Jump to content

Ateist arkadaşlardan yardım istiyorum. Cesaret konusunda. Kararsızlık.

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Ben İSlamı araştırdım yıllarca. Sanırım artık islam içinde değilim. Ateist de değilim.

Ama bunu kendime rahatça ifade etmeme rağmen yine içimde bir korku var. Özellikle hastalandığımda falan ölecek duruma geldiğimi düşününce korku kaplıyor içimi. Cehennem korkusu ateş korkusu.

Şimdi, ben bunu bağdaştıramıyorum. Tanrı bana inanmadım diye sonsuz bir azap veremez diye bakıyorum. Ama bunu düşnünce, ölümü düşününce ister istemez bir endişe kaplıyor içimi. Diyorum ki, Allahım ben şimdi inandım desem sanki bu gerçek mi olacak? Masuzcuktan inandım demiş gibi olcam. diyorum kendikendime.

Bana bu konuda yardım edin arkadaşlar. Şimdi gençken biraz daha rahat durabiliyoruz. Ama ben ufak bir rahatsızlık geçirdiğimde bile, ya ölürsem diye düşünüp korkabiliyorum. Sanırım ben bu gidişle ilerde tekrar dindar olucam garanti olsun diye. Aşırı derece psikolojimi etkiliyor. Sizler gibi cesaretli bir şekilde bunu söyleyemiyorum.

Bu konuda sizlere sorularım da var, bu konu altından veya ayrı konulardan soracağım.

umarım bana cevap verirsiniz, forumu biraz yavaş buldum. Pek güncel değil gibi. Yardım edin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gerçek olmadıktan sonra inansan ne olacak inanmasan ne olacak , korktuğun zaman bide şu ihtimali düşün bir Tanrı var ve verdiği akılla doğruyu bulmamızı istiyor , kan döken o pislik dinlere inandığımız için ceza verilecek belki de , diğerlerinden çok daha mantıklı bence o kadar din var hangisi doğru , korkarsan aç Kuran'ı bu kitap gerçekse buna uyacağım değilse bırakacağım de başla okumaya , üzerinde uzun uzun düşün ve bir karar ver bu kadar basit büyütme korkacak bişey yok

Sitelerde Paylaş

genç veya yaşlı olmakla ilgisi yok diye düşünüyorum . hemen hemen hepimiz her gün ölüm tehlikesi geçirebiliyoruz . bu yüzden ölüme hazırlık diye bir şey olmaz , çünkü ölümün belli bir tarihi yoktur . inanma veya garanti konusuna almaya gelince de tabiiki bu sizin kendi kararınızdır , bir şey söylememiz doğru olmaz . ancak bu şekilde inanıyorsanız da bu sefer de kendinizi kandıracaksınız ki zaten itiraf etmişsiniz . bence bu inanıp inanmama meselesini insanları korku ile sindirmeye çalışan bu tanrı veya tanrılara bırakmak lazım . tabi o tanrılar da insan yapımı olduğu için , öncelikle şu yalan dinlerden ve peygamberlerden kurtulmaya bakmak lazım ki yıllar sonra huzur içinde ölme şansımız olsun .

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Ben İSlamı araştırdım yıllarca. Sanırım artık islam içinde değilim. Ateist de değilim.

Ama bunu kendime rahatça ifade etmeme rağmen yine içimde bir korku var. Özellikle hastalandığımda falan ölecek duruma geldiğimi düşününce korku kaplıyor içimi. Cehennem korkusu ateş korkusu.

Şimdi, ben bunu bağdaştıramıyorum. Tanrı bana inanmadım diye sonsuz bir azap veremez diye bakıyorum. Ama bunu düşnünce, ölümü düşününce ister istemez bir endişe kaplıyor içimi. Diyorum ki, Allahım ben şimdi inandım desem sanki bu gerçek mi olacak? Masuzcuktan inandım demiş gibi olcam. diyorum kendikendime.

Bana bu konuda yardım edin arkadaşlar. Şimdi gençken biraz daha rahat durabiliyoruz. Ama ben ufak bir rahatsızlık geçirdiğimde bile, ya ölürsem diye düşünüp korkabiliyorum. Sanırım ben bu gidişle ilerde tekrar dindar olucam garanti olsun diye. Aşırı derece psikolojimi etkiliyor. Sizler gibi cesaretli bir şekilde bunu söyleyemiyorum.

