Jump to content

Dünyada müslüman nüfusu hızla artacak ateist nüfusu azalacak

Recommended Posts

3. bir sakıncası daha var; Tecavüze gizli serbestlik getiriyor. Tecavüzcü mantıken, kapalı bir mekan veya ıssız biyerde tecavüze girişir. şikayet olduğunda ise "hani 4 şahit?" der ve olay kapanır. zaten islam geleneğinde tecavüze uğrayan aşalandığı için, kadın şikayet etmekte çekinir.

Ayrıca kuran'a göre cariyelerle ilişkiler kınanmaz, kadın bir ganimettir maldır ve sürülecek tarladır. itaat etmezse dövme hakkı da verildiğine göre, evde çalıştırdığı kadına tecavüzü engelleyen birşey yok demektir.

Zaten bilindiği üzere, kuran'da tecavüze bir ceza da getirilmemiş ve serbest olduğunu söyleyen hadis bile var.

evet haklısın. neresinden tutsan elde kalıyor...allahın yüce adaleti işte.

Hah ha ha kam hiır :D cahiller sarmış dört bir yanımı Kuranda tecavüzün cezası yok mu? var

buyrun

Nur 2. ayette Allahın söylediği şu: zaniyetü (zina edici kadın) ve zani (ve zina edici erkek) dikkat edilirse Kadın için mezniye denmemiştir. mezniye (zina edilmiş kadın)demektir o halde kerhen istemeyerek zorla zina edilen kadın bu cezadan hariçtir.. zina eden erkek ise cezayı yer hah ha kamon :D

Zina ve tecavüzde iki değil tam dört şahit gerekir. Tecavüz olayında 1-2 veya 3 tanık varsa Siz neden engel olmadınız mal mal baktınız denir. kamon sorusu olan

Sayın Mindsurfer Ben sizin nedense. Allahın oğlu olduğuna inan bir hıristiyan olduğunuzu düşünüyorum bilmem neden? neyse

Sayın Mindsurfer ve sürekli saçmalayan yazılarıyla beni güldüren Komik Zavallı kardeşim :D Size bir ufak Sualim olucak:

Tecavüz olayında şahitler yoksa Erkeğin kadına tecavüz ettiğini nasıl hükmediyorsunuz hislerinizle mi?

Kadının yalan söyleyip erkeğe oyun yaptığını (zevktenmiş gibi mahsus yanındaki eşyaları kırdığını erkeği tırmaladığını falan yani komplo kurmadığını), yani kadının doğru söyleme ihtimali olduğu gibi yalan söyleme ihtimalide vardır bunu nasıl çözüyorsunuz bunu bi anlatı verin bize hahay kamon :D sorusu olan

işte bunlar nasıl cözülüp aydınlanıyorsa, islamda tecavüz yapan erkeğe had cezası veriliyor.

bu had cezası uygulandıktan sonrada kadınında gözü varsa o kimse tecavüzcüye para cezası veriliyor evlendiriliyor falan filan bir sürü alternatif var kamon yes

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hah ha ha kam hiır :D cahiller sarmış dört bir yanımı Kuranda tecavüzün cezası yok mu? var

buyrun

Nur 2. ayette Allahın söylediği şu: zaniyetü (zina edici kadın) ve zani (ve zina edici erkek) dikkat edilirse Kadın için mezniye denmemiştir. mezniye (zina edilmiş kadın)demektir o halde kerhen istemeyerek zorla zina edilen kadın bu cezadan hariçtir.. zina eden erkek ise cezayı yer hah ha kamon :D

Zina ve tecavüzde iki değil tam dört şahit gerekir. Tecavüz olayında 1-2 veya 3 tanık varsa Siz neden engel olmadınız mal mal baktınız denir. kamon sorusu olan

Sayın Mindsurfer Ben sizin nedense. Allahın oğlu olduğuna inan bir hıristiyan olduğunuzu düşünüyorum bilmem neden? neyse

Sayın Mindsurfer ve sürekli saçmalayan yazılarıyla beni güldüren Komik Zavallı kardeşim :D Size bir ufak Sualim olucak:

Tecavüz olayında şahitler yoksa Erkeğin kadına tecavüz ettiğini nasıl hükmediyorsunuz hislerinizle mi?

