydir bugünkü medeniyet doktorlar hiç kimse bunun farkında değildir

...

tamam nerde yiycez içicez çorbayı özelden yaz bana :D

Sitelerde Paylaş

Bu da yedi kafayı sonunda... :D

"İçki kumar ve fal okları şeytan işi pisliklerdir vazgeçtiniz değil mi" (Kuran)

Din nasihattir, tebliğdir. Bak tebliğ ettim. Ülen siz bana edecektiniz bu tebliği be yahu! :lol:

Ülen karşıma müslümü alıyorum, fala baktırdım çıktı diyor! Karşıma başka bir müslümü alıyorum, ben de iyi içerim diyor. Başka müslümü alıyorum, bakma kafamı örttüğüme, babam örttürüyor diyor! Ülen niye madem müslümüz müslümüz diye hava yapıyorsunuz be? Niye ya boşver ateist olup naapacan gel ateist olma müslüm ol diyorsunuz madem yahu? Yahu siz ne dediğinizin gerçekten farkında mısınız?

Yok bu islam intihar ediyor, yine ölmüyor yahu! Bu nasıl iş be? Böyle de 9999 canlı zombi görmedim haaa! Len zombi dediğin kafasına sıkınca ölür! Filmlerde mi kekliyorlar bizi nedir? :D

işkembe çorbası iştim geçen bir kafa yaptım üfff

tabakta durduğu gibi durmuyor.. :D Allahın ya rabbim :lol:

Sitelerde Paylaş

Hadü leeeen.... :lol: Laf kıvrtmanın bu kadarı! İçelim deyince ne anlaşıldığını herkes bilir! Ülen mezdekeyi siz işsiz bıraktınız bu kıvrak belle be! Ah allahınız bir olaydı... Nerdeeee...

işkembe çorbasından bahsediyoruz sabahtan beri... geçmiş yazılanlara bak görürsün

Allahımmmmm :D:lol:

Sitelerde Paylaş

kusura bakmayın siz bir şey sorucam :D

öğrenilmiş bilginin beyin de olduğunu bilim adamları, bilim adamlarına ispat edebilmiş midir? Ve siz ispat edebilir misiniz? neresindedir? unuttuğumuz vakit O bilgi beynin neresine gizlenmiştir? (bir hafta sonra hatırlarız :D:D)

hatırımıza geldiği zaman, beynin neresindeydi nereye geldi? :D

bunların cevabını: yok hafıza bölgesindeydi oradan şuraya geldi demekle bir cevap vermiş olmazsınız?!

tabiri caizi sayfa numarasıyle ispat etmelisiniz. bakıcaz o unutulmuş bilgi neymiş? Ve nereye gizlenmiş? nerden geliyormuş? nereye gidiyormuş?

bunun başlangıcı neresiymiş? sonu neresiymiş? bilelim

sallamakla olmuyor

yok oradadır kesin hafıza bölgesindedir. ama çok karmakarışıktır şudur budur dış etkenler iç etkenler

zart zırt amma çok konuşursun, ne çok şey bilirsin ama orta yerde bir şey yok,

şunlar bunlar....

bu söylediklerinizin hepsi acizliğinizin göstergesi ve ifadesidir

bilgiler beynin neresindedir sonra unutulunca,oradan nereye gizlenmiştir :D gelince nerden gelmiştir. : D

bunların cevabını Vallahide billahide bilim veremez...

peygamberimiz unuttum tabirini hiç kullanmamışlardır, unutturuldum diyorlar

O bilgi benden ref oldu yani unutturuldum benden kaldırıldı. o bilgiyi Allah aldı..... bilim affedersiniz kıçını yırtsa ki yıttı unutulan bilginin beyinde olduğunu, kendi meslektaşlarına bilim adamlarına ispat edememiştir ve edemiycektir de (hahaha hayyy kamon)

beyinin Tv gibi olduğunu söyleyen bilim adamları vardır.!

evet bilim adamları Vallahide billahide bilgilerin beyinde olduğunu ispat edememişlerdir

Tv örneği gibi.. tv içindeki insanların, tvnin içinde bir yerde olduğunu iddaa edebilirsiniz?!!

bu iddaanızı tv içinden transitörü çıkarmakla görüntünün kaybolduğunu söyleyip bizi ikna edici bir kanıt gibi ortaya koyabilirsiniz!?

görüntü sinyali analog-dijital sinyal Uydu verici ve uydunun vs. varlığını inkar edersiniz elbette artık bir çıkar yolunuz kalmadığından

insanların tv içinde olduğunu söyleyip noktayı koyup ahkam kesebilirsiniz :D

size kim inanıyor işte cahil halkımız

Cahilliğin göznün seveyim.

