Jump to content

Recommended Posts

Komünist, solcu, sağcı, türkçü, kürt, alevi, müslüman, gayrı-müslüman, aydın, seçilmiş başbakan,

Yani ki 5.000 beyazdan biri olmak hariç, her ne isen o olmak suçundan dolayı yaşanmış acıla

Nasıl bu kadar boş ve anlamsız konuşabiliyorsunuz, insanın aklı almıyor.

5.000 Selanikli, dönme Sabetayist Türkiye'yi ele geçirdi ve herkesi birbirine kırdırdı değil mi? Neyse ki sonradan AKP geldi ve bu vesayeti kırdı. Değil mi? Kafanıza .....m sizin!

Ya, kardeşim Türkiye gibi çeper ülkelerin hepsinde iç çatışmalar, suikastler, toplu kırımlar falan olmuştur, olur, olacak. Bunu böyle osuruktan bir teori ile açıklamaya kalkanın osuruk kadar aklı yoktur.

Be allahın dıngıl kulu. İtalya'da da mı 5000 elit vardı. İtalya'da iç çatışmalarda kaç kişi öldü, biliyor musun sen? Ya Almanya?

Solcular ve sağcılar birbirine kırdırılmışmış! İspanya'da, Latin Amerika'da, Endonezya'da, Filipinler'de olanlardan haberin var mı? Orada da mı Selanikli dönmeler devleti ele geçirmişti?

Hiç kimsenin bilmediği çok acayip bilgiler biliyormuş gibi pozlar atmayın. Cehaletinizi osuruktan teoriler ile kapatmaya çalışıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiye Cumhuriyeti.

Cumhuriyetin kuruşundan gelen elitler.

Komünist, solcu, sağcı, türkçü, kürt, alevi, müslüman, gayrı-müslüman, aydın, seçilmiş başbakan,

Yani ki 5.000 beyazdan biri olmak hariç, her ne isen o olmak suçundan dolayı yaşanmış acılar.

Kadir Mısıroğlu kafasında yaşıyorsun.

Osmanlıcı.

Napak? Yıkak mı cumhuriyeti? Mağduriyetiniz biter mi o zaman?

Şu yazdıklarına bakın. Tüm Türkiye'ye beyazlar tarafından acı çektirilmiş. Bu kadar büyük şeytan bunlar.

Ayrım gözetmeksizin zulm etmişler.

Bu beyazlar dediği kim? Selanikli yahudi dönmeleri. İddia edilen.

Kurtuluş savaşını verip Cumhuriyeti kuranlar, Türk devrimini yapanlar.

Keşke hiç yaşanmasaymış tüm bunlar değil mi? Osmanlılar olarak ne güzel devam ederdik.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman işte.

Foruma ayet kopyala yapıştır yaparak bizi islama davet ediyor arada. Ne beklersin?

zorlu kardeşim,

Ben görüşümü paylaşıyor, paylaşanları da dinliyorum.

Her şey kendi vaktinde güzel, herkes kendi halinde güzel.

Umulan odur ki farklı haller birbirine ilham olsun yol olsun.

Sitelerde Paylaş

Kadir Mısıroğlu kafasında yaşıyorsun.

Osmanlıcı.

Napak? Yıkak mı cumhuriyeti? Mağduriyetiniz biter mi o zaman?

Şu yazdıklarına bakın. Tüm Türkiye'ye beyazlar tarafından acı çektirilmiş. Bu kadar büyük şeytan bunlar.

Ayrım gözetmeksizin zulm etmişler.

Bu beyazlar dediği kim? Selanikli yahudi dönmeleri. İddia edilen.

Kurtuluş savaşını verip Cumhuriyeti kuranlar, Türk devrimini yapanlar.

Keşke hiç yaşanmasaymış tüm bunlar değil mi? Osmanlılar olarak ne güzel devam ederdik.

zorlu kardeşim,

Ne Selanikli kardeşlerimle zorum var ne de yahudi kardeşlerimle.

