Jump to content

Bir Ay Çıplak Çalışan Ofisin Hikayesi

Recommended Posts

Bu biraz fazla "açık" bir ofis

nakedhero3jpg1427833543-728x728-728x728.

Açık ofis trendi Silikon Vadisi'nde başladı ve yakında çoğu ofiste görülecek gibi. The Bold Italic isimli bu firmanın başlattığı bu trend, işe tamamen çıplak gelmeyi gerektiriyor.

Firma yetkilileri insanların kıyafetleri içinde bir şekilde rahat olmadığını, çıplak çalışmanın daha iyi olduğunu söylerken, bunu yaptıkları bir aylık testle de destekliyor.

Bir ay çıplak çalıştılar

e0t9073jpg1427328135-728x728.jpg

Fakat onlar bunu ilk defa gündeme getirenler değil, iş psikoloğu, Cuma günleri çıplak çalışılmasının moralleri yükselttiğini 2009 yılında ortaya atmış. Bu sebeple Bold Italic ekibi bütün bir Mart ayını çıplak geçirmeye karar vermiş.

e0t0386jpg1427763924-728x728.jpg

Tabii ki böyle bir şeyi sadece San Fransisco'da yapabilirsiniz. Böylece deney başlamış, 2 Mart'ta herkes ofislerine gelip üstünü çıkartmış. 1 Saatlik utangaçlık seromonisinden sonra insanlar çırılçıplak kalmış.

e0t9313jpg1427845349-728x728.jpg

3.Gün, her şey normalleşmiş. İnsanlar çıplak oldukları için çalışma arkadaşlarıyla derin bir bağ kurmuş, işler daha hızlı ilerlemiş ve konsantrasyon dağılacağına artmış.

Tabii ki elektrik faturaları biraz artmış

e0t8960jpg1427847004-728x728.jpg

Soyunmak istemeyen çalışanlarını da böyle giydirmişler

e0t97733jpg1427847818-728x728.jpg
Sitelerde Paylaş

Çıplak olmakla giyinik olmak arasında hiç bir fark yoktur. Önemli olan sizin nasıl göründüğünüz değil karşıdakinin sizi nasıl gördüğüdür. Çıplaklığın tabusu önümüzdeki 500 yıl içinde yıkılacağını garanti eder derecede düşündüğüm tabulardan biri.

Sitelerde Paylaş

Batı kendini aşmış artık..Ben garipsemiyorum bu haberleri..İnsanlar her türlü deneysel veri ile hareket ediyorlar ve kendilerine en uygun sonuçları hayatlarına adapte ediyorlar..

Sitelerde Paylaş

Çıplak götle plastik tabureye oturmuşlar.

Çıplak ayakla geziyorlar.

Hasta olacaklar. Üşütecekler. Zatürre bile olabilirler.

Ahmaklar.

Artacak olan elektrik faturası da var.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulan bunlarda hic namus yok mu?O calisanlarin karisi kocasida mi yok bunu destekleyen arkadaslara soyluyorum siz karinizi kocanizi o sirkette calistirirmisiniz?Ateistainiz diye fahiseligi kahpeligi o...cocuklarini savunmayin bende ateistim...

Sitelerde Paylaş

Ulan bunlarda hic namus yok mu?O calisanlarin karisi kocasida mi yok bunu destekleyen arkadaslara soyluyorum siz karinizi kocanizi o sirkette calistirirmisiniz?Ateistainiz diye fahiseligi kahpeligi o...cocuklarini savunmayin bende ateistim...

Bir zamanlar kadınla erkek tokalaşınca da yaygarayı kopartanlar vardı.

Hala da vardır.

Şimdi tokalaşmak normal oldu.

Aynı şekilde isteyenin istediğiyle istediği an çiftleşmesi de normal olacak (çiftleşmeye uygun oldukları sürece).

Sen şimdi teist ahlakının bir şokunu yaşıyorsun.

Karın da olsa istediğini yapar.

İstediğiyle yatar.