Bu konuda sizlere sorularım da var, bu konu altından veya ayrı konulardan soracağım.

umarım bana cevap verirsiniz, forumu biraz yavaş buldum. Pek güncel değil gibi. Yardım edin..

boyadığım yerde özetlemişsin konuyu... insanların çoğusu korkudan inanıyor... daha doğrusu kendini kandırıyor...kendini inanmaya zorluyor... bu yüzden kafasında bir çelişki olduğu zaman düşünmemeye,sorgulamamaya çalışıyor. Kendi kendine şunu de : bir yaratan nasıl adaletsiz olabilir? nasıl ben sırf müslüman bir anne babadan dünyaya geldim diye cennete giricem ama italyada ,almanyada,ispanyada doğan insan ne kadar iyi biri olsa da cehenneme girecek.. kadınla erkek neden eşit değil?birazda evrenle ilgili belgeseller izle ve de ki tüm bu devasa evrenin yanında içinde yaşadığımız bu ufacık gezegeni allah test için mi yarattı :) evreni yarattı sonra fadimenin saçının telinin görünmemesiyle uğraştı..ve de 1400 yıldır nerede? insan gözüyle gördüğüne zor inanırken 1400 sene önce allahın elçisi olduğu iddiasında olan birine nasıl inansın.sen mekkede yaşayan birini elçi yap sonra kuzey kutbundakinin inanmasını iste...hemde sorgusuz sualsiz... yok yaw :) bi de en önemlisi de ki bir yaratıcı nasıl başarısız olabilir? başarılı olsa sanırım şu an dünyada 6 milyar falan müslüman olmalıydı...hem kusursuz,eşi benzeri olmadığı söylenen kuran bir derde çare olurdu...içinde bilim olsun demiyorum ama kurana göre yönetilen toplumların hali ortada. yaaa vazgeçtim bunların hepsini boşver...kuranı oku zaten aklında soru işareti dahi kalmayacak... söz veriyorum.

Sitelerde Paylaş

Belkide tek sorunun ölüm konusudur. ölünce herşeyin biticeğini düşün doğumdan öncesini hatırlamadığın gibi ölümden sonrasınında olmadğını düşün peki o zaman korkmaya devam edicekmisin ?? Yada şöyle düşün sen bir babasın ve 2 çoçuk yaptın birine fizik öğrettin diğerine biyoloji sonra biyoloji öğrettiğin çoçuğuna neden fizik bilmiyosun diye ceza verirmiydin ?? tanrı kavramı kusursuz nitelendirilir peki bir tanrı herşeyi kendisi tasarlamışken cezalandırma yapması sence olasımı?? kendine bu şekilde minik sorular sor ve herşeyi zamana bırak ama soru sormayı asla kesme korkularının tanrı var o beni korur demesine müsade etme

Sitelerde Paylaş

Dünyayı düz yarattığıni idda eden ,mirası bolemeyen ve evren kanunları hakkında fikri dahi olmayan ,tahtta oturan,baldirini açan yada bacagi olan...yarattığıni idda ettiği her şeyin ve canlıların davranışlarini bildiğini söyleyen ama davranışlarindan onlari sorumlu tutan sanki yaratan ve bilen kendi değilmiş gibi ...bir insanın cinsel hayatıyla yakından ilgilenen ve onun cinsel hayatınin önemi bütün insanlık için önemli olan tanrının varlığı ne derece mantıklı

Sitelerde Paylaş

Kardeşim,

Bir Tanrı varsa O ancak sonsuz sevgidir, Rahman'dır.

Biz sonsuz özgürüz ve Kitap'ın sözü özgürlüğe çağrı.

Gerçek özgürlük,

Korku ve nefrete köle olma özgürlüğünü de içerir.

Korku ve nefreti seçen kardeşlerim de dahil,

Kitap, biz her neyi arıyorsak ancak o.

Neyi seçersen seç, seçtiğinin iyisi ol.

Hepsi bizim için, hepsi biz.

Sitelerde Paylaş

Gerçek olan bir şey var.

İnsanlar tanrı kavramını bazı sorulara cevap bulabilmek için uydurdular.

Başlarda yağmura, depreme, güneşe açıklama getiriliyordu bununla.

Şimdi olayın aslı öğrenildikçe başka şeylere açıklama getirmek için kullanılıyor.

İnsan çamurdan yapıldı diyorlardı. Tanrı eline çamur almış ve bu çamura üfleyerek insanı yapmış.

Komedi gibi duruyor değil mi?

Ama bu bin yıl önceki açıklamadır.