Asya'dan gelen Türk kültürünün kardeşlik kültürü olduğunu savunurken,

Şu veya bu kesimi kucaklayamayacağımızı, kutuplaşacağımızı savunmam,

Benim kendi düşüncemi terk etmem anlamına gelmez mi.

İster çok uluslu ister tek uluslu tüm topluluklarda zalimler olacak.

Türkiyeli işkenceciler yahudi işkencecilerden makbul değil.

Konumuz zulme giden yolda bizim nerede durduğumuz.

Osmanlı konusunda...

Her yeni erk, işe öncekini tasfiye etmekle başlar.

Önce yönetim mekanizmalarından sonra yönetilenlerin zihninden.

Cumhuriyetçi kardeşlerim geldiklerinde Osmanlı'yı kötüledi,

Şimdi de bazı kardeşlerim Cumhuriyeti kötülüyor.

Oysa hepsi biz, bizden başkası yok ki.

Üçüncü kuşak dedeme mi hakaret edeyim, beşinci kuşak dedeme mi.

Konu bu mudur? Hepsi dedem işte.

İşkence yapan bir dedemdi,

Oturup işlerin düzelmesini bekleyen bir dedemdi,

İşkencede ölen de başka bir dedemdi.

Şimdi hiç biri yok, ben varım ve seçtiğim duruşum var.

Birilerine hakaret edeceğim zaman durup düşünürüm.

Benden başkası mı var ki ben birilerine hakaret ediyorum.

Sitelerde Paylaş

zorlu kardeşim,

Ben görüşümü paylaşıyor, paylaşanları da dinliyorum.

Her şey kendi vaktinde güzel, herkes kendi halinde güzel.

Umulan odur ki farklı haller birbirine ilham olsun yol olsun.

''Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.'' Atatürk

Arapların uydurma kitabından öğreneceğimiz bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

zorlu kardeşim,

Ne Selanikli kardeşlerimle zorum var ne de yahudi kardeşlerimle.

Asya'dan gelen Türk kültürünün kardeşlik kültürü olduğunu savunurken,

Şu veya bu kesimi kucaklayamayacağımızı, kutuplaşacağımızı savunmam,

Benim kendi düşüncemi terk etmem anlamına gelmez mi.

İster çok uluslu ister tek uluslu tüm topluluklarda zalimler olacak.

Türkiyeli işkenceciler yahudi işkencecilerden makbul değil.

Konumuz zulme giden yolda bizim nerede durduğumuz.

Osmanlı konusunda...

Üçüncü kuşak dedeme mi hakaret edeyim, beşinci kuşak dedeme mi.

Konu bu mudur? Hepsi dedem işte.

İşkence yapan bir dedemdi,

Oturup işlerin düzelmesini bekleyen bir dedemdi,

İşkencede ölen de başka bir dedemdi.

Şimdi hiç biri yok, ben varım ve seçtiğim duruşum var.

Birilerine hakaret edeceğim zaman durup düşünürüm.

Benden başkası mı var ki ben birilerine hakaret ediyorum.

Osmanlı hanedanı hiç birimizin dedesi değil. Cumhuriyetçiler 5 kuşak öncesi halka hakaret etmiyor.

Osmanlı sistemini eleştiriyor.

Ama sen Saltanatı kaldıranlara beyaz, sabetayist diyerek onları aklınca yahudiliğe bağlıyorsun. Bu tam müslüman kafasıdır.

Tüm Anadoluya bu beyazlar zulmetti diyorsun. Bu yalandır. İslamcıların çok pis bir yalanı.

ozkanates2

Şu islamcılıktan kurtulun la. Türk milletinin düşmanları islamcılık yapmıyor.

Senin kardeşlik edebiatlarını onlar yapmıyor. Sizin bu durumunuzdan faydalanıyorlar.

Milli hisler, refleksler uyuşmuş durumda. Felakete sürüklüyorsunuz Türk milletini.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

''Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.'' Atatürk

Arapların uydurma kitabından öğreneceğimiz bir şey yok.