Kadının yalan söyleyip erkeğe oyun yaptığını, yani kadının doğru söyleme ihtimali olduğu gibi yalan söyleme ihtimalide vardır bunu nasıl çözüyorsunuz bunu bi anlatı verin bize hahay kamon :D sorusu olan

işte bunlar nasıl cözülüp aydınlanıyorsa, islamda tecavüz yapan erkeğe had cezası veriliyor.

bu had cezası uygulandıktan sonrada kadınında gözü varsa o kimse tecavüzcüye para cezası veriliyor evlendiriliyor falan filan

ayetlerin anasını ağlatıyorsun...sahtekarlıkla bi yere varamazsın evladım.

NUR - 2 : Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

nerde tecavüz ?

Sitelerde Paylaş

Kadının yalan söyleyip erkeğe oyun yaptığını (zevktenmiş gibi mahsus yanındaki eşyaları kırdığını erkeği tırmaladığını falan yani komplo kurmadığını), yani kadının doğru söyleme ihtimali olduğu gibi yalan söyleme ihtimalide vardır bunu nasıl çözüyorsunuz bunu bi anlatı verin bize hahay kamon :D sorusu olan

bu had cezası uygulandıktan sonrada kadınında gözü varsa o kimse tecavüzcüye para cezası veriliyor evlendiriliyor falan filan bir sürü alternatif var kamon yes

Kadın yalan söylüyorsa, DNA testiyle anlaşılabilir. ama bunun formülünü, kuranın yazarı açıklamalıydı, biz değil.. madem herşeyi bilen bir varlık, bunun yöntemini neden anlatmıyor?

Kuran'da tecavüzün cezası yok. 100 sopa zinanın cezası. birbirine zarar vermeden yapılan bir ilişki ile tecavüzü aynı şey zanneden kişinin Allah olamıyacağı açıktır.

24/ Nur 2-3 Diyanet meali şu şekilde;

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü’minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah’a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah’a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır.

Şimdi burda tecavüze uğrayan kadından bahsediliyorsa, neden ona da aynı ceza öngörülmüş? böyle birşey olmadığı gayet açık

Tecavüzde şahitlere "siz neden baktınız?" denilmesi, şeriat hakiminin yorumuna kalmış bir durum. kuranda böyle birşey yazmıyor. Tecavüz edilen esir kadın ise, zaten cariyelerle ilişkiler kınanmaz denilmiş. dövmek de serbest. mal denilerek tepe tepe kullanma hakkı da verilmiş.

Kısas amacıyla hadım ediliyormuş. o da bir yorum. ayrıca herşeyi asıp keserek çözmeye çalışmak psikopatlıktır. Ya yanlış kişi suçlanmışsa ne olacak? Ceza yöntemleri bile zaten insan haklarına tecavüz.

Size tavsiyem; dini savunuyorsanız hiç olmazsa şu insanlıkdışı ayetleri reddedin; acımadan 100 sopa indirmek ne demekmiş. Hem de ortada bir insanlık suçu filan da yok. adaletli bir varlık hiç işkence emreder mi? İşkence ile hangi sorunu çözebilirsiniz?

Sitelerde Paylaş

Müslüman ahmakları hiç bir zaman hafife alma. Bizans ve Pers İmparatorluğu islamı hafife aldığı için bedelini ağır ödedi.

10989154_786798534750630_768768485473142

Şu bir gerçek ki bir insan ateist değil se bu onu aptal yapmaz .Büyük ihtimalle doğuştan aldığı telkinlerin sonucunda öylesine inanmıştır . Cennet ve bunun gibi kavramlara da bu şekilde inanmıştır .Pasteur mesela . Dinimi labaratuarın dışında bırakırım demiş .Dünyaca ünlü pek çok insanın dini var .Ama bu yinede pek çok inancın komik olmadığı anlamına gelmiyor. adı üzerine İNANÇ .inanç sorgulanmaz inancı sorgulamak ayrı bir komikliktir ve sonu eğer başarılı bir sorgulamaysa , yani inanç temelli bir sorgulama değilse Ateizmdir . Bilim insanlarıda inançlarıyla bilim yapmazlar .Sorguladıkları için bilim yaparlar . Araştırır bulurlar .İnsanlar bilmez ama bilim dinsizdir bu yüzden .

Sitelerde Paylaş

ayetlerin anasını ağlatıyorsun...sahtekarlıkla bi yere varamazsın evladım.

NUR - 2 : Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

nerde tecavüz ?

