Jump to content

Dünya'da Bilim ve Türkiye'de Bilim Karşılaştırması

Recommended Posts

cahil toplumlar yaşamayı haketmiyor . bunların topunu ortadan kaldıracaksın . insanlığa hiçbir faydaları yok .

Bu öneriye pek anlam veremedim. Cehalete karşı böyle davranılırsa, bizim de söz hakkımız kalmaz. herhalde bunu kastetmediniz. Buna benzer ifadeleri tek tük kullanan olabiliyor ama bu bizim saygınlığımıza zarar verir. Bizim, yani dinlerden özgürleşmek isteyenlerin, tek mucadele yöntemi fikir, düşünce, medya faaliyeti gibi şeyler olmalı, öyle değil mi?

Bir de ateistlere karşı gayet barışçıl tavrı olan bir arkadaşımıza, sert bir ifadenizi gördüm. orda diğer arkadaşı da eleştirmiştim("Ateistlere cevap" konusu)

Bu tarz sağlıklı diyalog kurulabilecek müslüman üyelere, bu şekilde karşılık verilmesini doğru bulmuyorum. bu konularda daha duyarlı olunması gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Yemin ederim zoruma gidiyor Türkiye yi bu kadar .3 5 değişikle asagiliyirsunuz. Yazık gerçekten yazikki insan kendi vatanın a düşman olur mu

Türkiye'yi İlber Ortaylı'da aşağılıyor mesela..Email atın kendisine,''niye böyle yapıyorsunuz hocammmm?'' deyin :)

Sitelerde Paylaş

metal-y%C4%B1%C4%9F%C4%B1nlar%C4%B1-hava

Jet motorları Newton'ın Üçüncü Hareket Yasasına göre çalışır: Her etki kendisine denk ve karşıt bir tepkiyle karşılaşır. Bu prensip, jet motorlarında itme oluşturmak için kullanılır. Jet motorunun arkaya doğru itici etkisi uçağı ileriye doğru itici bir tepki yaratır.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Jet motorları Newton'ın Üçüncü Hareket Yasasına göre çalışır: Her etki kendisine denk ve karşıt bir tepkiyle karşılaşır. Bu prensip, jet motorlarında itme oluşturmak için kullanılır. Jet motorunun arkaya doğru itici etkisi uçağı ileriye doğru itici bir tepki yaratır.

Fakat uçmasını sağlayan şey bu değildir motorlar uçaklarda pasif eleman olarak geçer çünkü kldırma kuvvetine etkisi yoktur. uçağın uçma prensibi mükemmel dizayn edilmiş damla kanat apısıdır (profil yapı) bu yapı kanadın altında yüksek basınçlı bi hava akımı tutarak uçağın irtifa kazanmasını sağlar motorlar bu hususta sadece ileri itme hareketini üstlenir

Sitelerde Paylaş

Fakat uçmasını sağlayan şey bu değildir motorlar uçaklarda pasif eleman olarak geçer çünkü kldırma kuvvetine etkisi yoktur. uçağın uçma prensibi mükemmel dizayn edilmiş damla kanat apısıdır (profil yapı) bu yapı kanadın altında yüksek basınçlı bi hava akımı tutarak uçağın irtifa kazanmasını sağlar motorlar bu hususta sadece ileri itme hareketini üstlenir

Söylediklerin doğru, haklısın.

Uçuş sırasında uçak dört kuvvetin etkisi altındadır. Bu kuvvetler; kaldırma kuvveti, ileri çekici kuvvet, geri sürükleyici kuvvet ve yer çekimi kuvveti (ağırlık)’dır.Kaldırma kuvveti, uçağın havalanmasını ve havada uçmasını sağlar. Kaldırma kuvvetinin oluşması, kanatların yapısı ile doğrudan bağlantılıdır. İleri çekici kuvvet motorla sağlanır.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Vavallı,çok güzel bir konuya değinmişsin ,eline sağlık.

Yalan söylemeyi Araptan öğrenen Türklerin bir kısmı YALAN SÖYLEMENİN vatan severlik ,TANRI ÖVERLİK olduğunu düşünüyür USU atıp yerine Arap kaseti koyan ganayahlı ve gansız ayahlılar :D .

Yahu ınsan olurda bukadarda bukadarda olunmazkı.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

Ödül alan deney, ayet okunmuş fasülye, Tübitak Bilim Fuarı Projesi!

946500_10151433125912190_1769801378_n1.j

İmam hatip lisesi öğrencisi Levent Akbaba’nın TÜBİTAK Bilim Fuarı için hazırladığı ‘Canların Gıdası Kur’an-ı Kerim Projesi’ örtü altı seracılıkta kullanılacak.

http://www.biyolojigunlugu.com/odul-alan-deney-ayet-okunmus-fasulye-tubitak-bilim-fuari-projesi

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Söylediklerin doğru, haklısın.

Uçuş sırasında uçak dört kuvvetin etkisi altındadır. Bu kuvvetler; kaldırma kuvveti, ileri çekici kuvvet, geri sürükleyici kuvvet ve yer çekimi kuvveti (ağırlık)’dır.Kaldırma kuvveti, uçağın havalanmasını ve havada uçmasını sağlar. Kaldırma kuvvetinin oluşması, kanatların yapısı ile doğrudan bağlantılıdır. İleri çekici kuvvet motorla sağlanır.

Uçak mühendisliği okuyorum konuyla ilgili bilgi görünce dayanamadım :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...