Mustafa Kemal:

"Siz Mevlevîler asırlardır cehaletle, yobazlıkla mücadele ettiniz. İrfanla ilme ve sanata katkıda bulundunuz ... Mevlânâ'nın düşünceleri ve ilmi ebediyen yaşayacaktır. Hatta istikbalde daha köklü bir şekilde zuhur edecektir inancındayım."

O gelecek belki bugündür artık.

.

tarihinde ozkanates2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Köken diye birşey yoktur bence.. daha doğrusu, bunun hiçbir önemi yok. insanın değeri kişi bazında değerlendirilmeli.

Burda şu soru da akla geliyor; beyin kapasitesi ve performansı soya göre değişir mi? Eğer değişmiyorsa, mesela arap veya kürt toplumunda cahil, gelenekçi insanların daha fazla olması, daha çok sosyolojik ve ekonomik sebeplere dayanıyor demektir.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı hanedanı hiç birimizin dedesi değil. Cumhuriyetçiler 5 kuşak öncesi halka hakaret etmiyor.

Osmanlı sistemini eleştiriyor.

Ama sen Saltanatı kaldıranlara beyaz, sabetayist diyerek onları aklınca yahudiliğe bağlıyorsun. Bu tam müslüman kafasıdır.

Tüm Anadoluya bu beyazlar zulmetti diyorsun. Bu yalandır. İslamcıların çok pis bir yalanı.

ozkanates2

Şu islamcılıktan kurtulun la. Türk milletinin düşmanları islamcılık yapmıyor.

Senin kardeşlik edebiatlarını onlar yapmıyor. Sizin bu durumunuzdan faydalanıyorlar.

Milli hisler, refleksler uyuşmuş durumda. Felakete sürüklüyorsunuz Türk milletini.

Yazdıklarımı okumadın zorlu kardeşim.

Ama sorun değil, sözü duyacak bir kardeşim olsaydın zaten şimdi bunları yazışıyor olmazdık.

Bana göre sömürge ülkelerin felaket rotası sömürge ülke entellektüelizmidir, ki bu da sen oluyorsun.

Ama sorun değil, ülkeme, kültürüme, gücüme güveniyorum ve bu öz-güven sebebiyledir ki,

Sömürgeci ülkelerin etki sahası olarak gördüğüm beyazları ve beyazcı kardeşlerimi,

Yine kendimden biliyor, huysuz, geçimsiz kardeşim olarak kabulleniyorum.

Şu gerçek ki, Türk'ün Türk'ten büyük kurdu da yok.
Sadece kötüleme, sadece aşağılama, sadece düşmanlık.
Kendini hor görenlerin, başkalarını hor görmekten duyduğu rahatlama.
Ben Mustafa Kemal'den kendi insanlarını aşağılayan tek cümle duymadım.
Çünkü o bir sömürge ülkenin komutanı olmadı.
O tarihe seslenen, tarih boyunca tarih yazmış bir halkın komutanı oldu.
Aldırmadı; yoksuldu, eğitimsizdi, şuydu buydu demedi,
Kim olduğu bilerek misyonunu yüklendi,
İnandı, güvendi.
Sömürge kültürünün komutanı olmamak,
Anadolu topraklarının komutanı olmak.
Mesele bu.
Sitelerde Paylaş

Söyleyecek sözüm çok. Hiddetli ifadeler, söz anlamak istemeyenlere...

Türkiye büyük iç çatışmalar, karşıtlıklar, suikastler, ihanetler, katliamlar yaşadı. Bu olayları 5000 elite bağlayıp yorum yapmaya kalkarsan, üzerinde konuşabileceğimiz mantık zemini ortadan kalkar. Türkiye benzeri bütün ülkeler benzer olayları yaşamıştır. İspanya, Portekiz, Yunanistan Alman sermayesinin güdümüne girene kadar, Türkiye benzeri süreçler yaşamıştır. Portekiz'de faşist iktidar 40 sene hüküm sürdü. İtalya 70'li yıllarda Türkiye'den farklı değildi. Askeri darbenin eşiğinden döndü. Latin Amerika'yı söylemeye gerek yok. Darbeci Şili ordusu uyuşturduğu insanları okyanusun üzerine götürüp denize atıyordu. Bütün bu olayları 5000 elite bağlayan, İslamcı sivri akıllılardan başka grup yeryüzünde yoktur.