Kadın yalan söylüyorsa, DNA testiyle anlaşılabilir. ama bunun formülünü, kuranın yazarı açıklamalıydı, biz değil.. madem herşeyi bilen bir varlık, bunun yöntemini neden anlatmıyor?

Kuran'da tecavüzün cezası yok. 100 sopa zinanın cezası. birbirine zarar vermeden yapılan bir ilişki ile tecavüzü aynı şey zanneden kişinin Allah olamıyacağı açıktır.

24/ Nur 2-3 Diyanet meali şu şekilde;

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü’minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah’a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah’a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır.

Şimdi burda tecavüze uğrayan kadından bahsediliyorsa, neden ona da aynı ceza öngörülmüş? böyle birşey olmadığı gayet açık

Tecavüzde şahitlere "siz neden baktınız?" denilmesi, şeriat hakiminin yorumuna kalmış bir durum. kuranda böyle birşey yazmıyor. Tecavüz edilen esir kadın ise, zaten cariyelerle ilişkiler kınanmaz denilmiş. dövmek de serbest. mal denilerek tepe tepe kullanma hakkı da verilmiş.

Kısas amacıyla hadım ediliyormuş. o da bir yorum. ayrıca herşeyi asıp keserek çözmeye çalışmak psikopatlıktır. Ya yanlış kişi suçlanmışsa ne olacak? Ceza yöntemleri bile zaten insan haklarına tecavüz.

Size tavsiyem; dini savunuyorsanız hiç olmazsa şu insanlıkdışı ayetleri reddedin; acımadan 100 sopa indirmek ne demekmiş. Hem de ortada bir insanlık suçu filan da yok. adaletli bir varlık hiç işkence emreder mi? İşkence ile hangi sorunu çözebilirsiniz?

Ben ne diyorum :D siz ne yazıyorsunuz hah :lol: Allahım ya

neyse başka sorunuz var mı kamon

bak ben ne demişim alıntımı okuyun, anlayacaksınız ki veridiğiniz cevaplari cevap mahiyetinden çok uzak olup dırıltıdan ibarettir.

(+) artı aşağıdaki alıntıma ilave edeyim ki : 100 sopa değil insanları kandırmayalım kuran ne diyor ona baklım

Allah celde diyor Celde lafız sadece ve sadece cilde tesiri olacaktır cilde vurulacaktır demektir.Ete kemiğe değil

mesela küçük sağlam esnek dallar

dal esnek ve küçük olursa veya esnek uzun ve biraz kalın olursa süratla acımadan vurulursa cilde tesir eder

iyi açıtır yani

bu cezayı ben şeye benzetiyorum: mektepte imtihanda okulda çocukları cezalandırır gibi

yalnız bir farkı var çocuğa acırsın yada kuvvettini düşürsün, vurduğun yerde, eli olur elbisenin üstünde kıçına olur filan

ah uh olur dahası ağlatır o kadar

bu cezada ise bunun büyüğü oluyor ve daha acıtanı oluyor

gayet güçlü bir şekilde cilde vurulacağı için elbisede çıkarılıri ondan sonra acımadan hızlı süratle esnek uzun sağlam bir dalla vurulur bu iyi acıtır yani en babayiğit bile yandım Allah diye feryat eder

Hah ha ha kam hiır : d cahiller sarmış dört bir yanımı Kuranda tecavüzün cezası yok mu? var

buyrun

Kadının yalan söyleyip erkeğe oyun yaptığını (zevktenmiş gibi mahsus yanındaki eşyaları kırdığını erkeği tırmaladığını falan yani komplo kurmadığını), yani kadının doğru söyleme ihtimali olduğu gibi yalan söyleme ihtimalide vardır bunu nasıl çözüyorsunuz bunu bi anlatı verin bize hahay kamon : D sorusu olan

İslamda tecavüzün cezası

Alıntımı okuyunca dna testine gerek var mı? zina edici kadın ve zina edici erkek bunların her ikisine diyor

ayırıyor.. zina edici kadın demiş.. mesniyetü yani: kendi isteği ile zina yapan ve/veya zinaya uğrayan kadın manasına gelen bu kelimeyi kullanmamış zaniyetü: zina edici kadın demiştir kamoooon

demek ki zorla zina edilmiş kadına ceza yok iken, zina eden erkeğe her ikiside 100 celde diyor

burada bir tanesi var o halde zina edici burada erkek oluyor erkeğe 100 celde ceza veriliyor kamooon : D

sonra dna testini gerek var mı?Zina olayı olmuş zaten dnaya gerek yok! ama bu isteyerek mi olmuş yoksa istemeyerek mi olmuş yoksa kadın isteyerek seks yapmış ama yaparken sağı solu dağıtmış adamı tartaklamış zevkten göya sonrada bana tecavüz etti diye suçlamış mı? bunu dna testinle anlayabiliyorsun tamam ben bir şey demiyorum iyi :D

