Jump to content

Bugün neden peygamber gelmiyor ?

Recommended Posts

• İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir yaratıcı var ve kendi varlığını insanlara bildirmek istiyor olsaydı , tek bir coğrafyaya tek bir peygamber mi gönderirdi gerçekten ?

Müslümanlar yaklaşık 224 bin peygamberin geldiğinden bahsediyorlar . Sonuncusu da hazrati muhammedmişş !! O da 15 asır önce falan gelmiş .Peki bu son peygamber saçmalığı nedir ? Peygamberlerin gelişi neden duraklar ?

Günümüzde yaklaşık 6.5 milyar insan var . Bu insanların yaratıcıyı bilmesi ve tanıması için bugün bile onlarca , yüzlerce hatta binlerce peygamber gelmesi gerekmez miydi ?

Müsolar bu soruya mantıklı bir cevap versinler , kalkıp ben de müslüman olurum , o kadar iddialıyım ama dediğim gibi , yıllarcadüşündüm ama bir türlü cevap bulamadım şu işe .

Şimdi kardeş 124 bin peygamber gelmiştir.Doğrudur.Tek bir coğrafyaya peygamber geldiğini ise yanlış bir söylemdir.Evet bizim bildiğimiz peygamberlerin soyu İsrailoğullarından gelmektedir.Ama Hz.Muhammed bu soydan değildir.Okuduğum bazı kitaplarda İsrailoğullarının inanmamaktan ziyade nasıl son peygamber bizim soyumuzdan gelmez diyerek kabul etmediklerinden bahsediyor.Neyse şimdi konumuza gelelim 124 bin peygamberden bildiğimiz 25 tanesi sadece.Geri kalanının bu coğrafyaya gönderildiğini veya bu soydan geldiğini nerden biliyorsun ?.Hz.Muhammed bu coğrafyaya gönderildiğinde Mekkelilerin hali malum.Uzun bir süre peygamber gelmediği aşikardır.124 bin peygamberin de tek bir coğrafyaya gelmesi bu örnekten anlıyacağımız gibi akıl dışıdır.Gelelim diğer soruya.

Neden artık peygamber gelmiyor.Bunun cevabını alimler nasıl yapar bilmiyorum.Kesinlikle benim birazdan anlatacağımdan daha iyi bir şekilde izah edilebilir.Ancak bende elimden gelen şekilde yorumlamaya çalıştım.Şimdi benim düşüncem.Zamanın şartları meselesidir.Bu zamanı ele alırsak şuan arabayla bir ilden başka bir ile gidiş süresi 1-2 saat ise o zamanda haftalarca idi.1-2 saatlik yakında ki bir ili bırakalım.Daha uzak bir yere gözümüzü dikelim 15 saatlik bir yol mesela.O zaman için bu mesafeyi almak aylar belkide yıllar sürüyor.Şimdi arabayı bırakalım günümüzde ayağımızı yerden kesen süper bir icat olan uçağa gelelim 1 saatte 1000km'den daha fazla yol alınabiliyor.Bunu da o zamana göre sen hesapla o 1000km'yi yürüyerek yada develerle ne kadar sürede alabilirsin?Neyse değineceğim yer çok daha farklı.Bu deminden beri bahsettiğim sadece ama sadece mesafe gitmekti.Bunu bir kenara bırakalım ve bilgi iletmeyi düşünelim.Şuan dünyanın öbür ucuna bir şey söylemek ne kadar süre alıyor ?.Online oyunlarda veya yabancılarla chat yapılabilen sitelerden de gördüğümüz üzere bu elinin hızlı olmasıyla ve yazacağın şeyin uzunluğuyla orantılı olarak 2-10'sn arasında dünyanın öbür ucuna istediğini iletebiliyorsun.O zamanda böyle bir şey mümkün müydü peki ? O mesafeyi gitmeye insanın ömrü yeter miydi ?.