Osmanlı Osmanlı diye inliyorsunuz. Kardeşim Osmanlıyı Mustafa Kemal yıkmadı. İttihatçılar da yıkmadı. Osmanlı zaten yıkılmıştı.

1. Savaş'ta Osmanlı ordusunun genel kurmay başkanı bir Almandı! Böyle devlet olur mu? Hadi o zaafiyeti İttihatçılara yıktınız diyelim. Düyun-U Umumiyi de İttihatçılar ve Atatürk mü kabul etti. Düyun-U Umumi gelirlerini korumak için Reji idaresini Ittihatçılar mı kabul etti. Kendi vatandaşının, başka ülkenin himayesinde olduğunu kabul eden bir devlet olabilir mi? Osmanlı vatandaşı olan bir Ermeni suç işlediğinde Osmanlı mahkemelerinde yargılanmıyordu. Bu ne? Bu da mı 5000 elit?

Tarih algınız, İslamcı kanallardaki diziler gibi. Komik seviyede saçma.

Sitelerde Paylaş

Eleştiriyi düşmanlık ve küfür olarak algılıyorsunuz.

Osmanlı bir ortaçağ imparatorluğu idi. Tarım devleti idi. Kültürel bir kimlik ortaya koyamadı. 500 sene hakimiyeti altında tuttuğu Balkanlar'da kendi dilini öğretemedi. Bilimsel alanda Buluş ve gelişme sayısı Sıfır (0)dır. Batıda sanayi devrimi başlayınca önce açık pazar, sonra yarı sömürge haline geldi, daha sonra çöktü ve dağıldı.

Türkiye Cumhuriyeti bu devletin çekirdeği üzerine kurulmuş modern bir devlettir. 600 yıllık garip yapı ile mukayese edilmeyecek oranda organize olmuştur. Kurumların çeşitliliği ve işleyişi açısından Osmanlıdan kat kat üstündür. Bunun kıymetini bilmek yerine, Yıkılmış olan devletin ağıtını tutup, Ölüyü diriltmeye çalışıyorsunuz. Ittihad Terakki Kadroları ve Atatürk olmasa, Türkler Anadoludan kovulmuştu. Endülüs Müslümanlarına, Kırım Tatarlarına ne olduysa, Anadolu Türklerine de o olacaktı. Bunu bir türlü anlayamıyorsunuz.

Ortaçağ tarım imparatorluklarının çağıdır. Osmanlı dışında Avrupa'da da benzeri devletler vardı. Avusturya Macaristan ve Çarlık Rusyası da 1. Savaş'ta yıkıldı. Çağa uymuyordu, ömrünü tamamlamıştı, bitti.

Sana birşey soracağım. Muhammed peygamber bir devlet Başkanıydı değil mi? Bir devlet kurmuştu. Daha sonra yerine halifeler geçerek bu devleti yönettiler. Ne oldu o devlete? Kim yıktı? Nasıl yıkıldı? Sana göre en mükemmel insan olan kişinin kurduğu devlet bile yıkıldı gitti değil mi?

Sitelerde Paylaş

Söyleyecek sözüm çok. Hiddetli ifadeler, söz anlamak istemeyenlere...

Ben senin sözünü anlamak isteyenlerdenim.

Türkiye büyük iç çatışmalar, karşıtlıklar, suikastler, ihanetler, katliamlar yaşadı. Bu olayları 5000 elite bağlayıp yorum yapmaya kalkarsan, üzerinde konuşabileceğimiz mantık zemini ortadan kalkar.

Emperyalist ülkeler egemenlikleri altındaki topraklarda, azınlık yönetimleri oluşturur.

Bu yönetimler, kendi halklarında bir karşılıkları olmadığından, bir dış güce muhtaç kalırlar.

Silah, para ve kirli icraatlarıyla bu desteği verecek olanlar yine o emperyalist ülkelerdir.

Destekten yararlananlar azınlıklar, bedellerini ödeyenler ise halklar olur.

