Jump to content

Vatanseverlik ve/veya Milliyetçilik

Recommended Posts

Sert oldu ancak yerleşik hayata geçmeden önce insan asalak olarak yaşar. Ve araç gereç yapımıyla beraber birçok yerde yıkıcı bir varlık haline gelmiştir. Doğa da ne bulursa talan eden araç gereç yapımıyla da diğer hayvanlar a karşı üsünlük sağlayan insanoğlu hızla üremiş ve dünyanın her bir köşesine yayılmıştır. Eğer yerleşik hayata geçip üretim süreci tetiklenmeseydi bu yıkıp daha büyük olabilirdi.

Siz ve birçok kişi suçu medeniyetin ve yurtseverliğin gelişmesine atar. Yanlış bir çok uygulamalar olsa bile medeni yurt aynı zamanda yaşanılabilir bir yer olabilmesi sebebiyle üstüne titrenen bir yerdirde. Bugün ve dün bir çok topluluk yurtlarının yaşanılabilir bir yer olması amacınındadırda.

Biyolojik olarak asalak yaşamak demek; bir başka canlıyla birlikte sürekli yada geçici olarak yaşayıp ona zarar vermek demektir. Örneğin; bit. İnsan bu anlamda asalak değildir. Araç gereç kullanmak sadece insana mahsus bir özellik değildir. Doğada ne bulursa onu talan eden bir canlı da değildir; doymasının bir limiti vardır. Videodaki insanlara bakın; obezite yok, belki protein eksikliği olabilir. Çok sağlıklı ve paylaşımcı insanlar. İnsan evrimsel süreçte başarılı bir türdür o kadar.

Sosyalist olup milliyetçiliğe saldıran biri değilim. Milliyetçilik yeni bir kavramdır (insanlık boyunca) Bölgeyi korumak milliyetçilik değildir; biyolojik bir olgudur. Örneğin bir grup aslan bir bölgeyi işgal eder ve bu bölgeyi savunur. İnsan da zaman zaman bölgesini savunmak zorunda kalmıştır. Ancak tüm dünyaya yayılabildiğine ve bütün iklimlere adapte olabildiğine göre insanın savaşmaktan çok paylaşmaya daha yatkın olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda evrimsel psikoloji ve evrimsel sosyoloji bize yol gösterecektir. Başka grup insanlarla gen alış verişinin önemini kavramış bir tür olarak savaş mantıksızdır. Bir bölgede uzun süre yaşarsanız ve her grup böyle yapmaya devam ederse (ki yerleşik yaşamın anahtarı buradadır) artık siz avcı toplayıcı değilsinizdir. İnsan tamamen avcı toplayıcı bir biyolojiye sahiptir.

Bir de şunu eklemek zorundayım: içinde yaşadığımız medeniyet insanın evrimsel durumuna uygun değildir. Medeniyeti suçlamak, bu bağlamda, mantıksızdır çünkü oluşmuştur bir kere. On bin yıl önce başımıza bunların geleceğini bilemezdik. İnsan olarak biyolojimize uygun bir çevrede mutlu olarak yaşamanın yollarını düşünmek için artık elimizde sonsuz sayıda bilgi var. Söz konusu olan bu bilgiyle düşünebilmek. Ancak bunu yaparken milliyetçiliğin kökenine bilimsel yöntemlerle yaklaşmamız gerekiyor yada en azından ben böyle yapıyorum. "Eh, ne yapalım. Dünya böyle işte. Yapacak bir şey yok." diyemiyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 188
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biyolojik olarak asalak yaşamak demek; bir başka canlıyla birlikte sürekli yada geçici olarak yaşayıp ona zarar vermek demektir. Örneğin; bit. İnsan bu anlamda asalak değildir. Araç gereç kullanmak sadece insana mahsus bir özellik değildir. Doğada ne bulursa onu talan eden bir canlı da değildir; doymasının bir limiti vardır. Videodaki insanlara bakın; obezite yok, belki protein eksikliği olabilir. Çok sağlıklı ve paylaşımcı insanlar. İnsan evrimsel süreçte başarılı bir türdür o kadar.

Video da ki insanların gücü yetmemiş demek ki ! Bir çok bilim adamı Cro magnon insanının neandertallere soykırım yaptığını idda ediyor. Afrikada sıcağı ve kuraklığından sürülüp Avrupanın soğuk ikliminde tutunmaya çalışan atalarımız gerek araç gereç kullanmada ki yetkinliği gerekse kurnaz ve acımasız olamalarından dolayı tüm Avrupada benzer türlerine kan kusturmuşlar.