Tüm teistler buna inanırdı.

Hatta çok tanrılı dinlerde bile buna benzer hikayelere inanırlardı.

Gerçeği gör.

Bu bir masal.

Sen maddenin etkileşimleri sonucu olarak ortaya çıkmış bir dolaylı fenomensin.

Dolaylı fenomen diyorum çünkü bir patlama gibi, bir dönme hareketi gibi doğrudan fenomen değilsin.

Hani eline uzun bir sarkaç alırsın, ipin ucuna bir şey bağlarsın ve onu sallamaya başlarsın.

Sallamaya başladığında orada olmayan bazı şeyler çıkar.

vup vup sesi gibi, sonra salladığın ip fazladan kuvvet kazanır.

Bunlar sallayana kadar yoktur ama salladığında ortaya çıkar.

Sen böyle bir hareketin sonucusun.

Beynin kaynıyor.

Çaydanlık içinde kaynayan su gibi.

Bu kaynama sonucu ortaya bir durum çıkıyor.

Sen o durumsun.

Aynı formülle yine aynı durum ortaya çıkar.

Bak senle ben farklıyız ama aynı olay bende de gerçekleşiyor ve bu formülle ben de ortaya çıkıyorum.

Bu formülle tüm düşünebilen benlikler ortaya çıkıyor.

Sandığın gibi bir doğaüstülük olsaydı aynı formül aynı sonucu vermezdi.

Doğa üstü diye bir şey yok.

Seni korkutmuşlar tanrıyla.

Ayrıca hasta olunca neden tanrı saçmalığını düşünüyorsun ki?

Bir süper kahraman gibi gelip mikropları, enfeksiyonu veya hastalığı mı durduruyor?

Pelerinini giyip virüslerle mi dövüşüyor? :D

Sitelerde Paylaş

Kurtulmak İsteyenlere Öneriler

Din illetinden kurtulup,Sürü psikolojisinden arınmış bireyler olmak için gerekli her şey zaten etrafınızda mevcut... Tek yapmanız gereken dikkatli bir şekilde bakmak ! İşte size 10 tane basit öneri. Çoğu zaten bildiğiniz, hergün karşılaştığınız, dikkatinizi çeken durumlardır. Hatta bazılarını o kadar kanıksadık ki artık garip bile gelmiyor! (Ryan)
Sitelerde Paylaş
Sanirim ilerde korkudan tekrar Dindar olacagim

Nasil olacak mis bu is ? Sen birseyin yanlis oldugunu anladin mi , o seyin dogru olduguna birdaha inanamazsin.

Senin dedigin korku neye dayaniyor biliyormusun ? Islamin ve diger Dinlerin yanlis oldugu bilgisine kavusmamina.

Dinler yanlis, ve onu icat edenlerin cikarlari icin icat edilmis.

Bunu anladigin zaman korkacak birseyden kalmiyor. Sana hala Müslümansin kardesim, dinden cikamamisin.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar teşekkürler, forum sandığımdan çok daha hızlıymış. 8 mesaj geldi harika.

boyadığım yerde özetlemişsin konuyu... insanların çoğusu korkudan inanıyor... daha doğrusu kendini kandırıyor...kendini inanmaya zorluyor... bu yüzden kafasında bir çelişki olduğu zaman düşünmemeye,sorgulamamaya çalışıyor. Kendi kendine şunu de : bir yaratan nasıl adaletsiz olabilir? nasıl ben sırf müslüman bir anne babadan dünyaya geldim diye cennete giricem ama italyada ,almanyada,ispanyada doğan insan ne kadar iyi biri olsa da cehenneme girecek.. kadınla erkek neden eşit değil?birazda evrenle ilgili belgeseller izle ve de ki tüm bu devasa evrenin yanında içinde yaşadığımız bu ufacık gezegeni allah test için mi yarattı :) evreni yarattı sonra fadimenin saçının telinin görünmemesiyle uğraştı..ve de 1400 yıldır nerede? insan gözüyle gördüğüne zor inanırken 1400 sene önce allahın elçisi olduğu iddiasında olan birine nasıl inansın.sen mekkede yaşayan birini elçi yap sonra kuzey kutbundakinin inanmasını iste...hemde sorgusuz sualsiz... yok yaw :) bi de en önemlisi de ki bir yaratıcı nasıl başarısız olabilir? başarılı olsa sanırım şu an dünyada 6 milyar falan müslüman olmalıydı...hem kusursuz,eşi benzeri olmadığı söylenen kuran bir derde çare olurdu...içinde bilim olsun demiyorum ama kurana göre yönetilen toplumların hali ortada. yaaa vazgeçtim bunların hepsini boşver...kuranı oku zaten aklında soru işareti dahi kalmayacak... söz veriyorum.

