Jump to content

ATEİZM DERNEĞİ ALMANYA'DA

Recommended Posts

Merhaba Almanya:
Sözümüzü tutuyor ve sonunda sizlerle tanışmak için Almanya'ya KÖLN kentine geliyoruz.
IBKA'lı arkadaşlarımızın ( ibka.org ) daveti üzerine 22, 23, 24 Mayıs 2015 tarihlerinde KÖLN'de Ateizm Derneği Başkan Yardımcısı Morgan Romano INTERNATIONAL ATHEIST CONVENTION 2015'de sizlerle buluşacak.
Almanya'lı tüm özgür düşünceli, dinsiz, ateist veya kısaca non-teist dostlarımız, hepiniz davetlimizsiniz.
Umarız bu Ateizm Derneği Almanya Temsilciliği'nin açılması ve Almanya'daki etkinliklerimizin ve örgütlenmemizin hayata geçmesi için güzel bir başlangıç olur.
Katılım için:
http://www.ibka.org/en/convention2015 (İngilizce)
http://www.ibka.org/tagung2015 (Almanca)
Etkinlik:
https://www.facebook.com/events/1060718760621986/

Sitelerde Paylaş

Kişisel düşüncem Almanya gibi bir ülkenin ateizm derneğine ihtiyacının olmadığı yönünde.

Demokrasinin ve İnsan haklarının merkezlerinden biri olan Almanya da ateistlerin ezildiğini hiç sanmıyorum. Ayrıca Almanyada ateist oranıda yüksek. Almanyada ateistler örgütlense ne örgütlenmese ne?

Birşeyler yapılacaksa İslam coğrafyasında birşeyler yapılmalı. Yaşadığımız islam coğrafyasında hergün din adına insan öldürülken İslam coğrafyasını görmezden gelip Batı coğrafyasında ateistlerin dernekleşmesi anlamsızdır.

Sitelerde Paylaş

Etkinlik adresi linkte yazıyor: Comedia Theater Köln, Vondelstraße 4-8

Yani oradaki konferansta buluşulacak. Orada Morgan Romana'ya kendinizi tanıtacaksınız ve bir nevi tanışmaya çalışacaksınız.

Katılım maalesef ücretli: 110 Euro (davet edilmemiz oraya ücretsiz gidebileceğimiz anlamına gelmiyor)

Ateizm Derneği Almanya yasalarına tabi değil. Dolayısıyla Almanya'yı değiştirmeye veya Almanya'da hak aramaya çalışmayacak. Amaç Almanya'daki Türkiyeli ateistleri kendi aralarında organize ederek Türkiye'deki haklarını aramalarını sağlamak.

Sitelerde Paylaş

Etkinlik adresi linkte yazıyor: Comedia Theater Köln, Vondelstraße 4-8

Yani oradaki konferansta buluşulacak. Orada Morgan Romana'ya kendinizi tanıtacaksınız ve bir nevi tanışmaya çalışacaksınız.

Katılım maalesef ücretli: 110 Euro (davet edilmemiz oraya ücretsiz gidebileceğimiz anlamına gelmiyor)

Ateizm Derneği Almanya yasalarına tabi değil. Dolayısıyla Almanya'yı değiştirmeye veya Almanya'da hak aramaya çalışmayacak. Amaç Almanya'daki Türkiyeli ateistleri kendi aralarında organize ederek Türkiye'deki haklarını aramalarını sağlamak.

