Jump to content

Ateistlere Cevap

Recommended Posts

Yani şimdi geri zekalı diyorsun, hakaret etti oluyor.

Şimdi bu kendini fasülyeden sayıyor ha? Ülen buna açtığı başlıkta ilk yazan zaten yapıştırmış cevabı. Sen gerçekten ateist olduğuna emin misin demiş, patlatmış kornerden çakmış. Daha da diyecek bir laf kalmamış.

Hani etrafta kimseler görünmeyince keçi kendi kendine abdurrahman çelebi olurmuş, sakalı var ya...

Eee ne şimdi, artık öldükten sonra cennette huri mi iteceksin? :lol: Kaç tane? Ateistlikten döndün diye bonus da verirler. Beline bomba bağla, git bi yerde patlat, yetmiş tane veriyolar, iki de bonusu var...

Bombadan kopan belini geri yapıştırır allah tabi de, ama işte hurileri iterken biraz ağrı yapar. Olacak o kadar...

Tam matrak bunlar yav... Bu müslümler yüzünden komedyenler işsiz kalacak... :D

Eee şimdi anlat bakalım kuran'da hangi deriiiin sembolik ilim ayeti gördün de müslüm oldun? Anlat hele... Sende malzeme var konuşmacı efendi... Eski de ateistmişsin, vardır sende bir şeyler, anlat hele... Biraz kafa bulalım. Her zaman düşmez böyle eski ateist yeni müslüm...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O mesele yorumlayan kişinin niyetine bağlıdır.

İster hata bulur ister hidayet bulur.

Bir kitap ne kadar acık olsa da ondan yanlış hükümler çıkarmak isteyenler bunu başarır.

Mesela ben ateistlere savaş ayetleri konusunda çok kızarım

Yahu ayetlerin basına baktın mı mesela tevbe 5 de müsrikleri öldürün diyor ama ayetin başını okuduğumuzda bunu anlaşmayı bozan ve müslümanların aleyhine çalışanlar olduğunu(tevbe 4) için söylüyor.

Müslümanlarin anlamakta en cok zorlandigi konulardan biri.

Bu "öldürün" emirleri!

Bazen "savas zamanlari" diye, bazen "senin karini, cocuklarini öldürseler veya tecavüz etseler sen ne yapardin?" diye savunmaya calisiliyor.

Arkadasinla eve gidiyorsun ve aileni ölü buluyorsun. Katilde orda! Arkadasinin sana "öldür, kes, bicakla" demesi mantikli mi?

Aklibasinda birisi böyle bir sey demez. Zaten öldürmek zorundaysam veya duygularim öldürmemi söylüyorsa bunu bana baska birisinin söylemesi gerekmez!

Üzerine molotof atilan polise "vur, öldür" denilmez.

Savastaki askere de "öldür" denilmez, "esir al" denilir!!!!

Insanlar, bir canli ölmesin diye, et yemiyorlar, Tanri, "buldugun yerde öldür", "hirsizlarin ellerini kes" diyor!!!

Böyle ögüt olmaz, böyle emir hic olmaz.

Kim böyle konusur?

Dinsel olarak SEYTAN! böyle konusur.

Sinirlenmis bir kis, karsisindakine acimayan birisi.. vs gibi bir cok fikirler yürütebiliriz,

benim cikardigim tipleri bir tanri olmayi birak, "iyi" veya "pozitif enerji dagitan biri" olarak bile düsünemiyorum. En pozitifi, savasta askerlerine "öldür" emri veren KÖTÜ bir komutan.

Sadece Playstation oyunlarinda zombilere karsi savasirken kabul edecegim bir emir/ögüt!

Ayrica, anlayanindan cok, anlamayani olan bir kutsal kitap olurmu? Insanlarin anlamama nedenide "seytana kanmak"! Seytan insani KANDIRIYOR, tanri insani KANDIRILDI diye cezalandiriyor!!!

Sitelerde Paylaş

Eskiden ölümden çok çekinir, her zaman kendime dert edinirdim. Buradan size eski bir başlığımı yollamak istiyordum. Mükemmel bir tespit gördüm. Tam 3 sene önce!

Ama arkadaş ufak bir pay ile yanılmış. Buyrun size malzeme çıksın, bu da başlık:

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/48205-ateist-olarak-cok-caresizim-ya-siz/?hl=braindamage

Ateistlikten müslümanlığa mı geçtin?

Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın... Önce ateistler üst kurul başkanı sayın democrossian'a danışıp belge almalıydım.

Size zahmet o 1.000 küsür mesajı da okuyuverin...

Belge almanıza gerek yok..Yazılan cümleler sizi eleverir..

Sitelerde Paylaş

Ateistlikten müslümanlığa mı geçtin?

Hayır.

