Jump to content

Her bebek zeki,iyi ve yetenekli doğar

Recommended Posts

Buyrun bebek hakkindaki fikurlerinizi duyalim.Ahkamlarida soyleyinki bileyim

sordum - sorularım yukarda - hiç birine de tatmin edici cevap veremedin. verseydin soruma devam etmezdim.

cennette şeytan yok - adem havva nasıl günah işlediler ki ? allah mı kandırmış ? günah işletmiş ? yoksa şeytan allahı iplememiş - çıkmamış mı cennetten kovulduğu halde ?

çocukların suçu neydi bi de ? neden ana babanın cezasını çocuklar çeker ?

cennette şeytan yok - adem havva nasıl günah işlediler ki ? allah mı kandırmış ? günah işletmiş ? yoksa şeytan allahı iplememiş - çıkmamış mı cennetten kovulduğu halde ?

çocukların suçu neydi bi de ? neden ana babanın cezasını çocuklar çeker ?

Konu iki yere dallanıyor.

Düşünülebilirki şeytan,kandırana kadar cennetten kovulmamış demekki.Yada düşünülebilirki yasak meyve yendikten sonra insan ve şeytan birbirini suçladı ve tanrıda ikisinide cennetten kovdu. (Düşünmeye gerek yok - kutsal addettiğin kitabında yazıyor. adem yaratılır - şeytan baş kaldırır - cennetten kovulur - ademle havva mesut mutlu cennette yaşamaya başlar - sonra şeytan bunları kandırır.....LAN HANİ KOVULMUŞTU ? nerden çıktı şeytan ???)

Daha çok şey düşünülebilir ama ben bebeğe dönersem maalesef ben şimdi bile çocuğuma yanlış öğreti verirsem,bunun cezasını çocukta çekiyor.

Örneğin erkeğe,kadına hakim olma,kadın üzerinde hakkı olma,erkeklik raconu gibi şeyler öğretince gidiyor tecavüz ediyor.

İşte öğretinin suça dönüştüğü an.Ve çocuktanda sorulması nedeni.

Çocuk ne zaman yanlış öğretinin etkisinde kalır.

Çocuk doğallığına,tanrının yarattığı iyi karaktere ters davranıldığında çocuk taciz oluyor,ruhsal travma yaşıyor ve travma kişiliğini ele geçirdiğinde de suç makinesi oluyor.İşte bu nedenle ana babanın cezasını çocukalr çeker.Demekki halen Adem-Havva yanlışından dönmemiş ve biz yeni Adem-Havvalar halen aynı yanlışları öğretliyoruz çocuklarımıza

(adem havva cennette çocuk sahibi oldular da biz mi bilmiyoruz birader ? neyi öğretecekler yanlış olarak çocuklar orda ? ....ortada daha çocuk mocuk yok - ama doğacak çocuklar cezalandırılıyorlar ? hemde kıyamete kadar ? benim ne suçum vardı la ? bana ne adem elmayı mı ne zıkkımı yediyse ? ben mi yedim ?

ayrıca büyük günaha bak ? elma yemişler...allahın elma bahçesine dalmış çocuklar allah da sopayla kovalamış onları cennetten....ne kıymetli elması varmış allahın böle ?)

Hristiyanlik ile uslam karistiriliyor.meyvesi yenwn agac,iyilik ve kotulugu bilme agacinin meyvesidir.

Bir cocuk iyiyi kotuyu bilnez.Icindeki kultur ogretir.Halbuki tanrinin bir fogal yazilimi var.Bebek onunla dogar.Buz bevegin dogalligina ters seyler tapinca ogretince,bebek cocuk zedeleniyor ve artik zedeliyor.

Hukuken babasinin borcundan cocugununda sorumlu olmasi sacmaliktir.Ana insan yaptigi kotulukten sorumludur.Kotu yapmadukca,kotu dusunmedikce sorumlu olamaz

iyilik kötülüğü bilme ağacı ve onun meyvesi nasıl bişeydir ?

iyilik nedir - kötülük nedir bilememişler mi adem ile havva ?

bilememişler derseniz - allah ile ademin sohbetinde geçen :

kuşların isimlerini sayması - hayvanların isimlerini - meleklerin isimlerini sayması vs.vs. sonra da allahın ona bilmediği bi soru sorması sonucunda - ademin "ben ancak senin öğrettiklerini bilebilirim - başkasını bilmem" demesini ne yapacaksınız ?

iyilik - kötülüğü adem - havva bilememişlerse bu onların değil - allahın suçudur. öğretmemiş demek ki. öğretseydi bilirlerdi. cennetten atılmazlardı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hukuken babasinin borcundan cocugununda sorumlu olmasi sacmaliktir.

