Jump to content

Sikkelerdeki ilginçlik

Recommended Posts

thumb00506.jpg

Bu bir bakır sikkedir ve FOLLİS olarak isimlendirilir..Bizans imparatoru //.Tiberius(578-582) zamanında Antiokheia'da (Antakya) basılmıştır..

641292.jpg

Bu folliste Heraclius(610-641) zamanında Isaura'da basılmıştır..Isaura;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Isauria

Bizans'ta 498 ile 685 yılları arasında basılan en yaygın sikke,bu iki örneğini göstermiş olduğum bakır sikkelerdir..Bu paralara follis deniyor ve M harfi/işareti,40 nummus değerinde olduğunu gösteriyor..

K işaretli veya I işaretli daha küçük bakır sikkelerde mevcut tabi..

Şimdi,bu paralar Muhammed'in yaşadığı söylenen zamanlarda basılmış ve ne ilginçtir ki,bu paraların arkasında büyük bir M harfi ve bu harfin anlamı da 40 nummus olması..!

Muhammed'in de 40 yaşında peygamberliğe başlamış olması ile bu bakır sikkelerin bir alakası var mı acaba :huh:

Yoksa bu bir tesadüf mü :huh:

Sitelerde Paylaş

Bizans neden Muhammed için sikke bastırsın,çok mu seviyorlardı kendisini.

Muhammed'in bir hayalet,bir kurgu olduğunu söylemeye çalışıyorum..

Sitelerde Paylaş

40 sayısının önemi büyüktür,Kuran da 40 sayisina vurgu yapan ayetler vardır,hadislerde de oyle.

Tevrat 40 numerolojisini barindirir,Musa peygamber 40 yasında peygamber olmuştur.Gelenekte 40 sayisi takıntısı vardır.

Uzat..Uzat..Uzat...

Dediğini ben de fark etmiştim ama unutmustum.Bize birşey sunabilecegini zannetmiyorum,olsa bulunurdu.

Sitelerde Paylaş

thumb00506.jpg

Bu bir bakır sikkedir ve FOLLİS olarak isimlendirilir..Bizans imparatoru //.Tiberius(578-582) zamanında Antiokheia'da (Antakya) basılmıştır..

641292.jpg

Bu folliste Heraclius(610-641) zamanında Isaura'da basılmıştır..Isaura;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Isauria

Bizans'ta 498 ile 685 yılları arasında basılan en yaygın sikke,bu iki örneğini göstermiş olduğum bakır sikkelerdir..Bu paralara follis deniyor ve M harfi/işareti,40 nummus değerinde olduğunu gösteriyor..

K işaretli veya I işaretli daha küçük bakır sikkelerde mevcut tabi..

Şimdi,bu paralar Muhammed'in yaşadığı söylenen zamanlarda basılmış ve ne ilginçtir ki,bu paraların arkasında büyük bir M harfi ve bu harfin anlamı da 40 nummus olması..!

Muhammed'in de 40 yaşında peygamberliğe başlamış olması ile bu bakır sikkelerin bir alakası var mı acaba :huh:

Yoksa bu bir tesadüf mü :huh:

Dillerine yeni bir dedikodu mu dolanmasını istiyorsun? :D

Sitelerde Paylaş

Dillerine yeni bir dedikodu mu dolanmasını istiyorsun? :D

Fitne yaratıyorum..

Ne diyor Allah?Fitne adam öldürmekten daha kötüdür..Bende ateistim ya,en kötü şeyi yapmaya uğraşıyorum.. ^_^

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...