Türümüz malum 30000 li yıllarda Avrupada da kendine yer edinmiş henüz yurt edinmemiş tabi.Genelde 20-50 şerli guruplar yada sürüler halinde Mağralarda yaşayan Cro magnon insanı söz konusu besin ihtiyacı olunca katliam örgütleri de kurmuşlar. Köpeğin bu dönemde kendini evcilleştiği düşünülür. Buzul çağının büyük hayvan sürülerini beslediği bu dönemde büyük baş hayvanların en korkulu rüyası insan olsa gerek. Henüz araç gereç yapımında yetkinleşilmeyen bu dönemde çok büyük av partileri yapılırdı. Yapılan bu avlar binlerle baş hayvan katliamı ile sonuçlanır. Yay yok, buna bağlı olarak okta yok. Yanında kendini evcilleştiren köpekler ve yüzlerce insan bir organizasyonla hayvan "katliamı" yapar. Hayvan sürülerinin yolları korkutularak değiştirilip bir tepeden aşağı düşerek ölümleri ile sonuçlanır.

Bu tür katliam organizasyonlarını kendileri ile beraber Afrikadan taşıdıklarına şüphem yok. Çünkü insanoğlu en geç yetişkin olan hayvan olup bu süreç onu grubuna ve büyüklerine bağlı kılar. Bu 100 yetişkin erkeği x5 yapmakta sakınca yok. Sadece kendisi ve çocukları için besin aramaz. Ve bugünü de düşünmez. Muhtemelen bu son söylediğimi buzul çağının koşullarında tecrübe etmiştir. Etleri bu koşullarda saklar sürülerin geçiş dönemlerine göre de tüketir.

Sizin bahsettiğiniz insanlar ve dönemi kendine özgü koşullar taşır. Bu koşullar buzul çağı sonrası oluşmuştur ki buda avcılıkta yetkinleşme ihtiyacını doğurmuştur. Çünkü büyük baş sürüler yoktur. Olsa bile bunları tuzağa düşürecek elverişli koşullar yoktur. Zennedildiğinin aksine insanoğlu 30 bin yıl önce de yıkıcıydı. Ve yine ihtiyacından çok besin depolardı. Ve obez olmamalarının sebebi ise kalori tüketmeleri yani hareket etmelerinden kaynaklanır. Paylaşımcı olmaları en önemli artılarıdır. Başka artıları olduğunu düşünmüyorum.

Sitelerde Paylaş

Antropoloji falan... Eğleniyoruz değil mi gençler? Ee, hepimizin gideceği yer bir antropoloji müzesinin rafları değil mi...

Neyse. Biraz ciddi konulardan bahsedelim.

Ben ne kadar renkli sol grup varsa girip çıkmış birisiyim. Türkiye'nin ilk Anarşist örgütleri içinde yer aldım. ÖDP Kurulduğu gün üye oldum. Milliyetin, milletin, biyolojik kimlik aidiyetinin ne kadar saçma ve yüzeysel olduğuna dair sayfalarca yazabilirim. Ben dünya vatandaşıyım üleenn! Diye yaygarayı da basarım. Ama kazın ayağı öyle değil. Bu ergen hastalığından kurtuldum. Peki kendimi mahalledeki kuruyemişçiden daha farklı ve akıllı sanma Hastalığını nasıl yendim? Süreç uzun ama tek örnek vereceğim.

Murat Belge. Bu arkadaşı bilen bilir. Liberal solun, vatansız solun duayenlerinden. Gevrek gülüşü ve kısık sesi ile Radikal okuyan kız çocuklarını hülyalara sürükleyen bir liberal ikonadır. Sene 96-97. Radikal gazetesi Okumayı devrimci bir edim sandığım yıllar. Bu artis vatandaşı da dikkatle okuyorum. Bir Yazısı ilgimi çekti. Ege'deki Kıta sahanlığı ile ilgili yazmış. Türkiye Yunanistan ile Kıta sahanlığı konusunda ihtilaf yaşıyor ve tezini savunurken koz olarak kullanmak üzere, Nato'da diplomatik bir manevra yapmış. Bu Kısık ses, Türkiye'nin bu manevrasını eleştiriyor. Ulan niye? Türkiye haklı. Bu konuda niye Türkiye'yi eleştiriyor bu adam? Bakıyorum, bakıyorum yok. Mantıklı bir sebep yok, Yunanistan haksız ama bu lavuk yine Yunanistanın safında. Ilk Vahiy böyle geldi bana. Liberal sol bokun kokusu ilk kez burnuma geldi.

Antropolojiyi falan bir tarafa bırakın. Somut olaylar üzerinden konuşalım. Ege'deki Kıta sahanlığı konusunda ne düşünüyorsunuz? Yunanistan'ın tezi kabul edilirse, Türkiye balıkçı gemisi bile yüzdüremez Ege'de. Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Tabii bütün dünyasını Kürt seviciliğine sığdıranlar için kazık bir soru. Kobani mobani desek, çalıştığınız yer, Bülbül gibi şakırsınız. Ama soru bu. Milliyetçilik testi başladı.