Her biriniz bu konuda bir turnusol gibisiniz.

Senin elinde sağdan soldan duyduğun televizyon örneği dışında ne var?

Hazır kanıtlamaktan, göstermekten bahsetmişken;

1- Bana, peygambere o bilgilerin "unutturulduğunu" kanıtlasana? Bir de unutturanı kanıtla. Kimmiş neymiş o? Nası bişeymiş?

2- Bilginin beyinde olmadığını göstersene. Kanıtla. Haydi bakalım.

3- Hazır elin değmişken ruhu da gösteriver. Nerede bu ruh. Şurda burda demekle olmaz.

Gösteremiyorsan sus.

Aptal bir televizyon metaforuyla olmuyor bu işler.

Sen bilimin bu konuda neyi nasıl ortaya koyduğunu buraya getirsene. Eleştirceğin yeri eleştirsene. Boyunun kısa kaldığı yerleri atlayıp da, aptal bir televizyon örneği getireceğin yerde..

Arkadaşlar ziyadesiyle yazmışlar ve yabancı makaleler dahi getirmişler (sen ve başlık sahibi de gık diyememişsiniz) ama ben kısa bir özet bilgi daha vereyim;

Düşünme tarzımız, kafa yapımız, kişiliğimiz, benliğimiz, duygularımız, inançlarımız… Kısacası bizi insan yapan her şey, beynimizdeki hücrelerinin düzenine, müzikteki ifadesiyle aranjmanına bağlıdır.

Beyin hücrelerimiz birbiriyle farklı bağlantılar kursa, bizler de farklı mizaca sahip farklı insanlar olurduk. Üstelik bununla kalmıyor: Hatıralarımız da beynimizde protein molekülleri halinde saklanıyor. Nöronların bağlantıları değişse, beynimize kayıtlı anılar da değişirdi. Başka bir geçmişimiz, başka anlarımız olurdu!

Bu gerçeğin ışığında şu sonuca varabiliriz: İnsan beyninin düşüncelerimizi, duygularımızı ve psikolojimizi nörobiyilojik ve fiziksel süreçlerle üretilmektedir.

Şimdi bunların aksini gösteren bir bulgu deneye dayalı bir bilgi getirsene..

Millet kafayı patlatıp, mesai harcayıp onca deney, gözlem yapmış, bilgi üretmiş, senin elinde ne var?

Olsa olsa as döper var.

Cahilliğinin karanlığına sığınmaktan başka yaptığın bir şey yok.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

farkında iseniz sayın ateş dili yoktur dedim çeviri siteleri var isterse çevirebilir ...kırıcı olduğum için kendisinden özür dilerim

Kur'an için arapçayı öğrendi ise, bilimle ilgili böyle sallamadan önce, bilim için de "ne gerekiyorsa" onu öğrenecek. Bilimin alanına giren kendisi. Sonuçlarına katlanacak. Özürü bence de geçerli değil.

Sitelerde Paylaş

vala onu bunu bilmem !bilgilerin beyinde olduğu ispat edilmediği halde, ispat edilmiş gibi burada ahkam kesilmesi konuşulması, kabul edilmesi, kabul etmeyenleri bilmiyor cahil denmesi! beni hayretler içersinde bırakmakta ve atesitlerin ne kadar cahil olduklarını göstermekte bunlarla ben nasıl diolog kuracağım diye napacağımı şaşırıyorum yaww :D

vala onu bunu bilmem ! Ruhun nerede olduğu (peygambere kimin unutturduğu, bilginin beyinde olmadığı) ispat edilmediği halde, ispat edilmiş gibi burada ahkam kesilmesi konuşulması, kabul edilmesi, kabul etmeyenleri bilmiyor cahil denmesi! beni hayretler içersinde bırakmakta ve dindarların ne kadar cahil olduklarını göstermekte bunlarla ben nasıl diolog kuracağım diye napacağımı şaşırıyorum yaww :D

Milleti uşağın mı zannettin şark kurnazı! Kendin ilgili makaleleri getirip, kendin eleştireceksin. Ama işin bu kısmını becermekten ve bilimden oldukça uzaksın gördüğüm kadarıyla.

