Jump to content

Bugün neden peygamber gelmiyor ?

Recommended Posts

Bir yaratıcı var ve kendi varlığını insanlara bildirmek istiyor olsaydı , tek bir coğrafyaya tek bir peygamber mi gönderirdi gerçekten ?

Müslümanlar yaklaşık 224 bin peygamberin geldiğinden bahsediyorlar . Sonuncusu da hazrati muhammedmişş !! O da 15 asır önce falan gelmiş .Peki bu son peygamber saçmalığı nedir ? Peygamberlerin gelişi neden duraklar ?

Günümüzde yaklaşık 6.5 milyar insan var . Bu insanların yaratıcıyı bilmesi ve tanıması için bugün bile onlarca , yüzlerce hatta binlerce peygamber gelmesi gerekmez miydi ?

Müsolar bu soruya mantıklı bir cevap versinler , kalkıp ben de müslüman olurum , o kadar iddialıyım ama dediğim gibi , yıllarcadüşündüm ama bir türlü cevap bulamadım şu işe .

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir yaratıcı var ve kendi varlığını insanlara bildirmek istiyor olsaydı , tek bir coğrafyaya tek bir peygamber mi gönderirdi gerçekten ?

Müslümanlar yaklaşık 224 bin peygamberin geldiğinden bahsediyorlar . Sonuncusu da hazrati muhammedmişş !! O da 15 asır önce falan gelmiş .Peki bu son peygamber saçmalığı nedir ? Peygamberlerin gelişi neden duraklar ?

Günümüzde yaklaşık 6.5 milyar insan var . Bu insanların yaratıcıyı bilmesi ve tanıması için bugün bile onlarca , yüzlerce hatta binlerce peygamber gelmesi gerekmez miydi ?

Müsolar bu soruya mantıklı bir cevap versinler , kalkıp ben de müslüman olurum , o kadar iddialıyım ama dediğim gibi , yıllarcadüşündüm ama bir türlü cevap bulamadım şu işe .

Yüce rabbimiz her canlı için peygamberler göndermiştir yoksa bu canlılar nasıl yaşayabilirdi one demiş sen bunu yiyceksin buna demiş sen bunu yiyceksin ve canlıların aykta kalması Allaha ve peygmberlerin emirleriyle ayakta kalmışlar. örneyin arılar nasıl bal yapabilir ana kraliçe arı var onların peygamberidir ALLHIMIZ sevmediyi iki canlıya peygamber göndermemiş birsi domuz birside eşek diyer bir adıda karakaçan bu ikisini hiç sevmez neden sevmez aralrında ne geçti bilemiyoruz onu Allahımız bilir.

kjoLl9.jpg

Sitelerde Paylaş

Hz Muhammed son peygamberdir cunku kuran oyle soyluyor.

Kuran kimin sozudur? Allahin sozu.

Kuranin Allahin sozu oldugunu nereden biliyoruz? Cunku Kuranda oyle yaziyor.

Kuran ayrica Muhammedin son peygamber oldugunu bildiriyor.

Peki tum bunlardan nasil haberdariz?

Cunku Muhammed oyle soyledi. Kendisinin peygamber, kuranin Allahin sozu oldugunu soyledi.

İslam kisir dongusu...

Bir kitap yaziyorum, bunun allahin sozu oldugunu soyluyorum. Kitabin icinde de "bu allahin sozudur" yaziyorum. Sonra kitaba "babyknight son peygamberdir" yaziyorum. Daha sonra basliyorum "halanin kizlari, teyzenin kizlari, amcanin kizlari sana helaldir (bana)" diger muslumanlara degil de sadece bana mahsus olmak uzere helaldir...