yemisim böyle organizasyonu adamlarin amaci belli para kazanmak

Sitelerde Paylaş

Gerçi başlık "Ateizm Derneği Almanyada" şeklinde olunca, sadece Türkiyedeki Ateizm Derneği Almayaya geliyor gibi anlaşılıyor. Ama değil. Ateizm Derneği Almanyadaki IBKA'nın davetlisi olarak geliyor.
Konferans profesyoneller tarafından yapılıyor ve konuşmacılar internasyonal ve gerçekten profesyonel kişiler. Böyle konferansların masrafı maalesef az değil. Masraf sadece salon kirası ile bitmiyor. En azından konuşmacı olarak çağrılan kişilerin yol, otel masrafları + ücretlerinin ödenmesi gerek. Bu konferansın fiyatlarına bakarsam, çok çok düşük fiyata getirmeye çalışmışlar. IBKA'nın bu konferanstan kar edeceğini sanmıyorum. Tersine IBKA'nın kasasından para çıkacaktır. Normalinde o fiyatın on katını ödemek gerekir bu tür konferanslarda. Bazan daha ucuza veya bedavaya konferans olmuşsa, bunun masrafları ya devlet tarafından ödenmiştir ya da sponsor bulunmuştur. Tabi ne devlet ne de sponsorlar babalarının hayrına yapmamıştır o ödemeleri.

Ama nihayetinde bizim gibi garibanların kesesine göre değil böyle konferanslar. Oraya gidecek olanlar konu ile profesyonel ilgilenen kişi ve kurumlardır.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

IBKA'nın 3 günlük konferansına katılmak pahalı. Bu; dışardan gelen birisine en az € 400,- mal oluyor.

Normal bir vatandaş bu masrafı kaldıramaz.

Ateizm Derneğinin bu konferans haricinde düzenlediği tanışma toplantıları keseye daha uygun olacak. Sadece gidiş-geliş masrafı gerektirecek

1)

Köln ve çevresindeki arkadaşlar için:

https://www.facebook.com/events/894861693909843/

2)

Berlin ve çevresindeki arkadaşlar için:

https://www.facebook.com/events/904657689556182/

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Berlin ve Köln'deki Tanışma ve Tartışma toplantıları ücretsiz. Onun için para alınmıyor.

IBKA'nın düzenlediği ayrı, bizimkisi ayrı. Bizimkisi parasız.

Tabi eğer Köln veya Berlin'de oturmuyorsanız yol parasını kendiniz ödemek zorunda kalacaksınız.

Tekrar bir video ile bilgileri güncelleyelim. Bu videoyu Almanca sayfa ve forumlarda, kendi facebook veya twitter hesaplarınızda paylaşırsanız daha çok tanıtımını yapmış oluruz. (Not: Video hem Almanca hem de Türkçe dillerinde. Bu yüzden Almanca sayfalarda da paylaşılabilir. Ne kadar çok yayaybilirsek o kadar iyi olur)

Sitelerde Paylaş

Var. Forumun eski üyelerinden bir arkadaş var kurucu üyeler arasında ama ismini nickini vermeyim belki istemez. Bende aktif olarak İzmir temsilciliğini yapıyorum ama Tv'lere çıkmadım :tongue:

Tebrikler. Hic saldiri oldu mu? Yani kucuk capli falan? Malum, adamlar incil falan dagittilar diye bogazlari kesilmisti. Eger olmadiysa Turkiye cok mu degisti son yillarda? Ben yurtdisinda yasadigim ve sadece tatillerde gelebildigim icin soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Tebrikler. Hic saldiri oldu mu? Yani kucuk capli falan? Malum, adamlar incil falan dagittilar diye bogazlari kesilmisti. Eger olmadiysa Turkiye cok mu degisti son yillarda? Ben yurtdisinda yasadigim ve sadece tatillerde gelebildigim icin soruyorum.

Tehditler oldu. Eyleme dökülmüş bir saldırı olmadı. Ama gerek telefondan gerek elektronik ortamlardan zaman zaman tehditler oluyor.

Sitelerde Paylaş

Iyi iyi hic olmaz umarim ama eger yurdum insani degismediyse ki oyle gozukuyor, her turlu saldiriya hazir olun. Unutmayin bu herifler muslumanlari bile canli canli domuz bagiyla baglayip gommus adamlar. Ateistlere neler yapmazlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...