Artı tecavüzde darp boğma tehdid varsa bununda cezaları farklı tabi kamon :Dassasad

Sitelerde Paylaş

Ben ne diyorum :D siz ne yazıyorsunuz hah :lol: Allahım ya

neyse başka sorunuz var mı kamon

bak ben ne demişim alıntımı okuyun, anlayacaksınız ki veridiğiniz cevaplari cevap mahiyetinden çok uzak olup dırıltıdan ibarettir.

(+) artı aşağıdaki alıntıma ilave edeyim ki : 100 sopa değil insanları kandırmayalım kuran ne diyor ona baklım

Allah celde diyor Celde lafız sadece ve sadece cilde tesiri olacaktır cilde vurulacaktır demektir.Ete kemiğe değil

mesela küçük sağlam esnek dallar

dal esnek ve küçük olursa veya esnek uzun ve biraz kalın olursa süratla acımadan vurulursa cilde tesir eder

iyi açıtır yani

bu cezayı ben şeye benzetiyorum: mektepte imtihanda okulda çocukları cezalandırır gibi

yalnız bir farkı var çocuğa acırsın yada kuvvettini düşürsün, vurduğun yerde, eli olur elbisenin üstünde kıçına olur filan

ah uh olur dahası ağlatır o kadar

bu cezada ise bunun büyüğü oluyor ve daha acıtanı oluyor

gayet güçlü bir şekilde cilde vurulacağı için elbisede çıkarılıri ondan sonra acımadan hızlı süratle esnek uzun sağlam bir dalla vurulur bu iyi acıtır yani en babayiğit bile yandım Allah diye feryat eder

İslamda tecavüzün cezası

Alıntımı okuyunca dna testine gerek var mı? zina edici kadın ve zina edici erkek bunların her ikisine diyor

ayırıyor.. zina edici kadın demiş.. mesniyetü yani: kendi isteği ile zina yapan ve/veya zinaya uğrayan kadın manasına gelen bu kelimeyi kullanmamış zaniyetü: zina edici kadın demiştir kamoooon

demek ki zorla zina edilmiş kadına ceza yok iken, zina eden erkeğe her ikiside 100 celde diyor

burada bir tanesi var o halde zina edici burada erkek oluyor erkeğe 100 celde ceza veriliyor kamooon : D

sonra dna testini gerek var mı?Zina olayı olmuş zaten dnaya gerek yok! ama bu isteyerek mi olmuş yoksa istemeyerek mi olmuş yoksa kadın isteyerek seks yapmış ama yaparken sağı solu dağıtmış adamı tartaklamış zevkten göya sonrada bana tecavüz etti diye suçlamış mı? bunu dna testinle anlayabiliyorsun tamam ben bir şey demiyorum iyi :D

Artı tecavüzde darp boğma tehdid varsa bununda cezaları farklı tabi kamon :Dassasad

kuranda - tecavüze uğrayan hakkında şu - şu yapılır + tecavüz edene bunlar bunlar uygulanır....diyen net bir ayet getir....en azından içinde "TECAVÜZ" kelimesi geçsin be adam...

yoksa kısas mı uygulanır ?

tecavüz edene - tecavüz mü edilir ? adamı yatırıp s...ker mi ? kızın babası yahut kocası ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Dinsiz Ateizmin yazılı bir kitabı yok, islamın saçma sapanda olsa bir kitabı var. Dünyada 1.7 milyar müslüman var ve dünyada en hızlı büyüyen din konumunda. Yazılı bir kitabı olmayan ve idealist bir felsefe olmayan ateizmin gelişmesi imkansızdır.

Büyük kitleler dinlerin ve politik ideolojilerin peşinden gitmesini severler. Ateistler tek çıkış noktası olarak kendini anti-teizm olarak görüyorlar. Teizmi eleştirerek ateizm gelişemez.