Ahzap 50 yi yazip herkesi kendime bagliyorum. lol

Sitelerde Paylaş

Âlimler, yeryüzünün kandilleri, peygamberlerin halifeleri, benim ve diğer peygamberlerin varisleridir.” (Ebu Nuaym)

İslam Alimleri
İmam-ı A´zam Ebu Hanife İmam-ı Malik İmam-ı Şafii İmam-ı Ahmed bin Hanbel İmam-ı Eşari İmam-ı Buhari İmam-ı Müslim İmam-ı İbni Mace İmam-ı Tirmizi İmam-ı Ebu Davud İmam-ı Nesai İmam-ı Beyhaki İmam-ı Taberani İmam-ı Nevevi İmam Kasım bin Muhammed İmam Cafer-i Sadık Bayezid-i Bistami Hazretleri Ebul Hasan Harkani Hazretleri Ebu Ali Farmedi Hazretleri Hace Yusuf Hemedani Hace Abdülhalık-I Gocdüvani Hace Ali Ramiteni Hace Muhammed Baba Semmasi Seyyid Emir Külal Seyyid Muhammed Behaeddin Alâüddin-i Attar Hazretleri Hace Yakub-i Çerhi Hace Ubeydullah-i Ahrar Kâdi Muhammed Zâhid Hace Derviş Muhammed Hâcegi Muhammed Emkenegi Hace Muhammed Bâkibillah İmam-ı Ahmed Rabbani Hace Muhammed Masum Faruki Hace Seyfeddin-i Faruki Seyyid Nur Muhammed Mazhar-ı Can-ı Canan Mevlana Hâlid-i Bağdâdi İslam Alimleri Ansiklopedisi 1.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 2.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 3.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 4.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 5.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 6.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 7.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 8.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 9.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 10.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 11.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 12.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 13.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 14.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 15.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 16.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 17.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 18.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 19.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 20.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 21.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 22.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 23.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 24.Bölüm İslam Alimleri Ansiklopedisi 25.Bölüm tarihinde Mikelanjo007 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Âlimler, yeryüzünün kandilleri, peygamberlerin halifeleri, benim ve diğer peygamberlerin varisleridir.” (Ebu Nuaym)

İslam Alimleri

İmam-ı A´zam Ebu Hanife

İmam-ı Malik

İmam-ı Şafii

İmam-ı Ahmed bin Hanbel

İmam-ı Eşari

İmam-ı Buhari

İmam-ı Müslim

İmam-ı İbni Mace

İmam-ı Tirmizi

İmam-ı Ebu Davud

İmam-ı Nesai

İmam-ı Beyhaki

İmam-ı Taberani

İmam-ı Nevevi

İmam Kasım bin Muhammed

İmam Cafer-i Sadık

Bayezid-i Bistami Hazretleri

Ebul Hasan Harkani Hazretleri

Ebu Ali Farmedi Hazretleri

Hace Yusuf Hemedani

Hace Abdülhalık-I Gocdüvani

Hace Ali Ramiteni

Hace Muhammed Baba Semmasi

Seyyid Emir Külal

Seyyid Muhammed Behaeddin

Alâüddin-i Attar Hazretleri

Hace Yakub-i Çerhi

Hace Ubeydullah-i Ahrar

Kâdi Muhammed Zâhid

Hace Derviş Muhammed

Hâcegi Muhammed Emkenegi

Hace Muhammed Bâkibillah

İmam-ı Ahmed Rabbani

Hace Muhammed Masum Faruki

Hace Seyfeddin-i Faruki

Seyyid Nur Muhammed

Mazhar-ı Can-ı Canan

Mevlana Hâlid-i Bağdâdi

İslam Alimleri Ansiklopedisi 1.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 2.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 3.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 4.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 5.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 6.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 7.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 8.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 9.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 10.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 11.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 12.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 13.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 14.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 15.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 16.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 17.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 18.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 19.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 20.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 21.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 22.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 23.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 24.Bölüm

İslam Alimleri Ansiklopedisi 25.Bölüm

Bu mudur? Budur!

Sitelerde Paylaş

Hz Muhammed son peygamberdir cunku kuran oyle soyluyor.

Kuran kimin sozudur? Allahin sozu.

