Jump to content

Ateistlere Cevap

Recommended Posts

Belkide bu ayet ateistler tarafından çok saçma görülmüş ve bu yüzden ateist olmuşlardır.

Ama ateistler biraz araştırsa "kafasında" ki tüm çelişkilere cevap bulacaktır..

Her neyse ateistler DERS 1 başlıyoruz

Enfal 65 : Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et (isteklerini arttır). Eğer sizden sabırlı olan 20 kişi olursa, 200 kişiye gâlip gelir. Ve şâyet sizden 100 kişi olursa, onların fıkıh (idrak) edemeyen bir kavim olmalarından dolayı, kâfir kimselerden 1000 kişiye gâlip gelir.

Enfal 66 :Şimdi Allah, içinizde zayıflık olduğunu bildi ve sizden hafifletti. Bundan sonra eğer sabreden 100 kişi olursa, 200 kişiye gâlip gelir ve şâyet sizden 1000 kişi olursa, Allahın izniyle 2000 kişiye gâlip gelir. Ve Allah, sabredenlerle beraberdir.

Enfal süresi 65. Ayet de sabırlı müminlerin kac kafire bedel olduğunu söyler.

Ve burde enfal 66 da ise zaaflı olan müminlerin kaç kafire bedel olduğu açıklanır.

Ama asil kilit nokta enfal 66 da ki bildi ifadesidir. Buradan allahın geleceği bilmediği gibi saçma bir sonuc cıkmıstır. Bu tamamen meal hatasıdır.

Neden mi?

Çünkü َعَلِم bu söz arapça da şimdi ki ve geniş zamani yani gecmisi simdiyi ve gelecegi ifade eder. Yani ayette aslında allah diğer savaşlar için de bu rakamı yazmıştır burada çeviri hatası var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Belkide bu ayet ateistler tarafından çok saçma görülmüş ve bu yüzden ateist olmuşlardır.

...........

Ne ayeti,ne enfali gerizekalı..!

Biz Allah yerel bir Tanrı'dır,İslam bir mitolojidir diyoruz ama karşımıza ayetlerle geliyorsunuz.

21.yüzyıldayız,ne enfali ya :mellow:

Sitelerde Paylaş

Kuranin bir suresine bakip ateist olmak mi?

Sen ateizmi ne saniyorsun ki?

Kuran falan filan benim umrumda degil.

O kitap coktan kapanmis.

Sadece Allah degil, herhangi bilincli bir yaratici fikri tamamen mantik hatasidir.

Olay coktann tamamlanmis. Allah mallah cart curt yok, hic olmadi.

Sitelerde Paylaş

Tamam madem iddialıyım diyosun tartışalım bu konuyu? Bakalım nasıl böyle bir sonuca vardın görsün herkes.

Ne iddiası?

Seninde tüm müslümanlar gibi bir gerizekalı olduğunu söylüyorum..

Bana hodri meydan mı diyorsun yani..Niye kendinizi bir halt biliyormuş gibi lanse ediyorsunuz sürekli?

Bir halt bildiğiniz yok sizin..Siz inanıyorsunuz,biz biliyoruz..Biraz bilseydiniz,siz de inanmayı bırakırdınız..

Bırak bu melek sayılarını filan..Enfal 12'ye bak sen..Oku da,insanlığından utan biraz

Adam daha 2 gun once birini gomdu. Olmek icin bu acelen niye?

Adam banlayın beni dedi ya :)

Halbu ki iki sorduk şurada,bir şey de yapmadık :)

Sitelerde Paylaş

Ne iddiası?

Seninde tüm müslümanlar gibi bir gerizekalı olduğunu söylüyorum..

Bana hodri meydan mı diyorsun yani..Niye kendinizi bir halt biliyormuş gibi lanse ediyorsunuz sürekli?

Bir halt bildiğiniz yok sizin..Siz inanıyorsunuz,biz biliyoruz..Biraz bilseydiniz,siz de inanmayı bırakırdınız..

Bırak bu melek sayılarını filan..Enfal 12'ye bak sen..Oku da,insanlığından utan biraz

Adam banlayın beni dedi ya :)

Halbu ki iki sorduk şurada,bir şey de yapmadık :)

Sen hiç tefsir okumadın mı? Bu ayetler ne için kim için inmiş baksaydın

Sitelerde Paylaş

.....

Çünkü َعَلِم bu söz arapça da şimdi ki ve geniş zamani yani gecmisi simdiyi ve gelecegi ifade eder. Yani ayette aslında allah diğer savaşlar için de bu rakamı yazmıştır burada çeviri hatası var.

Klasik....... Arapcada su kelime aslinda bu anlama geliyor yani Ayet sunu degil bunu demek istiyor gibi klasik kivirmalardan biri senn burda yaptigin.

