Jump to content

İslamcı Türklerin Ermenilere Yaptığı Soykırım Tescilleniyor

Recommended Posts

Tescillenmek ne demek

Dünyada bir tanrıya inanan 6 milyar insan var

Demekki tanrı gerçektir?

Tanrıları sil yerine soykırımı koy bakalım ne oluyor

Yalanı ne kadar büyük atarsan inananı o kadar çok olurmuş

islam düşmanlığı yapıcam diye aklınız çıkmış bazınızın

yazık

hele şu zeus yok mu, tavanarasında "tayyibin bi suçu yok" dediğinde anlamalıydım

kafayı yakmış bunlar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oradaki sosyal güvenceleri, bütçe payları, hazır mıydı?

Yani devlet güvenceleri devam ediyor muydu?

Hastane tedavisi, özellikle yiyecek sağlama.

Bunlar devam ediyor muydu?

İnanılmaz bir titizlikle bu tehcir yapılmıştır ama sen önyargılısın bu konuda..Şam,Halep gibi yerlere;o yokluk zamanlarında inanılmaz bir şekilde çadırlar kurulmuştur..21.yüzyıl Türkiye'sinde bile bu kadar düzenli bir çalışmayı zor görürsünüz..Van'daki depremde gördük devletin halini..

Yiyecek konularında ellerinden geleni yapmışlar ama sıkıntılar da olmuştur tabi..Özellikle hastalıktan ölmüşler insanlar..Bu da o zamanda,o şartlarda gayet doğaldır..

Sitelerde Paylaş

İnanılmaz bir titizlikle bu tehcir yapılmıştır ama sen önyargılısın bu konuda..Şam,Halep gibi yerlere;o yokluk zamanlarında inanılmaz bir şekilde çadırlar kurulmuştur..21.yüzyıl Türkiye'sinde bile bu kadar düzenli bir çalışmayı zor görürsünüz..Van'daki depremde gördük devletin halini..

Yiyecek konularında ellerinden geleni yapmışlar ama sıkıntılar da olmuştur tabi..Özellikle hastalıktan ölmüşler insanlar..Bu da o zamanda,o şartlarda gayet doğaldır..

Yalanı bırak yahu.

Kim yardım etti?

Ermeni kelimesi küfür ayarında bir kelime bu dilde.

O devirde herkes elinde bıçak ermeni arıyor kesmeye.

İŞİD Bölgesinde yahudilerin yakalanması halinde onların akıbeti ne olur?

Ya da Filistin Yönetimi Yahudilere nasıl davranır?

Sen manyak mısın?

Nasıl bir bağnazlık bu?

Sitelerde Paylaş

Koskoca İmparatorluk parçalanmış,her millet kendi devletini kurmuş,kurmak istiyor.Elde kala kala bugün ki türk toprakları kalmış,onu da korumak için,bir tehdit olarak görülen ermeniler tehcir edilmiş.Tabi tehcir sonrası ermenilere yiyecek,su felan verilmemiş olabilir,o gün ki devlet,o şartlarda bunu organize edemez,çanakkale de askerine bile yiyecek bulamayan bir devletten bahsediyoruz,o kadar aciz yani,üzüm hoşafı,ekmek yiyorlar çoğu zaman.Bazı öğünlerde onları bile vermiyorlar.Devlet onlara yemek sağlamış mı,su sağlamış mı derken,devletin o zaman ki durumunu ,kaynaklarını göz ardı etmeyin.

Sitelerde Paylaş

Soykırım yapılmadı, ıssıza adam bırakıldı.

Yiyecek, barınma ve sağlık koşullarının olmadığı bir yere.

İlber Ortaylı'nın dediği gibi BAKKAL AĞZI bu..

İran'da o zamanlarda açlık ve hastalıklardan dolayı kaç MİLYON kişinin öldüğünü biliyor musun?

1914-1919 arasında tam 9 milyon kişi ölmüş..

Sende diyorsun ki,Halep'te Ermenilere sigorta yapıldı mı,kahvaltıda kaşar var mıydı?

Sitelerde Paylaş

Yalanı bırak yahu.

Kim yardım etti?

Ermeni kelimesi küfür ayarında bir kelime bu dilde.