Kuranin Allahin sozu oldugunu nereden biliyoruz? Cunku Kuranda oyle yaziyor.

Kuran ayrica Muhammedin son peygamber oldugunu bildiriyor.

Peki tum bunlardan nasil haberdariz?

Cunku Muhammed oyle soyledi. Kendisinin peygamber, kuranin Allahin sozu oldugunu soyledi.

İslam kisir dongusu...

Bir kitap yaziyorum, bunun allahin sozu oldugunu soyluyorum. Kitabin icinde de "bu allahin sozudur" yaziyorum. Sonra kitaba "babyknight son peygamberdir" yaziyorum. Daha sonra basliyorum "halanin kizlari, teyzenin kizlari, amcanin kizlari sana helaldir (bana)" diger muslumanlara degil de sadece bana mahsus olmak uzere helaldir...

Ahzap 50 yi yazip herkesi kendime bagliyorum. lol

biraz da buna benzemiş :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Günümüzde yaklaşık 6.5 milyar insan var . Bu insanların yaratıcıyı bilmesi ve tanıması için bugün bile olarca , yüzlercen hatta binlerce peygamber gelmesi gerekmez miydi ?

Diğer peygamberler tek bir kavme gönderilmiştir. Hz.Muhammed ise tüm dünyaya bilgi vermek için gönderilmiştir. Günümüzde yaşadığımız halkların tümüne daha önceden peygamberler gelmişti ancak onlar inanmayıp peygamberle saldırdılar ve helak oldular.

Elçiler; müjdeciler ve uyarıcılar olarak (gönderildi). Öyle ki elçilerden sonra insanların Allah'a karşı (savunacak) delilleri olmasın. Allah, üstün ve güçlü olandır, hikmet ve hüküm sahibidir. (Nisa Suresi, 165)

Sitelerde Paylaş

Diğer peygamberler tek bir kavme gönderilmiştir. Hz.Muhammed ise tüm dünyaya bilgi vermek için gönderilmiştir. Günümüzde yaşadığımız halkların tümüne daha önceden peygamberler gelmişti ancak onlar inanmayıp peygamberle saldırdılar ve helak oldular.

Elçiler; müjdeciler ve uyarıcılar olarak (gönderildi). Öyle ki elçilerden sonra insanların Allah'a karşı (savunacak) delilleri olmasın. Allah, üstün ve güçlü olandır, hikmet ve hüküm sahibidir. (Nisa Suresi, 165)

Günümüzde yaşayan tüm halklar daha önce helak olmuşlar ama hala yaşıyorlar işte bir şekilde... Çok mantıklı, çok tutarlı bence.

Helak olmak demek, yok olmak/edilmek demek ama, olsun o kadar. Belki de toptan yok edilmişler, sonra gene topraktan bitivermişlerdir, kimbilir?

Sitelerde Paylaş

Günümüzde yaşayan tüm halklar daha önce helak olmuşlar ama hala yaşıyorlar işte bir şekilde... Çok mantıklı, çok tutarlı bence.

Helak olmak demek, yok olmak/edilmek demek ama, olsun o kadar. Belki de toptan yok edilmişler, sonra gene topraktan bitivermişlerdir, kimbilir?

Tüm halklara peygamber gönderilmiştir dedim. Tüm halklar helak oldu demedim anlama kıtlığın mı var

Sitelerde Paylaş

Tüm halklara peygamber gönderilmiştir dedim. Tüm halklar helak oldu demedim anlama kıtlığın mı var

Günümüzde yaşadığımız halkların tümüne daha önceden peygamberler gelmişti ancak onlar inanmayıp peygamberle saldırdılar ve helak oldular.

Bunu yazmışsınız. Onlar dediğiniz kimdir? Tüm halklar değil midir? Değilse, kimlerdir? Yazınızda belirtmemişsiniz. Siz derdinizi anlatabilmekten dahi acizken, bir de başkalarını bilgilendirmeye mi çalışıyorsunuz? Bu kadar eksikken, bildiğinizi sandığınız şeylerin doğru olduklarından nasıl emin olabiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Zırrrt! Pırt!

