Jump to content

Koyun olma

Recommended Posts

Türkiye'deki sistem,yoksulu ezmek üzere düzenlenmiştir..Bu ülkede yoksul kesim sürekli ezilmiştir ve Akp zamanında da bu sistem olduğu gibi devam etmiştir..Akp ile kolkola giren sistem partileri;Chp,Mhp ve Hdp'de bu sistemin birer piyonudurlar..Bu partilere oy vermek,bu partileri desteklemek demek;bu sistemden rahatsız olmadığınızı ifşa etmeniz demektir..Yani inşaat işçsinin inşaatta,maden işçisinin madende ölmesine seyirci kalacaksanız,emeklilerin açlıkla boğuşmasından,öğrencilerin gelecek kaygısından rahatsız değilseniz,işsizlerin kendini yakmasından,zengin p.çlerin genç kızların kafasını kesmesinden rahatsız değilseniz,sokak ortasında eşini kesen katil babalardan,sokakta bonzai içip ölen gençlerden rahatsız değilseniz,patatesin/domatesin fiyatından,gemicikleri olan Bilal'lerden rahatsız değilseniz...vb oy vermeye devam edin bu sistem partilerine..

Ne diyorlar?

''Barajı geçmeyecek partilere oy verirseniz,oyunuz boşa gider..''

Sanki kendisinin oyu doluya gidiyor da,birde akıl veriyor millete..Sen nereden biliyorsun oyunun bir işe yaradığını?Senin oyunla bu yoksul halk sömürülüyor ve sen verdiğin oyun değerli olduğunu söylüyorsun..Değer/ahlak anlayışında bir sorun var milletin..İnsanların sömürülmesi mi değerli?!

Bu baraj konusunu öne sürüp,insanlar koyunlaştrılıyor..Gel bırak o küçük,adı sanı bilinmeyen partileri;bas oyunu barajı geçecek partilere filan..Bu nasıl bir sığlıktır/ahlaksızlıktır?!

Ellemeyin de,isteyen istediğine bassın..Ne diye insanların önünde kendinizi bir çoban gibi görüyorsunuz?!

Sitelerde Paylaş

Forumun siyasete uygun olduğunu düşünmüyorum. şahsım adına buraya ilim ve bilimle ilgili düşüncelerimi tartışmaya geldim düşünceleriniz yanlış demiyorum fakat yerinin burası olmadığını düşünüyorum

İlim ve bilim istiyorsanız bilim formu var bayım burası adı üzerinde cafe. Hiç filmlerden de mi görmediniz bayım. Köy kahvelerinde insanlar ellerinde çay önlerinde gazete siyaset tartışması yaparlar.

Nolan'a katılıyorum ama gel görkü dostum gerçekler böyle. Ben seçim barajını demokrasiye aykırı buluyorum. Orası halkın meclisi ise halkın tüm katmanlarından düşünceler olmalı. Mesela Emine Ülker Tarhan'ı mecliste görmek isteyen milyon insan var. Ama korkarım göremeyeceğiz. Bu ne demek? Milyon insanın görüşü kimsenin umurunda değil demek. Ben Kemal Kılıçtoroğlun'u severim kendisi bana göre dürüst bir insandır ama bu durum Chp de çok sayıda 5 para etmez insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. O kadar iğreniyorum ki parti binasını ziyarete bile gitmiyorum fakat gerçekçi olmak gerekirse kahretsin ki Chp ye mahkumuz.

Baraj sistemi öyle saçma bir sistemdir ki bir gün insanlık uygarlığı ilerlerse geçmişte böyle bir uygulamayı yeni nesillerine "Eski uygarlıklar çok ilkelmiş bu yüzden bunun ne kadar saçma olduğunu, insan haklarına ne kadar aykırı olduğunu düşünememiş çocuklar" diye ders verecek öğretmenler. Çok sinirlerim bozuldu. Yarama dokundun NOLAN bunu yapmayacaktın.

tarihinde Refleks07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kahretsin ki Chp ye mahkumuz.

Bende bundan bahsediyorum işte..Mahkum filan değilsiniz,olmamalısınız..Yahu,sen başlı başına bir bireysin..Bir koyun değilsin..

Chp'ye mahkumuz/mahkumsunuz veya Akp'ye mahkumuz/mahkumsunuz filan..Ne kadar iğrenç birşey bu..Tıpış tıpış gidip bu partilere oy vermek zorundaymışız gibi bir hava yaratılıyor sürekli..Her seçimde böyle yapılıyor ve her seçimi de emperyalistlerin finoları kazanıyor..

Tam 13 senedir Akp'yi,Akp seçmeni iktidar yapmadı..Akp'nin karşısındaki ezik muhalefet yüzünden,Akp 13 yıldır başımızda..Bu lanet muhalefet partilerine oy vermek demek,Akp'nin ekmeğine yağ sürmek demek..

Chp bu seçimde iktidar olamaz..Zaten öyle bir hedefleri de yok..Aynı şekilde Mhp ve Hdp'de öyle..O halde bu partilere,13 senedir Akp'nin kankası olmuş bu eziklere oy vermenin mantığı nedir?