Kardeşim ben eskiden dindar bir insandım o yüzden bunlara verilen cevaplarla kafam meşgul. mesela şöyle bir cevap var, bir insan ne zaman nerede yaşarsa yaşasın kafir olacaksa heryerde kafir olurdu. isterse peygamberin evinde yaşasın. Onu gören herkes nasıl müslüman olmadı, amcası nasıl musuman olmadıysa şimdi italyadaki kişiler de o dönemde yaşasa onlardan birisi olacaktı. Mahşerde allaha bizi tekrar geri gönder dediklerinde asla siz yine dönsenız yıne aynı şeyi yaparsınız denir. diye ayet var.

bu buna verilen cevap.

Belkide tek sorunun ölüm konusudur. ölünce herşeyin biticeğini düşün doğumdan öncesini hatırlamadığın gibi ölümden sonrasınında olmadğını düşün peki o zaman korkmaya devam edicekmisin ?? Yada şöyle düşün sen bir babasın ve 2 çoçuk yaptın birine fizik öğrettin diğerine biyoloji sonra biyoloji öğrettiğin çoçuğuna neden fizik bilmiyosun diye ceza verirmiydin ?? tanrı kavramı kusursuz nitelendirilir peki bir tanrı herşeyi kendisi tasarlamışken cezalandırma yapması sence olasımı?? kendine bu şekilde minik sorular sor ve herşeyi zamana bırak ama soru sormayı asla kesme korkularının tanrı var o beni korur demesine müsade etme

evet tek sorununm ölüm ötesi. Öldükten sonra hiçbirşey olacağımı düşünüp çok rahatlıyorum. İnanın bana, cennete gitmek bile böyle rahatlatmazdı, hiçlik huzu verici, ama birden düşünüyorum. ölüm yatağındayım, böyle hiçliğe doğru yürüyorum, yürüyorum derken ölüyorum, yok olmak yerine bilincim hala devam ederse diye çok korkuourm. Yani bilincim hala devam ederse ölümden sonra yaşam vardır demek.

Gerçek olan bir şey var.

İnsanlar tanrı kavramını bazı sorulara cevap bulabilmek için uydurdular.

Başlarda yağmura, depreme, güneşe açıklama getiriliyordu bununla.

Şimdi olayın aslı öğrenildikçe başka şeylere açıklama getirmek için kullanılıyor.

İnsan çamurdan yapıldı diyorlardı. Tanrı eline çamur almış ve bu çamura üfleyerek insanı yapmış.

Komedi gibi duruyor değil mi?

Ama bu bin yıl önceki açıklamadır.

Tüm teistler buna inanırdı.

Hatta çok tanrılı dinlerde bile buna benzer hikayelere inanırlardı.

Gerçeği gör.

Bu bir masal.

Sen maddenin etkileşimleri sonucu olarak ortaya çıkmış bir dolaylı fenomensin.

Dolaylı fenomen diyorum çünkü bir patlama gibi, bir dönme hareketi gibi doğrudan fenomen değilsin.

Hani eline uzun bir sarkaç alırsın, ipin ucuna bir şey bağlarsın ve onu sallamaya başlarsın.

Sallamaya başladığında orada olmayan bazı şeyler çıkar.

vup vup sesi gibi, sonra salladığın ip fazladan kuvvet kazanır.

Bunlar sallayana kadar yoktur ama salladığında ortaya çıkar.

Sen böyle bir hareketin sonucusun.

Beynin kaynıyor.

Çaydanlık içinde kaynayan su gibi.

Bu kaynama sonucu ortaya bir durum çıkıyor.

Sen o durumsun.

Aynı formülle yine aynı durum ortaya çıkar.

Bak senle ben farklıyız ama aynı olay bende de gerçekleşiyor ve bu formülle ben de ortaya çıkıyorum.

Bu formülle tüm düşünebilen benlikler ortaya çıkıyor.

Sandığın gibi bir doğaüstülük olsaydı aynı formül aynı sonucu vermezdi.

Doğa üstü diye bir şey yok.

Seni korkutmuşlar tanrıyla.