O devirde herkes elinde bıçak ermeni arıyor kesmeye.

İŞİD Bölgesinde yahudilerin yakalanması halinde onların akıbeti ne olur?

Ya da Filistin Yönetimi Yahudilere nasıl davranır?

Sen manyak mısın?

Nasıl bir bağnazlık bu?

Evet,manyağım..İyi bildin..

Oku zırcahil materyalist,oku;

''Near East Relief adlık yardım kuruluşunun 3 şubat 1916 tarihli itibariyle 486.000 ermeniye yardım ettiğine dair belge,Amerikan dışişleri bakanlığı arşivinde 59.867.481271 numarada kayıtlıdır..''

Sitelerde Paylaş

Söylediğin herşey yalan. Ermeniler meskun mahallere götürülmüştür. Savaş koşullarında sağlanabilecek bütün iade sağlanmıştır. Göç ettirilenlerin sayıs devlet kayıtlarına göre 550.000 civarındadır. Çetelerin Saldırısı, hastalık gibi sebeplerden ölen sayısı 50.000 civarındadır. Açlıktan ölen yoktur.

Tehcir kararı, Çanakkale'ye müttefik saldırısı olmadan 1 gün önce başlamıştır. Tehcir edilenlere iaşe verilmediğini söyleyen zavallı, Çanakkale Savaşı'nda, cephede savaşan askerlere verilen kumanyası gördü mü acaba? Günde 1 öğün. O da buğday Çorbası ya da üzüm hoşafı.

Kusura bakmayın, ne maske takarsanız takın, sözkonusu vatansa sadece teferruatsınız.

Sitelerde Paylaş

Koskoca İmparatorluk parçalanmış,her millet kendi devletini kurmuş,kurmak istiyor.Elde kala kala bugün ki türk toprakları kalmış,onu da korumak için,bir tehdit olarak görülen ermeniler tehcir edilmiş.Tabi tehcir sonrası ermenilere yiyecek,su felan verilmemiş olabilir,o gün ki devlet,o şartlarda bunu organize edemez,çanakkale de askerine bile yiyecek bulamayan bir devletten bahsediyoruz,o kadar aciz yani,üzüm hoşafı,ekmek yiyorlar çoğu zaman.Bazı öğünlerde onları bile vermiyorlar.Devlet onlara yemek sağlamış mı,su sağlamış mı derken,devletin o zaman ki durumunu ,kaynaklarını göz ardı etmeyin.

Yani ölmelerinde kimsenin suçu yok.

Fransızlar Gemi yetiştiremedi onları taşımaya.

Adamlar vahşet karşısında öyle büyük bir şoka düştü ki

Savaşı bırakıp insan tahliyesine başladılar.

Çünkü orası tam bir Auswitch gibiydi.

Auswithc'den tek farkı orada başlarında askerler yoktu.

Kimse yoktu. Issıza ölmeye terkedilmiş 1 milyona yakın adam.

Bir o kadar da oraya getirilmeden öldürülenler var.

Ne saçmaladığının farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş

Evet,manyağım..İyi bildin..

Oku zırcahil materyalist,oku;

''Near East Relief adlık yardım kuruluşunun 3 şubat 1916 tarihli itibariyle 486.000 ermeniye yardım ettiğine dair belge,Amerikan dışişleri bakanlığı arşivinde 59.867.481271 numarada kayıtlıdır..''

Bunlarla neyi anlatmaya çalışıyorsun?

Şu anda Irakta Suriyede de yardım kuruluşları var.

Bir faydaları oluyor mu?

Ayrıca oraya kim hangi kanaldan yardım göndermiş?

Tek ulaşım yeri var o da akdenizden liman.

Oradan da Fransızlar zaten yardım etmeye çalışıp onları taşıyor.

Neyi uyduruyorsun?

Sitelerde Paylaş

Küfür etmeyim diyorum da..

Be Allah'ın dangalağı, 1.000.000 insan ne kadar bir alana sığar? O kadar insanı kaç tane asker sevk ve idare edebilir? Aynı anda Galiçya'da, Aden Körfezi'nde, Çanakkale'de, Sarıkamışda, Basra Körfezi'nde, Dalmaçya'da savaşan Osmanlı 1.000.000 insanı nasıl sevk edebilir?

