Jump to content

Delirmek ve İslam

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10245360_695910070506144_528393222579554

bunu düşünüyorum :)

Sen bir zavallisin. Islam ulkeleri tamam geri kalmis ulkeler ve bundan oturu nufuslarinin buyuk cogunlugu cahil kalmis. Bu gercegin aksini kimse inkar edemez Ama islam ulkelerindeki bitmeyen savaslar abd ve yine abd gibi dusunen insanlarin kabahatidir. Ornegin sen islam ulkeleri somurgesi altinda yasayan bir ulke bilirmisin? Sana bir cok ulke gosteririm bunu yapan. Misal abd,fransa,italya,hollanda,almanya,rusya,ispanya,ingiltere.

Islam ulkelerinin cahil olma sebepleri islam degil. Okur yazar olmamalarinin sebebide yine islam degil.

Sitelerde Paylaş

Delirmeyi ölmek olarak lanse eder müslümanlar..Yani delirdin mi,öldün demektir..Delirdikten sonra yaptıkların beyhudedir..Bu yaşamına dair bir sorumluluğun yoktur..Kesin cehennemlik diye birşey de yoktur..Bu konuda müslümanlar ''Allah büyüktür'',''Allah'ın bileceği iştir'' veya ''Allah affetsin'' gibi söylemlerle kendi kendilerine gelin güvey olurlar..

Müslümanların sağı solu ayrı oynuyor zaten.

Sitelerde Paylaş

bak Allah içki içmeyin diyor içki haramdır diyor

cahiller buna hah ha diyip gülüp, banene yaa filan diyebilirler

her hangi bir şey ki senin : Bedenine, Edebine ve Müebbed İstikbaline zararı vardır O şey haramdır dedim diyor Allah

ÇOCUKLAR NEDEN SAKAT DOĞAR

Sen haram olanı yaptığın zaman kendine kötülük edersin

mesela sarhoşken karını hamile bırakırsan yandın!

Çocuğun da esiklik olur! OLmazsa. onun torununda olur... Onda da olmazsa onun çocuğunda olur... Onda da olmaz muhakkak 10. batnından bir torununda bir eksiklik olur...

Eski osmanlı islamı nasıl anlamış bak ne diyor

Evlad-u iyal, zulm ile abad edilir mi

Ekmek parası meyhanaye irad edilir mi

Bilmem ne çıkar, serveti beyhude! serefden

Dilhun oluyor aile, bu hale eseften!

Gençler siz bari koşup kurtarın,nesli teleften

Neslinden bir çocuğun sakat olarak dünyaya gelmesi

senin filan sene sarhoşken karını hamile bırakmandan dolayıdır

suçlusu sensin!

Allah için zaman yoktur.. hiç acele etmez

yarın ebedi alemde pencereyi açarlar bak 200 sene evvel yapmış olduğun hainliği görüyor musun? çek bakalım derler

sende o pencereden yapmış olduğun suçun cezasını görüp gidersin

görmeden gitmek yoktur...

Çocuğun masum ben sebeb oluyorum bu cilesine der yanar çeker...

çocuk bir şey çekmez

çünkü saadet maneviyat ve vicdan duygusudur maddede saadet yoktur.

neden içki içen yahut allahım yapma dediği bir haramı yapan kimse cezasını hemen görmüyordu

Zuriyetindeki çocuğunde bunun cezasını görüyor derse

Allahın işlerine gayrı muğlaktır. yani allahın işlerini gayrısı anlayamaz anlaşılmazdır anlaşılmaz pek güçtür..

öyle de olmalıdır zaten ufakçık aklın Allahın işlerini hiç anlamazsın

eğer suçlunun cezası hemen verilse o zaman cebir oldu İman mecburi olurdu Bu bir

İkincisi,: eğer suçlunun cezası hemen verilseydi.. O suçlunun baktığı aile var çocuk var yahut bir işi var o işi o işe bağlı o ona bağlı dünya dönüyor orada O aile geçiniyor orada bir güzellik oluyor

yapma dediği haramı yapan kimseye Allah hemen cezayı verse

Allahın istediği gibi birbirine bağlı olan ailelerin işleri bozulacak

o yüzden ona hemen cezayı vermiyor

acele etmiyor Allah için hiç zaman yok o yüzden çok geniş zaman veriyor

1000 sene sonra bak filan sene yapmış olduğun şeyin cezası çek bakalım diyor

görmeden bu alemde seni göndermiyor...

