Jump to content

Bilim Tanrı'yı/Allah'ı buldu...

Recommended Posts

Öyle birsey hicbir zaman olmayacak. Tanri dedigimizi ne melekler görmüs, ne inler, ne de cinler veya insanlar... Tanri'nin huzuru diye bir yer yok. Hesap günüde Tanri'nin huzunda olmayacak. Sunu kesinlikle söyleyebilirim, Tanri'yi hicbir canli bugüne kadar görmedigi gibi, bundan sonrada görmeyecek. Islam düsünürleri acaba farkli algiliyabiliriz mi diye kafa yormuslar, ne tür birsey oldugu bilinmedigi icin bir temelden yoksun felsefe yapmaninda bos lakirdidan baska birsey olmadigina karar vermisler... Burdan su sonuca varabiliriz. Bilim insanlarida ciplak gözle göremezler, güc/kuvvet mahiyetinde fikirler öne sürebilirler... Evrende yasayan hicbir canlinin onla karsilasma sansi yok acikcasi...

Sana tanrı mı anlattı bunları?
Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bir inanır için, bilimin Allah'ı bulması gibi bir olasılık söz konusu değildir.

Bilim sadece, Allah'ın varlığına dair birtakım delillere ulaşabilir ki, zaten genel inanır düşüncesi de bilimin sınırları hakkında bu şekilde...

Cennet'te bile Allah'ı gören olacak, göremeyen olacak.

Dolayısıyla dünyada Allah'ı bulmak mümkün değil..

Kıyamete yakın Deccal diye bir yaratık kendini Allah olarak tanıtacakmış, Tanrısal mucizeleri de olacakmış...

Bu mucizelere kanan yani Deccal tarafından keklenenler kafir oluyor... :)

Ortaya Allahımsı bir şey çıkarsa, bunu bulan bilim de olsa müslümanın takınacağı tavır belli...

Sitelerde Paylaş

Yok da o yüzden hiç kimse göremeyecek. Ayrıca melek, cin dediğin hayali varlıklar da dinlerin başka bir palavrası.

Neden hayali kardesim. Kainatin super canlisinin sen oldugunu mu düsünüyorsun? Yani senin fikir dünyandan yola cikarak su kainatta senden baska akilli, bilincli bir canli yok mu? Evrim dedigimiz sürec yalnizca bu gezegende mi gerceklesti saniyorsun? Bilim, bilim diyorsun ama o bilim dünya benzeri baska gezegenler ariyor. Bulduk diyelim ki bulacagimizdan hic süphem yok, oralar sence bos mu olacak? Ya bizden daha güclüler tarafindan yasanir gezegenlerse ne olacak? Sana dinler fazla ucma daha ileri seviyede olanlar var diye uyariyor... Biz daha kizaktayken melekler kan dökücü canlilar demis, nerden baksan 1 milyon yil ilerdeler...

Sitelerde Paylaş

Öyle birsey hicbir zaman olmayacak. Tanri dedigimizi ne melekler görmüs, ne inler, ne de cinler veya insanlar... Tanri'nin huzuru diye bir yer yok. Hesap günüde Tanri'nin huzunda olmayacak. Sunu kesinlikle söyleyebilirim, Tanri'yi hicbir canli bugüne kadar görmedigi gibi, bundan sonrada görmeyecek. Islam düsünürleri acaba farkli algiliyabiliriz mi diye kafa yormuslar, ne tür birsey oldugu bilinmedigi icin bir temelden yoksun felsefe yapmaninda bos lakirdidan baska birsey olmadigina karar vermisler... Burdan su sonuca varabiliriz. Bilim insanlarida ciplak gözle göremezler, güc/kuvvet mahiyetinde fikirler öne sürebilirler... Evrende yasayan hicbir canlinin onla karsilasma sansi yok acikcasi...

Ee cennet cehennem ne olacak :D Hani Sekara sokacak, zakkum yedirecek, hani zincirle vuracak; hani cennete sokacak, mandalina memeli kızlar, sarhoş etmeyen şaraplar,şelaleler ne olacak hacı emmi?

