Jump to content

İslamı hızlı çürüten argümanlar

Recommended Posts

Ben bir örnekle başlatayım;

Sahte İman

Sonsuz işkenceyle tehdit edilen birisi nasıl içten bir şekilde "iman" eder? Edemez. İslam çürüdü.

Sizin argümanlarınızı bekliyorum. Tercihen tek cümlede işi bitiren, kısa ama etkili argümanları biriktirdiğimiz bir konu başlığı olsun diye düşündüm.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ovvv... Güzel... Öyle ki daha iyisini bulamadım. Kısa, öz ve kesin, vurucu.

Hmmm... Daha iyisi ne olabilir? Epey bi düşünmem lazım. Şu anda daha iyisini bulamadım itiraf edeyim. Ancak bir versiyonunu yazabileceğim:

Sahte ahlak:

Kendi gibi inanmayanlar sonsuz azap çekerken kendisi sonsuz zevk yaşayacağına inanan birisi nasıl olur da ahlakın kendi inancının tekelinde olduğunu iddia edebilir?

Sitelerde Paylaş

Ovvv... Güzel... Öyle ki daha iyisini bulamadım. Kısa, öz ve kesin, vurucu.

Hmmm... Daha iyisi ne olabilir? Epey bi düşünmem lazım. Şu anda daha iyisini bulamadım itiraf edeyim. Ancak bir versiyonunu yazabileceğim:

Sahte ahlak:

Kendi gibi inanmayanlar sonsuz azap çekerken kendisi sonsuz zevk yaşayacağına inanan birisi nasıl olur da ahlakın kendi inancının tekelinde olduğunu iddia edebilir?

Evet bu çok güzel bir argüman. Babama demiştim "eğer ben cehenneme gidersem nasıl mutlu olacaksın cennete" diye, mavi ekran vermişti bana :D

Sitelerde Paylaş

Bir argüman daha aklıma geldi:

İnsanların arasına sonsuz olduğunu iddia ettiği bir ayrımcılık sokan biri, nasıl insanları birleştirmekten bahsedebilir?

Bir daha:

Sadece kendi gibi inananlara iyilik yapılması emredilen, inancı farklı olanlara ise kötülük yapılması emredilen bir inanç sistemi insanlığın en büyük düşmanı değilse nedir?

Sitelerde Paylaş

Evet bu çok güzel bir argüman.

Senin argümanla yarışacak bir argüman bulduğumu hâla düşünmüyorum. Senin argüman çok özlü ve net...

Yine de daha iyisini bulmaya çalışacağım. Ama gerçekten, gül gibi çiçek gibi kızkardeşi başını örtmedi namaz kılmadı, iman etmedi diye cehennemde yanacak ben ise hurilerle zevk edeceğim diye inanan bir herif nasıl bir heriftir? Özellikle kızkardeş diyorum, çünkü dinciler insanların şefkat damarını yakalamak için bunları başlarını örtüp önümüze sürdüler duygu sömürüsü yaptılar ve malı götürdüler.

Bu kadar çürük argümanlarla bu kadar başarılı olmaları, kekledikleri yığınların zeka düzeyi hakkında önemli bir gösterge. Argümanın allahını koysak bu zeka düzeyine bir uyarı yapabilmemiz olası değil ne yazık...

Sitelerde Paylaş

Cehennemle ilgili sorular çok etkili olabilir. mesela;

Bir insan, nasıl olur da, başka bir insana inanmadı diye, sonsuza kadar işkenceyi hakedebilir?

Bu soruyu, "sağduyu"nun bir mesajından esinlendim.

Aslında durum daha da vahim; çünkü inanman gereken adamı tanımıyorsun bile.. o yüzden şöyle de diyebiliriz;

Sadece atalarından gelen rivayetlere inanmadığı için, bir insanın sonsuza kadar en korkunç işkenceleri hakettiği nasıl söylenebilir?

Bu durumda, iman dediğimiz şey, hangi toplumda doğduysan, o topluma ait inancı sorgulamadan kabul etmeyi mi gerektiriyor?

Bunu iddia eden kişide, akıl, mantık ve adalet olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
1. "Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanan ve itaat edenler sonsuza kadar zevk ve sefa içinde yaşayacaklar, inanmayanlar ise ne tür bir insan olduğuna bakılmaksızın sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılacaktır." diyen birine insanlar neden inansınlar? Sırf "bir insana" inanmadığı için insanları sonsuza kadar yakmanın neresi adalet kavramı ile bağdaşır?

2. Bir tanrı sonsuza kadar yakacağını bile bile neden insan yaratır? Neden "Ben cehennemi insanlar ve cinlerle dolduracağım." diye yemin ederek yola çıkar? Bile bile yakmak için insan yaratmak sadistlik değil midir?

3. Diyelim kıyamet koptu, insanlar cennete ve cehenneme kondu. Eeee, daha sonra ne olacak? Bu merhameti, sevgisi, acıması sınırsız olan tanrı sonsuza kadar cennettekilerin isteklerini yerine getirmek ve cehennemdekileri yakmakla mı meşgul olacak? Bu mu yani ilahi ve yüce amaç? Böyle bir inanç o kadar yüceltilen bir tanrıyı cennettekilerin isteklerini yerine getirmekle sorumlu bir hizmetçi ve cehennemdekileri yakmakla görevli sadist bir varlık konumuna düşürmez mi?