Sen ordan burdan duyduklarında mı yazıyorsun? Bu konuda ciddi bir kitap okudun mu gerçekten?

Sitelerde Paylaş

Küfür etmeyim diyorum da..

Be Allah'ın dangalağı, 1.000.000 insan ne kadar bir alana sığar? O kadar insanı kaç tane asker sevk ve idare edebilir? Aynı anda Galiçya'da, Aden Körfezi'nde, Çanakkale'de, Sarıkamışda, Basra Körfezi'nde, Dalmaçya'da savaşan Osmanlı 1.000.000 insanı nasıl sevk edebilir?

KENDİ AĞZINLA DİYORSUN İŞTE.

Edebildiklerini ettiler.

Edemediklerini de yerli halkın kıyma makinesine attılar.

Sitelerde Paylaş

Yani ölmelerinde kimsenin suçu yok.

Fransızlar Gemi yetiştiremedi onları taşımaya.

Adamlar vahşet karşısında öyle büyük bir şoka düştü ki

Savaşı bırakıp insan tahliyesine başladılar.

Çünkü orası tam bir Auswitch gibiydi.

Auswithc'den tek farkı orada başlarında askerler yoktu.

Kimse yoktu. Issıza ölmeye terkedilmiş 1 milyona yakın adam.

Bir o kadar da oraya getirilmeden öldürülenler var.

Ne saçmaladığının farkında değilsin.

Tehdit olarak görülen ermenilerin tehciri rasyonelliktir,o gün ki devletin,tehcir edilen ermenileri beslemeyeceğini söylemek realistliktir,ermenileri her milletin ulus devletini kurmak için çabaladığı bir ortamda,gelecekte onların sorun yaratacağını bile bile onları Türk topraklarında tutmak ise humanistliktir,ama rasyonellik değildir.Tarihe farklı açıdan bakınca,farklı yorumlarda bulunabilirsin.

Ölmelerinde de o gün ki şartların,o şartların şekillendirdiği insanların suçu vardır.Ölenlerin sayısı kaç taneyse ortaya çıkarılsın,100 bin,200 bin,her neyse.Soykırım demeye de gerek yok,ölenlerin sayısı tam olarak belirlendikten sonra tazminat verilsin.

tarihinde Meyveli Soda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu millet ermenilere soy kirim uygulamıştir..tehcir kanunu ,kayıtlı trenlerle götürülen milyonlarca ermeni,aç ve susuz şekilde götürülmus ve çöle bırakılmıştir...yetmemiş bazı birlikler kızgın halkın içinde onları öldürulmesine sebep olmuştur ...yok diyenler yalan söylüyor

Sitelerde Paylaş

Ulan göç sırasında Ermenilere kötü davranan subaylar yargılandı. Ne anlatıyorsun cahil herif.

Istanbul işgal edilince Ingilizler uyduruk bir mahkeme kurup Osmanlı yetkililerini yargılamaya çalıştı. Benim dediğim olay bu değil. Savaş sırasında, Osmanlı daha yenilmemişken, Ittihad Terakki iktidarda iken, tehcirde Ermenilere karşı suç işleyen Osmanlı asker ve Subayları yargılanıp ceza almıştır.

Kendi dedelerinizi bu kadar da canavar sanmayın oğlum.

Sitelerde Paylaş

Tehdit olarak görülen ermenilerin tehciri rasyonelliktir,o gün ki devletin,tehcir edilen ermenileri beslemeyeceğini söylemek realistliktir,ermenileri her milletin ulus devletini kurmak için çabaladığı bir ortamda,gelecekte onların sorun yaratacağını bile bile onları Türk topraklarında tutmak ise humanistliktir,ama rasyonellik değildir.Tarihe farklı açıdan bakınca,farklı yorumlarda bulunabilirsin.

Ölmelerinde de o gün ki şartların,o şartların şekillendirdiği insanların suçu vardır.Ölenlerin sayısı kaç taneyse ortaya çıkarılsın,100 bin,200 bin,her neyse.Soykırım demeye de gerek yok,ölenlerin sayısı tam olarak belirlendikten sonra tazminat verilsin.