Yada gel o zaman diye bahsettiğim(600'lü yıllar Hz.Muhammed efendimizin zamanı) yılları bırakalım daha da eskiye gidelim.İnsanların hani 100km uzakta yaşam olup olmadığını bilmediği zamanlara.Hayatı sadece kendi kabilesinden ibaret sananların yaşadığı zamanlara.Böyle bir yere bırak tebliğ gelmesini insan bile uğramaz normal şartlarda.Dolayısıyla böyle bir yerde tebliğ için bir peygamberin o kabileden çıkması şarttır.Ama günümüzde öyle mi ? İşte Arap coğrafyasından çıkmış Hz.Muhammedin tebliği dünyanın bir ucu olan Amerikaya da diğer ucu olan Japonyaya da ulaşmış.Dolayısıyla eskisi gibi günümüzde tebliğ için her kabile içinden çıkan peygamberlere gerek yok.Tebliğ artık dünyanın her yerine ulaşabiliyor.

Benim aciz yorumum budur,ama tabi ki işi daha iyi bilenlerden çok daha beliğ izahlar dinleyebilirsin.İslam'da cevapsız soru yoktur.Cevabını bilmeyen Müslüman vardır.

Sitelerde Paylaş

Merhabalar

Deli Said dediğiniz kişinin kitapları 50 dile çevrilmiş okunuyor.....Bence deli değil velidir..Senin ona deli demen veli olduğunun ispatıdır....Ama anlamak isteyene tabii ki

Deli Said'in bu kadar çok dile çevrilmesinin nedeni insanların akıllarını çalıştırmamalarıdır.

http://www.dailymotion.com/video/xk7mml_said-nursi-gercegi-1-bolum_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkc4th_said-nursi-gercegi-2-bolum-1-kisim_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkc4tr_said-nursi-gercegi-2-bolum-2-kisim_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkcpyp_said-nursi-gercegi-3-bolum-1-kisim_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkcvlq_said-nursi-gercegi-3-bolum-2-kisim_shortfilms

https://www.youtube.com/watch?v=yCVGDlI902A

Bunun en iyi kanıtlarından birisi de yukarıda izlenme sırasına(Kısımlara ayrılmış bu hangisini ilk önce izleyeyim diye kalma. En yukarıdan aşağıya kadar.) göre sıraladığım belgeseldir.

tarihinde D-kun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Okunmayan kitap nasıl satılacak açıklar mısın?

Türkiye'de kuran, üstelik de Türkçe olarak, hemen her evde vardır; yani birileri bu masal kitabını okumadığı ve okumayacağı halde satın almıştır. Türkiye'de kuran okunmaz. Buraya gelen müslülere bile, uyduruk kitaplarında yazanları göstere göstere, dinlerini öğretiyoruz. Bir kısmı, bu yaşa kadar bu zırvaları mı savunmuşum diye, dini terkediyor; bir kısmı iyice kafayı sıyırıp dindarr gibi kamon kamon diye kendi kendine din uydurmaya başlıyor.

İkinci olarak, bu tür okunamayan kitaplar, onları okuyabildğini iddia eden düzenbazların baskısı (kitabı kutsal gösterip, insanı görünmez adamlar il korkutarak ya da cemaat dışında kalma vb baskısı ile ) ile satılır. Deli said'in zırvalarını pazarlayanlar, bu işten ekmek yiyen nurcu düzenbazlardır. Bunlar, tıpkı zaman, sızıntı vb paçavralara milyonlarca insanı zorla abone ettikleri gibi, deli said'in zırvalarını da pazarlarlar, zira zaten bu zırvaları kitap olarak basanlar da kendileridir. Zırvaları alanların bir kısmı da onları kutsal bir şeyler sanıp, kuran gibi asla okunmayacaklar arasına kaldırır.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Deli Said'in bu kadar çok dile çevrilmesinin nedeni insanların akıllarını çalıştırmamalarıdır.