4. Sevgi, acıma, şefkat, nefret, kıskançlık, hırs, korku gibi duygular Allah'da ezelden beri var mıydı yoksa sonradan mı icat etti? Ezelden beri bu duygular ondan varsa bu nasıl olabilir? Tek başına bir varlıkta bu duygular nasıl olabilir? Sonradan icat ettiyse neyden esinlendi ve bu icat etme her şeyi bilme sıfatına ters düşmez mi?
Sitelerde Paylaş

Kader.

Yapacaklarımız zaten Allah tarafından biliniyorsa bizim seçimlerimiz bile daha önceden biliniyorsa bizim bunu yaşamamıza ne gerek direkt olarak Cehenneme ya da Cennete neden gitmedik?

Yapacaklarımız Allah tarafından bilinmiyorsa İslamda Kadere İman olduğu gibi yalan mı?

Yapacaklarımız Allah tarafından biliniyorsa bizim yapıp yapmamız neyi değiştiriyor. Yoksa Allah sonunu bildiği filmleri izlemekten zevk mi alıyor?

Sitelerde Paylaş

Tin - 4 : Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık.

nisa-28 : Allah sizden (yükümlülükleri) hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.

mearic-19: Doğrusu insan dayanıksız ve huysuz yaratılmıştır.

çelişki ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tin - 4 : Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık.

nisa-28 : Allah sizden (yükümlülükleri) hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.

mearic-19: Doğrusu insan dayanıksız ve huysuz yaratılmıştır.

çelişki ?

hocam bunları bi müsoya söylediğiniz zaman " ondan önceki ayetleri de oku " diyecektir mutlaka . " orada o anlamı çıkarmak doğru olmaz " diye cevap verecektir .

Sitelerde Paylaş

İslamı çürüten argüman yoktur dedikleriniz cevaplanmış sorulardır.

10370366_676868829076935_833863584299847

Kuran öldür falan demiyor. Sadece CİZYE al diyor vermezse savaşabilirsin diyor sadece. Oda islam devletinin güçlü olması için islam devleti güçlü olunca ne olur? Dünya da barış olur huzur olur...

şimdi tek tek bu sorulara cevap veremeyiz çok uzun konular bunlar kardeşim

Sitelerde Paylaş

1. "Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanan ve itaat edenler sonsuza kadar zevk ve sefa içinde yaşayacaklar, inanmayanlar ise ne tür bir insan olduğuna bakılmaksızın sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılacaktır." diyen birine insanlar neden inansınlar? Sırf "bir insana" inanmadığı için insanları sonsuza kadar yakmanın neresi adalet kavramı ile bağdaşır?

2. Bir tanrı sonsuza kadar yakacağını bile bile neden insan yaratır? Neden "Ben cehennemi insanlar ve cinlerle dolduracağım." diye yemin ederek yola çıkar? Bile bile yakmak için insan yaratmak sadistlik değil midir?

3. Diyelim kıyamet koptu, insanlar cennete ve cehenneme kondu. Eeee, daha sonra ne olacak? Bu merhameti, sevgisi, acıması sınırsız olan tanrı sonsuza kadar cennettekilerin isteklerini yerine getirmek ve cehennemdekileri yakmakla mı meşgul olacak? Bu mu yani ilahi ve yüce amaç? Böyle bir inanç o kadar yüceltilen bir tanrıyı cennettekilerin isteklerini yerine getirmekle sorumlu bir hizmetçi ve cehennemdekileri yakmakla görevli sadist bir varlık konumuna düşürmez mi?

4. Sevgi, acıma, şefkat, nefret, kıskançlık, hırs, korku gibi duygular Allah'da ezelden beri var mıydı yoksa sonradan mı icat etti? Ezelden beri bu duygular ondan varsa bu nasıl olabilir? Tek başına bir varlıkta bu duygular nasıl olabilir? Sonradan icat ettiyse neyden esinlendi ve bu icat etme her şeyi bilme sıfatına ters düşmez mi?

Aynen öyle katılıyorum.
Sitelerde Paylaş

Kuran öldür falan demiyor. Sadece CİZYE al diyor vermezse savaşabilirsin diyor sadece. Oda islam devletinin güçlü olması için islam devleti güçlü olunca ne olur? Dünya da barış olur huzur olur...

Tanrı neden taraf tutar? Savaşın diyen bir Tanrı nasıl olur? Tarafsız bir Tanrı neden yok en taraflı Tanrı allah daha derin sorgula tarihinde Tetrahedron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:D :D :D

Kuran'dan; (2-191)öldür,(4-34)döv,(4-89 ve 91)öldür,(5-33)öldür-as-kes,(5-38)kes,(8-12)doğra-parçala,(9-5)öldür,(24-2)sopala-değnekle-kırbaçla,(47-4)boyunlarını vur...

Sitelerde Paylaş

Para karşılığında ibadet yapan cami imamlarını unutmamak lazım. Adamlara maaş vermesen belki de bir daha camiye uğramazlar. Para karşılığında ibadet ettikleri için ibadet mi etmiş oluyorlar?

Ne büyük bir ahlaksızlık ve yalancılıktır bu cami imamlığı?

Sitelerde Paylaş

:D :D :D

Kuran'dan; (2-191)öldür,(4-34)döv,(4-89 ve 91)öldür,(5-33)öldür-as-kes,(5-38)kes,(8-12)doğra-parçala,(9-5)öldür,(24-2)sopala-değnekle-kırbaçla,(47-4)boyunlarını vur...

Kardeşim bunların cevabını evelallah veririz.

Ama sen her gördüğünü düşünmeden yazarsan buraya olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...