Jump to content

İslamı hızlı çürüten argümanlar

Recommended Posts

• İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eylemlerimiz icin cehennwn bir arac degil bir sonuctu

Kotulerin cezalandirilcagini bilmekti

cehennem yok...cehennemi bu dünyada isteyen insanlar yaşıyorlar. ölünce de yok olup gidecekler...belki ilerde başka bir evrende başka şekilde var olabilirler....bu da gene bi ihtimal...

cehennemi kendinize ve çevrenize yaşatıp ölüp gitmek çok mu hoş ?

cehennem = cihonnim......ortadoğuda - israilde bir pislik çukuru / şehir çöplüğü de denebilir...

museviliğe cehennem olarak ordan hristiyanlığa - ordan da islama da burdan geçmiştir.

(en kötü yer / pislik dolu mekan anlamındadır aslında)

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eylemlerimiz icin cehennwn bir arac degil bir sonuctu

Kotulerin cezalandirilcagini bilmekti

Cehennem, islam mitolojisine göre, inanıp da günahkar olanlar ile, inanmayanlar içindir.

İnanıp da günahkar olanlar sizin sonuca varanlardır. İnanmayanlar ise başka herangi bir şey yapmalarına gerek kalmadan cehennemliktirler.

Bu durum, İslamın masal kitabında şu şekilde ortaya konulur:

Nisa 167:

Kâfir olanlar ve halkı Allah yolundan çıkaranlarsa öylesine sapıtmışlardır ki tuttukları yol, doğru yoldan pek uzaktır.

168:

Kâfir olanları ve zulmedenleri Allah yarlıgamaz ve onları hiç bir yola sevk etmez.

169:

Ancak cehennem yoluna sevk eder, ebedî kalırlar orada ve bu, Allah'a pek kolaydır.

Al-i imran 85:

Kim Müslümanlıktan başka bir din arar, dilerse arayıp bulduğu din, aslâ makbule geçmez ve o, âhirette ziyana uğrayanlardandır.

vb.

Sitelerde Paylaş

cehennem yok...cehennemi bu dünyada isteyen insanlar yaşıyorlar. ölünce de yok olup gidecekler...belki ilerde başka bir evrende başka şekilde var olabilirler....bu da gene bi ihtimal...

cehennemi kendinize ve çevrenize yaşatıp ölüp gitmek çok mu hoş ?

cehennem = cihonnim......ortadoğuda - israilde bir pislik çukuru / şehir çöplüğü de denebilir...

museviliğe cehennem olarak ordan hristiyanlığa - ordan da islama da burdan geçmiştir.

(en kötü yer / pislik dolu mekan anlamındadır aslında)

cehennemin oldugunu soyleyen kim ki

BEn argumani yanlisladim

Sitelerde Paylaş

Müslümler kuran hakkında hemen her şeyi yanlış bilirler.

Kuran'a göre tartısı hafif gelenler ebedi cehennemde kalacaktır. Öyle günahını çekip cehennemden çıkma filan yoktur.

Buna hiç bir müslümün inanası gelmez. Ama kuran böyle yazar. Ayet no: 23/103

Açıkça "men haffet mevazinuhu fe ulaikellezine hasiru enfusehum fi cehenneme halidun" yazar. Anlam hiç bir tereddüte yer vermeden tartısı hafif gelenin ebedi cehennemlik olduğunu yazıyor.

Yaaa müslümler... Hapı yuttunuz anlayacağınız. Siz hâla allah yolunda müşrikleri gördüğünüz yerde öldürmeyin, din allahın olana kadar savaşmayın bakalım... :lol: Gitti çadırlarda bekleyen huriler gitti... :D

Size o kadar diyoruz bu islamı yaşamanın filan olanağı yoktur, bu din vahşi ilkel bir yağmacı dini diye, ama dinlemiyor ve anlamıyorsunuz. Bu dini öyle modern kılığa filan sokamazsınız. Kuran'ı yeniden yazacaksanız başka...

Sitelerde Paylaş

cezalandırmak nedir o zaman ? nasıl yanlışlamak bu ? cezalandırmak nasıl olacak sana göre ? cezalandırma varsa - sonuçta bu cehennemle eş değer değilmidir ?

Cezalandirmanin oldugunu soyleyen kim ki hahaha..

onceki iletileri bir daha okuyun

Sitelerde Paylaş

Müslümler kuran hakkında hemen her şeyi yanlış bilirler.

Kuran'a göre tartısı hafif gelenler ebedi cehennemde kalacaktır. Öyle günahını çekip cehennemden çıkma filan yoktur.

