Jump to content

Bilim Tanrı'yı/Allah'ı buldu...

Recommended Posts

Yalanlara inanmak degil, öyle kolay olsaydi herkes inanirdi.. Ahlakli edebli canlilar olabilmek, asil mesele bu. Öyle yasamis insanlara zevk ve sefa neden isine gelmiyor, haksizlik mi yapiliyor sence? Adil olmayan, ahlaksiz namussuz, bu herkes icin gecerli, yasamis yavsaklarida ceza bekliyor, neden gocunuyorsun, sana mi söylüyor? Sen kendini öyle görmüyorsan neden sorun senin icin? Birak o ibneler düsünsün...

Hadi be, kimi kandırıyorsun? Senin inandığın dinde (hangisiyse) kötüye ceza yok, sadece o dinin kurucusunun yalanlarına inanmayanlara var.

Sen açıkça bu iddialarının kaynağını söylesene? Nereden böyle olacağı kanaatine vardın? Bir tanrı mı söyledi sana böyle yapacağını? Yosa eski arap ve yahudiler mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İşte o zaman insanlar yapıyor diyebiliriz ve yaptıklarından sorumlu tutabiliriz. Öyle de yapıyoruz zaten, olmayan adaleti sağlamaya çalışıyoruz yapabildiğimiz kadar.

Iste budur! Keske bütün müslümanlarda böyle düsünerek yasayabilseler...

Sitelerde Paylaş

Ateistler super sorusu olmazsa olmaz zaten... Bir simulasyonda oldugumuzu düsünüyorum ve buna inaniyorum. Buna evrensel boyutta evrim diyelim. Bize ne kadar uykuda kaldiniz diye sorduklarinda 1 gün kadar diyecegiz... Insani cikardigin vakit yeryüzünde kötülük diye birsey yok. Dolayisiyla kötülük bizde, iyilige karsi icimizde tercih konusu. Iki yoldan biri öldürmek mi, öldürmemek mi? Biz karar veriyoruz. Intihar ederkende biz karar veriyoruz... Bize bir gezegen verilmis, belli bir süre icin, ve tüm insanlik onun yeryüzündeki "halifesi"... Dolayisiyla egemenlik kayitsiz sartsiz tüm insanligin ve din Tanri'nin oluncaya kadar savasmak, mücadele etmekte bu baglamda anlam kazanir ve anlasilir. Hepimize ait olan gezegeni üc bes soytari ve onlarin usaklari hergün sövüslüyor, sorummluluk almak yerine Tanri suclu diyoruz, cok kolay cünkü, o da ben size verdim aranizda paylasin diyor... Bunu anlamak istemeyenleri de azabla müjdelemis iste, elimizden geldigince herkes haksizliklara karsi cikacak, ilk görevimiz bu, sonra yoksunlara yardim edecek, aklimizi kullanacagiz ve koyun olmayacagiz diger düsünmemiz gerekenler...

Ben bir dindarim arkadasim, müslüman agzi kullanmiyorum. Onlar bizim agzimizi kullanarak mali götürüyorlar...

Bir de bu sahtekarlar türedi bu forumda, ben müslüman değilim deyip müslüman ağzı kullanırlar. Takiyye, sahtekarlık ve ikiyüzlülük bütün hücrelerine işlemiş bunların.

Sitelerde Paylaş

Iste budur! Keske bütün müslümanlarda böyle düsünerek yasayabilseler...

Yahu sen bir tanrı uydurup, her şeyi o yarattı, her şeyin sebebi o dersen bu nasıl olacak? O zaman kötülüğü de, adaletsizliği de yaratan o olmuş olmayacak mı? O zaman ne hakla insanları sorumlu tutacaksın?

Senin yaşamak için bir hayvanı öldürüp yemen o hayvana kötülük yapmak değil mi mesela? Şu yaşına kadar kaç canlıyı öldürdün seni rahatsız etti veya iğrendin diye? Bunlar da kötülük değil mi?

Sitelerde Paylaş

Araplar ve yahudiler anlatmış, o da düşünmeden doğru kabul etmiş.

Bence bu arkadaş gibi modern müslümanlar veya müslümansıların İslamdan kopamayışlarının sebebi şu;

Duygusal olarak, bir tanrının var olduğu düşüncesi onlara huzur veriyor.

Bu tanrıları adaleti sağlayacak, ölümden sonra zalimlerin kulağını çekecek falan...

Bu nedenle tanrı mutlaka iletişime geçmiş olmalı insanlarla. Çünkü zamanı gelince hesap soracağını insanlara bildirmiş olması gerek.

Onun için anlatılan efsanelerdeki peygamber karakterlerini; tanrıyla iletişime geçmiş insanlar olarak düşünüyorlar.

Ancak müslümanların da ne bok olduklarını bildikleri için, ''kuran, hadis değiştirilmiş, aslında hep iyi öğütler verdi tanrı, insanlar tanrısal mesajı hep yanlış anladılar'' gibi

safsatalarla kendilerini ikna ediyorlar.

Bence müslümanlar, diğer teistler ve deistler bu tiplerden daha tutarlı ve gerçekçi.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Duygusal olarak, bir tanrının var olduğu düşüncesi onlara huzur veriyor.