Amerikalı araştırma şirketi pewforum ateist nufusun sürekli azaldığını ve islamın hızla büyüdüğünü söylüyor.

Ateizm islam karşısında başarısız. Diğer dinlerde islam karşısında başarısız. İslam karşısında dinler ve ateizm duramıyor.

19. yy müslüman oranı sadece %10 du şimdi %30 lara kadar yaklaştı. İleriki yıllarda islam dünyada en büyük nufus gücü olacak. Bu engellenmeli.

Dünyada islamın ilerleyişi durdurulmak isteniyorsa yeni bir din ya da yeni bir felsefi akım yaratılmalı yoksa sapkın islam kültürü bütün dünyayı etkisine alabilir. Çivi çiviyi söker. Bir dini başka bir din yok eder.

İslam insanlılık tarihinin en rezil yaşam tarzını insanlara dayatıyor. İslam küçük yaştaki çocukların beynine tecavüz ediyor. Kuran desen terörist bir kitap çoğu ayet şiddet ve nefret dolu. Hadis desen tecavüzlük ve işkence var. İslamın kültürel yapısı desen sapık ve ruh hastalığından başka birşey değil. Hayvan kurban etme sünnet oruç faşizmi gibi çok sayıda sapkın hastalıklı ritüel dolu.Aynı zamanda İslam bir devlet rejimi olduğu için her zaman patlamaya hazır bir bomba.

İslam bir şekilde büyümesi durdurulmasaz dünya sapkın bir yaşam tarzının hakim olduğu bir yer olur. Bizden sonraki nesillerde dünyada islamın ağız kokusunu yıllarca solumak zorunda kalır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

AMERİKAnın eski dışişleri bakanlarından Madeleine Albrightın Washingtonda kurduğu ve şimdi dünyanın önde gelen bağımsız araştırma kuruluşlarından biri kabul edilen PEW, geçenlerde dinlerin geleceği konusunda çarpıcı sonuçlarla dolu bir araştırma yayınladı.

Araştırmanın temel neticesi şu: Hristiyanlık önümüzdeki on beş sene içerisinde dünyanın en yaygın dini olma özelliğini kaybetmeye başlayacak, Hristiyan ve Müslüman nüfus arasında şu anda mevcut olan fark 2050ye gelindiğinde çok azalacak ve İslamiyet sonraki senelerde dünyanın en yaygın ikinci dini olacak.

Üçüncü büyük dinin yahut inancın ne olacağını merak mı ettiniz?

Dinsizlik ve inançsızlık!

MÜSLÜMANLAR ARTIYOR AMA...

PEWin yayınladığı ve dinlerin 2050deki vaziyetini gösteren araştırmanın ana noktaları, şöyle:

■ Müslüman ve Hristiyan nüfus eşit gibi olacak, aralarında Hristiyanların lehine sadece 200 milyonluk bir fark kalacak.

■ Oranın değişmesine, özellikle de şu anda dünyanın en fazla Hristiyan nüfusuna sahip olan Birleşik Amerikanın Hristiyan olma özelliğini kaybetmesine, dinsizlikteki artış sebep olacak. Aynı sorunu Fransa da yaşayacak.

■ Budistlerin oranında değişme olmayacak ama Hindu ve Yahudi oranında az da olsa artış görülecek.

■ Müslümanlar, Avrupada nüfusun yüzde onunu teşkil edecekler.

■ Hindistanda çoğunluk yine Hindu kalacak ama Müslüman nüfus şu anda dünyanın en kalabalık İslam ülkesi olan Endonezyayı geride bırakacak, yani Hindistan en fazla sayıda Müslümanın yaşadığı memleket olacak.

■ Birleşik Amerikanın Hristiyan nüfusunun şu anda dörtte üç olan oranı üçte ikiye inecek; Yahudilik azalacak ve Amerikanın şu andaki ikinci dini olma konumunu kaybedecek ve Müslüman oranı Yahudi oranının önüne geçecek.

■ Hristiyanlık, en büyük artışı Afrikada, özellikle de Büyük Sahranın güneyinde gösterecek ve dünya Hristiyan nüfusunun yüzde kırkı bu bölgede yaşayacak.

PEWin yayınladığı sonuçlar, şu anda çoğunluğu Hristiyan olan bazı ülkelerdeki oranın 2050de ne olacağını da gösteriyor: Buna göre bugün Avustralyadaki yüzde 67.3 oranı bundan 35 sene sonra yüzde 47ye, İngilterenin 64.3lük Hristiyan yüzdesi 45.4e, Fransanın 63 olan yüzdesi de 44.1e inecek...