Alan memnun veren memnun, kaybeden sadece ülke halkları.

O halde "beyaz", kendi halkına yaslanamadığından, dış güçlere yaslanarak var olabilen,

Ve kaçınılmaz şekilde zaman içinde kendi halkıyla düşmanlaşmış tüm yönetimler.

Her ülkenin kendi beyazı var. Örneğin PKK beyaz Türklerin kurduğu beyaz Kürt yönetimi.

Suudi yönetimi Amerikanın; Suriye, Irak, Lübnan, Yemen yönetimleri İranın beyaz Arapları.

Mustafa Kemal olayında,

Mustafa Kemal yönetiminin bir azınlık yönetimi olması dönemin zorunluluğuydu.

Mustafa Kemal'in ömrü, ülkesine demokrasinin gelişini görmeye yetmedi,

Ama kurduğu sistem... dünyanın tek demokratik İslam ülkesini yarattı.

Ve görmek gerek, Mustafa Kemal durup dururken ortaya çıkmış bir şahsiyet değil.

O 200 yıllık bir demokrasi mücadelesinin bir ürünü olarak ortaya çıktı.

Ve biz şimdi bu 300 yıllık gayretin meyvelerini yiyoruz.

Türkiye benzeri bütün ülkeler benzer olayları yaşamıştır. İspanya, Portekiz, Yunanistan Alman sermayesinin güdümüne girene kadar, Türkiye benzeri süreçler yaşamıştır. Portekiz'de faşist iktidar 40 sene hüküm sürdü. İtalya 70'li yıllarda Türkiye'den farklı değildi. Askeri darbenin eşiğinden döndü. Latin Amerika'yı söylemeye gerek yok. Darbeci Şili ordusu uyuşturduğu insanları okyanusun üzerine götürüp denize atıyordu. Bütün bu olayları 5000 elite bağlayan, İslamcı sivri akıllılardan başka grup yeryüzünde yoktur.

Soğuk savaş yıllarıydı; dünyanın her tarafında çok zulümler oldu.

Ama bir kaç ülke var ki, işler çığrından çıktı.

Bir babanın çocuğunu tokatlaması tartışılabilir bir şeyken,

İş kol-bacak kırmaya, kafa kırmaya varınca, orada artık gerekçeler biter.

Ve fark da bu.

Mustafa Kemal'in azınlık yönetimi dönemin zorunluluğuydu.

Ama dönem bitince, yöneticiler değişmek yerine sertleşmeyi seçti.

Batı desteğini alarak konjonktürle orantısız bir şiddet dalgası başlattılar.

Seçilmiş başbakanı asmak yetmeyince (1960), toplulukları kutuplaştırma (1960-80),

Sonra hepsini birden boğma yoluna gittiler (1980-99). Kendilerinin tasfiye edilme süreci başlayana kadar (2002-).

Bütün bu olayları 5000 elite bağlayan, İslamcı sivri akıllılardan başka grup yeryüzünde yoktur.

Az dinleyip çok karar vermektense,

Çok dinleyip az karar vermek yeğdir.

Osmanlı Osmanlı diye inliyorsunuz.

İzah etmiştim:

Kardeşim Osmanlıyı Mustafa Kemal yıkmadı. İttihatçılar da yıkmadı. Osmanlı zaten yıkılmıştı.1. Savaş'ta Osmanlı ordusunun genel kurmay başkanı bir Almandı! Böyle devlet olur mu? Hadi o zaafiyeti İttihatçılara yıktınız diyelim. Düyun-U Umumiyi de İttihatçılar ve Atatürk mü kabul etti. Düyun-U Umumi gelirlerini korumak için Reji idaresini Ittihatçılar mı kabul etti. Kendi vatandaşının, başka ülkenin himayesinde olduğunu kabul eden bir devlet olabilir mi? Osmanlı vatandaşı olan bir Ermeni suç işlediğinde Osmanlı mahkemelerinde yargılanmıyordu. Bu ne? Bu da mı 5000 elit?

