Jump to content

Allah'ın tecavüzleri yukarıdan seyretmesi

Recommended Posts

Allah tecavüzleri neden yukarıdan seyreder ve engel olmaz. Yoksa allah seyrederken zevk mi alır? Neden tecavüzlere engel olmaz?

Tanrının tecavüzleri işkenceleri ölümleri acıları hastalıkları yukardan büyük zevkle seyretmesi nasıl açıklanır? Bir tanrı neden bu kadar boktan dünya yaratır ki? Güzel cennet yaratması gerekirken pislik bir dünya yaratır.

Bir tanrı varsa bütün insanlardan özür dilemesi ve bütün insanların ayaklarına kapanması gerekecek. Bunca acı çeken insanlar tanrıyı affeder mi bilmem.

Sitelerde Paylaş

Allah tecavüzleri neden yukarıdan seyreder ve engel olmaz. Yoksa allah seyrederken zevk mi alır? Neden tecavüzlere engel olmaz?

Tanrının tecavüzleri işkenceleri ölümleri acıları hastalıkları yukardan büyük zevkle seyretmesi nasıl açıklanır? Bir tanrı neden bu kadar boktan dünya yaratır ki? Güzel cennet yaratması gerekirken pislik bir dünya yaratır.

Bir tanrı varsa bütün insanlardan özür dilemesi ve bütün insanların ayaklarına kapanması gerekecek. Bunca acı çeken insanlar tanrıyı affeder mi bilmem.

gece gündüz TECAVÜZ KAFA KESME VB konular açan birinin

nasıl bir ruh hali olabilir diye düşünmeden edemedim

psikolojik ilaçlar kullanıyormusun?

ciddi soruyorum

Sitelerde Paylaş

gece gündüz TECAVÜZ KAFA KESME VB konular açan birinin

nasıl bir ruh hali olabilir diye düşünmeden edemedim

psikolojik ilaçlar kullanıyormusun?

ciddi soruyorum

İnsanları öldürüp,ganimet(?) olarak ele geçirdikleri kadınlara tecavüz edenler kimler acaba?

Dışına değil gerizekalılar,içine içine boşalacaksınız diyen kim acaba?

Sanal bir mücahidsin ve bize burada deli muamelesi yapıyorsun :huh:

Deli sensin doktor..Sağında ve solunda melek olduğuna inanan,deli değil de nedir?

Sitelerde Paylaş

Tanrı'cı felan değilim ama Tanrı'yı çürütmek bu mantığa da pek anlam veremiyorum.

Kötülüğü de iyiliği de yaratan insanlar ta kendisi. Tanrı olsa bile bunun sorumlusu niye Tanrı olsun? Kötülüğü başlatan insansa Tanrı neden bunu engelleyerek sonlandırsın? İnsan başlatıyor bunu Tanrı başlatmıyor ki bu mantığa göre düşündüğünde.

tarihinde gonzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı'cı felan değilim ama Tanrı'yı çürütmek bu mantığa da pek anlam veremiyorum.

Kötülüğü de iyiliği de yaratan insanlar ta kendisi. Tanrı olsa bile bunun sorumlusu niye Tanrı olsun? Kötülüğü başlatan insansa Tanrı neden bunu engelleyerek sonlandırsın? İnsan başlatıyor bunu Tanrı başlatmıyor ki bu mantığa göre düşündüğünde.

Her şeyi yaratan bir tanrı neden bizzat kendisinin tasarlayıp yarattığı insanların kötülüğünden sorumlu olmasın? Her şeyi yaratan, her şeyi başlatan, her şeyin sebebi olarak tanrıyı gören birisi iş kötülüğe gelince neden insanı kötülüğün başlatıcısı olarak görür? Hangi mantıkla?

Bir de insanların sebep olmadığı doğal felaketler var, deprem, salgın hastalık gibi. Her şeyi yaratan, her şeyi kontrol bir tanrı olduğunu varsaydığımızda bunların sorumlusu kim?