Ayrıca hasta olunca neden tanrı saçmalığını düşünüyorsun ki?

Bir süper kahraman gibi gelip mikropları, enfeksiyonu veya hastalığı mı durduruyor?

Pelerinini giyip virüslerle mi dövüşüyor? :D

Aynen ama bunu da açıklıyolar. çamur bir semboldür vs. Edip yuksel diyor ki, evrimin bir kısmı ballçığa beneyen çamur gibi yerlerde gerçekleşti falan diyor. be nzaten hadislere inanmıyordum.

Hastalanınca tanrının aklıma gelmesi şundan, Allahım ben hastalandım bak seni bu hale gelince hatırlıyorum sen şindi beni darma duman edecen, iyiyken şükretmedim sana hastalandım korktum. vs. diye.

Sitelerde Paylaş

Nasil olacak mis bu is ? Sen birseyin yanlis oldugunu anladin mi , o seyin dogru olduguna birdaha inanamazsin.

Senin dedigin korku neye dayaniyor biliyormusun ? Islamin ve diger Dinlerin yanlis oldugu bilgisine kavusmamina.

Dinler yanlis, ve onu icat edenlerin cikarlari icin icat edilmis.

Bunu anladigin zaman korkacak birseyden kalmiyor. Sana hala Müslümansin kardesim, dinden cikamamisin.

kardeşim ben şu an ne olduğumu bilmiyorum. Kuranı kendi kendime açıkça reddettim. mantıksızlık vs. içeriyor. bilimsel yanlışlıklar. gökkubbe vs. gibi şeyler.

bir de ahlaki manada saçmalıklar içeriyor.

Orada hızlı yazdığım için öyle yazmışım. ileride dediğim yaşlandıktan sonra heralde ben yine bu kafaya dönerim diye düşünüyorum. yani

Sitelerde Paylaş

kardeşim ben şu an ne olduğumu bilmiyorum. Kuranı kendi kendime açıkça reddettim. mantıksızlık vs. içeriyor. bilimsel yanlışlıklar. gökkubbe vs. gibi şeyler.

bir de ahlaki manada saçmalıklar içeriyor.

Orada hızlı yazdığım için öyle yazmışım. ileride dediğim yaşlandıktan sonra heralde ben yine bu kafaya dönerim diye düşünüyorum. yani

öncelikle saygılar ..

burdaki konuşma,tartışmalari okuyabilir katılabilir fikir alabilirsin...

Pek tabiki dinci. konusmalarina pek benzemez çünkü teistler dini her zaman kendilerine göre yorumlar ,akla uygun olmayan yerler değiştirilir, konu hakkında hadisler red edilir yada eğer kurtarilamayacak bir ayet ise mecazi olduğu idda edilir ...her türlü idda hakkında bilgili arkadaşlar size yardımcı olabilir...burda çoğunlukla konu hakkında kanıt ,delil istenir ...

Sitelerde Paylaş

"İnanmama" fiilini herkes biraz düşünmeli... inanmamak nedir?

"inanmamak", bir eylem midir, bir saldırı mıdır, bir düşmanlık mıdır....?

Neden, iyilik - kötülük değil? neden sevgi - nefret değil de, bu kadar uyduruk bir ayrıma tabii tutulmuştur, insanlar?

Evet uyduruk bir sebep. çünkü inanç sadece zihinde olup biten birşey. Birşeye inanmıyorsan, bu o inançta bir yanlış, bir kötülük gördüğün için de olabilir.

veya inanıyorsan, o inançta kötülükler de olsa, algıda seçicilikten dolayı, içinde iyilik var zannettiğin için de olabilir.

Özetle inançların zihinde oluşan sebebini hiçe sayanlar, bu kadar temel bir noktayı atlayanlar, ancak cahil, yobaz ve akıl yoksunu kimseler olabilir.

Zaten bu tavırlarıyla, herşeyi lafa ve görüntüye endeksleyerek, dinin, zihni okuyabilen bir varlıktan gelmediği konusunda kendilerini ifşa etmiş oluyorlar.

çünkü bu şekilde, düşüncelerin oluşturabileceği eylemleri, önceden bilmediklerini, net bir şekilde ortaya koymuş oluyorlar!

Bu da din denen şeyin nasıl bir palavra olduğunu, tartışmasız birşekilde, apaçık ortaya koyar.

Sadece bu bahsettiğim sebep bile, inanç nedeniyle cezalandıracak bir tanrının olamıyacağının, kesin bir delilidir. dolayısıyla zerre kadar korkulacak birşey yok.