Sitelerde Paylaş

Neden hayali kardesim. Kainatin super canlisinin sen oldugunu mu düsünüyorsun? Yani senin fikir dünyandan yola cikarak su kainatta senden baska akilli, bilincli bir canli yok mu? Evrim dedigimiz sürec yalnizca bu gezegende mi gerceklesti saniyorsun? Bilim, bilim diyorsun ama o bilim dünya benzeri baska gezegenler ariyor. Bulduk diyelim ki bulacagimizdan hic süphem yok, oralar sence bos mu olacak? Ya bizden daha güclüler tarafindan yasanir gezegenlerse ne olacak? Sana dinler fazla ucma daha ileri seviyede olanlar var diye uyariyor... Biz daha kizaktayken melekler kan dökücü canlilar demis, nerden baksan 1 milyon yil ilerdeler...

Evrende başka canlıların olduğunu ispat edilmesi bir tanrı olduğunu mu ispatlayacak? Ayrıca masal yaratıkları olan melek ve cinlerle başka gezegenlerdeki canlıların ne alakası var? Vampirlere, kurtadamlara, olimpos tanrılarına da inanıyor musun?

Sitelerde Paylaş

Bir tanrı olsa ne olacak? Zaten dünyadaki bu adaletsizlikleri, kötülükleri yaratan da o olmuş olmuyor mu? Yarattığı sistemden belli değil mi ne olduğu? Ne hakla hesap soracak? Asıl hesap vermesi gereken kötülüğü yaratan ve adaletsizliği yaratan tanrı değil mi?

Hem her şeyi falan tanrı yarattı diyorsun hem de sanki bunu iddia etmemiş gibi bu tanrıyı bütün yarattığı kötülüklerden, yaptığı ve seyrettiği adaletsizliklerden, kötülüklerden soyutluyorsun.

Müslümanların ağzını kullanıp ben müslüman değilim demek ne oluyor? Bu ikiyüzlülük neden?

Ateistler super sorusu olmazsa olmaz zaten... Bir simulasyonda oldugumuzu düsünüyorum ve buna inaniyorum. Buna evrensel boyutta evrim diyelim. Bize ne kadar uykuda kaldiniz diye sorduklarinda 1 gün kadar diyecegiz... Insani cikardigin vakit yeryüzünde kötülük diye birsey yok. Dolayisiyla kötülük bizde, iyilige karsi icimizde tercih konusu. Iki yoldan biri öldürmek mi, öldürmemek mi? Biz karar veriyoruz. Intihar ederkende biz karar veriyoruz... Bize bir gezegen verilmis, belli bir süre icin, ve tüm insanlik onun yeryüzündeki "halifesi"... Dolayisiyla egemenlik kayitsiz sartsiz tüm insanligin ve din Tanri'nin oluncaya kadar savasmak, mücadele etmekte bu baglamda anlam kazanir ve anlasilir. Hepimize ait olan gezegeni üc bes soytari ve onlarin usaklari hergün sövüslüyor, sorummluluk almak yerine Tanri suclu diyoruz, cok kolay cünkü, o da ben size verdim aranizda paylasin diyor... Bunu anlamak istemeyenleri de azabla müjdelemis iste, elimizden geldigince herkes haksizliklara karsi cikacak, ilk görevimiz bu, sonra yoksunlara yardim edecek, aklimizi kullanacagiz ve koyun olmayacagiz diger düsünmemiz gerekenler...

Ben bir dindarim arkadasim, müslüman agzi kullanmiyorum. Onlar bizim agzimizi kullanarak mali götürüyorlar...

Sitelerde Paylaş

Ee cennet cehennem ne olacak :D Hani Sekara sokacak, zakkum yedirecek, hani zincirle vuracak; hani cennete sokacak, mandalina memeli kızlar, sarhoş etmeyen şaraplar,şelaleler ne olacak hacı emmi?

