Jump to content

Ateistlere Cevap

Recommended Posts

Belirli bir yaştan sonra din hakkında düşünüp de dinin iç yüzünü görememek, yalan olduğunun farkına varamamak anlaşılır gibi değil. Oysa o kadar açık ki her şey.

Hangi açıdan bakılırsa bakılsın, gerçekten iler tutar yanı yok dinlerin, iddia ettikleri her şey o kof, o kadar boş ki, o kadar mnatıksız ki, görmemek, anlamamak imkansız.

Katılıyorum, böyle yukarıda bir tanrı, melekler tapınıyor, biri tapmıyor. İşte yok ağaçtan yiyor falan. Resmen hikaye... Ama yapacak başka bir şey var mıdır?
Sitelerde Paylaş
  • İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O zaman o da size kendi gerçeğini göremediğiniz için gerizekalı desin? Öyle şey olur mu?

Anasından babasından duyduğunu gerçek sanan birisinin,gerçeği filan olamaz..!

Kişi gerçekleri kendi çabası ile öğrenebilir..Bunun için bilgi/azim gerekir..Gerçekler öyle altın tepside size sunulmaz..Siz burada bize başkalarının gerçeğini,kendi gerçeğiniz gibi sunuyorsunuz ve sizlere gerizekalı deyince de alınıyorsunuz..

Sitelerde Paylaş

Anasından babasından duyduğunu gerçek sanan birisinin,gerçeği filan olamaz..!

Kişi gerçekleri kendi çabası ile öğrenebilir..Bunun için bilgi/azim gerekir..Gerçekler öyle altın tepside size sunulmaz..Siz burada bize başkalarının gerçeğini,kendi gerçeğiniz gibi sunuyorsunuz ve sizlere gerizekalı deyince de alınıyorsunuz..

Tamam da ben de size diyorum ki herkesin gerçeği kendine son gibi gelir. Ulaştığınız nokta size en tepeymiş geliyor ama herkes için aynı şey geçerli. Benim gerçeğim daha üstün ben düşündüm diye bir mazeret olamaz. Ateist olup geri dönenler yok mu?
Sitelerde Paylaş

Tamam da ben de size diyorum ki herkesin gerçeği kendine son gibi gelir. Ulaştığınız nokta size en tepeymiş geliyor ama herkes için aynı şey geçerli. Benim gerçeğim daha üstün ben düşündüm diye bir mazeret olamaz. Ateist olup geri dönenler yok mu?

Ateist olup geri dönemezsiniz..Bu dediğimi anlamanız için ateist olmanız lazım :)

Sitelerde Paylaş

Lütfen şu ayetin derin manasını bana iki cümleyle söyleyin

Ben herhangi bir ayetin derin ilmini örnek ver dedim ama oralı olmadı. Tırstı galiba... Çünkü her ne örnek verse iddiasını gerçekten kepaze ederim. Çünkü kuran denen uydurma şeyde öyle derin anlamlar filan yoktur. Kuran'ı yazan cahillerin bilgisi paleolitik devir insanlarının bilgi düzeylerinden bile geridir. Bu kanıtlıdır. Yer yer milattan önce bilinen bilgiler, sanki çok bilinmedik süper bir bilgiymiş gibi cahillere satmaya çalışılır bu cehalet manifestosunda...

İşin daha vahimi, bu bilgi çağında kuran'daki bu geri zekalı zokası yutturmacalarda bir mucize olduğunu sananların olmasıdır. Bu bir felaket, skandal yani, bu kadar cahilce yazılmış bir kitabın süper bir şey diye hâla yutturulabilmesi, bu bilgi çağında bu zokayı yutanların olması bir rezalet.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben herhangi bir ayetin derin ilmini örnek ver dedim ama oralı olmadı. Tırstı galiba... Çünkü her ne örnek verse iddiasını gerçekten kepaze ederim. Çünkü kuran denen uydurma şeyde öyle derin anlamlar filan yoktur. Kuran'ı yazan cahillerin bilgisi paleolitik devir insanlarının bilgi düzeylerinden bile geridir. Bu kanıtlıdır. Yer yer milattan önce bilinen bilgiler, sanki çok bilinmedik süper bir bilgiymiş gibi cahillere satmaya çalışılır bu cehalet manifestosunda...