Değil mi ama?

Mantıken Adem'in veya Havva'nın günahından bizene o zaman..Aynı şey değil mi bu?

O kadar absürt şeyler ki bunlar..Engelli doğan çocuklar ne olacak mesela :huh:

Ölü doğan çocuklar veya dün bir haberde okudum..Kadın çocuğu doğurur doğurmaz boğarak çocuğu öldürmüş..Bu mu Tanrı'nın düzeni :huh:

Sitelerde Paylaş

Her bebeğin zeki,yetenekli ve iyi doğduğu kitabımızda yazmaz,bu fikrimin dinim ile direk bir alakası yok.Akılla varılmış bir konu,bu konunun çürütülmesi veya gelişmesi dir söz konusu olan.Ama çocuklar övülür İsa tarafından.

Şimdi dini sorunlar bu konunun önüne perde olmuş durumda

1-Benim İsa'yı sevme hakkım varmı.

2-Dini yolda siz birbirine uymayan veriler görüyorsunuz,ben de üzümde görüyorum,yiyorum.Herşeyi çözme yükümlülüğüm yok ama birşeyi çözme girişminde bulundum oda bebektir.

Buyrun,bebğe ne veriyorsak onu biçiyoruz

3-Evet,Adem-HAvvanın günahını niye bebek çeksin.HAKLISINIZ.Bilmiyorum.Ama günümüzde yanlış şeyler öğretiyoruz ve ceremesini çekiyoruz.Biz günümüze bakalım.bildiklerimizden gidelim

Sitelerde Paylaş

Değil mi ama?

Mantıken Adem'in veya Havva'nın günahından bizene o zaman..Aynı şey değil mi bu?

O kadar absürt şeyler ki bunlar..Engelli doğan çocuklar ne olacak mesela :huh:

Ölü doğan çocuklar veya dün bir haberde okudum..Kadın çocuğu doğurur doğurmaz boğarak çocuğu öldürmüş..Bu mu Tanrı'nın düzeni :huh:

Sayın NOLAN,Tanrı kötülükleri engellesin isteriz.Dünyada kötülük olmasın isteriz.İyide kimse kötülük yaptığını düşünmüyorki.Herkesin bir kendince haklı nedeni var.Özgecan Aslan'ın öyküsüde masumiyet ile vahşetin yanyana olduğu bir durum.Bebek katil doğmaz,katil yapılır.Anne bebeğini boğmak istemez sosyal ve ekonomik ve psikiyatrik sorunlar buna neden olur.Biz mum yakalım.Toplumumuzu düzelteltek için düşünüşler,yaşayışalr yapalım.

Benim vardığım bir nokta "ceza,suçun içindedir"

Sitelerde Paylaş

sordum - sorularım yukarda - hiç birine de tatmin edici cevap veremedin. verseydin soruma devam etmezdim.

Bir bağa girdiğinizde ne yaparsınız.Kırık dallar,birbirne uymayan veriler görüyorsunuz.Rüyaları çözemedik,hayalleri çözemedik.insanı çözemedik.Çözmek içinde yanlış yoldayız.Döverek-kavga ederek çözebilirmiyiz sanki.Benim İsa'yı sevmemden başka hiçbir yükümlülüğüm yokki size sorularınıza sizi tatmin edici cevaplar bulayım.Bu mümkün değil.Ben cevaplarımı bulabilirim,sizde bulursunuz.Bulunmayanlar içinde ben kendime sorarım nerde ufkumu daralttım diye.Herşeyi bilmek için bir gül peşinde ayaklar altında papatyalar ezen biri durumuna düşme riskimde var.
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee.

Her BEBEK,

ZEKI ve

Yetenekli dogmaz hiristiyan genc.

Sizin kitapda desene bizimki gibi.

Al birini vur ötekine.

Dedeniz

Matematik dersi verdim,başarısız öğrencilere.19/20 si başarılı oldu.Onlara zekası düşük deniyordu.Ne oldu,zekalarımı arttı.Hani zeka değişmezdi,değişken değildi.