Hiç bir çatışmanın, hiç bir muhalefetin olmadığı 1980-91 yıllarında,

700.000 Türkiye vatandaşını bilimsel işkenceden geçirenler,

Kendilerini Mustafa Kemal isminin arkasına sakladılar.

O zaman bu numara tutuyordu çünkü,

3.000 yıllık Türk kültüründe devlet tüzel değil "kutsal" kişiliktir.

Ama şu da aynı kültürün bir diğer realitesi:

3.000 yıl boyunca devlet kurabilme gücü, yozlaşan devleti yıkarak yenisini kurabilme gücünü de içerir.

Mustafa Kemal'in Osmanlı hanedanını tasfiyesi gibi. Son 13 yıldır beyazların tasfiye edilme süreci gibi.

Bu yolculukta sen yok ben yok, birlikte yürünen bir yol var.

Bu kültür 3.000 yıl kendini diri tuttuysa bir 3.000 yıl daha bir ve diri olmaya inanma var.

Tarih algınız, İslamcı kanallardaki diziler gibi. Komik seviyede saçma.

Sorun yok Robespierre kardeşim.

Ben algımı anlatıyor, anlatanı da dinliyorum.

Umulur ki farklı algılar birbirine ilham olsun yol olsun.

Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi,

Sözü duyacak bir kardeşim olsaydın zaten şimdi bunları yazışıyor olmazdık.

Gene de bence şimdi birbirimizi daha iyi biliyoruz,

Önemli olan da bu.

Evet sizi çok iyi biliyoruz. On seneden daha uzun bir süredir senin zihniyetin iktidarda.

Ülkenin nasıl bir tımarhaneye dönüştüğü açık.

Sitelerde Paylaş

Eleştiriyi düşmanlık ve küfür olarak algılıyorsunuz.

Sohbet yerine kötü söz, nefsin bir oyunu sadece.

Osmanlı bir ortaçağ imparatorluğu idi. Tarım devleti idi. .. Bilimsel alanda Buluş ve gelişme sayısı Sıfır (0)dır. Batıda sanayi devrimi başlayınca önce açık pazar, sonra yarı sömürge haline geldi, daha sonra çöktü ve dağıldı.

Çağının tek süper gücü oldu.

Tarihin en büyük "yumuşak güç" örneğini yarattı.

3 yanındaki savaş bölgelerini, Arabistan, Balkanlar ve Kafkasları,

Yüzlerce yıl birlikte barış içinde yaşayan tek bir kavme dönüştürdü.

O çıktıktan sonra aynı bölgeler yine kan ve gözyaşı ile yıkanacaktı.

Bilimsel alanda Buluş ve gelişme sayısı Sıfır (0)dır.

Onun egemenlik yüzyıllarında daha ileride kimse yoktu.

Kültürel bir kimlik ortaya koyamadı. 500 sene hakimiyeti altında tuttuğu Balkanlar'da kendi dilini öğretemedi.

3.000 yıldır ne biliyor ve öğretiyorsa onu öğretti:

Bir, diri, özgür yaşamak

Batıda sanayi devrimi başlayınca önce açık pazar, sonra yarı sömürge haline geldi, daha sonra çöktü ve dağıldı.

Ümit Burnu'nun keşfiyle ticaret yolları Batının eline geçti.

İmparatorluklar doğar, gelişir, çöker; hiç biri ebedi değil.

Türkiye Cumhuriyeti bu devletin çekirdeği üzerine kurulmuş modern bir devlettir. 600 yıllık garip yapı ile mukayese edilmeyecek oranda organize olmuştur. Kurumların çeşitliliği ve işleyişi açısından Osmanlıdan kat kat üstündür.

Doğrudur, Osmanlı'da cep telefonu da yoktu.

Bunun kıymetini bilmek yerine, Yıkılmış olan devletin ağıtını tutup, Ölüyü diriltmeye çalışıyorsunuz.

Bu kültür elindeki formüllerle 3.000 yıl boyunca 200 devlet, 11 imparatorluk kurdu.

1900'lerin başında toplu iğnesi olmayan, açlıkla yüz yüze olan o ülke değiliz artık.