DİN VE TOPLUMSAL KIRILMA

PEWin vardığı sonuçlar, 16. asırda kendi mezhebini kurmuş olan İngiltere ile Katolik dünyasının asırlar boyunca kalelerinden biri kabul edilen Fransanın, bundan 35 sene sonra artık Hristiyan ülke olmayacakları anlamına geliyor! Bu vaziyet Fransanın laik yönetiminin umurunda değil ama Hristiyanlığın geleceği hakkında şu anda kilisenin ardından görüş beyan eden tek Avrupa lideri, İngilterede yapılan son seçimlerin muzaffer başbakanı David Cameron... Cameronun geçen ay Paskalya sırasında yaptığı bir konuşmada İngiltere şu anda hâlâ bir Hristiyan memleket ama bu ne zamana kadar devam edecek, bilmiyorum demiş olması, duyduğu endişeyi gösteriyor.

İngilterede asıl endişeyi hisseden Anglikan Kilisesi ise, hükümetin ekonomik politikaları yüzünden halkın dinden uzaklaştığını iddia ediyor ve Kilise sözcüleri Din eğitimi için gerekli olan ödenekleri gittikçe azaltırsanız, netice bu olur diyorlar. Hattâ sadece Kilise değil, Hahambaşı, yani İngiliz Yahudilerinin dinî otoritesi Sir Jonathan Sacks da İngilterede yaşanan toplumsal kırılmanın ve bozulmanın temel sebebi, halkın dinden uzaklaşması, ailelerin gençlere dinlerini öğretmemeleridir diyor.

Ama dikkat edelim: Hristiyan nüfusun oranı gerçi düşüyor ama bunun yerini Müslümanlık değil, inançsızlık alıyor...

Türkiyede bugün yakınlarının cenazelerinde artık Fatiha okumaktan bile âciz bir neslin mevcut olduğunu düşünecek olursak hem dinî, hem de ailevî geleceğimiz konusunda İngiltere ile benzer endişeleri paylaşmamız gerekecektir...

HABERTÜRK

Sitelerde Paylaş

Tecavüz olayında 1-2 veya 3 tanık varsa Siz neden engel olmadınız mal mal baktınız denir. kamon sorusu olan

Hatta o tanık her şeye gücü yeten biri ise niye engel olmak yerine mal mal seyretti diye sormak tamamen yerinde bir sorudur. Ama Müslümanlar diğer tanıklara bunu sormayı akıl ettikleri halde Her Şeye Gücü Yeten tanığı bu sorgudan muaf tutarlar, çünkü işlerine gelmez.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hatta o tanık her şeye gücü yeten biri ise niye engel olmak yerine mal mal seyretti diye sormak tamamen yerinde bir sorudur. Ama Müslümanlar diğer tanıklara bunu sormayı akıl ettikleri halde Her Şeye Gücü Yeten tanığı bu sorgudan muaf tutarlar, çünkü işlerine gelmez.

1-) Allah öyle birden cezasını verseydi İman mecburi olurdu. canım naber

Kudret de (kainatın iktidarının sahibinde) cebir yoktur Allahta yani

hemen cezasını verseydi kafir zalim münafıkta mecburen iman ederdi. kim kafir yalancının hainin teki anlaşılmazdı.. İman mecburi olurdu..

hangisinin adi düzenbaz kötü olduğu asla anlaşılmazdı :D

2-) Allahın kabul edip, yaptırdığı vakalarda, Muhakak o kimseye bir ceza dayak var (ahirete kalmasın daha kötü. bunun cezası dünyada gör diye merhamet ediyor)

yada o kimsenin derecesini yükseltmek içindir..

nasıl yani? Şöyle: başına bir bela geliyor ama gönülünde bir rahatlık var :) için gülüyor :) hahah :lol:

seni içerden Allah sıkmıyor :) hiç konuşma sus başına geleni nefsin çeksin.. heh işte bu bela dereceni yüsekltmek içindir. anlatabildik mi acaba?

Sitelerde Paylaş

hemen cezasını verseydi kafir zalim münafıkta mecburen iman ederdi. kim kafir yalancının hainin teki anlaşılmazdı.. İman mecburi olurdu..