bu konular derin konular her ilmin derinine girersen mevzu anlaşılması güç olur..

işte bu anlattıklarım da öyle

birde bana kızma bağırma ben ne yaptım ki sana

Turan dursun sitesinde

Adam kabalık yaptı kendi attı.. hiç medeni değildi.. küfürde ediyordu... oranın admini olmak ona atmak hakkını veriyordu

bunu su-i istimal etti sinirlendi kendisine hakim olmadı kibarlığa karşı kibarlık gösteremedi sinirlendi yasaklandı

onun kabalığı

benim değil :) saygılarım sunuyorum içten sevgiler saygılar bayan

(bir bayan olduğunuzu tahmin ediyorum)

Çocuğun da esiklik olur! OLmazsa. onun torununda olur... Onda da olmazsa onun çocuğunda olur... Onda da olmaz muhakkak 10. batnından bir torununda bir eksiklik olur...

Ulan bu nedir la,hiç mi utanmadın şu yorumu yaparken.Çocukların sakat doğmasının nedeni işlenen haramlarmış,ilk nesil sakat doğmazsa,onun çocuğunda olurmuş,o da olmazsa 10cu nesilde çocuk sakat olurmuş.Üzülerek söylüyorum,senin kafa gitmiş.

Bir de bana bayan demiş,kafan güzel galiba.Nelerle uğraşıyoruz.

tarihinde Meyveli Soda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bir zavallisin. Islam ulkeleri tamam geri kalmis ulkeler ve bundan oturu nufuslarinin buyuk cogunlugu cahil kalmis. Bu gercegin aksini kimse inkar edemez Ama islam ulkelerindeki bitmeyen savaslar abd ve yine abd gibi dusunen insanlarin kabahatidir. Ornegin sen islam ulkeleri somurgesi altinda yasayan bir ulke bilirmisin? Sana bir cok ulke gosteririm bunu yapan. Misal abd,fransa,italya,hollanda,almanya,rusya,ispanya,ingiltere.

Islam ulkelerinin cahil olma sebepleri islam degil. Okur yazar olmamalarinin sebebide yine islam degil.

evet ben zavallıyım...en azından bunun farkındayım....ama sen kendi zavallılığının farkında bile değilsin. dinlerin her zaman için bilim düşmanı olduğunu bilmeyecek kadar da ahmaksın....

dünyada dinin yoğun yaşandığı ve hayata müdahale ettiği hangi bölge olursa olsun - hangi din olursa olsun - o bölge geri kalmıştır. git araştır da gel.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dünyada dinin yoğun yaşandığı ve hayata müdahale ettiği hangi bölge olursa olsun - hangi din olursa olsun - o bölge geri kalmıştır. git araştır da gel.

aynen öyle . din , insanoğl unun gelişiminin önündeki en büyük engeldir . avrupa bunu 500 sene önce farketti

Sitelerde Paylaş

evet ben zavallıyım...en azından bunun farkındayım....ama sen kendi zavallılığının farkında bile değilsin. dinlerin her zaman için bilim düşmanı olduğunu bilmeyecek kadar da ahmaksın....

Hicbir din bilime karsi degildir. Bilime karsi olanlar din mensuplarinin ta kendisi. Musluman veya farkli bir din mensubu veyahut ateist olan kesimlerde gerek hirsizlik yapan gerek adam olduren ve gereksede haksizliklar ve kalleslikler yapan bircok kisi var. Kisilerin dusuncelerine veya yaptiklarina gore asla dinleri yorumlayamazsin.

Darwin,bruno,galileo,newton ve bunun gibi bir cok adamlar inancli olduklari halde bilimin babalari olmustur. Simdi senin deyiminle dinler bilim adamimi yetistirir diyecegiz? Tabikide hayir.

Dinsiz oldugum icin zavalliyim evet ve senin gibi keklikleri aninda perceminden yakalayiveririm ;)

Sitelerde Paylaş

Hicbir din bilime karsi degildir. Bilime karsi olanlar din mensuplarinin ta kendisi. Musluman veya farkli bir din mensubu veyahut ateist olan kesimlerde gerek hirsizlik yapan gerek adam olduren ve gereksede haksizliklar ve kalleslikler yapan bircok kisi var. Kisilerin dusuncelerine veya yaptiklarina gore asla dinleri yorumlayamazsin.