Kurani Türkcede, Ingilizcede yada isterseniz Japoncada okuyabilirsiniz, sonunda Ayetlerin ifade etmek istedikleri her dilde ayni cünkü Kuran onu diyor.

Arapcada su kelime su anlama geliyor falan filan diye zirvirtilar, Müslümanlarin kuranin celiskilerini ve igrencliklerini örtmeye calismak icin uydurduklari bir sacmaliktir.

Ve Nolanin dedigi gibi Islam tamamen Mitolojiye dayanan bir kavramdir.

Sitelerde Paylaş

Kuran'daki ayetleri açıklamaya çalışmak ateistlere cevap değildir, bu kitabı dünyanın %80'i kabul etmiyor, bu dinin kurucusunu dünyanın %80'i sahtekar olarak görüyor, müslümanlar ateistlere cevap yetiştirmeye çalışacaklarına önce öteki dinlerden olanlara kendilerini kabul ettirmeye çalışsın, bu daha kolay olur çünkü bu %80'in %80'i zaten inanmaya meyilli.

Sitelerde Paylaş

Sen hiç tefsir okumadın mı? Bu ayetler ne için kim için inmiş baksaydın

Hay tefsirin batsın..Yıllarca tefsir dersine girdim ben..

Tefsirmiş..Tefsir ne biliyor musun?

Müslümanların gerizekalı olduklarının kanıtlarından biri..Okuduğunu anlama sorunu olanlar tefsire ihtiyaç duyar..Kuran'da ÖLDÜRÜN-DOĞRAYIN diye açıkça yazmıyor mu?Bunun nesini tefsir edeceksin?

Sitelerde Paylaş

Hay tefsirin batsın..Yıllarca tefsir dersine girdim ben..

Tefsirmiş..Tefsir ne biliyor musun?

Müslümanların gerizekalı olduklarının kanıtlarından biri..Okuduğunu anlama sorunu olanlar tefsire ihtiyaç duyar..Kuran'da ÖLDÜRÜN-DOĞRAYIN diye açıkça yazmıyor mu?Bunun nesini tefsir edeceksin?

Ders 1

Tefsir kuran ayetlerinin ayrıntılı açıklanmasıdır.

Al-i İmran Suresi 7. ayetinde yer aldığı üzere Kur'an hem anlamı açık (anlaşılır, muhkem), hem de yoruma açık (müteşabih) ayetleri bünyesinde barındırır. İslam tarihinde Kur'an ayetlerini anlamak veya anlamlandırmak üzere çok sayıda çalışma yapılmıştır.

Ders 2

Kuran da savaş hakkında ayetler vardır ancak bu ayetlerin hangi sebepler sonucunda indiğini bilmeden yorum yapmak aptallık olur...

Sitelerde Paylaş

Ders 1

Al-i İmran Suresi 7. ayetinde yer aldığı üzere Kur'an hem anlamı açık (anlaşılır, muhkem), hem de yoruma açık (müteşabih) ayetleri bünyesinde barındırır. İslam tarihinde Kur'an ayetlerini anlamak veya anlamlandırmak üzere çok sayıda çalışma yapılmıştır.

Ders 2

Kuran da savaş hakkında ayetler vardır ancak bu ayetlerin hangi sebepler sonucunda indiğini bilmeden yorum yapmak aptallık olur...

ger%C3%A7ek-islam-bu-de%C4%9Fil.jpg

Sitelerde Paylaş

Ders 1

Ders 2

Hmmmm..

Allah ÖLDÜRÜN demiş ama bir sorun bakalım müfessirlere niye demiş :lol:

Senin gibi gerizekalı papağanlarda bu namussuz müfessirlerin ağzına bakar işte..Muhkemmişte,müteşabihmişte..Mişte,muşta..

ÖLDÜRÜN demiş mi Allah?

Hem de defalarca..Bitti..Bunda anlaşılmayacak birşey yoktur..''Allah niye/neden/nasıl/ne zaman öldürün demiş?'' demek,gerçeklerin üstünü örtmeye çalışmaktır..Burada bunu yapmaya çalışma..Seni de diğer müslümanlar gibi kevgire çeviririz..

Sitelerde Paylaş

Mesela konuda şu yazıyor..

Enfal 65 : Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et

Bak bu ifadenin önünü arkasını boşver..Siyakmış,sibakmış,tefsirmiş..Boş işler bunlar..

Bu ifadeyi anlamaya çalış..Bunu yapmazsan,hayat boyu gerizekalı kalırsın sende..Okurken bu cümleyi düşünmeye çalış..Mesela içinden şöyle de;''bir önceki dinde İsa'nın Tanrı'sı ''düşmanlarınızı sevin'' derken,bu Allah nasıl oluyor da Muhammed'i ve takipçilerini katliam yapmaya yönlendiriyor?''