Herkesin iman etmesi olur mu hiç? Sonra bu sapık, sadist ve manyak tanrı kimleri yakarak tatmin olacak?

Sitelerde Paylaş

Herkesin iman etmesi olur mu hiç? Sonra bu sapık, sadist ve manyak tanrı kimleri yakarak tatmin olacak?

nuslihi nara: salat ateşidir

Nadicet: yandı kavruldu ve küçük kız her defasında büyüdü olgunlaştı demektir

o halde ayetin manası: kücük kız her defasında olgunlaşıp büyüdüğünde narı şehvet ile Yandı kavruldular.. Ondan başkasını tatmaları içinde her defasında derilerini değiştiririz

demek ki Allah kimseyi sadist bir şekilde ateşle yakmıyormuş.. nar-ı Cehim narı Şehvetmiş. Allaha muhalif mumalelerde yaşamakmış... hahah kamon

Allah neye muhalifse Onu yapmak ve yaşamak cehennemmiş. ve inlemekmiş.

Allah neye muhalifse sen onu yaparsan vallahi huzurun olmaz sen dünyada da inim inim inlersin sıkıntıdan patlarsın

ahirette inlersin işte cehennem budur sorusu olan

Sitelerde Paylaş

Bebiş, iman mecburi değl mi zaten?

Hayali tanrınızın zaten anında yıldırımlar gönderip, taşlar yağdırıp, sularla vb helak ettği masallar kuranda geçmiyor mu? Bu uyduruk kitabı, okumadan mı savunuyorsunuz? Uyduruk kitabınızı niye okumuyorsunuz?

Hayali tanrınıza, masal kitabınızda: yaptım, gene yaparım, aklınızı alırım dedirtiliyor, ama ne hikmetse sizler: yok ya hiç yapar mı öyle şey, sınav falan var diyorsunuz. Kafayı geri dönelmez biçimde sıyırdınız mı, yoksa bu işten ekmek mi yiyorsunuz, nedir?

Sitelerde Paylaş

Hayali tanrınızın zaten anında yıldırımlar gönderip, taşlar yağdırıp, sularla vb helak ettği masallar kuranda geçmiyor mu? Bu uyduruk kitabı, okumadan mı savunuyorsunuz? Uyduruk kitabınızı niye okumuyorsunuz?

Hayali tanrınıza, masal kitabınızda: yaptım, gene yaparım, aklınızı alırım dedirtiliyor, ama ne hikmetse sizler: yok ya hiç yapar mı öyle şey, sınav falan var diyorsunuz. Kafayı geri dönelmez biçimde sıyırdınız mı, yoksa bu işten ekmek mi yiyorsunuz, nedir?

Bir allahın hödüğü, imam hatipten hiç bir bok öğrenmeden mezun olur, bir camiye imam atanır, boktan başka bir şey üretmediği halde, alın teriyle ekmeğini kazanan, toplumun tüm katma değerlerini üreten asgari ücretli emekçinin maaşını defalarca katlayan maaş alırsa, yiyeceği bok da bu olur. Allahın arabının dinini savunmak...

Bu düzen değişmeden bu bokluk böyle sürer gider. Bu milletten de bir bok olmaz.

Sitelerde Paylaş

la ikrahe fiddin diyor. tebliğ et geç diyor isteyen inansın istemeyen inanmasın sen niye üzülüyorsun benm habibim diyor.

kabul ederse eder, etmezse ısrar etme diyor

leküm diniküm veliye din diyor.

başlarına felaketler gelen kavimler. küfrün zirvesine çıkmış milletler. hepsi İnkiraza uğramışlar.. bir tek fert kalmıycak şekilde hepsi yok olmuşlar... anladın mı?

şimdi sen neden iman etmiyorsun buna! çünkü inanmıyorsun masal diyorsun. eğer allah sana bunun cezasınını veya başlarına ceza gelenleri ceza geldiğinde görseydin. mecburen iman ederdin. kapiş

Allah yoktur dersin bırak bu safsatayı dersin küfredersin.tecavüz ederisin hiç cezanı vermez.. çünkü allah için zaman yok acele etmez

Sitelerde Paylaş

la ikrahe fiddin diyor. tebliğ et geç diyor isteyen inansın istemeyen inanmasın sen niye üzülüyorsun benm habibim diyor.

kabul ederse eder, etmezse ısrar etme diyor

leküm diniküm veliye din diyor.

başlarına felaketler gelen kavimler. küfrün zirvesine çıkmış milletler. hepsi İnkiraza uğramışlar.. bir tek fert kalmıycak şekilde hepsi yok olmuşlar... anladın mı?