Darwin,bruno,galileo,newton ve bunun gibi bir cok adamlar inancli olduklari halde bilimin babalari olmustur. Simdi senin deyiminle dinler bilim adamimi yetistirir diyecegiz? Tabikide hayir.

Dinsiz oldugum icin zavalliyim evet ve senin gibi keklikleri aninda perceminden yakalayiveririm ;)

bok değildir.....

din ile bilimde ilerlemiş bir tane toplum göster...

avrupa incil okuyarak bilimde adam olmadı - incili kiliseye tıkarak bilimde adam oldu..

Atatürk islami otoriteleri susturarak medeni bir devlet kurdu..

yoksa osmanlının ortaçağ devrinden de beter halde sürünüyordun şimdi.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din bilimi sevmez çünkü bilim dinin foyasını ortaya çıkarır. Bilim insana rasyonel düşünmeye yani aklını mantığını kullanmaya, gözlem ve deney yapmaya iter, bunlar ise dinin hiç sevmediği şeylerdir, din aklı ve mantığı kenara atmayı gerektirir.

Sitelerde Paylaş

bak Allah içki içmeyin diyor içki haramdır diyor

cahiller buna hah ha diyip gülüp, banene yaa filan diyebilirler

her hangi bir şey ki senin : Bedenine, Edebine ve Müebbed İstikbaline zararı vardır O şey haramdır dedim diyor Allah

Benim kızkardeşim zihinsel engellidir. Babam ve dedem suçlu olamazlar, çünkü onlar dini bütün dindarlardı. Onlar ağızlarına bir gram alkol koymamışlardır, ama öncekiler için birşey diyemem. Artık ne yemişlerse, kabak benim kızkardeşimin başına patladı, desenize!

Dedemin, dedemin, ..., dedemin, ..., ..., ..., dedemin babası bir gün canı eğlenmek isterken bir bardak şarap içmiş. Eyvah!. Uçan kutsal çaydanlık Size akıl ve fikir versin.

Bunları hangi yüzle utanmadan, sıkılmadan yazıyorsunuz ?. Alkolle hiç alakası olmayan sayısız sakat doğan insanlar vardır. Eğer ortada bir sorumlu varsa, o da, Sizin bereriksiz Tanrınızdır !. O hiç bir yere sığdıramadığınız Tanrınız kardeşime ve onun akrabaları olan bizlere bu dünyayı zindana çevirmiştir.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bok değildir.....

din ile bilimde ilerlemiş bir tane toplum göster...

avrupa incil okuyarak bilimde adam olmadı - incili kiliseye tıkarak bilimde adam oldu..

Atatürk islami otoriteleri susturarak medeni bir devlet kurdu..

yoksa osmanlının ortaçağ devrinden de beter halde sürünüyordun şimdi.

Bana bilime karsi gelen bir din goster once ondan sonra konus diledigin kadar. Kisi ve kisiler degil din gostereceksin ;) hadi bakalim

Sitelerde Paylaş

Benim kızkardeşim zihinsel engellidir. Babam ve dedem suçlu olamazlar, çünkü onlar dini bütün dindarlardı. Onlar ağızlarına bir gram alkol koymamışlardır, ama öncekiler için birşey diyemem. Artık ne yemişlerse, kabak benim kızkardeşimin başına patladı, desenize!

Dedemin, dedemin, ..., dedemin, ..., ..., ..., dedemin babası bir gün canı eğlenmek isterken bir bardak şarap içmiş. Eyvah!. Uçan kutsal çaydanlık Size akıl ve fikir versin.

Bunları hangi yüzle utanmadan, sıkılmadan yazıyorsunuz ?. Alkolle hiç alakası olmayan sayısız sakat doğan insanlar vardır. Eğer ortada bir sorumlu varsa, o da, Sizin bereriksiz Tanrınızdır !. O hiç bir yere sığdıramadığınız Tanrınız kardeşime ve onun akrabaları olan bizlere bu dünyayı zindana çevirmiştir.

Bir örnek verdim: Sarhoşken karını hamile bırakırsan yandın

ikinci örnek: Bir yetim senin yüzünde "ne olurdu annem babam olaydı da ben bu durumda olmasaydım" diye içinden geçirirse yandın

üçüncü örnek: Bir yetim aldın büyütüyorsun bir bayram günü ilk önce yetimi öpücen öpmedin çocuğunu öptün

eğer O yetim İçinden "bayram geldi herkesi anası babası öptü beni de geldi Gam öptü derse"

yandın görmeden gittiysen çocuğunda görürsün olmadı torununda olmadı onun çocuğunda muhakka 10. batnında bir torununda bunun cezasını görürsün

Çocuğum masum ben sebeb oluyorum onun bu cilesine der yanar...