Sitelerde Paylaş

Cahilliğin göznün seveyim.

Her biriniz bu konuda bir turnusol gibisiniz.

Senin elinde sağdan soldan duyduğun televizyon örneği dışında ne var?

Hazır kanıtlamaktan, göstermekten bahsetmişken;

1- Bana, peygambere o bilgilerin "unutturulduğunu" kanıtlasana? Bir de unutturanı kanıtla. Kimmiş neymiş o? Nası bişeymiş?

2- Bilginin beyinde olmadığını göstersene. Kanıtla. Haydi bakalım.

3- Hazır elin değmişken ruhu da gösteriver. Nerede bu ruh. Şurda burda demekle olmaz.

Gösteremiyorsan sus.

Aptal bir televizyon metaforuyla olmuyor bu işler.

Sen bilimin bu konuda neyi nasıl ortaya koyduğunu buraya getirsene. Eleştirceğin yeri eleştirsene. Boyunun kısa kaldığı yerleri atlayıp da, aptal bir televizyon örneği getireceğin yerde..

Arkadaşlar ziyadesiyle yazmışlar ve yabancı makaleler dahi getirmişler (sen ve başlık sahibi de gık diyememişsiniz) ama ben kısa bir özet bilgi daha vereyim;

Düşünme tarzımız, kafa yapımız, kişiliğimiz, benliğimiz, duygularımız, inançlarımız… Kısacası bizi insan yapan her şey, beynimizdeki hücrelerinin düzenine, müzikteki ifadesiyle aranjmanına bağlıdır.

Beyin hücrelerimiz birbiriyle farklı bağlantılar kursa, bizler de farklı mizaca sahip farklı insanlar olurduk. Üstelik bununla kalmıyor: Hatıralarımız da beynimizde protein molekülleri halinde saklanıyor. Nöronların bağlantıları değişse, beynimize kayıtlı anılar da değişirdi. Başka bir geçmişimiz, başka anlarımız olurdu!

Bu gerçeğin ışığında şu sonuca varabiliriz: İnsan beyninin düşüncelerimizi, duygularımızı ve psikolojimizi nörobiyilojik ve fiziksel süreçlerle üretilmektedir.

Şimdi bunların aksini gösteren bir bulgu deneye dayalı bir bilgi getirsene..

Millet kafayı patlatıp, mesai harcayıp onca deney, gözlem yapmış, bilgi üretmiş, senin elinde ne var?

Olsa olsa as döper var.

Cahilliğinin karanlığına sığınmaktan başka yaptığın bir şey yok.

Unutttum dediğin zaman unutma eyleminin failinin kendin olduğunu söylüyorsun, hem yalan söylüyorsun

ve hem saçma bir şey demiş oluyorsun! çünkü? niye unutuyorsun efendim unutma diyorlar

sonra yiyin birbirinizi

Ama Unutturuldum dediğin zaman unutma eyleminin kendi kontorolün de olmadığını ifade edip yalan değil doğru söylemiş oluyorsun

kapiş

2- Bilginin beyinde olmadığını göstersene. Kanıtla. Haydi bakalım.:

Kapıya bakarsın Kapı sana der ki: ben dikdörtgenim uzun kenarım var kısa kenarim var uzun kenarın ortasının biraz aşağısında kapı kolu var vs..

bu bilgiler senin beyninde miydi yoksa kapıya baktığın zaman mı bu bilgiler senin beyninden akmaya başladı :D

Dedektifler olay yerini inceler.. Eşyaya bakar, Eşya bakar adama ve konuşur Olay böyle oldu diye... bu bilgiler senin beyninde miydi Yoksa

