Jump to content

Türkiye'yi ingilizler kurdu diyen akpli dinci

Recommended Posts

bu imam hatip mezunu akplilere başka bir tarih mi öğretiliyor lan. bakayım dedim kendilerine öğretilen tarihe..adamların kurduğu cümleler "bir rivayete göre atatürk" diye başlıyo lan. rivayete göre diye başlayan cümlelere itibar edip, götünü yaladıkları arap sever, sözde halife padişahın kendi el yazısı ile ingilizlere, yeni kurulan türk hükümetine yazdığı mektupları görmezden geliyorlar.
1400 yıllık birikimi olan medreseler bölümüne koptum, matbaanın ne zaman ellerine gçtiğinden bi haber bu yavşaklar. neyse...al işte akp facebook grubunda paylaşılan bir dinci safsatası;

çanakkale 1915'de geçilmedi ama 1918'de geçildi.
ıngiliz donanması dolmabahçe'ye demirledi ve hiç bir zaman geldikleri gibi gitmediler.
giderken halifemizi götürdüler, dinimizi götürdüler, adına laiklik dediler.
bin yıllık alfabemizi götürdüler, adına harf devrimi dediler alfabeyle beraber bin yıllık tarihimizide götürdüler. dedelerimizin mezar taşını okuyamadık. bir gecede cahil bırakıldık.
şapkalarını getirdiler sarıklı hocalarımızı astılar, kılık kıyafetlerini getirdiler.
örtülü anamızı bacımızı soydular. 600 yıldır örtünen, evden dışarı çıkmayan namusu ile çocuk büyüten kadınlarımızı açtılar, sokaklara saldılar.
gidenler gittide elleri boş gelmediler.
1400 yıllık birikimi olan medreselerimizi kapattılar, çağdaş dedikleri batılı okulları getirdiler.
en kötüsüde başımıza kendi sömürge valilerini atadılar giderken. astığı astık kestiği kestikti. fotoğrafına baksan mavi gözlü, amerikan film artisti gibi, neresi türk'e benziyor o adamın. gözleri kararmış görmüorrlar gerçeği.
onlar geldikleri gibi gitmediler...

onlar gibi düşünüp, onlar gibi giyiniyorsak;
onlar gibi tepki verip, onlar gibi yaşıyorsak...
arap dünyası ile bağımız kopmuş ise, kültürümüz arap medeniyeti yerine batıya benzemişse...
belki de çanakkale geçilmiştir...

ülke işte... nereden nereye...
http://i.imgur.com/mTpgo3k.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl bir kafa yapısıdır anlayamadım. Osmanlı niye çöktü sanıyorlar acaba merak ediyorum. Tahmin edeyim "haçlılar, lobiler paha biçilemez topraklarımızı alıp islamı yok etmek istiyorlardı". Peki Osmanlı ne istiyordu? Haçlıları yok etmek, dünyayı ele geçirmek. DÜNYAYI ELE GEÇİRMEK.

Osmanlının çöküşünün temel iki sebebi var,

1 - Halk feci derecede cahildi, okuma yazma oranı yerlerde sürünüyordu sırf bundan gider yani.

2 - Dünyayı ele geçirmeye çalışırsan yatırır seni s...kerler. Bir çok örneğini biliyoruz bu durumun.

Sitelerde Paylaş

Chp genel başkanı şöyle bir seçim vaadinde bulunmalıdır..Din dersleri zorunlu ders olmaktan çıkarılacak,imam hatibe dönüştürülen okullar çağdaş seviyeye döndürülecektir..Ne diyor bu namussuz Kılıçdaroğlu?Emekliye ramazan ve kurban bayramında çift maaş vereceğiz..Bunlar namussuzdur,başka da birşey değil..Akp'den ne kadar tiksiniyorsam,bu namussuz Chp'lilerden o kadar tiksiniyorum..

Bir siyasetçinin en fazla üzerinde durması gereken eğitim olmalı ama bizim siyasetçiler hep görmezden geliyorlar bunu..Aman halktan tepki alırız,oy kaybederiz diyerek ülkenin boka batmasına seyirci kalıyorlar..

Ben imam hatip mezunuyum..Haliyle bilirim bu konuları..Size bu konuda ne anladığımı söyleyeyim arkadaşlar..Bu dinci namussuzlar niye Atatürk'e düşman biliyor musunuz?Atatürk'ün kadınlar için yaptıkları yüzünden..Tüm olay bu..Gerisi gerçekten teferruattır..

Bir kadınla aynı miras hissesi almak,tüm müslümanların canını sıkmıştır..Dinci namussuzlarda bu konudan rahatsızlıklarını açıkça dile getirmek yerine,Atatürk Çanakkale'de yoktu,Çanakkale geçildi,milli micadele hiç olmadı falan filan demektediler..

Mevzu KADIN yani..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu imam hatip mezunu akplilere başka bir tarih mi öğretiliyor lan. bakayım dedim kendilerine öğretilen tarihe..adamların kurduğu cümleler "bir rivayete göre atatürk" diye başlıyo lan. rivayete göre diye başlayan cümlelere itibar edip, götünü yaladıkları arap sever, sözde halife padişahın kendi el yazısı ile ingilizlere, yeni kurulan türk hükümetine yazdığı mektupları görmezden geliyorlar.

1400 yıllık birikimi olan medreseler bölümüne koptum, matbaanın ne zaman ellerine gçtiğinden bi haber bu yavşaklar. neyse...al işte akp facebook grubunda paylaşılan bir dinci safsatası;

çanakkale 1915'de geçilmedi ama 1918'de geçildi.