http://www.dailymotion.com/video/xk7mml_said-nursi-gercegi-1-bolum_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkc4th_said-nursi-gercegi-2-bolum-1-kisim_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkc4tr_said-nursi-gercegi-2-bolum-2-kisim_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkcpyp_said-nursi-gercegi-3-bolum-1-kisim_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xkcvlq_said-nursi-gercegi-3-bolum-2-kisim_shortfilms

https://www.youtube.com/watch?v=yCVGDlI902A

Bunun en iyi kanıtlarından birisi de yukarıda izlenme sırasına(Kısımlara ayrılmış bu hangisini ilk önce izleyeyim diye kalma. En yukarıdan aşağıya kadar.) göre sıraladığım belgeseldir.

Not olarak şunu söyleyeyim: İslam'la ilgili olan görüşlerine katılmıyorum. Sadece kendini peygamber ilan edecek kadar deli olduğunu söylüyorum.

tarihinde D-kun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

mekke ve çevresini uyarmak için yazmış işte muhammet..

pardon indirmiş allah....

bu kadar açık ve NETTTT !!!

“Hiç şüphesiz Kur’an, muhammedin sözüdür” (Hakka Suresi, ayet 40).

ba%C5%9F%C4%B1na-de-ki-koymayu-unuttu%C4

Arap-k%C3%BClt%C3%BCr%C3%BCne-yak%C4%B1n

11424434_662503580517089_1400063608_n.jp

Türkler, Arapların dinini kabul etmeden evvel büyük bir milletti. Arap dinini kabul ettikten sonra Türk milletinin milli rabıtaları gevşedi; milli hisleri ve heyecanı uyuştu. Bu pek tabii idi. Çünkü Muhammed’in kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde, bir arap milleti siyasetine müncer oluyordu. M. Kemal (Kaynak: Medeni bilgiler ve Atatürkün El Yazmaları, Afet İnan, Türk Tarih Kurumu Basımevi, Ankara 1969, s 364-365)

Dirldbn.jpg

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Bir yaratıcı var ve kendi varlığını insanlara bildirmek istiyor olsaydı , tek bir coğrafyaya tek bir peygamber mi gönderirdi gerçekten ?

Müslümanlar yaklaşık 224 bin peygamberin geldiğinden bahsediyorlar . Sonuncusu da hazrati muhammedmişş !! O da 15 asır önce falan gelmiş .Peki bu son peygamber saçmalığı nedir ? Peygamberlerin gelişi neden duraklar ?

Günümüzde yaklaşık 6.5 milyar insan var . Bu insanların yaratıcıyı bilmesi ve tanıması için bugün bile onlarca , yüzlerce hatta binlerce peygamber gelmesi gerekmez miydi ?

Müsolar bu soruya mantıklı bir cevap versinler , kalkıp ben de müslüman olurum , o kadar iddialıyım ama dediğim gibi , yıllarcadüşündüm ama bir türlü cevap bulamadım şu işe .

Bu soruyu Müslümanlar değil, yalnız ateistler yanıtlayabilir. Senin bulamadığın cevap çok basit aslında.

Peygamberlerin gelişinin durduğu iddiası, onların gerçek peygamber olduklarına inananların iddiasıdır.

Bu iddia peygamberlerin gerçek olduğu görüşü ile örtüşür.

Peygamberlerin gelişi durmamıştır. Muhammed'den sonra daha bir sürü peygamber gelmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 06.04.2015 at 03:27, Blitz yazdı:

Cidden yıllarca düşündün mü?

Kuranı anlayamadın diye mi peygamber "niye gelmiyor" diyorsun? Gelince öncekiler ne yapmışsa onu yapacağın halde. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, _Force-Awakens_ said:

Cidden yıllarca düşündün mü?

Kuranı anlayamadın diye mi peygamber "niye gelmiyor" diyorsun? Gelince öncekiler ne yapmışsa onu yapacağın halde. 