Sen BrainDamage idi isen,

zaten nikin ifade ediyormuş seni.

Ben senin öncelerden ateistik söylemini görmedim, okumadım.

Non Teisttin sen.

Teizme döndün.

Bu normal.

4 tespitiniz var. Dördü de yanlış.
Sitelerde Paylaş

Ateist iken,ne oldu da ateistlikten vazgeçtiniz?

Ateist değilseniz,nesiniz şu anda?

Ne olduğumu bilmiyorum.

Ateisttim, radikalinden hem de. Sonra gittikçe tevhide yaklaştım. Materyalizmde tevhidi, birliği buldum. Şu an ikimiz arasındaki konuşmanın niteliğinin farkında mısınız?

Enerji katılaşmış, daha doğrusu belirmiş. Sonsuz enerji içinde bir hiç hükmünde iki madde topluluğu, kendini "ben" sanarak muhabbet ediyor. Ne kadar ilginç bir durum.

Tasavvufu araştırıyorum, okumaktan keyif alıyorum. Ölümle ilgili bir kuruntum kalmadı. Hala mort olmaya inanıyorum. Ben denizde bir damla idim, sadece karada tahayyül ettim kendimi, hepsi bu.

tarihinde Konuşmacı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

democrossian'a danışıp belge almalıydım.

Yahu boşver belgeyi melgeyi, daha hiç bir soruya cevap vermedin! Neyse ben daha fazla sıkıştırmayacağım. Sonra bakarım ne yazmışsan görürüz... En azından bir ayet verirsin şu derin ilimli sembolizm yüklü kimseciklerin anlayamayıp senin anladığın ayetlerden!

Olum sen manyak mısın! Şimdi kim oturup okuyacak senin bin küsür iletini be? Amma da saçmaladın ha! Vereceksen ver bir örnek de bakalım yarın öbürgün. Saçmalayıp durma.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu boşver belgeyi melgeyi, daha hiç bir soruya cevap vermedin! Neyse ben daha fazla sıkıştırmayacağım. Sonra bakarım ne yazmışsan görürüz... En azından bir ayet verirsin şu derin ilimli sembolizm yüklü kimseciklerin anlayamayıp senin anladığın ayetlerden!

En basitinden melekleri meleke-yetenek olarak yorumlayan kişiler var.

Sitelerde Paylaş

En basitinden melekleri meleke-yetenek olarak yorumlayan kişiler var.

Kişiler??kimler?? melek nedir ??kanıtı nerdedir?? bilimsel olarak saptanamayan birşeyin isimlendirilmesi ve ona vazife biçilmesi

Siz kendinizi ve kimseyi kandırmayın.

Sitelerde Paylaş

Ne olduğumu bilmiyorum.

Ateisttim, radikalinden hem de. Sonra gittikçe tevhide yaklaştım. Materyalizmde tevhidi, birliği buldum. Şu an ikimiz arasındaki konuşmanın niteliğinin farkında mısınız?

Enerji katılaşmış, daha doğrusu belirmiş. Sonsuz enerji içinde bir hiç hükmünde iki madde topluluğu, kendini "ben" sanarak muhabbet ediyor. Ne kadar ilginç bir durum.

Tasavvufu araştırıyorum, okumaktan keyif alıyorum. Ölümle ilgili bir kuruntum kalmadı. Hala mort olmaya inanıyorum. Ben denizde bir damla idim, sadece karada tahayyül ettim kendimi, hepsi bu.

"Tanrin" kimseyi cezalandirmiyorsa zarari yok :)

Sitelerde Paylaş

Ya ben sanırım hatırlıyorum bu arkadaşı.

Tasavvufçuluk, sufilik, dergah vs konularından bahsediyordu en son.

Sonra döndüm diye başlık açmıştı.

Hatırlamıyorum şimdi.

Ama sen o zaman da ateist değildin ki be arkadaşım.

Neden burada yalan söylüyorsun?

Nikini yazsana, benim dilimin ucunda ama hatırlamıyorum.

Hatta geçen bir başlıkta daha adın da geçmişti.

Biri sormuştu.

Sitelerde Paylaş

"Tanrin" kimseyi cezalandirmiyorsa zarari yok :)

Cezalandırıcı tanrı anlayışı terbiye için vardır yalnızca. O da insan yazımı bir kitap olan Kuran'da şer'i kısımdan üste çıkamayanlar içindir.

Liseye başladığınız günü düşünün... Öğretmenlerin hepsi sinirlidir. Hepsi hakkında kötü düşünürsünüz neredeyse. Ancak sizler büyüdükçe nasıl davranacağınızı öğrenirsiniz. Bu yüzden onların korkutmalarına gerek kalmaz.

Kuran'da olansa bu insan görünümlü tanrının korkusuyla toplumsal düzeni sağlama çabasıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...