Jump to content

İslam'da Efendi. Köle ve cariyesine, Köledir. İşte köle almanın ağır Şartları

Recommended Posts

İki ayeti yazmamın sebebi köleliği yasaklıyor ayetinin açıklamasi oluşudur...yani fidye kimden istenir ? Güçlü olan zengin olanlardan ıslam ne diyor karşı taraf güçlüyse barış yapın zayifsa barışa çağırmayin...

Yani suan İsidde aynısıni yapıyor kaçırdığı insanlar için fidye istiyor ....çünkü karsi taraf güçlü ama ezidileri öldürüyor çünkü karşı taraf zayıf

Işidin yaptığına tek bir ayet göster diyecem konu uzayacak.

DERS 1

Burada müminler barış istemekten men edilmiyorlar, ancak üstün durumda iken zaaf ve gevşeklik gösterip düşmandan önce barış İstemeleri uygun bulunmu­yor, böyle bir davranışın müminleri, "barış, adalet ve din özgürlüğün hâkim oldu­ğu bir dünya düzenini sağlama" amaçlarına ulaştırmayacağına işaret ediliyor.

Nitekim, Enfal Sûresi'nde "Eğer onlar, barışa yanaşırlarsa sen de ona yanaş." (Enfal, 8/61) âyetiyle barışa yanaşan düşmanların talebine karşı barışa yanaşmak, emredilmişti.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Köle efendisine,ben artık senin kölen olmak istemiyorum,sen benim kölem ol derse ne olur ?

İslamda kölenin kendi öz iradesiyle,kölelikten çıkması mümkün mü ?Mümkün değilse bu dinin kitabının, tanrı sözü olmadığını bir kez daha anlamış oluruz.

Bir köle Mümin efendisine ben senin kölen olmak istemiyorum demez

ancak ilk tanışmada diyebilir sonra demez

yani Bir kölenin Efendisinden ayrılmak istemesi ilk köle (savaş esiri) olduğu andır..

bir hafta sonra artık mümin efendisinden ayrılmak istemez hatta efendisi onu azat etse ne olur azad etmeyin köleniz kalmak istiyorum der

Zira bakınız maddeleri okuyunuz

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61000-yslamda-efendi-koele-ve-cariyesine-koeledir-ythte-koele-almanyn-adhyr-thartlary/?p=1256862

okuyunca şunu anlıycaksınız: ekmek Efendiden Sofra Efendiden giysi Efendiden itibar Efendinin git yerlerden

herşey Efendiden, böyle bir yer bulmuş kaydını oradan sildiri aldırır mı ya :) teşekkür ederim saygılar
tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Işidin yaptığına tek bir ayet göster diyecem konu uzayacak.

DERS 1

Burada müminler barış istemekten men edilmiyorlar, ancak üstün durumda iken zaaf ve gevşeklik gösterip düşmandan önce barış İstemeleri uygun bulunmu­yor, böyle bir davranışın müminleri, "barış, adalet ve din özgürlüğün hâkim oldu­ğu bir dünya düzenini sağlama" amaçlarına ulaştırmayacağına işaret ediliyor.

Nitekim, Enfal Sûresi'nde "Eğer onlar, barışa yanaşırlarsa sen de ona yanaş." (Enfal, 8/61) âyetiyle barışa yanaşan düşmanların talebine karşı barışa yanaşmak, emredilmişti.

bak ne dedim ben sadece muhammed süresinden gittim güya bana ders veriyorsun ama hangi süre ile ?

Enfal süresi ....

peki arapça enfal ne demek ?

Ganimet demek ....

ganimet anlamı...senin olmayan mali ,eşyayı almak gasp etmek ...

Ama bunu bile göremiyorsunuz saygılar

Sitelerde Paylaş

kölelik yoktur - yasaktır diyen kuran ayeti getirmedikten sonra -

herhangi bir müslümanın

"allah köleliği sevmiyor - yasaklamıştır"

demesi BOŞTUR!!!!

Sayın alamaz arkadaşım! Artık şunu anlayınız ki

Kölelik islamda yoktur..

Köleliğin ismi var. O isim altında İslam ve Hazreti İnsanlık Stajı verilir.. O yüzden İslam ve insanlık stajını Allah sever

köleliği kaldırmıştır bunu koymuştur Allah ama adına kurande kölelik der

saygılarımı sunarım iyi akşamlar dilerim

Tekrar ediyorum bir daha aynı soruyu sorma diye: İslam da kölelik yoktur. Kölelik ismi altında Gizli İslam ve İnsanlık stajı vardır. Allah kuranda buna Kölelik der

bakınız okuyunuz artık anlayınız: islamda kölelik yoktur

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61000-yslamda-efendi-koele-ve-cariyesine-koeledir-ythte-koele-almanyn-adhyr-thartlary/?p=1256862

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61000-yslamda-efendi-koele-ve-cariyesine-koeledir-ythte-koele-almanyn-adhyr-thartlary/?p=1256867

Sitelerde Paylaş

Kölelik islamda yoktur..