Eşyaya baktığın zaman mı anladın ? :D

nasıl ispat-ı ispat ediyorum ama

demek ki ney imiş bilgiler beyinde değilmiş

Demek ki ne imiş? seni Konuşturan bir varlık var.. konuşturan bir gün gelir kendisi konuşur. anlatamıyoruz galiba

bundan sonrası da biraz kapasite meselesidir kapasitende kıylu kal ile doldurmuşsan bunaları anlayacak yer kalmamıştır sende

kamon :D

madde ruhun tekasüf etmiş kısmıdır! kaç kere söyledim bunu

Madde dediğin şey ruhun bir tekasüf etmiş kısmı

mesela dostun yanına gelir sen dersin ki: ya keşke daha sonra gelseydi

Allah Allah ne oldu işte maddesi geldi niye daha sonra gelse dedin? demek ki dostunun ruhu gelmedi

gelen madde dostunun ruhu değil!

ama sen bunları bilemezsin çünkü manaya hiç çalışmadın mana nedir bilemezsin!?

İnsan vucudun içinde namütaneahi vucuda sahiptir.Günde kaç defa değişir kafir olur mümin olur halim olur şedid olur

şehvetin buhranlarından dolaşır

gadab hali olur kabz olur bas hali olur sakın bunları aynı kişi zannetme

gadab halindeyken ki ruhu vucudun ve madden ayrıdır

şehvetin buhranlarından gezerken ki ruhu vucudun ve madden ayrıdır

madde nedir ruhun tekasüf etmiş kısmıdır? yani bunlar öyle basit şeyler değildir

binlerce ciltlik şerhi yapılabilir şeylerdir...

şu ufacık cümlenin :"madde ruhun tekasüf etmiş kısmıdır" binlerce ciltlik şerhi yapılabilir

.......

protoin molekülleriymiş nöronlarmış bunlar hep içinden çıkılmaz bir hale gelen bilim dünyasının avuntularıdır

Televizyondaki görüntüler kablonun içindedir yok şuranın inciğin çıncığındadır falan fişman :D hahaha bu ona bezniyor tıpa tıp aynısı

baba bir ana ayrı yada ana bir baba ayrı aynı şey kardeşi gibi

Sitelerde Paylaş

Kur'an için arapçayı öğrendi ise, bilimle ilgili böyle sallamadan önce, bilim için de "ne gerekiyorsa" onu öğrenecek. Bilimin alanına giren kendisi. Sonuçlarına katlanacak. Özürü bence de geçerli değil.

kendime olan saygımdan özür diledim sayın teflon ..zaten karşı tarafın boş bir insan oluşu daha fazla kale almamam gerektiğini düşündürdü bana.. çocukça davranışlar sergiliyor ..
Sitelerde Paylaş

@Dindarr,
Dönüp dönüp aynı manasız şeyleri yazıyorsun.

Yukarıdaki bir iletimde bir pdf doyası linki verdim. Çok açık ve anlaşılır şekilde, beyin ve hafızayı anlatıyor ( Türkçe )

Şİmdi," idrarımız böbrekte oluşmuyor, ruh yapıyor" demek veya "kanı kalbimiz pompalamıyor, ruhumuz pompalıyor" demekle, "hafıza ve kişilik beyinde değil" demek aynı şey. Sadece sen gerçeğe gözünü yumuyorsun o kadar. Bellek biçimleri, depresyon, şizofreni, dürtü kontrol bozuklulkarı ve bunların fizyopatolojik mekanizmaları dolayısıyla zihin - beden etkileşiminin en azından bir bölümü büyük ölçüde anlaşılmış durumda.

tarihinde Nörofizyolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın arkadaşım :) siz öncelikle Türk müsünüz yabancı mısınız bilmem, Ben Türküm, Yabancı dilde bilmiyorum

"Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti" cümlesindeki bütün kelimeler Arapcadır saygılarımı sunar

Eyi günler dilerim efendim :D

Sitelerde Paylaş

işkembe çorbasından bahsediyoruz sabahtan beri... geçmiş yazılanlara bak görürsün

Allahımmmmm :D:lol:

E iyi ben anlamamışım o halde... E tamam yani ne yapalım...

Ama yani böyle müslümlerle çok karşılaştığım için... Şarap ne haram olacak yaaa, gel beraber içelim diyen müslümü gerçekten duydum. Kafamı örttüğüme bakma, gelenek işte, örtmezsem babam kızar diyeni gerçekten duydum. Kumarı zaten zibil gibi oynuyorlar, fal dersen bayılıyorlar baktırmaya. Bu çelişkiyi vurgulamak için bi "tebliğ" de ben patlattım. La bi tebliğ de biz yapak, noolur? Hep müslümler mi bize tebliğ yapacak? Bakayım bi nasıl oluyormuş tebliğ yapması!