Sitelerde Paylaş

Bugün ben bir robot icat etsem ve bilinci olsa bu robotun, ona hem iyilik hem de kötülük yapma yeteneği versem ama robot katil olup çıksa, robotun varlığından dolayı ilk suçlanan kişi olurum, değil mi?

O robotun insan olması durumunda niye farklı olsun. İnsanlar tanrıyı suçlamıyorlar zira ortada görüp konuşabilecekleri bir tanrı görünmüyor.

Sitelerde Paylaş

Bugün ben bir robot icat etsem ve bilinci olsa bu robotun, ona hem iyilik hem de kötülük yapma yeteneği versem ama robot katil olup çıksa, robotun varlığından dolayı ilk suçlanan kişi olurum, değil mi?

O robotun insan olması durumunda niye farklı olsun. İnsanlar tanrıyı suçlamıyorlar zira ortada görüp konuşabilecekleri bir tanrı görünmüyor.

Bunu bir türlü anlamıyorlar..

Sitelerde Paylaş

^

Doğru. Müslüman inancına göre şeytan cinsel ilişkilere karışır. Besmele ile girilmesi lazımmış. Yoksa şeytan da senle bir giriyormuş. Doğan çocuk da şeytanın çocuğu olup şeytan için çalışıyormuş.

Allah niye karışmasın şeytan karışıyorsa. Karışır bence.

Sapık bunlar komple.

tarihinde ekremaktaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

^

Doğru. Müslüman inancına göre şeytan cinsel ilişkilere karışır. Besmele ile girilmesi lazımmış. Yoksa şeytan da senle bir giriyormuş. Doğan çocuk da şeytanın çocuğu olup şeytan için çalışıyormuş.

Allah niye karışmasın şeytan karışıyorsa. Karışır bence.

Sapık bunlar komple.

Evet neydi o hadis?

Besmelesiz yapılan cimaya şeytan iştirak eder.

Şeytanla grup yapıyorsun :)

Sitelerde Paylaş

İmtihanda denklik vardır.I sınıfın imtihanı ile II sınıfın imtihanı bir olmaz.Allahın yarattığı kullar arasında ise en başta IQ eşitliği yoktur.O zaman Din kitaplarının IQ seviyelerine göre ayrı ayrı indirilmesi gerekirdi.

bak bu güzelde işte :)

Sitelerde Paylaş

Tanrıyı çürütmek ayrı mesele,ortadaki dandiklikler ayrı mesele.Bunlar tanrı fikrini çürütmek için kolaylık sağlar.

Örneğin; senin dediğin gibi:bir tanrı ihtimalinde tanrı insanların yaptıklarından sorumlu olmasın ve insanlar kendi iradeleriyle bu kötülükleri yapıyor olsun.Ortada bir dandiklik hine yok mu.Var.Tanrı sorumlu olmasa da tanrı fikrinde dandiklik var.

Sitelerde Paylaş

Tanrıyı çürütmek ayrı mesele,ortadaki dandiklikler ayrı mesele.Bunlar tanrı fikrini çürütmek için kolaylık sağlar.

Örneğin; senin dediğin gibi:bir tanrı ihtimalinde tanrı insanların yaptıklarından sorumlu olmasın ve insanlar kendi iradeleriyle bu kötülükleri yapıyor olsun.Ortada bir dandiklik hine yok mu.Var.Tanrı sorumlu olmasa da tanrı fikrinde dandiklik var.

Diğer sebeplerden dolayı Tanrı fikrinde dandiklik olma veya olmama konusu ayrı mesela.

Ama bu konu için şöyle düşünülebilir mesela; Tanrı yarattığı insanın belki bu kadar kötülük yapacağını bilmiyordu. İnsanların tercihleri bu kötüğü yarattı Tanrı değil.

tarihinde gonzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...