Zaten gerçekten düşünebilen ve doğru analiz yapabilen insanlar için, böyle bir korku olamıyacağından dolayı, hür düşünce ile araştırıp inceleyen insanlar, korku ve tehditle susturulmaya çalışılmaktadır. Çünkü dinin temeli, tehdit korku, dikta ve cehalettir.

Sitelerde Paylaş

öncelikle saygılar ..

burdaki konuşma,tartışmalari okuyabilir katılabilir fikir alabilirsin...

Pek tabiki dinci. konusmalarina pek benzemez çünkü teistler dini her zaman kendilerine göre yorumlar ,akla uygun olmayan yerler değiştirilir, konu hakkında hadisler red edilir yada eğer kurtarilamayacak bir ayet ise mecazi olduğu idda edilir ...her türlü idda hakkında bilgili arkadaşlar size yardımcı olabilir...burda çoğunlukla konu hakkında kanıt ,delil istenir ...

"İnanmama" fiilini herkes biraz düşünmeli... inanmamak nedir?

"inanmamak", bir eylem midir, bir saldırı mıdır, bir düşmanlık mıdır....?

Neden, iyilik - kötülük değil? neden sevgi - nefret değil de, bu kadar uyduruk bir ayrıma tabii tutulmuştur, insanlar?

Evet uyduruk bir sebep. çünkü inanç sadece zihinde olup biten birşey. Birşeye inanmıyorsan, bu o inançta bir yanlış, bir kötülük gördüğün için de olabilir.

veya inanıyorsan, o inançta kötülükler de olsa, algıda seçicilikten dolayı, içinde iyilik var zannettiğin için de olabilir.

Özetle inançların zihinde oluşan sebebini hiçe sayanlar, bu kadar temel bir noktayı atlayanlar, ancak cahil, yobaz ve akıl yoksunu kimseler olabilir.

Zaten bu tavırlarıyla, herşeyi lafa ve görüntüye endeksleyerek, dinin, zihni okuyabilen bir varlıktan gelmediği konusunda kendilerini ifşa etmiş oluyorlar.

çünkü bu şekilde, düşüncelerin oluşturabileceği eylemleri, önceden bilmediklerini, net bir şekilde ortaya koymuş oluyorlar!

Bu da din denen şeyin nasıl bir palavra olduğunu, tartışmasız birşekilde, apaçık ortaya koyar.

Sadece bu bahsettiğim sebep bile, inanç nedeniyle cezalandıracak bir tanrının olamıyacağının, kesin bir delilidir. dolayısıyla zerre kadar korkulacak birşey yok.

Zaten gerçekten düşünebilen ve doğru analiz yapabilen insanlar için, böyle bir korku olamıyacağından dolayı, hür düşünce ile araştırıp inceleyen insanlar, korku ve tehditle susturulmaya çalışılmaktadır. Çünkü dinin temeli, tehdit korku, dikta ve cehalettir.

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Sizlere daha sormak istediğim bazı sorular var. ama siz metafizik olan her şeyi zaten reddettiğiniz için size saçma gelebilir. veya beni biraz komik bulabilirsiniz. Çünkü ben bu konuların çok başlarındayım daha

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Sizlere daha sormak istediğim bazı sorular var. ama siz metafizik olan her şeyi zaten reddettiğiniz için size saçma gelebilir. veya beni biraz komik bulabilirsiniz. Çünkü ben bu konuların çok başlarındayım daha

öncelikle iyi günler ..hayat deterministtir..yani fizik ötesi olay yoktur olamaz ..zaten gören varsa yapabilen varsa 1.000.000. $ ödül vaad eden kurum var ..uzun süredir kurulu olan bu kurumdan daha ödülü alabilen olmadı :) unutmayin her şeyin bir nedeni vardır ...ama anlamı yoktur
Sitelerde Paylaş

öncelikle iyi günler ..hayat deterministtir..yani fizik ötesi olay yoktur olamaz ..zaten gören varsa yapabilen varsa 1.000.000. $ ödül vaad eden kurum var ..uzun süredir kurulu olan bu kurumdan daha ödülü alabilen olmadı :) unutmayin her şeyin bir nedeni vardır ...ama anlamı yoktur

beğene basıyorum da beğenilmiyor . siz beğendim sayın :)

bu bazı cin gibi olaylar hakkında ne düşünüyosunuz? Filmlerdeki gibi olaylar oluyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...