İnsanlar oy verirken barajı veya vekil sayısını filan düşünüyor..Sanki verdikleri bir oyla barajı geçiyor parti..Verdikleri bir oyu bir halt sanıyor insanlar..Yahu,senin oyunla hiçbir şey olmaz..Benim oyumla da öyle..O halde bırakalım da,isteyen istediği partiye oy versin..Bu toplumsal baskıyı yapmayalım..İnsanları bir sürünün parçası gibi görmekten vazgeçelim..

Sitelerde Paylaş

Vatan partisi çözüm olrmu acaba?

Olur veya olmaz..Canın neye basmak istiyorsa ona bas adam..

Bu hesabı yapma..Bu hesap yüzünden bu ülke çok şey kaybetti..

Ben Vatan partisine basacağım bu arada..

Sitelerde Paylaş

Olur veya olmaz..Canın neye basmak istiyorsa ona bas adam..

Bu hesabı yapma..Bu hesap yüzünden bu ülke çok şey kaybetti..

Ben Vatan partisine basacağım bu arada..

Ben de senin gibi vatan partisine basacağım...

Öylesine sordum işte bu arada Sn Nolan ben 18 yaşındayım ve çevremde işsiz güçsüz onlarca yaşıtım var

tabi bu türkiye içinde geçerli sence biz gençler için ne yapılabilir?

Sitelerde Paylaş

Türkiye'deki sistem,yoksulu ezmek üzere düzenlenmiştir..Bu ülkede yoksul kesim sürekli ezilmiştir ve Akp zamanında da bu sistem olduğu gibi devam etmiştir..Akp ile kolkola giren sistem partileri;Chp,Mhp ve Hdp'de bu sistemin birer piyonudurlar..Bu partilere oy vermek,bu partileri desteklemek demek;bu sistemden rahatsız olmadığınızı ifşa etmeniz demektir..Yani inşaat işçsinin inşaatta,maden işçisinin madende ölmesine seyirci kalacaksanız,emeklilerin açlıkla boğuşmasından,öğrencilerin gelecek kaygısından rahatsız değilseniz,işsizlerin kendini yakmasından,zengin p.çlerin genç kızların kafasını kesmesinden rahatsız değilseniz,sokak ortasında eşini kesen katil babalardan,sokakta bonzai içip ölen gençlerden rahatsız değilseniz,patatesin/domatesin fiyatından,gemicikleri olan Bilal'lerden rahatsız değilseniz...vb oy vermeye devam edin bu sistem partilerine..

Ne diyorlar?

''Barajı geçmeyecek partilere oy verirseniz,oyunuz boşa gider..''

Sanki kendisinin oyu doluya gidiyor da,birde akıl veriyor millete..Sen nereden biliyorsun oyunun bir işe yaradığını?Senin oyunla bu yoksul halk sömürülüyor ve sen verdiğin oyun değerli olduğunu söylüyorsun..Değer/ahlak anlayışında bir sorun var milletin..İnsanların sömürülmesi mi değerli?!

Bu baraj konusunu öne sürüp,insanlar koyunlaştrılıyor..Gel bırak o küçük,adı sanı bilinmeyen partileri;bas oyunu barajı geçecek partilere filan..Bu nasıl bir sığlıktır/ahlaksızlıktır?!

Ellemeyin de,isteyen istediğine bassın..Ne diye insanların önünde kendinizi bir çoban gibi görüyorsunuz?!

Ağam haddim olmayarak senin peşindeki arkadaşlarla biraz tartıştım ama kusura bakma :)

İlk girdiğimde bu formun ağasının sen olduğunu bilseydim önce gelir senin elini öperdim :)

Nede olsa provokatör ilk en tepedekinin G.. yalar. :)

Ama ben provokatör olmadığım için seni haddim olmadan es geçtim.

Ayrıca yenide olsam

Burada vurulacak biri varsa onuda ben vururum

Pardon aklım tatar ramazana gitti.:)

Burda cevap verilecek bir soru varsa onada ben cevap veririm :)

Sitelerde Paylaş

Ben de senin gibi vatan partisine basacağım...

Öylesine sordum işte bu arada Sn Nolan ben 18 yaşındayım ve çevremde işsiz güçsüz onlarca yaşıtım var

tabi bu türkiye içinde geçerli sence biz gençler için ne yapılabilir?

Gençler için hiç kimse kılını kıpırdatmaz..Gençler kendi kendilerine birşeyler yapmalılar..

vatan partisi akp ye uşaklık eden, sol oyları bölmek amacıyla kurulmuş sözde vatansever atatürkçü bir partidir.

Al işte.. :mellow:

Bu adama ne desen boş..

Sitelerde Paylaş

Gençler için hiç kimse kılını kıpırdatmaz..Gençler kendi kendilerine birşeyler yapmalılar..

Al işte.. :mellow:

Bu adama ne desen boş..

Bugüne kadar senin anlattığın her ne varsa saygıyla karşıladım çünkü tamamen bana uyan fikirleri yansıttın,anlattın, dile getirdin çaba gösterdin.