Bu tanrıları adaleti sağlayacak, ölümden sonra zalimlerin kulağını çekecek falan...

Amaan, bir tanrı bu dünyada adaleti sağlamadıktan, zalimlerin cezasını vermedikten sonra ne yapayım öyle tanrıyı?

Bence onların istedikleri bu da değil, onlar sonsuza kadar zevk ve sefa içinde yaşayıp huri becerme hayali içindeler. Sonra da gelip buraya adaletten, erdemden, iyilikten, güzellikten falan bahsederler utanmadan.

Sitelerde Paylaş

Bir de bu sahtekarlar türedi bu forumda, ben müslüman değilim deyip müslüman ağzı kullanırlar. Takiyye, sahtekarlık ve ikiyüzlülük bütün hücrelerine işlemiş bunların.

Ön sayfalarda ahlak, edeb konusunda yazdik... Monolog yerine diyalogu secin, aksi takdirde yalnizlasirsiniz. Agresiflik itici. Saygilar...

Sitelerde Paylaş

Ön sayfalarda ahlak, edeb konusunda yazdik... Monolog yerine diyalogu secin, aksi takdirde yalnizlasirsiniz. Agresiflik itici. Saygilar...

Ahlak sahtekarlığı, ikiyüzlüğü mü gerektiriyor? Hem müslüman değilim deyip hem de İslam söylemini kullanmak sahtekarlık ve ikiyüzlülük değil mi?

Ateistler super sorusu olmazsa olmaz zaten... Bir simulasyonda oldugumuzu düsünüyorum ve buna inaniyorum. Buna evrensel boyutta evrim diyelim. Bize ne kadar uykuda kaldiniz diye sorduklarinda 1 gün kadar diyecegiz... Insani cikardigin vakit yeryüzünde kötülük diye birsey yok. Dolayisiyla kötülük bizde, iyilige karsi icimizde tercih konusu. Iki yoldan biri öldürmek mi, öldürmemek mi? Biz karar veriyoruz. Intihar ederkende biz karar veriyoruz... Bize bir gezegen verilmis, belli bir süre icin, ve tüm insanlik onun yeryüzündeki "halifesi"... Dolayisiyla egemenlik kayitsiz sartsiz tüm insanligin ve din Tanri'nin oluncaya kadar savasmak, mücadele etmekte bu baglamda anlam kazanir ve anlasilir. Hepimize ait olan gezegeni üc bes soytari ve onlarin usaklari hergün sövüslüyor, sorummluluk almak yerine Tanri suclu diyoruz, cok kolay cünkü, o da ben size verdim aranizda paylasin diyor... Bunu anlamak istemeyenleri de azabla müjdelemis iste, elimizden geldigince herkes haksizliklara karsi cikacak, ilk görevimiz bu, sonra yoksunlara yardim edecek, aklimizi kullanacagiz ve koyun olmayacagiz diger düsünmemiz gerekenler...

Ben bir dindarim arkadasim, müslüman agzi kullanmiyorum. Onlar bizim agzimizi kullanarak mali götürüyorlar...

Din tanrının yani Allah'ın oluncaya kadar savaşmak, azapla müjdelemek hangi dinin söylemi?

Sitelerde Paylaş

Aslında ilk başta şunu söylemek lazım; bir şeyin çıkıp ben Tanrıyım demesi ile bilimin bir şeyi Tanrı olarak göstermesi ayrı durumlardır.

Her iki durumun da aynı anda olduğunu varsayarak, bilimin gösterdiği Tanrı denilen, ben Tanrıyım diyerek kendini gösterirse ortada iman kalmaz.
İtminan şeklinde dini terminolojide kullanılan durum oluşur.
İtminan, dini literatüre göre konuşacak olursak boşluksuz imandır.

Daha bilimsel bir ifade ile, Tanrı nın olma ihtimalinin sıfıra ıraksandığı durumdur.

Şimdi biraz açarsak, bilim yapısı gereği şüphecidir ve ortaya Tanrı diye çıkan şeyden her zaman şüphe duyup sınayacaktır.

Sınama metoduna bağlı olarak, o şeyin Tanrı olduğunu söyleyen bilim, sınama metodlarının değişeceğinden hareketle, o şeyin Tanrı olmayabileceği ihtimalinin varlığını da unutmayarak, o şey çok büyük ihtimalle Tanrıdır der.

Tanrı dediği şeyin, ben Tanrıyım diye ortaya çıkması da bu ihtimali daha da arttırır.

Bu noktadan sonra, bana göre, o şeyin Tanrı olmayabileceğini söyleyen kişi ya hasta bir septiktir ya da bilimin henüz saptayamadığı bir metod ile sınama yapabiliyordur.

Bir hasta yahut bilimin sahip olmadığı bir sınama metoduna sahip değilse, o kişi o ya da bu sebeple gerçeği gizliyordur.

Sitelerde Paylaş

Bilim tanrıyı buldu diyelim, nasıl belgeleyecek, orası da önemli? Bilim adamları, "tanrı şudur" deyip fotoğrafını gösterse, deccal derler herhalde.

İnananlar ne olduğundan emin mi ki tanrının? Onu da bilmiyorlar. Deccal diye birşey uydurulmuş illa ki tanrı yok denemesin diye olduğu belli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...