Mandalina yok üzüm var kardes... Hatun bekleyenlere üzüm verilecekmis (bakiniz luxemburgun aramice kuran acilimina)

Sitelerde Paylaş

Evrende başka canlıların olduğunu ispat edilmesi bir tanrı olduğunu mu ispatlayacak? Ayrıca masal yaratıkları olan melek ve cinlerle başka gezegenlerdeki canlıların ne alakası var? Vampirlere, kurtadamlara, olimpos tanrılarına da inanıyor musun?

Masallari severim. Ateistlerin okumaya deger bir masali bile yok. Ismini hatirlayamadigim ünlü müzisyen, son anda ateist olmaktan vazgectim adamlarin bir tatil günleri bile yok demis :lol: Abe cok matsiniz ya, grinin tonlarinin hepsi sizde mevcut...

Sitelerde Paylaş

Ateistler super sorusu olmazsa olmaz zaten... Bir simulasyonda oldugumuzu düsünüyorum ve buna inaniyorum. Buna evrensel boyutta evrim diyelim. Bize ne kadar uykuda kaldiniz diye sorduklarinda 1 gün kadar diyecegiz... Insani cikardigin vakit yeryüzünde kötülük diye birsey yok. Dolayisiyla kötülük bizde, iyilige karsi icimizde tercih konusu. Iki yoldan biri öldürmek mi, öldürmemek mi? Biz karar veriyoruz. Intihar ederkende biz karar veriyoruz... Bize bir gezegen verilmis, belli bir süre icin, ve tüm insanlik onun yeryüzündeki "halifesi"... Dolayisiyla egemenlik kayitsiz sartsiz tüm insanligin ve din Tanri'nin oluncaya kadar savasmak, mücadele etmekte bu baglamda anlam kazanir ve anlasilir. Hepimize ait olan gezegeni üc bes soytari ve onlarin usaklari hergün sövüslüyor, sorummluluk almak yerine Tanri suclu diyoruz, cok kolay cünkü, o da ben size verdim aranizda paylasin diyor... Bunu anlamak istemeyenleri de azabla müjdelemis iste, elimizden geldigince herkes haksizliklara karsi cikacak, ilk görevimiz bu, sonra yoksunlara yardim edecek, aklimizi kullanacagiz ve koyun olmayacagiz diger düsünmemiz gerekenler...

Ben bir dindarim arkadasim, müslüman agzi kullanmiyorum. Onlar bizim agzimizi kullanarak mali götürüyorlar...

Tabii canım simülasyondayız, hiç bir şey gerçek değil, acılar, adaletsizlikler..

Madem simülasyondaysak, hiç bir şey gerçek değilse neden birileri hesap versin?

Saçmalamanında bir sınırı olur, ama dincide olmaz.

Yahu hem her şeyi hatta insanı bile bir tanrı yarattı diyorsun, sonra da her şeyi yarattığını iddia ettiğin tanrıyı bir kenara koyup kötülüğü insana yüklüyorsun? Bu ne biçim bir mantık?

Her şeyin sebebi, yaratıcısı bir tanrı oluyor da kötülüğün sebebi, yaratıcısı neden insan oluyor?

Sen bal gibi müslümansın, kimi kandırıyorsun? Şu kırmızı yaptığım cümle bunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Ha, bir ihtimal hristiyan veya yahudi de olabilirsin, çünkü onlarda aynı ağzı kullanıyor. Bir tanrı neden kendi yarattığı bir varlığa eziyet etsin ki? Ne kazanacak bana eziyet etmekle, işkence etmekle, yakmakla?

Sitelerde Paylaş

Dinci her yerde tanrı görür, şaşılacak bir şey yok.

Ateistte heryerde materyal görür... Su materyale biraz canlilik katin, renk verin... Karanlik madde, karanlik enerji, sanki sizin herseyiniz ortada, yok solucanlar yok evrenin iskeleti ulan bunlar kuranda yazsa destanlar yazardiniz...

Sitelerde Paylaş

Masallari severim. Ateistlerin okumaya deger bir masali bile yok. Ismini hatirlayamadigim ünlü müzisyen, son anda ateist olmaktan vazgectim adamlarin bir tatil günleri bile yok demis :lol: Abe cok matsiniz ya, grinin tonlarinin hepsi sizde mevcut...