Bir insan evladının "samimi olarak" kuranı anlayamaması, ya da yanlış anlaması ne demektir hiç düşündün mü? Tek bir kişinin?

Bunun için önce beyin ölümü modundan çıkman lazım.

Ha, arkadaşa yine cevap gelmemiş bu arada.

Sitelerde Paylaş
On 20.07.2016 at 00:26, teflon yazdı:

Bir insan evladının "samimi olarak" kuranı anlayamaması, ya da yanlış anlaması ne demektir hiç düşündün mü? Tek bir kişinin?

Bunun için önce beyin ölümü modundan çıkman lazım.

Ha, arkadaşa yine cevap gelmemiş bu arada.

Asıl sen önce yürüyen ölü modundan çık da bir şeyleri hissetmeye çalış. O zaman bir ihtimal anlarsın.

Sitelerde Paylaş
On 27.07.2016 at 16:52, _Force-Awakens_ said:

Asıl sen önce yürüyen ölü modundan çık da bir şeyleri hissetmeye çalış. O zaman bir ihtimal anlarsın.

Soruya gene cevap vermemişsin. Varsa yoksa demogoji.

Tekrar soruyorum:

Bir insan evladının "samimi olarak" kuranı anlayamaması, ya da yanlış anlaması ne demektir hiç düşündün mü? Tek bir kişinin? Dünya bunca art niyetli insanla mı dolu?

Blitz'in aylar önceki sorusuna da halen cevap yok...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Soruya gene cevap vermemişsin. Varsa yoksa demogoji.

Tekrar soruyorum:

Bir insan evladının "samimi olarak" kuranı anlayamaması, ya da yanlış anlaması ne demektir hiç düşündün mü? Tek bir kişinin? Dünya bunca art niyetli insanla mı dolu?

Blitz'in aylar önceki sorusuna da halen cevap yok...

Hepsi değil. Bazıları anlıyor. Ama bildiği halde ona karşı sağırlaşıyor. Büyük çoğunluğu.

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, _Force-Awakens_ said:

Hepsi değil. Bazıları anlıyor. Ama bildiği halde ona karşı sağırlaşıyor. Büyük çoğunluğu.

Samimi kelimesini özellikle kullandım ve vurguladım. Ayrıca diğer insanların adına konuşmak ve niyet okuması yapmak kimsenin haddine değildir. Müslüman tarihi ve alemine bak. Büyük çoğunluğu kelimesini hafif kaldığını görürsün. Yanlış anlamayanınız yok nerede ise..Anlıyor dediklerin de sana göre öyle. Pek bir kıymeti yok. Sorun kitapta olmasın sakın..?

Kimin anladığını kimin anlayamadığını belirlemek için referans nedir? Ben de karar vermeye başlayayım :)

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, teflon yazdı:

Samimi kelimesini özellikle kullandım ve vurguladım. Ayrıca diğer insanların adına konuşmak ve niyet okuması yapmak kimsenin haddine değildir. Müslüman tarihi ve alemine bak. Büyük çoğunluğu kelimesini hafif kaldığını görürsün. Yanlış anlamayanınız yok nerede ise..Anlıyor dediklerin de sana göre öyle. Pek bir kıymeti yok. Sorun kitapta olmasın sakın..?

Kimin anladığını kimin anlayamadığını belirlemek için referans nedir? Ben de karar vermeye başlayayım :)

Müslüman alemi Kuranı anlamıyor, evet. Çünkü Arapça okuyorlar. :D xD

Arapça bilenlerde de atalar dinini (Müslümanlık) terk etmek niyetinde değiller. Sana nasıl doğru okuyacağını anlatayım. Ateşte yanıp yanıp çıkacağız diyen bir Müslümanın Bakara 80'i anlaması gibi. Sonra inkar mı edersin, yoksa görmezden mi gelirsin, cidden anlamaz mısın bilmem.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, _Force-Awakens_ said:

Müslüman alemi Kuranı anlamıyor, evet. Çünkü Arapça okuyorlar. :D xD

Arapça bilenlerde de atalar dinini (Müslümanlık) terk etmek niyetinde değiller. Sana nasıl doğru okuyacağını anlatayım. Ateşte yanıp yanıp çıkacağız diyen bir Müslümanın Bakara 80'i anlaması gibi. Sonra inkar mı edersin, yoksa görmezden mi gelirsin, cidden anlamaz mısın bilmem.