Köleliğin ismi var. O isim altında İslam ve Hazreti İnsanlık Stajı verilir.. O yüzden İslam ve insanlık stajını Allah sever

Tekrar ediyorum bir daha aynı soruyu sorma diye: İslam da kölelik yoktur. Kölelik ismi altında Gizli İslam ve İnsanlık stajı vardır

bakınız okuyunuz artık anlayınız:

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61000-yslamda-efendi-koele-ve-cariyesine-koeledir-ythte-koele-almanyn-adhyr-thartlary/?p=1256867

KURANDA YAZIYOR MU ???

herhangi bir müslümanın

demesi BOŞTUR!!!!

Sitelerde Paylaş

KURANDA YAZIYOR MU ???

herhangi bir müslümanın

demesi BOŞTUR!!!!

Cevap veriyorum

Kölelik islamda yoktur..

Tekrar ediyorum bir daha aynı soruyu sorma diye: İslam da kölelik yoktur. Kölelik ismi altında Gizli İslam ve İnsanlık stajı vardır. Allah kuranda buna Kölelik der

Sitelerde Paylaş

Kölelik islamda yoktur..

ıslam köleliği yasaklamaz tek bir yasaklayan ayeti yoktur
Sitelerde Paylaş

mal mısın olm sen ?

KURAN ayeti istiyorum......varsa getir koy köleliği - cariyeliği kökten yasaklayan -.AYET getir.

yoksa kuyruğunu kıstır git.

çocuklarla uğraşma yazdıklarına ayetler ve hadislerle cevap verdim tiriviri dedi ...o derece düşük konumdalarku kendi ayet ve hadislerini yalanlamak için bile ayet ve hadis getiriyorlar tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cahil ama özgüvenli ergenlere nefes tüketmeyin boşuna

Söylemlerinden cahil olduğu ,söyleyiş tarzındanda ergen olduğu çok belli

Hahahay, ayayyyyyy, kamon, yeeeaa,yes,kapiş .. vb ifadelerden çoktan anlamış olmanız gerekirdi

Böylelerinin cahil özgüvenine verilebilecek en güzel yanıt yok saymaktır.

Sitelerde Paylaş

Cahil ama özgüvenli ergenlere nefes tüketmeyin boşuna

Söylemlerinden cahil olduğu ,söyleyiş tarzındanda ergen olduğu çok belli

Hahahay, ayayyyyyy, kamon, yeeeaa,yes,kapiş .. vb ifadelerden çoktan anlamış olmanız gerekirdi

Böylelerinin cahil özgüvenine verilebilecek en güzel yanıt yok saymaktır.

inandigi dinin ayet ve hadislerini yalanlayan insanı kale bile almam zaten önce ergenligi asmali
Sitelerde Paylaş

ıslam köleliği yasaklamaz tek bir yasaklayan ayeti yoktur

islam Kölelik ismi altında Gizli islam stajı uygulanmıştır. uygulanır

kölelik var ama O İslam stajı.. kölelik değil

islamda kölelik yok anlayın artık

o yüzden sadrı islamda bir tek köle gösteremezsin ki müslüman olmamıs bunu dini aşk ile sevememiş olsun

bu cümlelerden de bir şey anlamıyorsanız gidin bari islam fıkıhında kölelere yapılan ve nerelerde azat edilir maddelerini okuyunuz

bu kölelik değil diyceksiniz. Bu mümin efendilerin Kölerlerine İnsanlık dersi verip azad etmesi diyceksiniz

Sitelerde Paylaş

o yüzden sadrı islamda bir tek köle gösteremezsin ki müslüman olmamıs bunu dini aşk ile sevememiş olsun

bu cümlelerden de bir şey anlamıyorsanız gidin bari islam fıkıhında kölelere yapılan ve nerelerde azat edilir maddelerini okuyunuz

zinayı da - genelevleri de - içkiyi de - hırsızlığı da islam stajı adı altında devam ettirselerdi ? 1400 yıl öle gitmiş kölelik - cariyelik - ABD yasaklayana kadar......dediklerim de devam eder giderdi. bişi olmazdı ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu kölelik değil diyceksiniz. Bu mümin efendilerin Kölerlerine İnsanlık dersi verip azad etmesi diyceksiniz

sana diyanetde dahil kölelik hakkında ıslamın ne dediğini,ayetlerinizin ve hadislerinizin ne dediğini yazdım hatta yetmedi köleliğin son kaldırıldığı ülkelerin ıslam ülkeleri olduğunu bile belirttim ama bunu bile anlamazsin okuduğunuzu bile anlamıyorsunuz
Sitelerde Paylaş

sana diyanetde dahil kölelik hakkında ıslamın ne dediğini,ayetlerinizin ve hadislerinizin ne dediğini yazdım hatta yetmedi köleliğin son kaldırıldığı ülkelerin ıslam ülkeleri olduğunu bile belirttim ama bunu bile anlamazsin okuduğunuzu bile anlamıyorsunuz