ıngiliz donanması dolmabahçe'ye demirledi ve hiç bir zaman geldikleri gibi gitmediler.

giderken halifemizi götürdüler, dinimizi götürdüler, adına laiklik dediler.

bin yıllık alfabemizi götürdüler, adına harf devrimi dediler alfabeyle beraber bin yıllık tarihimizide götürdüler. dedelerimizin mezar taşını okuyamadık. bir gecede cahil bırakıldık.

şapkalarını getirdiler sarıklı hocalarımızı astılar, kılık kıyafetlerini getirdiler.

örtülü anamızı bacımızı soydular. 600 yıldır örtünen, evden dışarı çıkmayan namusu ile çocuk büyüten kadınlarımızı açtılar, sokaklara saldılar.

gidenler gittide elleri boş gelmediler.

1400 yıllık birikimi olan medreselerimizi kapattılar, çağdaş dedikleri batılı okulları getirdiler.

en kötüsüde başımıza kendi sömürge valilerini atadılar giderken. astığı astık kestiği kestikti. fotoğrafına baksan mavi gözlü, amerikan film artisti gibi, neresi türk'e benziyor o adamın. gözleri kararmış görmüorrlar gerçeği.

onlar geldikleri gibi gitmediler...

onlar gibi düşünüp, onlar gibi giyiniyorsak;

onlar gibi tepki verip, onlar gibi yaşıyorsak...

arap dünyası ile bağımız kopmuş ise, kültürümüz arap medeniyeti yerine batıya benzemişse...

belki de çanakkale geçilmiştir...

ülke işte... nereden nereye...

http://i.imgur.com/mTpgo3k.jpg

Son mesajın zırva. Ee nolmuş içki içtiyse? Ülke mi kalkındı yani?

Sitelerde Paylaş

Chp genel başkanı şöyle bir seçim vaadinde bulunmalıdır..Din dersleri zorunlu ders olmaktan çıkarılacak,imam hatibe dönüştürülen okullar çağdaş seviyeye döndürülecektir..Ne diyor bu namussuz Kılıçdaroğlu?Emekliye ramazan ve kurban bayramında çift maaş vereceğiz..Bunlar namussuzdur,başka da birşey değil..Akp'den ne kadar tiksiniyorsam,bu namussuz Chp'lilerden o kadar tiksiniyorum..

Bir siyasetçinin en fazla üzerinde durması gereken eğitim olmalı ama bizim siyasetçiler hep görmezden geliyorlar bunu..Aman halktan tepki alırız,oy kaybederiz diyerek ülkenin boka batmasına seyirci kalıyorlar..

Ben imam hatip mezunuyum..Haliyle bilirim bu konuları..Size bu konuda ne anladığımı söyleyeyim arkadaşlar..Bu dinci namussuzlar niye Atatürk'e düşman biliyor musunuz?Atatürk'ün kadınlar için yaptıkları yüzünden..Tüm olay bu..Gerisi gerçekten teferruattır..

Bir kadınla aynı miras hissesi almak,tüm müslümanların canını sıkmıştır..Dinci namussuzlarda bu konudan rahatsızlıklarını açıkça dile getirmek yerine,Atatürk Çanakkale'de yoktu,Çanakkale geçildi,milli micadele hiç olmadı falan filan demektediler..

Mevzu KADIN yani..!

Bence asıl mevzu din kurallarını bir kenara atıp çağdaş kuralları getirmesidir. Tabii bunlar arasında en önemlisi kadına verilen haklardır. Eğer Atatürk laikliğe geçmeseydi kendini halife ilan etseydi ve din kurallarını uygulamaya devam etseydi bütün dinciler elini ayağını öperdi Atatürk'ün, yere göğe sığdıramazlardı. İçkisi bile batmazdı bu yobaz takıma.

Sitelerde Paylaş

Bence asıl mevzu din kurallarını bir kenara atıp çağdaş kuralları getirmesidir. Tabii bunlar arasında en önemlisi kadına verilen haklardır. Eğer Atatürk laikliğe geçmeseydi kendini halife ilan etseydi ve din kurallarını uygulamaya devam etseydi bütün dinciler elini ayağını öperdi Atatürk'ün, yere göğe sığdıramazlardı. İçkisi bile batmazdı bu yobaz takıma.

İnsanların yaşantısına Atatürk o kadar da etki etmedi..İnsanlar yine camiye gidip namazlarını kılmaya,oruçlarını tutmaya devam ettiler..Ufak tefek uygulamalar oldu ama bunlar dini kuralların bir kenara atılması olarak değerlendirilemez..Şapka kanunu gibi mesela..

Din olduğu gibi kaldı,hatta dinin anlaşılması için çaba sarfedildi..Atatürk'ün İslam'a hizmet ettiği bile söylenir..Bakış açılarına göre doğrudur da..Atatürk insanların dinin içyüzünü anlaması için çabalamıştır sadece...Dini ilga etmek veya dine hizmet gibi bir niyeti olmamıştır..

Sitelerde Paylaş

Bence Atatürk'ün en büyük suçu, "Hayatta her şey için; maddiyat için, maneviyat için en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim dışında mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir." demesi ve bunu hayata geçirmesidir. Malum, en hakiki mürşit Kuran'dır ! :blink:

tarihinde Nörofizyolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yok son mesaj bana ait değil. italik kısım haricinde olduğu gibi akp grup sayfasından alınma.

Aynı şeyi kemalistler de yapıyor. Alttaki fotoya başı örtülü kızları koyuyorlar. Sanki içkiyi bırakıp örtününce sorunmuş gibi. Ne farkeder? Mini etek veya türban arasında bilim farkı mı var?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...