Jump to content

İslam'da Efendi. Köle ve cariyesine, Köledir. İşte köle almanın ağır Şartları

Recommended Posts

ABD köleliği yasaklayana kadar islam tarihinde 1400 yıl geçti....

1400 yıldır bi sen mi doğru anladın kuranı yani ?

bu güne kadar milyarlar götünden mi anladılar islamı ?

Muhammed 20 yil peygamberlik yapmış, o bile anlayamamış!!!

Bence, Allah bile anlayamamış. Veya (apacik) Muhammedin yatak odasına kimlerin girip giremeyeceğini, cariyelerin sırasını felan düzenlemekten köleliği yasaklamak istediğini acikca yazdırmayı fırsat bulamamış!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Muhammed 20 yil peygamberlik yapmış, o bile anlayamamış!!!

Bence, Allah bile anlayamamış. Veya (apacik) Muhammedin yatak odasına kimlerin girip giremeyeceğini, cariyelerin sırasını felan düzenlemekten köleliği yasaklamak istediğini acikca yazdırmayı fırsat bulamamış!

Kardeşim orda Kuran (HAKİKAT) duruyor...

E ben tabii kurana inanıcam ben diğerlerini napayım e zaten mehmet okuyan olsun abdulaziz bayındır olsun ali rıza demircan olsun ihsan eliaçık olsun onlarda benim gibi düşünüyorlar.

Bakın arkadaşlar körü körüne inanç bağnazlık yani kabullenmeme benim en sevmediğim şeydir. Bende kölelik vardır sanıyodum ama bu hocalar sayesinde gerçeği öğrendim

Eğer daha detaylı açıklama istiyorsanız

http://ateizmvedin.com/islam/kuran/kuran-ve-kolelik/

http://www.mervece.com/islama-yapilmis-buyuk-hakaret-islamda-cariyelik/

Bu linklere bakın yada video izleyin önerdiğim hocalardan

Sitelerde Paylaş

Kardeşim orda Kuran (HAKİKAT) duruyor...

E ben tabii kurana inanıcam ben diğerlerini napayım e zaten mehmet okuyan olsun abdulaziz bayındır olsun ali rıza demircan olsun ihsan eliaçık olsun onlarda benim gibi düşünüyorlar.

Bakın arkadaşlar körü körüne inanç bağnazlık yani kabullenmeme benim en sevmediğim şeydir. Bende kölelik vardır sanıyodum ama bu hocalar sayesinde gerçeği öğrendim

Eğer daha detaylı açıklama istiyorsanız

http://ateizmvedin.com/islam/kuran/kuran-ve-kolelik/

http://www.mervece.com/islama-yapilmis-buyuk-hakaret-islamda-cariyelik/

Bu linklere bakın yada video izleyin önerdiğim hocalardan

işte diyoruz ya ...bi anlayan siz olmuşunuz kuranı - muhammet bile anlamamış...!!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi sihirli bir söz gibi yasak kelimesini beklememeliyiz.

Ama aklımızı kullanmalıyız ayet de diyor ki savaş sonunda esirleri köle yapmak yerine ya fidye karşılığı ya da karşılıksız serbest bırakın diyor.

E zorlamayın artık burdan size ekmek çıkmaz :) elinizi vicdanınıza koyun ya

Neden beklemeyelim, bir sürü konuda kesin konuşan Muhammed bu konuda neden konuşmamış? Sizler kıvırasınız diye mi?

Başka ayetlerde de kölelerin ganimet malı olduğu ve ganimet almanın helal olduğu yazıyor. Bu ganimetlerle elde edilen kölelerin de ancak istenirse ücret karşılığı serbest bırakılması gerektiği de yazıyor. Bu ayetleri görmezden mi gelelim?

Bir müslümanın vicdandan bahsetmesi komik oluyor, sizler için vicdan Muhammed'in dediklerini yapmaktan ibaret değil mi?

Sitelerde Paylaş

Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. Nihayet onlara üstün geldiğiniz zaman bağı sıkı bağlayıp esir alın. Sonra harp ağırlıklarını atıp, savaş bitince de onları ya karşılıksız olarak, ya da fidye ile salıverin. Allah'ın emri budur. Eğer Allah dileseydi onlardan başka türlü de intikam alırdı. Fakat böyle olması sizi birbirinizle denemek içindir. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmaz.(muhammed 4)

Al sana köleliği kaldıran ayet

Benim bildiğim o ayet bedir savaşı için indiğini biliyorum hatta bazı alimlerimiz bu ayetin nesh olduğunu bazıları da köle olarak da alabilmenin servest olduğunu hu kararın islam devletine bırakıldığını söylüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...