Dert para değil.

En azından oradan dünyaya yayılan Ermenilerin derdi para değil.

Bunu yapanların cezalandırılması.

Bir kere de yaptığı yapanın yanına kar kalmasın savaşı bu.

O yüzden uzlaşma kesinlikle aranmıyor.

Bu işte amaç Türkiyenin diz çökmesi, bu yaptığı soykırımla yüzleşmesi ve herkesten özür dilemesi, cezam neyse razıyım demesi.

Ermenistan bu mücadelenin birincil muhatabı değil.

Burada muhatap dünya Ermenileri.

Olay para değil.

Suçlunun cezasını çekmesi.

Sitelerde Paylaş

Söylediğin herşey yalan. Ermeniler meskun mahallere götürülmüştür. Savaş koşullarında sağlanabilecek bütün iade sağlanmıştır. Göç ettirilenlerin sayıs devlet kayıtlarına göre 550.000 civarındadır. Çetelerin Saldırısı, hastalık gibi sebeplerden ölen sayısı 50.000 civarındadır. Açlıktan ölen yoktur.

Tehcir kararı, Çanakkale'ye müttefik saldırısı olmadan 1 gün önce başlamıştır. Tehcir edilenlere iaşe verilmediğini söyleyen zavallı, Çanakkale Savaşı'nda, cephede savaşan askerlere verilen kumanyası gördü mü acaba? Günde 1 öğün. O da buğday Çorbası ya da üzüm hoşafı.

Kusura bakmayın, ne maske takarsanız takın, sözkonusu vatansa sadece teferruatsınız.

Robiespierre,

Sen konunun başından beri birşeyler yazıyorsun ama

Yazdıkların Türkiyenin propagandaları.

Bir geçerliliği yok.

Bu propagandalar dünyada her yerde sunuluyor ama bunu kabul eden tarihçi de yok dünyada.

Türkiye kendi çalıp kendi söylüyor.

O yüzden seni dikkate almıyorum.

Kişisel algılama.

Sitelerde Paylaş

Ulan göç sırasında Ermenilere kötü davranan subaylar yargılandı. Ne anlatıyorsun cahil herif.

Istanbul işgal edilince Ingilizler uyduruk bir mahkeme kurup Osmanlı yetkililerini yargılamaya çalıştı. Benim dediğim olay bu değil. Savaş sırasında, Osmanlı daha yenilmemişken, Ittihad Terakki iktidarda iken, tehcirde Ermenilere karşı suç işleyen Osmanlı asker ve Subayları yargılanıp ceza almıştır.

Kendi dedelerinizi bu kadar da canavar sanmayın oğlum.

yargilansa neyi değiştirir..sana babamın bana anlattığı bir gerçeği anlatmak isterim...samanliga doldurulup yakılan ermeni köylüler...

Adamlar baskın yapıp silahlarla ermenileri samanliklara doldurup yakmışlar...ve buna devlet on ayak olmuş mezarlari bile var.. hala köylüler tarlaları sürdüklerinde yerleşim yerlerinden kacanlarin malları durur...mesela talan edilen kiliseler ...halk bile nasıl yaptığını anlatıyor üstelik utanmadan dilden dile ...sivasta dinledim ,samsunda dinledim ,yozgatta dinledim yaslilardan ...

Sitelerde Paylaş

yargilansa neyi değiştirir..sana babamın bana anlattığı bir gerçeği anlatmak isterim...samanliga doldurulup yakılan ermeni köylüler...

Adamlar baskın yapıp silahlarla ermenileri samanliklara doldurup yakmışlar...ve buna devlet on ayak olmuş mezarlari bile var.. hala köylüler tarlaları sürdüklerinde yerleşim yerlerinden kacanlarin malları durur...mesela talan edilen kiliseler ...halk bile nasıl yaptığını anlatıyor üstelik utanmadan dilden dile ...sivasta dinledim ,samsunda dinledim ,yozgatta dinledim yaslilardan ...

Ben de Ermenilerin yakıp yıktığı Müslümanlarla ilgili elli tane hikaye anlatayım sana. Neyi kanıtlar bu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...