Onlar zincirli köle değiller.

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar kadınla erkek tokalaşınca da yaygarayı kopartanlar vardı.

Hala da vardır.

Şimdi tokalaşmak normal oldu.

Aynı şekilde isteyenin istediğiyle istediği an çiftleşmesi de normal olacak (çiftleşmeye uygun oldukları sürece).

Sen şimdi teist ahlakının bir şokunu yaşıyorsun.

Karın da olsa istediğini yapar.

İstediğiyle yatar.

Onlar zincirli köle değiller.

Hocam ben yinede ne pahasına olursa olsun izin vermem.Yapılacak iş mi bu.Senin cinsiyetin ne bilmiyorum ama sana samimi bir soru sorayım

sen olasan sevgilinin buna yapmasına izin verirmiydin? Sorun istediğini yapmasın da değil ona sahiplenme duygumu kaybetmem..

Her tarafını gösteren bir kadını benim kadınım olarak hissedemem eminim ki sende benim gibi düşünüyorsun...

Sitelerde Paylaş

Hocam ben yinede ne pahasına olursa olsun izin vermem.Yapılacak iş mi bu.Senin cinsiyetin ne bilmiyorum ama sana samimi bir soru sorayım

sen olasan sevgilinin buna yapmasına izin verirmiydin? Sorun istediğini yapmasın da değil ona sahiplenme duygumu kaybetmem..

Her tarafını gösteren bir kadını benim kadınım olarak hissedemem eminim ki sende benim gibi düşünüyorsun...

Sende teistlerin kadını mal görme davranışı var.

Kadın sana ait bir obje değil.

İstediğini yapar.

Kadını sahiplenme duygusu dinlerin verdiği bir eğitim.

Mal, davar, at, eşya ile aynı yaklaşım.

Sen kadını senin kadının olarak hissetmemelisin.

O senin kadının değil.

İnsan türünün üreyebilen bir bireyi.

Nerede, kimden soy alıp, nasıl üreyeceğini sana mı soracak?

Tuvalete sıçmaya giderken de kaç gram sıçacağını emrediyor musun?

İnsandan bahsediyorsun yahu.

Sitelerde Paylaş

Güzel yazıyorsunuz fakat benim merak ettiğim nokta kıskançlık meselesi?, gerçekten herkeste az çok vardır.Bu toplumdan etkilenerek mi oluşuyor yoksa evrimsel kaynağı olabilir mi?Mesela sağlıklı eş bulduktan sonra onu sadece kendin kullanmak soyun devamına yarayabilir diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Güzel yazıyorsunuz fakat benim merak ettiğim nokta kıskançlık meselesi?, gerçekten herkeste az çok vardır.Bu toplumdan etkilenerek mi oluşuyor yoksa evrimsel kaynağı olabilir mi?Mesela sağlıklı eş bulduktan sonra onu sadece kendin kullanmak soyun devamına yarayabilir diye düşünüyorum.

Doğadaki çiftleşme mücadelesinde ölen erkek veya dişiler gibi,

Bizde de sonrasında çıkıyor bu ölümcül şey.

Hem kendini hem eşini öldürebiliyor insan.

Bu patolojik duruma bence bilinçaltında bir rakip arayışı neden oluyor.

Rekabetsiz eş seçimi boşluğa düşürebilir.

Rekabet edilmeli ve rekabet devam etmeli.

Bu da bir tür eğitim.

Bize benzer kolonilerde babalık önemli değildir.

Sağlıklı eşi kendin kullanmak babalıkla ilgili bir şey.

Onun da geldiği yer belli. Dinler.

Evlilik de dinlerin dayatması. İnsan cinsel açıdan özgürdür.

Sitelerde Paylaş

Adamlar reklam yapmış.

Hiç bir çağda insanların tamamının çıplak gezeceği dünya olmayacak. İklim koşulları buna uygun değil. Yazın güneşte yanarsın kışında donarsın.

Ayrıca giyinmenin sanatsal yanıda var.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...