Ama konu vatan partisiyse tekrar düşünmen lazım. Arkadaşın da dediği gibi tamamen hdp gibi vatanseverlik adı altında kurulmuş ama alakası olmayan bir partidir. Perinçeki bir araştır araştırmadıysan o adam RTE den bile daha tehlikelidir ki Vatan partisinde en büyük rolu de oynayacak olan Perinçekdir. Bunu gözardı etmeyin

Sitelerde Paylaş

Bugüne kadar senin anlattığın her ne varsa saygıyla karşıladım çünkü tamamen bana uyan fikirleri yansıttın,anlattın, dile getirdin çaba gösterdin.

Ama konu vatan partisiyse tekrar düşünmen lazım. Arkadaşın da dediği gibi tamamen hdp gibi vatanseverlik adı altında kurulmuş ama alakası olmayan bir partidir. Perinçeki bir araştır araştırmadıysan o adam RTE den bile daha tehlikelidir ki Vatan partisinde en büyük rolu de oynayacak olan Perinçekdir. Bunu gözardı etmeyin

Yıllardır takip ediyorum bu partiyi..Canımı sıkacak birşey görmedim..

Chp'ye küsmüş bir seçmenim ben..Atatürk düşmanı Ekmel'in paçasından tutmuş bir partiye oy veremem..

Eğer vatan partisi yanlış yola saparsa da,Vatan partisinden de vazgeçeriz..Normal bir insan/seçmen,oy vereceği partiyi değiştirebilmelidir..Bu sonuçta bir futbol takımı değil ama bizim insanımız takım tutar gibi parti tutuyor..

Sitelerde Paylaş

İstersen o kadar zaman bekleme görmek için

Aç bir konu ( istediğin konu olabilir istediğin şey üzerine olabilir ) tartışalım

Meydan senin gibi bir yiğit görsün

Tatar Ramazanın dediği gibi

Burda vurulacak biri varsa onuda ben vururum :) :)

Beklerim ben..Buralardayım,takıl sen..

Sitelerde Paylaş

İstersen o kadar zaman bekleme görmek için

Aç bir konu ( istediğin konu olabilir istediğin şey üzerine olabilir ) tartışalım

Meydan senin gibi bir yiğit görsün

Tatar Ramazanın dediği gibi

Burda vurulacak biri varsa onuda ben vururum :) :)

Sen Nolan'a neden bu kadar taktın anlamıyorum. Tatar Ramazan filmlerini izlemişsin ama af edersin başka bir tarafından anlamışsın. Tatar Ramazan mafyacılık oynayan birimi idi Hak mücadelesi veren biri miydi ? Nolan'a hakaret ederken hep Tatar Ramazan benzetmesi yapıyorsun da onun için söyledim. Benim siyasi görüşüm Emine Ülker Tarhan dır, Nolan'ın ki Doğu Pelinçek ama Nolan'a bu yüzden hakaret edemem. Nolan benden daha cesur, o sevdiği kişiye oy vermeyi savunuyor. Ben ise Nolan'ın dediği sebeplerden dolayı sevdiğim kişiye değil mahkum olduğum yere oyumu veriyorum. Peki ya sen? Benim gibi mahküm olduğun yere mi Nolan gibi yüreğinin attığı yere mi veriyorsun? Yanıtı önce kendi vicdanına ver bana yanıt vermesen de olur.

tarihinde Refleks07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir" (Maide, 44)

Ne Allahmış be.İndirmiş birşeyler,o kurallarla hükmetmezseniz kafirsiniz,sizi cehennemde yakarım diyor.Gönderdiği din tüm insanlığa hitapta edememiş zaten.Allahınızın gönderdiği dinin kapsama alanında sorunlar var.Avrupaya,amerikaya,asyaya,avustralyaya bir türlü ulaşamamış,insanların çoğu kafir.Şanslı araplar ise cennete gidecekler,şeriat kurallarıyla yönetilen bir devlette doğdukları için.

Sitelerde Paylaş

Sen Nolan'a neden bu kadar taktın anlamıyorum. Tatar Ramazan filmlerini izlemişsin ama af edersin başka bir tarafından anlamışsın. Tatar Ramazan mafyacılık oynayan birimi idi Hak mücadelesi veren biri miydi ? Nolan'a hakaret ederken hep Tatar Ramazan benzetmesi yapıyorsun da onun için söyledim. Benim siyasi görüşüm Emine Ülker Tarhan dır, Nolan'ın ki Doğu Pelinçek ama Nolan'a bu yüzden hakaret edemem. Nolan benden daha cesur, o sevdiği kişiye oy vermeyi savunuyor. Ben ise Nolan'ın dediği sebeplerden dolayı sevdiğim kişiye değil mahkum olduğum yere oyumu veriyorum. Peki ya sen? Benim gibi mahküm olduğun yere mi Nolan gibi yüreğinin attığı yere mi veriyorsun? Yanıtı önce kendi vicdanına ver bana yanıt vermesen de olur.

Ben oy kullanmıyorum

Benim oyumu hak edecek bir parti yok

Ben oyumu beni temsil edecek insanlara veririm beni sikecek insanlara değil

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...