Sitelerde Paylaş

Ama ateistler biraz araştırsa "kafasında" ki tüm çelişkilere cevap bulacaktır..

Her neyse ateistler DERS 1 başlıyoruz

Bak hele, Müslü, bunlar senin kutsal kitabının zırvaları;

Enfal 65 : Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et (isteklerini arttır). Eğer sizden sabırlı olan 20 kişi olursa, 200 kişiye gâlip gelir. Ve şâyet sizden 100 kişi olursa, onların fıkıh (idrak) edemeyen bir kavim olmalarından dolayı, kâfir kimselerden 1000 kişiye gâlip gelir.

Enfal 66 :Şimdi Allah, içinizde zayıflık olduğunu bildi ve sizden hafifletti. Bundan sonra eğer sabreden 100 kişi olursa, 200 kişiye gâlip gelir ve şâyet sizden 1000 kişi olursa, Allahın izniyle 2000 kişiye gâlip gelir. Ve Allah, sabredenlerle beraberdir.

Bunlar da senin zırvaların;

Enfal süresi 65. Ayet de sabırlı müminlerin kac kafire bedel olduğunu söyler.

Ve burde enfal 66 da ise zaaflı olan müminlerin kaç kafire bedel olduğu açıklanır.

Ama asil kilit nokta enfal 66 da ki bildi ifadesidir. Buradan allahın geleceği bilmediği gibi saçma bir sonuc cıkmıstır. Bu tamamen meal hatasıdır.

Neden mi?

Kime masal anlatıyorsun, Müslü? Bir de sıkılmadan, "Allah akıl vermiş, kullanmaz mısınız?" dersiniz. Allah yok, din yalan! Uyan artık, uyan!

Sitelerde Paylaş

Hmmmm..

Allah ÖLDÜRÜN demiş ama bir sorun bakalım müfessirlere niye demiş :lol:

Senin gibi gerizekalı papağanlarda bu namussuz müfessirlerin ağzına bakar işte..Muhkemmişte,müteşabihmişte..Mişte,muşta..

ÖLDÜRÜN demiş mi Allah?

Hem de defalarca..Bitti..Bunda anlaşılmayacak birşey yoktur..''Allah niye/neden/nasıl/ne zaman öldürün demiş?'' demek,gerçeklerin üstünü örtmeye çalışmaktır..Burada bunu yapmaya çalışma..Seni de diğer müslümanlar gibi kevgire çeviririz..

Gerçekleri söylemek neden gerceklerin üzerini örtmek olsun.

Allah öldürün demiş ama kimi öldürün demiş

1-Size savaş açanları

2-Fitne ve bozgunculuk çıkaranları

3-Sizin devletinizde yaşadığı halde size cizye vermeyenleri yada müslüman olmayanları onları da direk öldürün dememiş savaşın demiş.

Şimdi bana inanmayanları öldürün dendiği bir ayet göster burada onları açıklayalım hakikate kavuşturalım. Eğer bana katılmazsan duur saçmalama yanlış söylüyosun de tartışalım.

Sitelerde Paylaş

1-Size savaş açanları

3-Sizin devletinizde yaşadığı halde size cizye vermeyenleri yada müslüman olmayanları onları da direk öldürün dememiş savaşın demiş.

Şimdi bana inanmayanları öldürün dendiği bir ayet göster burada onları açıklayalım hakikate kavuşturalım. Eğer bana katılmazsan duur saçmalama yanlış söylüyosun de tartışalım.

ben mesela burda fitne - bozgunculuk çıkarıyorum / çıkarıyoruz....

gerçek bu değil. islam ışidin yaptıklarının tıpkısıdır diyoruz.

öldürcen yani bizi ?

Sitelerde Paylaş

1-Size savaş açanları

''Ben gerizekalıyım,benim kafam basmıyor'' diye bu kadar feryat etmene gerek yok..

Bak kurduğun cümle şöyle;

''Allah öldürün demiş ama''

Amadan sonra yazdıkların ile ilgilenmiyorum..

Ben idama karşıyım..Herhangi bir kişi ne suç işlerse işlesin idam edilmesin derim ama senin Allah şu şu nedenleri yakaladınız mı o kafayı rahatça kesebilirsiniz diyor..

Sitelerde Paylaş

Bir Ateist olarak şunu söylemeliyim ki bu başlık bana cevap vermiş.

Enfal dinfal dünfal adlı bir şiirdeki bazı dizeler herşeyi açıklamış.

Bu başlığı açan müslüman gözlerimi açtı.

Ondan tek isteğim var:

- İki ENfal, Üç Bakara lütfen, burada yiyeceğim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...