Buna hiç bir müslümün inanası gelmez. Ama kuran böyle yazar. Ayet no: 23/103

Açıkça "men haffet mevazinuhu fe ulaikellezine hasiru enfusehum fi cehenneme halidun" yazar. Anlam hiç bir tereddüte yer vermeden tartısı hafif gelenin ebedi cehennemlik olduğunu yazıyor.

Yaaa müslümler... Hapı yuttunuz anlayacağınız. Siz hâla allah yolunda müşrikleri gördüğünüz yerde öldürmeyin, din allahın olana kadar savaşmayın bakalım... :lol: Gitti çadırlarda bekleyen huriler gitti... :D

Size o kadar diyoruz bu islamı yaşamanın filan olanağı yoktur, bu din vahşi ilkel bir yağmacı dini diye, ama dinlemiyor ve anlamıyorsunuz. Bu dini öyle modern kılığa filan sokamazsınız. Kuran'ı yeniden yazacaksanız başka...

:lol:

Sitelerde Paylaş

Ben bir örnekle başlatayım;

Sahte İman

Sonsuz işkenceyle tehdit edilen birisi nasıl içten bir şekilde "iman" eder? Edemez. İslam çürüdü.

Sizin argümanlarınızı bekliyorum. Tercihen tek cümlede işi bitiren, kısa ama etkili argümanları biriktirdiğimiz bir konu başlığı olsun diye düşündüm.

İyide inanmayan zaten korkmazki
Sitelerde Paylaş

şizofren misin ? sanırım ölesin ? hayal alemindesin.....ne zaman öle bi şey dedim ? nerde dedim ? "beynin yorumlamasini aciklayacaktin"

bu arada ceza nedir ? nasıl cezalandırma olacak ? yahut olmayacak mı ? kesin ve net konuş ?

Sitelerde Paylaş

Bildiğiniz gibi muhammed ve yancıları,beni müstalıka ani baskın düzenleyip,erkeklerini öldürüyor,kadın ve çocuklarına ganimet olarak el koyuyor.

Beni müstalıkta yetişkin erkekler,sırf kılıç kuşanabildikleri için öldürülüp ebedi cehenneme gönderilirken.Kadınlar müslüman yapıldığı için cennetlik oluyor.İslama tabi olmayan erkekler,Tanrının yarattığı imtihan sisteminde mağdur edilirken,islama tabi olmayanlar kadınlar şanslı olmuş oluyor,müslüman yapılıyor.Bu bir adaletsizlik değil mi ?

Sitelerde Paylaş

şizofren misin ? sanırım ölesin ? hayal alemindesin.....ne zaman öle bi şey dedim ? nerde dedim ? "beynin yorumlamasini aciklayacaktin"

bu arada ceza nedir ? nasıl cezalandırma olacak ? yahut olmayacak mı ? kesin ve net konuş ?

yazdiklarim gayet net de senin anlaman icin basitlestireyim

Onceden ben de muslumandim dedim, gecmisten bahsediyorum yani..

Cehennem korkusuyla iman etme gibi birsey yoktu, demekki boyle bir sart yok dedim

Sen diger basliga gelde bana materyalizmi anlat, nasil beynin yorumlamasi degil falan filan

Sitelerde Paylaş

Bildiğiniz gibi muhammed ve yancıları,beni müstalıka ani baskın düzenleyip,erkeklerini öldürüyor,kadın ve çocuklarına ganimet olarak el koyuyor.

Beni müstalıkta yetişkin erkekler,sırf kılıç kuşanabildikleri için öldürülüp ebedi cehenneme gönderilirken.Kadınlar müslüman yapıldığı için cennetlik oluyor.İslama tabi olmayan erkekler,Tanrının yarattığı imtihan sisteminde mağdur edilirken,islama tabi olmayanlar kadınlar şanslı olmuş oluyor,müslüman yapılıyor.Bu bir adaletsizlik değil mi ?

üstad nerden geldi bunlar aklına :D:D yani ben 40 yıl düşünsem bu olaydan böyle bir sonuca varamam .bravoo

Sitelerde Paylaş

yazdiklarim gayet net de senin anlaman icin basitlestireyim

Onceden ben de muslumandim dedim, gecmisten bahsediyorum yani..

Cehennem korkusuyla iman etme gibi birsey yoktu, demekki boyle bir sart yok dedim

Sen diger basliga gelde bana materyalizmi anlat, nasil beynin yorumlamasi degil falan filat

önceden müslüman olup da - bunları yazabilecek biri olamaz...

sen halen daha (başından beri) müslümansın....

bunları git bebelere anlat...

yazdıkların senin ne halt olduğunu gayet net ortaya koyuyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...