Arapça mı okuyorlar? E napacağlardı? Müslüman alemi kuranı anlamıyor ama kabahat kuranda da değil hep bu namussuz art niyetli insanlarda.. 1500 senedir bir anlaşamamışlar aralarında. Kuranda yol göstericilik fonksiyonunu bir türlü yerine getirememiş bak şu işe..Dünyanın geri kalanı 1500 senedir müslümanların, kran inanırlarının burnuna halkayı takıp durmuş. Kuranı görmeyen, kaale almayan coğrafyalar ise almış yürümüş. İsveçtekiler mi doğru anlamış yoksa bu mereti..?

Ketum ketum yazma. ağzındaki baklayı çıkar. Bu kuranı hangi dille okumamız gerekiyor? İlahi bir metni insani bir dilin ve onun insani çevirmenlerinin eline vererek mi?

Biraz açsana mevzuyu, şu bakara 80'inden başlayarak..bari biraz ilginç olsun..Bir kuran var kuandan içeri mi diyorsun? Hani şu anlayasınız diye açık seçik, anlayasınız diye arapça indirdik diyen kitap...?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, teflon yazdı:

Arapça mı okuyorlar? E napacağlardı? Müslüman alemi kuranı anlamıyor ama kabahat kuranda da değil hep bu namussuz art niyetli insanlarda.. 1500 senedir bir anlaşamamışlar aralarında. Kuranda yol göstericilik fonksiyonunu bir türlü yerine getirememiş bak şu işe..Dünyanın geri kalanı 1500 senedir müslümanların, kran inanırlarının burnuna halkayı takıp durmuş. Kuranı görmeyen, kaale almayan coğrafyalar ise almış yürümüş. İsveçtekiler mi doğru anlamış yoksa bu mereti..?

Ketum ketum yazma. ağzındaki baklayı çıkar. Bu kuranı hangi dille okumamız gerekiyor? İlahi bir metni insani bir dilin ve onun insani çevirmenlerinin eline vererek mi?

Biraz açsana mevzuyu, şu bakara 80'inden başlayarak..bari biraz ilginç olsun..Bir kuran var kuandan içeri mi diyorsun? Hani şu anlayasınız diye açık seçik, anlayasınız diye arapça indirdik diyen kitap...?

Anlasınlar diye Türkçe okumaları gerekiyor. Arapça okuyorlar ya, putlaştırıyorlar. Anlaşıldı mı? ;)

Arap adama, anlasın diye Arapça indirilmiş. Fussilet 44'e bir göz at. Ya da atma ve anlama sen bilirsin.

Ama bak, senin ulaşabileceğin yerlerde Türkçe hali de var. Yani sana da ulaşmış.

Sen Müslümanlar haklı mı buluyorsun? Güldürme beni. Karşımda onları savunmadığın kaldı bir açık-seçik.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, _Force-Awakens_ said:

Anlasınlar diye Türkçe okumaları gerekiyor. Arapça okuyorlar ya, putlaştırıyorlar. Anlaşıldı mı? ;)

Arap adama, anlasın diye Arapça indirilmiş. Fussilet 44'e bir göz at. Ya da atma ve anlama sen bilirsin.

Ama bak, senin ulaşabileceğin yerlerde Türkçe hali de var. Yani sana da ulaşmış.

Sen Müslümanlar haklı mı buluyorsun? Güldürme beni. Karşımda onları savunmadığın kaldı bir açık-seçik.