Kuran'da, bir arama yap!

Kuran, yalnızca Mekke beldesi ve çevresine gönderilmiştir.

Bunu kabul etmiyorsan, Kuran'ı yalanlıyorsun! Yâni mürttedsin; cezân ise, gebertilmendir!

Sitelerde Paylaş

Zırrrt! Pırt!

Kuran'da, bir arama yap!

Kuran, yalnızca Mekke beldesi ve çevresine gönderilmiştir.

Bunu kabul etmiyorsan, Kuran'ı yalanlıyorsun! Yâni mürttedsin; cezân ise, gebertilmendir!

1)“Kur’an, bütün insanlar için bir öğüttür; evrensel bir mesajdır.” (Yûsuf, 12/104)

Ayet açık kuran evrenseldir bunu kendisi diyor

Sitelerde Paylaş

Günümüzde yaşadığımız halkların tümüne daha önceden peygamberler gelmişti ancak onlar inanmayıp peygamberle saldırdılar ve helak oldular.

Bunu yazmışsınız. Onlar dediğiniz kimdir? Tüm halklar değil midir? Değilse, kimlerdir? Yazınızda belirtmemişsiniz. Siz derdinizi anlatabilmekten dahi acizken, bir de başkalarını bilgilendirmeye mi çalışıyorsunuz? Bu kadar eksikken, bildiğinizi sandığınız şeylerin doğru olduklarından nasıl emin olabiliyorsunuz?

Ben ayetlerden yola çıkıyorum siz istedğiniz gibi yorumlayın.Bakın ayettede yazdığı gibi peygamberlere zulmediliyor. Andolsun, sizden önceki nice nesilleri peygamberleri, kendilerine apaçık deliller getirdikleri halde (yalanlayıp) zulmettikleri vakit helâk ettik. Onlar zaten inanacak değillerdi. İşte biz suçlu toplumu böyle cezalandırırız (Yunus,10/13)

Siz islamı bilmiyorsunuz ve hala sorguluyorsunuz !

Helak olan kavimlerden sonra yeni kavimler gelmiştir ! İşte:Biz zulmetmekte olan nice memleket halkını kırıp geçirdik ve onlardan sonra başka toplumlar meydana getirdik.” (Enbiya,21/11).

Sitelerde Paylaş

1)“Kur’an, bütün insanlar için bir öğüttür; evrensel bir mesajdır.” (Yûsuf, 12/104)

Ayet açık kuran evrenseldir bunu kendisi diyor

Allahımı inkar ediyorsun bu ayatleri napcağız herkes arpcamı dilmi biliyor?

l7N19l.jpg3Dloj4.jpg

Sitelerde Paylaş

l7N19l.jpg

l7N19l.jpg3Dloj4.jpg

Sual: Ateist yazar, (Diğer milletler kendi kulu değil mi de, Tanrı Kur’anı Arapça indirdi) diyor.

CEVAP

Eğer Kur’an İngilizce olarak inseydi, aynı bozuk mantıkla, (Diğer milletler kendi kulu değil mi de, Tanrı Kur’anı İngilizce indirdi) diyecekti. Maksadı yanlış bulmak olduktan sonra her şeyi tenkit eder. Yusuf sûresinin, (Biz Kur’anı Arapça olarak indirdik, umulur ki, siz onu anlarsınız) mealindeki 2. âyet-i kerimesi, tefsirlerde özet olarak şöyle açıklanıyor:

Biz Kur’an-ı kerimi herhangi bir lisan ile değil, en geniş, en açık, en âhenktar olan Arap lügâtı üzere indirdik. Eğer akıllıca düşünürseniz, bu Kitabın ulviyetini, kendisinin bir şaheser, hükümlerinin, tesirli sözlerinin, bütün insanlığa hitap ettiğini, müslüman olmayı en büyük bir vazife, en yüksek bir saadet telakki edersiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...