Çocuğun doğallığını çözmek gerek,onun kendine göre bir rengi kişiliğinin olduğunu görmek gerek ve desteklemek gerek.O zaman zekayı,yetenekliliği ve iyi olduğunu baskıladığımız yada geliştirdiğimiz ortaya çıkar

Sitelerde Paylaş

Babam ticaret yapmış ve herkese borçlanarak ölmüş diyelim..Alacaklıların benim kapıma dayanması saçmalık değil mi?Babamın borcunu ben neden ödüyorum?Ben babamla aynı değilim ki..Ben babamdan tamamen farklı birisiyim..Sanki insanlar bir iple veya bir zincirle birbirlerine bağlıymış gibi,en baştaki bir suç işliyor diye otomatikman diğerlerine bu suç geçiyor gibi anlatıyor hristiyanlık..

Akıl ve mantık bunu kabul edemez..Mümkün değil bu..

21.yüzyılda ne günahı,ne sevabı..Gözünüzü seveyim,az belgesel filan seyredin bari :)

Şimdi bu doğma olayına da takıldım ben..Türkiye'de son zamanlarda kadınlar doğurmuyor..Hemen hepsi ameliyat oluyor..Sezeryan..

Nedir bu sizce?Bana göre bu bir doğum değildir..Kadınlar doğum yapmıyor..Eee şimdi doğum yapılmıyorsa,çocuk günahkardır veya zekidir demenin ne mantığı var?Ortada bir doğum yok ki..!

Anne ve babanın yumurtaları birleştiği anda o bir insandır.Yeni bir canlıdır.Sperm ve ovumda canlıdır ya.NAsıl doğduğu değil nasıl bakılacağı önemlidir.HA vajinal doğum ha sezeryan ile olsun ortada bir bebek var.

Sitelerde Paylaş

Bir bağa girdiğinizde ne yaparsınız.Kırık dallar,birbirne uymayan veriler görüyorsunuz.Rüyaları çözemedik,hayalleri çözemedik.insanı çözemedik.Çözmek içinde yanlış yoldayız.Döverek-kavga ederek çözebilirmiyiz sanki.Benim İsa'yı sevmemden başka hiçbir yükümlülüğüm yokki size sorularınıza sizi tatmin edici cevaplar bulayım.Bu mümkün değil.Ben cevaplarımı bulabilirim,sizde bulursunuz.Bulunmayanlar içinde ben kendime sorarım nerde ufkumu daralttım diye.Herşeyi bilmek için bir gül peşinde ayaklar altında papatyalar ezen biri durumuna düşme riskimde var.

git uydurma isanı sev o zaman.

burda sorulara yanıt vermeyeceksen - bu forumda sadece zırvalarını ortaya atacaksan ??

gerçi daha kendi dinini bilmiyorsun - incili bile okumamışsın. gelmiş ahkam kesiyorsun. yok öledir de yok böledir de.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"İyilik - kötülüğü adem - havva bilememişlerse bu onların değil - allahın suçudur. öğretmemiş demek ki. öğretseydi bilirlerdi. cennetten atılmazlardı."

Evet ama o zamanda robot olmazmıydık.Bize ne öğretilirse onu yapacağız.Dışına çıkmak yasak.

ASlında Şeytan onlara "iyiyi ve kötüyü bilirseniz,Tanrı gibi olursunuz" diyor.Yani tanrı gibi olmak istiyorlar.Bir çocukta anne ve babası gibi olmak istiyebilir ben burada bir sakınca görmüyorum,ama yaptığınızın sonucu budur diyor tanrı ve doğurmay başlıyorlar.Belki diyebiliriz yaptıklarının sonuçlarını Adem HAvva bilerekmi adım attılar bilmiyerekmi

Sitelerde Paylaş

git uydurma isanı sev o zaman.

burda sorulara yanıt vermeyeceksen - bu forumda sadece zırvalarını ortaya atacaksan ??

gerçi daha kendi dinini bilmiyorsun - incili bile okumamışsın. gelmiş ahkam kesiyorsun. yok öledir de yok böledir de.

UYdurmada olsa İsa'yı sevdim.Eğer İsa'nın sözleri toplama sözler ise bu toplayanıda sevdim.Bana ışık oldu.İstiyorsanız nerelerde ışık oldu size niye ışık değil karanlık getirdi,tartışalım.

Sitelerde Paylaş

UYdurmada olsa İsa'yı sevdim.Eğer İsa'nın sözleri toplama sözler ise bu toplayanıda sevdim.Bana ışık oldu.İstiyorsanız nerelerde ışık oldu size niye ışık değil karanlık getirdi,tartışalım.

isayı nerden öğrenion ? incilden mi ? ben de sana incilden sorular soruyorum...

sorularım mı mantıksızn sence ? yoksa incilde yazanlar mı ?

incilde yazanların mantıksız olduğunu sen de biliyorsun...

mantıksız şeyler yazan bi kitaptan ise ışık falan değil - karanlığın ta kendisi fışkırır.

avrupayı reformlara kadar karanlıklara gömen - veba başta türlü pisliklere gark eden - islamcıların karşısında son kale viyana kalmasına sabeb olan kitaptır o incil.

avrupa onu kiliseye tıktı. işe yaramadığını anladı. sen kalkmış yol gesterici diyorsun...

millet gider mersine - biimkiler gider tersine tersine.