Yok ama yani, müslümlerin tebliğe ihtiyaçları da var. Ya bakıyorum kıza, kafada örtü, giydiği taytı her kız giyemez yani! Aferin kız, siz reforme edeceksiniz ancak bu islamı, çok iyi gidiyorsunuz diyorum. Ya ama öyle deme! E ne diyeyim, bu kıyafete başka ne denir? Hayır böyle giyinenler azınlık olsa bir şey demeyeceğim. Yüzde sekseni böyle. Başını örtenlerin yüzde sekseni ne pardesü giyiyor ne bir şey. Dar pantolon, dar bluz, tayt. Böyle bir durum çok dikkat çekici şekilde var. İslam kabuk değiştirmiyor mu? Başörtüsü başörtüsü diye kafadan beyinden ettiklerinin sonu buna çıkmadı mı?

Öyle oldu. Bunun sonu islamın feci biçimde reforme olmasıdır. Ben bunu görüyorum bunu söylüyorum.

Sitelerde Paylaş

Sayın arkadaşım :) siz öncelikle Türk müsünüz yabancı mısınız bilmem, Ben Türküm, Yabancı dilde bilmiyorum

"Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti" cümlesindeki bütün kelimeler Arapcadır saygılarımı sunar

Eyi günler dilerim efendim :D

öncelikle kelimelerin etimolojik sebepleri ve bu etimolojiyi oluşturan tarihsel sureclere bakmak gerekir...

bizde türküz sorun türklükse öncelikle türklerin islama nasıl geçtiğini bilmek araplarla nekadar zamandır iç içe olduklarını bilmek gerekir...

Talkan ,culcun katliamlari 20 km lik yol üzerinde bulunan her ağaca müslüman olmadıkları için oldurulup asılan insanları ve 120 bin türk kadın ve çocuğun köle ve cariye olarak arabistanda satılması bunların kayıtlarının tarihi olarak ve resmi olarak bulunmasıni eş geçmemek gerekir...bunun temel nedenleri arasında ...

kuranda bakara , tevbe Enfal,ve nisa surelerinde bulunan din allahın oluncaya kadar savaşın, olun veya öldürün ibarelerinden kaynaklandığını bilmek gerekir aynisekilde bunu destekleyen hadisleride unutmamalı ...sapık bir dinin bu derece insanları yozlaştırmasi, geri bırakması ,ve müslümanlarin ortacagini yaşamasi buna net kanıtlardir..pek tabiki bu yazımı ciddiyetle dahi okumayacak kadar cahil oluşunuz verdiğiniz örnekten bile barizdir....

Size verdiğiniz örnekten daha beter örnek vermek isterim....

Kullandığıniz ürünler ve çoğu telaffuzumuz ıngilizce ve almanca neden ?

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sonuçta bir dünya dili oluşacak da, gramer olarak temel ne alınacak sorunu olduğu için bu durum gecikiyor. Sanki İngilizce grameri alınacak gibi. Kelimelerin kökeninin önemi olmayacak. Ancak cümle ögelerini hangi sırada dizeceksin ki kimseye tarzanca gibi gelmeyecek, bu sorun var. Yoksa dünya dili çoktan oluşurdu.

Türkçe dünyada cinsiyet ayrımı olmayan nadir güzel dillerden biri olduğu halde şansı ne yazık ki yok. Çünkü Türkçede kekemelik sorunu var bir... "Gönderememe" gibi. İkincisi tren sorunu var. "Türkleştiremediklerimizdensiniz" gibi... Bu haliyle olanaksız... En iyi gramer İngilizce. O da pek iyi değil aslında ama daha iyisi yok.

Dil aslında din kadar büyük bir sorun. İnsanlık bunu nasıl aşacak ben bilmiyorum. Arapça gramer mi öneriyorsunuz? Aman aman diyim! Yılan gibi kıvrılıp bükülen bu dil en berbatı... Aman uzak olsun... Bir kere bunun alfabesi bir ucube... Arapça zaten kesinlikle olmaz.

