Jump to content

İstiklal Marşı

Recommended Posts

Mehmet Akif Ersoy

son derece muhafazakar bir insandı

böyle bir marş yazması normal

fakat bu marşa bende karşıyım

ileriye dönük bakabilen bi insan olamadığından dolayı böyle birşey yazdığını zannediyorum

"hakkıdır hakka tapmayan milletimin istikbal" ADDG

sen çok ileriye bakabiliyorsun anlaşılan,

ve istiklal marşını böyle bir marş diye tanımlıyorsun,

senle........nokta..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mehmet Akif Ersoy

son derece muhafazakar bir insandı

böyle bir marş yazması normal

fakat bu marşa bende karşıyım

ileriye dönük bakabilen bi insan olamadığından dolayı böyle birşey yazdığını zannediyorum

"hakkıdır hakka tapmayan milletimin istikbal" ADDG

vay be abi.bu marşa bile karşı çıktınız helal olsun size yani.içinde islam olan herşeyi yok etmek istiyorsunuz... anadolu insanının çoğunluğunu müslüman olduğunu unutuyor,vay efendim bu marşta hakkıdır hakka tapan yazıyor ben bu marşı kabül etmiyorum deme cesaretini bile gösteriyorsunuz.yazık ya çok yazık.

Sitelerde Paylaş
Anadolu insanları o marşı ve ezanı duymak için ''canlarını'' verdiler.

O canlar ki şimdi bizler ve sizler için ülkemizi kurdurtan. Belki ezanımızı veya marşımızı sevmeyebilirsiniz ama bu ezan için can veren insanlar sayesinde şu güzel topraklarda siz de yaşıyorsunuz sizce bu fedakar insanlara bu ezanı ve marşı dinletebilme özgürlüğünü engellemeyecek kadar ufacık bir şey borçlu değil misiniz onlara?

Barış bir kaç yazındada aynı şeyleri yazdın, kurtuluş savaşı din savaşı değilidr bunu kafana sok.

Bu ülke Atatürkün kurmuş olduğu Türk milletinin bağımsız özgür yaşamasını istediği için arkadaşları ve milleti ile vermiş olduğu onurlu bir milli mücadeledir, bu kişilerin içinde alevisi, hristiyanı, şamanı, müslümanı vardır. Atatürk şeriat iyi bir şey olsaydı halifeliği kaldırmazdı. Sana bu örnek yeter umarım.

Bu arada savaşa gitmemek için kuranın üstünden atlayan imamlarıda hatırlatırım.

Sitelerde Paylaş
Barış bir kaç yazındada aynı şeyleri yazdın, kurtuluş savaşı din savaşı değilidr bunu kafana sok.

Bu ülke Atatürkün kurmuş olduğu Türk milletinin bağımsız özgür yaşamasını istediği için arkadaşları ve milleti ile vermiş olduğu onurlu bir milli mücadeledir, bu kişilerin içinde alevisi, hristiyanı, şamanı, müslümanı vardır. Atatürk şeriat iyi bir şey olsaydı halifeliği kaldırmazdı. Sana bu örnek yeter umarım.

Bu arada savaşa gitmemek için kuranın üstünden atlayan imamlarıda hatırlatırım.

Kardeş ben zaten bunu kabul ediyorum. Hatta bunu çok yazdım başka konularda ama senin nasıl marşımızı sevmeme özgürlüğün varsa, ezanı sevmeme özgürlüğün varsa bizim sevme özgürlüğümüz var.

Bu sorunun çözümü marşın anayasa ile değiştirimi, ezanı da yasayla Türkçeleştirimi ile mümkündür o da bir anda olmaz. Süreç lazım.

Eğer Türkçe ezandan da hoşlanmazsanız yapılacak tek ve en tehlikeli şey : Toplumu ateist ve ateist olmayan mahalleler ve hatta hatta şehirler olarak bölmektir. Ate mahallesinde ne ean duyarsın ne rahatsız olursun. Ama büyük bir risktir.

Marş konusu yine dediğim gibi yasa ile olur o da ne kadara formatını değiştirmek istesen de senin yeniletmek istediğin formatın rızası da alınmalı. Marş konusu ve ezan konusu zor iş anlayacağın.

Sitelerde Paylaş
Hürlükle alakası ama sende benim gibi doğa kanuna karşı gelemezsin.

Ama sen tanrı kurallarına karşı hürlüğünü gösteremezsin.

Doğa kanunu her ikimiz için geçerli

Tanrı kanunu sadece senin için.

Metalim ben doğa kanunlarına Tanrı kanunları diyorum sense doğa kanunlarını Tanrısız olduğun için Tanrı bilgisinden ayrı bir kanun kabul ediyorsun.

Bana göre de sana göre de Tanrı kanunu herkes için geçerli bir doğa kanunudur.

Sitelerde Paylaş
Metalim ben doğa kanunlarına Tanrı kanunları diyorum sense doğa kanunlarını Tanrısız olduğun için Tanrı bilgisinden ayrı bir kanun kabul ediyorsun.

Bana göre de sana göre de Tanrı kanunu herkes için geçerli bir doğa kanunudur.

Tanrı kanunu bu forumda kaç kişi için geçerli olurki şahsen benim için geçerli değil.

Ayrıca

Tanrı kanunu herkes için geçerli bir doğa kanunudur.

Herkez diyorsun bu herkez içinde ateistdi felandamı var.Ayrıca doğa kanunu olarak tanrı kanunları nasıl girebilir.

Şöle olabilir en basitinden Tanrı söledi diye Ahlaklı olmak bu doğa kanunudur hayat boyunca bunumu kasteddin tam anlayamadım.

Sitelerde Paylaş
Tanrı kanunu bu forumda kaç kişi için geçerli olurki şahsen benim için geçerli değil.

Ayrıca Herkez diyorsun bu herkez içinde ateistdi felandamı var.Ayrıca doğa kanunu olarak tanrı kanunları nasıl girebilir.

Kabul et veya etme herks için geçerli ama sen inanmadığın için dışında olduğunu düşünüyorsun bu normaldir

Şöle olabilir en basitinden Tanrı söledi diye Ahlaklı olmak bu doğa kanunudur hayat boyunca bunumu kasteddin tam anlayamadım.

Ahlaklı olmaktan bahsetmiyorum fizik, kimya, biyoloji kanunlarından bahsediyorum. Biz onları bulmasak da onlar hep vardı. Biz adlandırdık ve anlamlandırdık. İşte o adlandırıp anlamdırdıklarımız bu bilmi yasalar biz onları bulmasak da Tanrı'nın bir kanunu olarak yerinde duruyordu biz sadece kaşifiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...