çocuk çekmez

birde zihinsel engelli dediğin.. düşüncesi bozuk oluyor dimi

peygamberimiz hazreti Aliye şöyle buyurmuşlar

Muhyidini arabi rivayet ediyor

Ya Ali dikkat edin Kameri ayların 1. günü ile 10. günü eşin hamile kalmasın

Çocuğun ilerde zihinsel engelli deli olma ihtimali vardır...

neden ya resülüllah

O gün cinlere ayrılmış bir gündür buyurmuşlardır..

Bu mevzuu fen mevzunada girmiştir sanırım..

Ben söylimde sen ister riayet et ister etme

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

örnek : islam...

kanıt : Bu günkü islam dünyası.

Hangi biri misal? Caner Taslaman mi misal? Yoksa Yasar Nuri Ozturk mu? haaa sen cubbeliyi diyorsun? Yoksa kafadan kontak Adnan Oktar mi? Eee ne anladim ben bundan? Gelde cik isin icinden.

Peki sen darwin in dindar oldugunu ve evrimin tanrinin yaratis sekli olduguna inammasina ne diyorsun? Veya tanri aski heryerini kaplayan Bruno? Veyahut onca kilise suclamalarina ve zindanlara atilmasina ragmen tanriya inanan Galileo? Peki ya Newton? Peki Fred hoyle?

Din degil hep ondan rant saglamak isteyen kisiler bilime karsi cikmistir. Bu oran karsi cikmayanlara oranla oldukca fazladirda ;)

Neyse susayimda azda sen konus

Sitelerde Paylaş

Bir örnek verdim: Sarhoşken karını hamile bırakırsan yandın

ikinci örnek: Bir yetim senin yüzünde "ne olurdu annem babam olaydı da ben bu durumda olmasaydım" diye içinden geçirirse yandın

üçüncü örnek: Bir yetim aldın büyütüyorsun bir bayram günü ilk önce yetimi öpücen öpmedin çocuğunu öptün

eğer O yetim İçinden "bayram geldi herkesi anası babası öptü beni de geldi Gam öptü derse"

yandın görmeden gittiysen çocuğunda görürsün olmadı torununda olmadı onun çocuğunda muhakka 10. batnında bir torununda bunun cezasını görürsün

Çocuğum masum ben sebeb oluyorum onun bu cilesine der yanar...

çocuk çekmez

birde zihinsel engelli dediğin.. düşüncesi bozuk oluyor dimi

peygamberimiz hazreti Aliye şöyle buyurmuşlar

Muhyidini arabi rivayet ediyor

Ya Ali dikkat edin Kameri ayların 1. günü ile 10. günü eşin hamile kalmasın

Çocuğun ilerde zihinsel engelli deli olma ihtimali vardır...

neden ya resülüllah

O gün cinlere ayrılmış bir gündür buyurmuşlardır..

Bu mevzuu fen mevzunada girmiştir sanırım..

Ben söylimde sen ister riayet et ister etme

arkadaşım ne kullanıyorsan söyle bana ,bende bu kafayı yaşamak istiyorum .

Sitelerde Paylaş

Hangi biri misal? Caner Taslaman mi misal? Yoksa Yasar Nuri Ozturk mu? haaa sen cubbeliyi diyorsun? Yoksa kafadan kontak Adnan Oktar mi? Eee ne anladim ben bundan? Gelde cik isin icinden.

Peki sen darwin in dindar oldugunu ve evrimin tanrinin yaratis sekli olduguna inammasina ne diyorsun? Veya tanri aski heryerini kaplayan Bruno? Veyahut onca kilise suclamalarina ve zindanlara atilmasina ragmen tanriya inanan Galileo? Peki ya Newton? Peki Fred hoyle?

Din degil hep ondan rant saglamak isteyen kisiler bilime karsi cikmistir. Bu oran karsi cikmayanlara oranla oldukca fazladirda ;)

Neyse susayimda azda sen konus

10452426_684075161689635_725239654811417

10411186_697529817010836_388689055779357

10670153_696553143775170_750000484339638

10624604_687122208051597_586006704868716

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...