Aslında bal gibi anlıyor hatta senin anlatmana bile gerek yok, o da biliyor İslam'da kölelik olduğunu ama bunu kabul ederek burada arabın dinini savunamayacağını da biliyor. Çünkü normalde arabın kölesi, kulu olan bu insanları biz insan gibi düşünmeye zorluyoruz, onlar da burada bizlerle tartışırken mecburen insanlık maskesi takmak zorunda kalıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bir köle Mümin efendisine ben senin kölen olmak istemiyorum demez

ancak ilk tanışmada diyebilir sonra demez

yani Bir kölenin Efendisinden ayrılmak istemesi ilk köle (savaş esiri) olduğu andır..

bir hafta sonra artık mümin efendisinden ayrılmak istemez hatta efendisi onu azat etse ne olur azad etmeyin köleniz kalmak istiyorum der

Zira bakınız maddeleri okuyunuz

okuyunca şunu anlıycaksınız: ekmek Efendiden Sofra Efendiden giysi Efendiden itibar Efendinin git yerlerden

herşey Efendiden, böyle bir yer bulmuş kaydını oradan sildiri aldırır mı ya :) teşekkür ederim saygılar

Demez,istemez mi?Diyemez,İsteyemez mi ?Sen demez,istemez diyorsun,köle adına kendi kendine gelin güvey olmuşsun,gören de sanacak ki hayatın kölelik ile geçmiş,benim sorduğum soru ise çok farklıydı.Kendi rızası ile kölelikten çıkabilir mi,çıkamaz mı.Her neyse cevabımı aldım.

tarihinde Meyveli Soda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mal mısın olm sen ?

KURAN ayeti istiyorum......varsa getir koy köleliği - cariyeliği kökten yasaklayan -.AYET getir.

yoksa kuyruğunu kıstır git.

Islamdan önce ve islam dininden hariç bütün dünyada kölelik=ölmekden beter bir durumdur

Köle olmak kimse istemez

Islam dininde böyle kölelik yoktur islam dininde kölelik=gizli islam ve insanlık stajıdır

Mümin efendi kölesine islam be insanlık dersi verir sonrada birer bahane ilede azaden eder

Islam dininde köle almak =köleye köle olmaktır

Onun için vallahi de billahi de islam dininde diğer dinlerdenve Milletler'de olduğu gibi bir kölelik yoktur

Yani hülâsa islam dininde köleliğin ismi vardır

Hakikatte kölelik kaldırılmış onun yerine kölelik ismi altında Gizli islam ve insanlık stajı verilmiştir

Onun için sadrı islamda bir tek köle gösterilmez ki Müslüman olmamış bu dini aşk ile sevmemiş olsun

Zavallı analadın mı şimdi islamda kölelik yokmuş okey

Sitelerde Paylaş

Islamdan önce ve islam dininden hariç bütün dünyada kölelik=ölmekden beter bir durumdur

Köle olmak kimse istemez

Islam dininde böyle kölelik yoktur islam dininde kölelik=gizli islam ve insanlık stajıdır

Mümin efendi kölesine islam be insanlık dersi verir sonrada birer bahane ilede azaden eder

Islam dininde köle almak =köleye köle olmaktır

Onun için vallahi de billahi de islam dininde diğer dinlerdenve Milletler'de olduğu gibi bir kölelik yoktur

Yani hülâsa islam dininde köleliğin ismi vardır

Hakikatte kölelik kaldırılmış onun yerine kölelik ismi altında Gizli islam ve insanlık stajı verilmiştir

Onun için sadrı islamda bir tek köle gösterilmez ki Müslüman olmamış bu dini aşk ile sevmemiş olsun

Zavallı analadın mı şimdi islamda kölelik yokmuş okey

yok evladım...sen anlama - okuma özürlüsün kesin kanaat getirdim.

yapacağın gayet basit . KURAN AYETİ getireceksin....1 tane KURAN AYETİ getir. varsa getir koy köleliği - cariyeliği kökten yasaklayan

yoksa - getiremiyorsan ...boşa zırıltı yapma burda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...