şimdi sen neden iman etmiyorsun buna! çünkü inanmıyorsun masal diyorsun. eğer allah sana bunun cezasınını veya başlarına ceza gelenleri ceza geldiğinde görseydin. mecburen iman ederdin. kapiş

Allah yoktur dersin bırak bu safsatayı dersin küfredersin.tecavüz ederisin hiç cezanı vermez.. çünkü allah için zaman yok acele etmez

Be deli dindar, okumadığınız kitabın neyini savunuyorsunuz?

Bakara 55

Bir zamanlar yâ Mûsâ demiştiniz, Allah'ı apaçık görmedikçe inanmayız sana. Derken bakınıp duruyordunuz, bir yıldırım düşmüş de sizi yakıvermişti.

Bakara 56

Sonra da gene şükredesiniz diye ölümünüzden sonra sizi dirilttik.

Kalmayacak şekilde yok olmuşlar ha, allah acele etmemiş ha, bakıp dururlarken yakıvermiş? Kamoon :D

Uyduruk tanrınızı çağırdık gelmedi; size: çağırın gelsin dedik, gene olmadı. Uyduruk tanrınız çarpsın etsin diyoruz, onu da beceremiyor. İman ettirmek için savurduğu tehditlerin hiçbirini yerine getiremiyor, daha ne sayıklıyorsunuz?

Orda olsan inanırdın. Bu ifade bile bunların zırvalardan ibaret olduğunu gösteriyor. Uyduruk tanrınızın pili orada bitmiş diyorsunuz, bugün herhangi bir şey yapmaya gücü yetmiyor diyorsunuz. Bu kadar lafı taş yese dile gelir de varım ulan der, buna rağmen ses çıkarmayan tanrınızın hayali bir figür olduğunu, gerçekte var olmadığını göremiyor musunuz?

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnanmıyoruz diye başımıza neler gelecek, ayetlerle anlatsana. Anlat da insanlar ne kadar sadist ve manyak bir tanrınız olduğunu görsün.

Sitelerde Paylaş

Be deli dindar, okumadığınız kitabın neyini savunuyorsunuz?

Bakara 55

Bir zamanlar yâ Mûsâ demiştiniz, Allah'ı apaçık görmedikçe inanmayız sana. Derken bakınıp duruyordunuz, bir yıldırım düşmüş de sizi yakıvermişti.

Bakara 56

Sonra da gene şükredesiniz diye ölümünüzden sonra sizi dirilttik.

Kalmayacak şekilde yok olmuşlar ha, allah acele etmemiş ha, bakıp dururlarken yakıvermiş? Kamoon :D

Uyduruk tanrınızı çağırdık gelmedi; size: çağırın gelsin dedik, gene olmadı. Uyduruk tanrınız çarpsın etsin diyoruz, onu da beceremiyor. İman ettirmek için savurduğu tehditlerin hiçbirini yerine getiremiyor, daha ne sayıklıyorsunuz?

Orda olsan inanırdın. Bu ifade bile bunların zırvalardan ibaret olduğunu gösteriyor. Uyduruk tanrınızın pili orada bitmiş diyorsunuz, bugün herhangi bir şey yapmaya gücü yetmiyor diyorsunuz. Bu kadar lafı taş yese dile gelir de varım ulan der, buna rağmen ses çıkarmayan tanrınızın hayali bir figür olduğunu, gerçekte var olmadığını göremiyor musunuz?

no no noo! :D hayır hayır hayır :D Allah bakara 47den başlıyor siz olan nimetlerimi hatırlayın diyor

sayıyor nimetlerini. sonra öldürdük dirilttik bu merhameti gözünüze getirinde şükredin diye diyor.. Onların başına gelen azap değildi ceza değildi bir nimetti.. kamon sorusu olan

Allah orada onların cezasını vermemiştir merhamet etmiş helak olduklarını onlara göstermiş ve diriltmiştir..

bur mehameti ilahiyeyi gözlerin önüne getirsinlerde şükretsinler diyee hangi nimetimi sayayım diyor Alllah bu ceza değil ki, nimet bu hahah :D kamon aaayyy kuran okumasını bilmeyenlere okuma yazma öğretiyorum hahah sorusu olan

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...