Hakikaten beyhude yazıyorsun. Sana dedim ki:

Müslüman alemi kuranı anlamıyor ama kabahat kuranda da değil hep bu namussuz art niyetli insanlarda.. 1500 senedir bir anlaşamamışlar aralarında.

sen diyorsun ki:

Arap adama, anlasın diye Arapça indirilmiş. ...Lan anlamıyor işte. Hal ortada. Ne yapayım, seni afganistan arabistan elinden tutup gezidreyim mi?

Sana dedim ki

İlahi bir metni insani bir dilin ve onun insani çevirmenlerinin eline vererek mi?

sen diyorsun ki:

Anlasınlar diye Türkçe okumaları gerekiyor.

Arkadaş türkçesi ama hangi türkçesi???? Sen ilahi bir söz indir. Ama sonra onu kalk beşeriyatın sınırlı olan "dil" ine emanet et. Hem de arapça gibi alengirli bir dil. Ki onu çevircek adam ya rarapçayı ya da türkçeyi ana dili gibi bilememek zorunda. Başka türlüsü mümkün değil. Balık baştan kokuyor. Ortada onca tefsir, meal var, hangisi, kıstas kriter nedir. Siyahla beyaz kadar farklı olanları var. Ben elin adamının doğru söylediğini, doğru çevdirdiğini nereden bilecem. Bak hasan akçay bi yerini yırtıyor kuranı aklayacam diye. Ona göre de arabı-Türkü tüm müslüman alemi kuranı bugüne kadar hep yanlış anlamış, bir tek kendisi doğru çeviriyor. Ha ortada bir sorun yoksa eğer, ortada neden bunca farklı çeviri var? Muhkem ve müteşabisten mi yoksa? Daha arabı bunu anlamamış, kendi arasında anlaşamayıp bin parçaya bölünmüş, sen bir kalkıp çevirisini yani suyunun suyunu önüme getiriyorsun. Yapma etme.

Şunu anlayın: kuranın orijinali (ki ortada aslı falan da, ilk kuran falan da yok yanlış anlamayın) sadece ve sadece arapça olanıdır. Kalanlarının hepsi insani çevirilerdir. Aslı değildir. Arap olmayanın kuranın aslını okuma, anlama şansı yok. Bir tanrı da ilahi sözünü bir insanın çevirisine emanet etmez. Sermayeyi eşeğe yüklemez.

Böyle bir mesaj varsa eğer, evrensel olarak tek bir yerde olabilir. Tek bir kanalı olabilir: Akıl.

Sitelerde Paylaş

Neden günümüzde peygamber gelmiyor.....?    Çünkü böyle bir iddia, ancak dikta ile, tehdit ve zorbalıkla kabul ettirilebilir.

Bu durumda bu yeni din, semavi din denilen 3 büyük yalandan daha doğru hükümler içerse bile, bilişim çağı imkanları nedeniyle insanlar bu hikayeyi yutmayacaktır.

Günümüzde birçok gelişmiş ülkede kılıcın üstünlüğü yerine, hukukun üstünlüğü var. Şimdi bir adam çıkıp, "herkes benim emirlerime uysun, bana inanmayan yanacak" derse, bunu nasıl kabul ettirecek..?  O yüzden günümüzde yeni din girişimleri olsa da, küçük çaplı oluyor. zaten bildiğim kadarıyla "tanrı elçisi" yerine daha mütevazi iddialar bunlar. veya aynı din içinde mezhepsel girişimler yapabilen, "hazretleri" şeklinde anılan adamlar kendilerini kabul ettirebiliyor.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 06.04.2015 at 02:27, Blitz said:

Sevgili Blitz,

Kur'an'ın söylediğine göre, tarih boyunca birçok nebi, resul gönderilmiş, tek coğrafyaya tek peygamber değil.

224 bin peygamber söylemi zayıf bir rivayet, bence doğru değil.

Bana göre bugün, resullük görevi yapan canlı-cansız yüzlerce kaynak var, doğruyu seçmek insana kalıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...