Sitelerde Paylaş

isayı nerden öğrenion ? incilden mi ? ben de sana incilden sorular soruyorum...

sorularım mı mantıksızn sence ? yoksa incilde yazanlar mı ?

incilde yazanların mantıksız olduğunu sen de biliyorsun...

mantıksız şeyler yazan bi kitaptan ise ışık falan değil - karanlığın ta kendisi fışkırır.

avrupayı reformlara kadar karanlıklara gömen - veba başta türlü pisliklere gark eden - islamcıların karşısında son kale viyana kalmasına sabeb olan kitaptır o incil.

avrupa onu kiliseye tıktı. işe yaramadığını anladı. sen kalkmış yol gesterici diyorsun...

millet gider mersine - biimkiler gider tersine tersine.

Tevrat'la İncil'i;İncil ile İsa'nın sözlerini karıştırıyorsun.Ben İsa'nın yada sizin deyiminizle toplama sözlerin ışık olduğunu söylüyorum.İsa'nın sözlerine dönüş gerekiyor.Ben bu noktada olduğumu beni tanıyanlar biliyor.Örneğin komşunu kendin gibi sev,düşmanına biel selam ver hatta onu bile sev çünki güneşini ve yagmurunu hem iyiler hem kötüler üzerine doğurur der.

Yani helal olsun bir bebeği tartışamıyorsunuz hemen dini sorularla perdeliyorsunuz peki buyrun benim olduğum yer burası.İsa'nın sözlerini tartışalım.

Sitelerde Paylaş

Tevrat'la İncil'i;İncil ile İsa'nın sözlerini karıştırıyorsun.Ben İsa'nın yada sizin deyiminizle toplama sözlerin ışık olduğunu söylüyorum.İsa'nın sözlerine dönüş gerekiyor.Ben bu noktada olduğumu beni tanıyanlar biliyor.Örneğin komşunu kendin gibi sev,düşmanına biel selam ver hatta onu bile sev çünki güneşini ve yagmurunu hem iyiler hem kötüler üzerine doğurur der.

Yani helal olsun bir bebeği tartışamıyorsunuz hemen dini sorularla perdeliyorsunuz peki buyrun benim olduğum yer burası.İsa'nın sözlerini tartışalım.

sen incili biliomusun evlat ? incil zaten tevratı kapsar. bilmiosan öğren. (eski ahit - yeni ahit.)

incilde ise isanın doğrudan hiç bir sözü yoktur...var diyorsan ispatla. neresinde - ne demiş isa doğrudan ?

lan her zaman dininizi - kitabınızı biz mi öretecez yaw ?.....

Sitelerde Paylaş

sen incili biliomusun evlat ? incil zaten tevratı kapsar. bilmiosan öğren. (eski ahit - yeni ahit.)

incilde ise isanın doğrudan hiç bir sözü yoktur...var diyorsan ispatla. neresinde - ne demiş isa doğrudan ?

lan her zaman dininizi - kitabınızı biz mi öretecez yaw ?.....

En iyi eski ahit yorumcusu İsa'dır.Öyleyse İsa'nın sözlerine bakarsam eski ahite bakmama gerek yok ama bir katkısı olan yerleri alabilirim,anlıyamadıysam reddetme nedenim olamaz.Dedim ya bana herşey gerçek gelir. .İsa'nın aklıma ilk gelen sözü,zina etmiş kadını taşlayarak öldürmek isteyen ferislere "günahsız olan ilk taşı atsın" demiştir.

Sitelerde Paylaş

En iyi eski ahit yorumcusu İsa'dır.Öyleyse İsa'nın sözlerine bakarsam eski ahite bakmama gerek yok ama bir katkısı olan yerleri alabilirim,anlıyamadıysam reddetme nedenim olamaz.Dedim ya bana herşey gerçek gelir. .İsa'nın aklıma ilk gelen sözü,zina etmiş kadını taşlayarak öldürmek isteyen ferislere "günahsız olan ilk taşı atsın" demiştir.

isanın hangi sözleri evlat ? nerde yazıo bu isanın sözleri ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...