Ve aciz-çaresiz değilsek artık, sömürge ülke olmayı kabullenmek yerine,

Neden 3.000 yıllık kendi formüllerimizi araştırıp uygulamayalım.

Osmanlı bu geleneğin en yakın ve parlak ismi sadece.

Ittihad Terakki Kadroları ve Atatürk olmasa, Türkler Anadoludan kovulmuştu. Endülüs Müslümanlarına, Kırım Tatarlarına ne olduysa, Anadolu Türklerine de o olacaktı. Bunu bir türlü anlayamıyorsunuz.

Bu işi sadece Mustafa Kemal ve 3 İttihat Terakkici arkadaşı yapmadı.

Bu işi onların arkasına düşen koskoca bir millet yaptı.

O milleti kıyımdan geçirenleri, onlar kendilerine "Kemalci" dedikleri için mi izleyelim.

Kemalciler Kemali izlemediler, onun yarattığı her şeyi yıkmaya giriştiler.

Kendinde Mustafa Kemal'i yaratmayı bilen bir millet,

Kendini Mustafa Kemal'de yaratmayı bilen bir millet,

Kendini tekrar tekrar yaratmayı da bilmez mi.

Ortaçağ tarım imparatorluklarının çağıdır.

Ortaçağ karanlık bir isim çünkü Ortaçağ Avrupası'nın karanlığını anlatır.

İki toplumun ortaçağlarını kıyaslayan kaynaklar mevcut.

Ayrıca tarımın konumuzla alakası yok. Tarım sonrası ekonomiler, kapitalizm, sanayileşme vs.

Enerjiye hükmetme ile yani 17. yüzyılda buhar makinesinin keşfinden sonra süreç içinde gelişti.

Ortaçağ tarım imparatorluklarının çağıdır. Osmanlı dışında Avrupa'da da benzeri devletler vardı. Avusturya Macaristan ve Çarlık Rusyası da 1. Savaş'ta yıkıldı. Çağa uymuyordu, ömrünü tamamlamıştı, bitti.

Birisi ortaçağ öbürü 1. Dünya Savaşı.

Her ikisinin koşulları ancak kendi içinde değerlendirilebilir.

Sana birşey soracağım. Muhammed peygamber bir devlet Başkanıydı değil mi? Bir devlet kurmuştu. Daha sonra yerine halifeler geçerek bu devleti yönettiler. Ne oldu o devlete? Kim yıktı? Nasıl yıkıldı? Sana göre en mükemmel insan olan kişinin kurduğu devlet bile yıkıldı gitti değil mi?

İmparatorluklar / devletler, doğar, gelişir, çöker; hiç biri ebedi değil.

Bu arada Muhammed sadece bir beşer.

Getirdiği kitabın haricindeki her başarı ve başarısızlık kendine ait.

Sitelerde Paylaş

Ben senin sözünü anlamak isteyenlerdenim.

Yok. Sen istesende bizim sözlerimizi anlayamıyorsun. Çünkü şartlandırılmışsın. Beynin İslamcı zırvalarıyla dolmuş.

Kadir Mısıroğlu zihniyeti seni esir etmiş.

Siz Suriyedeki beyazları bi tasviye edin, emevi camiinde namazınızı kılın sonra gel burda bize alternatif tarih anlatmaya devam et kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Kadir Mısıroğlu

Senin için internetten baktım.
Ömrümde ilk defa görüyorum, denk gelirsem senin için dinleyeyim.

Evet sizi çok iyi biliyoruz. On seneden daha uzun bir süredir senin zihniyetin iktidarda.
Ülkenin nasıl bir tımarhaneye dönüştüğü açık.

Yok. Sen istesende bizim sözlerimizi anlayamıyorsun. Çünkü şartlandırılmışsın. Beynin İslamcı zırvalarıyla dolmuş.
Kadir Mısıroğlu zihniyeti seni esir etmiş.

Siz Suriyedeki beyazları bi tasviye edin, emevi camiinde namazınızı kılın sonra gel burda bize alternatif tarih anlatmaya devam et kardeşim.

Kötü söz.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...