Bizde masal yok da onun için. Bizler sizler gibi arap ve yahudilerin yalanlarına inanınca sonsuza kadar zevk ve sefa içinde, inanmazsak sonsuza kadar yakılacağımıza inanacak kadar salak değiliz.

Sitelerde Paylaş

Tabii canım simülasyondayız, hiç bir şey gerçek değil, acılar, adaletsizlikler..

Madem simülasyondaysak, hiç bir şey gerçek değilse neden birileri hesap versin?

Saçmalamanında bir sınırı olur, ama dincide olmaz.

Yahu hem her şeyi hatta insanı bile bir tanrı yarattı diyorsun, sonra da her şeyi yarattığını iddia ettiğin tanrıyı bir kenara koyup kötülüğü insana yüklüyorsun? Bu ne biçim bir mantık?

Her şeyin sebebi, yaratıcısı bir tanrı oluyor da kötülüğün sebebi, yaratıcısı neden insan oluyor?

Sen bal gibi müslümansın, kimi kandırıyorsun? Şu kırmızı yaptığım cümle bunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Ha, bir ihtimal hristiyan veya yahudi de olabilirsin, çünkü onlarda aynı ağzı kullanıyor. Bir tanrı neden kendi yarattığı bir varlığa eziyet etsin ki? Ne kazanacak bana eziyet etmekle, işkence etmekle, yakmakla?

Cok mu agrina gitti? Tanri yok dedik kötülügü kim yapiyor o zaman?

Sitelerde Paylaş

Bizde masal yok da onun için. Bizler sizler gibi arap ve yahudilerin yalanlarına inanınca sonsuza kadar zevk ve sefa içinde, inanmazsak sonsuza kadar yakılacağımıza inanacak kadar salak değiliz.

Yalanlara inanmak degil, öyle kolay olsaydi herkes inanirdi.. Ahlakli edebli canlilar olabilmek, asil mesele bu. Öyle yasamis insanlara zevk ve sefa neden isine gelmiyor, haksizlik mi yapiliyor sence? Adil olmayan, ahlaksiz namussuz, bu herkes icin gecerli, yasamis yavsaklarida ceza bekliyor, neden gocunuyorsun, sana mi söylüyor? Sen kendini öyle görmüyorsan neden sorun senin icin? Birak o ibneler düsünsün...

Sitelerde Paylaş

Dolayisiyla egemenlik kayitsiz sartsiz tüm insanligin ve din Tanri'nin oluncaya kadar savasmak, mücadele etmekte bu baglamda anlam kazanir ve anlasilir. Hepimize ait olan gezegeni üc bes soytari ve onlarin usaklari hergün sövüslüyor, sorummluluk almak yerine Tanri suclu diyoruz, cok kolay cünkü, o da ben size verdim aranizda paylasin diyor...

Din tanrının değil mi zaten? Her şey onun değil mi?

Peki, tanrı bu ne uyduruk şeymiş, saçma sapan birşey der dini reddederse, onunla da mı savaşacaksınız, reddedemez deme herşeye gücü yeter, kandırdım sizi de diyebilir?

Sitelerde Paylaş

Yorumlarınız nedir?

http://youtu.be/E0CbV7s1Hgo

Bu canlılık denen nanenin ortaya çıkması için hassas ayar çeken tanrı videosu galiba. Bu dincilerin her argümanını anladım ama şu hassas ayar muhabbeti ne müslümanken kafama yatardı nede şimdi. Yok şu olmasa karbon bazlı yaşam oluşmazmışta bilmem ne.. Böyle iğrenç bir sömürü düzeninin gerçekleşmesi için sonsuz güçlü varlığa ayar çektirmek kadar gülünç bir durum daha yoktur

Sitelerde Paylaş

Yorumlarınız nedir?

Yüskek görüntü kalitesinde videolar hazırlayıp, görsellik yardımıyla laf kalabalığı yaparak tanrının varlığına insanları ikna etmeye çalışmak dincilerin yeni taktiği.

''İşte bir tanrı var onun için islam doğru din. Muhammed de peygamberdir.'' Yapmaya çalıştıkları genel olarak bu bence.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...