Sitelerde Paylaş

öncelikle kelimelerin etimolojik sebepleri ve bu etimolojiyi oluşturan tarihsel sureclere bakmak gerekir...

bizde türküz sorun türklükse öncelikle türklerin islama nasıl geçtiğini bilmek araplarla nekadar zamandır iç içe olduklarını bilmek gerekir...

Talkan ,culcun katliamlari 20 km lik yol üzerinde bulunan her ağaca müslüman olmadıkları için oldurulup asılan insanları ve 120 bin türk kadın ve çocuğun köle ve cariye olarak arabistanda satılması bunların kayıtlarının tarihi olarak ve resmi olarak bulunmasıni eş geçmemek gerekir...bunun temel nedenleri arasında ...

kuranda bakara , tevbe Enfal,ve nisa surelerinde bulunan din allahın oluncaya kadar savaşın, olun veya öldürün ibarelerinden kaynaklandığını bilmek gerekir aynisekilde bunu destekleyen hadisleride unutmamalı ...sapık bir dinin bu derece insanları yozlaştırmasi, geri bırakması ,ve müslümanlarin ortacagini yaşamasi buna net kanıtlardir..pek tabiki bu yazımı ciddiyetle dahi okumayacak kadar cahil oluşunuz verdiğiniz örnekten bile barizdir....

Size verdiğiniz örnekten daha beter örnek vermek isterim....

Atesitlerin babası İslam hakkıdna en kuvvetli yazılar yazan ve Doktor duziye Allah şu gerçeği itiraf ettirmiş

"İslam feth edilen yerlerde hayret veriçi şakınlık verici bir hızla yayılıyordu ki Cihanda misli görülmemiştir

Yeni din kimseye zorla kabul ettirilmemiştir.."

Evet Romalıların 800 sende sahip olduğu yerlere islam 8 senede sahip oldu!

Dünya şu an Kuranın arzusu tahtında yürüyor

kuran diyor ki: yeryüzünğü gezin yaratılışa nasıl başlandı görün

işte hıristiyanlar isteseler istemezselerde En son dine ve peygambere muhataptır o ne dediyse O yapıalcaktır

kıpırdanmak yasaktır.. Kabiliyetleri nisbetinde Bu kitabın dediğine muhattabtır..

işte jeoloji arkoloj. ilimlerini vucuda getirdiler.

hıristiyan dininde birisi bir yanağına vurursa diğer yanağını cevirmen lazımdır nerde

ağır biz söz söylesen düollo teklif ederler.. hem şu an ne uzağa gidiyoruz zehirli gazlar bombalar atomlar nedir...

bir hıristiyan neden diğer yanağını ceviremez Çünkü en son dine muhattaptır O ne dediyse O yapılacaktır

size zulm edene misli ile zulm edin ayeti vardır o yüzden yanağını ceviremez

eğer sen onlara zor sert davsanydın senin peşinde gelmiyceklerdi o halde işlerinde onlara danış

işte temiz bir şeriat budur

hıristiyanlar Kuranın dediğine muhattab olduklarından zalim hükümdarların taçlarını alt üst ettiler

hükümdalarda halkı parlemonto idare vs sistemlerle idare etmek mecburiyeti hissettiler..

dünya kuranın arzu ile dönüyor senin haberin yok cahil yaşıyorsun

Kuranın dedikleri dünyanın her yerinde cereyan ediyor

deden bu lisan için meydanı gazada şehit oldu

insaf! bir kimse dedesinin lisanını öz ana dilimizdeki yabancı kelimelerden daha aşağı görüyorsa

buna ne İnsanlık ne medeniyet nede tarihin en eski efendisi Olan dedesi razı olur

Medeniyet ürünlerde tenekecilikte ilermek değildir! bunu bir anla artık

fen insanlara yardımda ediyor hertürlü kolaylıklar hayatımızda olduğu ahlde insanlar neden hala inliyorlar

eski zamandaki insanlara göre bizler konforun rahatlığın dik alasında yaşıyorız

ama onlardan daha çok inliyorız

medeniyet ürünlerde tenekecilikte ilerlemek asla değildir bunu anlayamadın mı hala?

anlayamadınsa daha çok inliycen

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...