Hakikaten bizi burada SALAK yerine koymaya çalışıyorlar ve bunu anlamadığımızı sanıyorlar..Sonra da bu müslümanlara gerizekalı dediğimizde alınıyorlar..

Sitelerde Paylaş

Yok, bana hiç de tepeymiş gibi gelmiyor, sadece bir zamanlar gerçekmiş gibi sunulan yalanın farkına varmış oluyorum.

Ayrıca gerçeğin sana göresi, bana göresi olmaz, gerçek herkes için gerçektir. Din konundaki tek gerçek de dinin masal olduğudur. Ateist olup geri dönmek yalana dönmek demektir.

Sitelerde Paylaş

Yalan bu.

Emin misiniz?

Ben sizin 2-3 üyeliğinizi net bir şekilde hatırlıyorum. Nickleri sıralamamı ister misiniz?

Ateistlik dönem nedir ya :lol:

Sen ateizmi hiç anlamamışsın konuşmacı..

Bir örnek:

"Bu defterler öğrencilik dönemimden kaldı."

Nolan daha buraları keşfetmemişken bizler buradaydık. Nolan'ın Sadece Ateistler bölümüne giriş izni varsa bilim çevirmenliği başlığıma bakabilir.

Sitelerde Paylaş

Vaaa! Ölü böcek taklidi yapan bir müslüm daha! Bunlar bu taktiği iyi belledi son son... Bir iddia ortaya atıyorlar, kanıt göster de senin bir ipliğini pazara çıkarayım dedin mi kuyruğu kıstırıp ölü taklidi yapıyorlar. Bir de üstelik eski ateistim diyor ha! Bak seeen! :lol:

Sahi mi yav? :D Gerçekten mi? Çok ilgiiinç. Dur bakalım malzeme var millet. Bakalım ne yumurtlayacak?

Lan başkasının nickini sıralayacağına benim nickim şuydu de, asacak mıyız be? Lan ne komedi bu müslümler yahu!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emin misiniz?

Ben sizin 2-3 üyeliğinizi net bir şekilde hatırlıyorum. Nickleri sıralamamı ister misiniz?

Bir örnek:

"Bu defterler öğrencilik dönemimden kaldı."

Nolan daha buraları keşfetmemişken bizler buradaydık. Nolan'ın Sadece Ateistler bölümüne giriş izni varsa bilim çevirmenliği başlığıma bakabilir.

Dedim ya,ateizmi anlamamışsınız siz..

Neyse..

Size ne oldu da,ateist olmaktan vazgeçtiniz?

Söyleyin de bizde vazgeçelim şu ateistlikten..

Sitelerde Paylaş

Dedim ya,ateizmi anlamamışsınız siz..

Neyse..

Size ne oldu da,ateist olmaktan vazgeçtiniz?

Söyleyin de bizde vazgeçelim şu ateistlikten..

Eskiden ölümden çok çekinir, her zaman kendime dert edinirdim. Buradan size eski bir başlığımı yollamak istiyordum. Mükemmel bir tespit gördüm. Tam 3 sene önce!

Brain Damage yakinda teist oradan da musluman olacak ve ateist oldugu gunlere (!) lanet okuyacak, demedi demeyin...

Inancli olup ateist numarasi yaptigi icin yutturamayacak o baska...

Ama arkadaş ufak bir pay ile yanılmış. Buyrun size malzeme çıksın, bu da başlık:

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/48205-ateist-olarak-cok-caresizim-ya-siz/?hl=braindamage

Sitelerde Paylaş

ya varsa hesabı olabilir :D

Ateist olmak demek;sorgulama,merak etme,okuma,öğrenme bitti demek değildir..Bizi ikna edecek bir müslüman varsa,buyursun..Bir hristiyan varsa,buyursun..Biz kapılarımızı herkese kapatmış değiliz..Bizi ikna ederseniz müslüman da oluruz,hristiyan da..Ateizm de işte budur zaten..

Bizim görüş değiştirme ihtimalimiz hep açıktır..Biz zaten bu mantıkla hareket ettiğimiz için ateist olduk..O mu doğru,bu mu doğru diye hareket ettik..Herşeyi okuduk/taradık/gözlemledik ve sonuçta ateist olmaya karar verdik..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...