Sitelerde Paylaş

Murat Belge. Bu arkadaşı bilen bilir. Liberal solun, vatansız solun duayenlerinden. Gevrek gülüşü ve kısık sesi ile Radikal okuyan kız çocuklarını hülyalara sürükleyen bir liberal ikonadır. Sene 96-97. Radikal gazetesi Okumayı devrimci bir edim sandığım yıllar. Bu artis vatandaşı da dikkatle okuyorum. Bir Yazısı ilgimi çekti. Ege'deki Kıta sahanlığı ile ilgili yazmış. Türkiye Yunanistan ile Kıta sahanlığı konusunda ihtilaf yaşıyor ve tezini savunurken koz olarak kullanmak üzere, Nato'da diplomatik bir manevra yapmış. Bu Kısık ses, Türkiye'nin bu manevrasını eleştiriyor. Ulan niye? Türkiye haklı. Bu konuda niye Türkiye'yi eleştiriyor bu adam? Bakıyorum, bakıyorum yok. Mantıklı bir sebep yok, Yunanistan haksız ama bu lavuk yine Yunanistanın safında. Ilk Vahiy böyle geldi bana. Liberal sol bokun kokusu ilk kez burnuma geldi.

Antropolojiyi falan bir tarafa bırakın. Somut olaylar üzerinden konuşalım. Ege'deki Kıta sahanlığı konusunda ne düşünüyorsunuz? Yunanistan'ın tezi kabul edilirse, Türkiye balıkçı gemisi bile yüzdüremez Ege'de. Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Tabii bütün dünyasını Kürt seviciliğine sığdıranlar için kazık bir soru. Kobani mobani desek, çalıştığınız yer, Bülbül gibi şakırsınız. Ama soru bu. Milliyetçilik testi başladı.

Tayyip iniz Nato da diplomatik manevralara girmiş işte daha ne istiyonuz anlamadım. Ha kandili ve güneydoğuyu bombalandığı gibi bombalamak istiyorsanız huslisi paşanızın gönlü bilir. Ha Hakan Fidanınız da var ihtiyaç olursa Çeçen ve Doğu türkistanlı cihatcılardan da bir gurup oluşturabilir. Tekbirle mi bombalarsınız bilmem. Kana susayan nede olsa sizsiniz.

Bir Ulusun gerektirdiği şartlara "devletiniz" uymuyor. Siz artık Tayyipin devletine biat etmişsiniz.Burda olduğu gibi o ne isterse buynunuzu büküp dediğini yapacak ve sağa sola çemkireceksiniz.

Sitelerde Paylaş

AKP çözüm süreci yaparken ne kadar ciciydi değil mi? Türk halkı tv lerde aşağılanırken hiç bir sorun yoktu. Biz akpden memnunuz , akp bize en yakın parti diyenler mi ararsın ne ararsanız vardı.

Ne zamanki araları bozuldu akp kötü, Akp, chp hdp koalisyon kurmalı süreç devam etmeli bla bla...

Bunlar zannediyor ki bir süre akp ile aynı yatağa giren tipler kavga edip ayrılınca aklanacaklar. Cemaat gibi birden akp karşıtı taraftalar. = )

Tayyipmiş. = ) 30 yıldır tayyip var değil mi? O gidince acaba ne diyecekler?

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKP çözüm süreci yaparken ne kadar ciciydi değil mi? Türk halkı tv lerde aşağılanırken hiç bir sorun yoktu. Biz akpden memnunuz , akp bize en yakın parti diyenler mi ararsın ne ararsanız vardı.

Ne zamanki araları bozuldu akp kötü, Akp, chp hdp koalisyon kurmalı süreç devam etmeli bla bla...

Bunlar zannediyor ki bir süre akp ile aynı yatağa giren tipler kavga edip ayrılınca aklanacaklar. Cemaat gibi birden akp karşıtı taraftalar. = )

Tayyipmiş. = ) 30 yıldır tayyip var değil mi? O gidince acaba ne diyecekler?

Yanlış kişiyle konuşuyorsun. Ben pkk ya değil gericiliğe karşı konumlanırım. Tayyip'i ayakta tutan Abdullah Öcalan'ı savunmam. Ancak Seni başkan yaptırmayacağız diyen adamı savunurum.

Sitelerde Paylaş

Tayyip iniz Nato da diplomatik manevralara girmiş işte daha ne istiyonuz anlamadım. Ha kandili ve güneydoğuyu bombalandığı gibi bombalamak istiyorsanız huslisi paşanızın gönlü bilir. Ha Hakan Fidanınız da var ihtiyaç olursa Çeçen ve Doğu türkistanlı cihatcılardan da bir gurup oluşturabilir. Tekbirle mi bombalarsınız bilmem. Kana susayan nede olsa sizsiniz.

Bir Ulusun gerektirdiği şartlara "devletiniz" uymuyor. Siz artık Tayyipin devletine biat etmişsiniz.Burda olduğu gibi o ne isterse buynunuzu büküp dediğini yapacak ve sağa sola çemkireceksiniz.

Nereyi bombalıyoz lan yine? Ne uyduruyorsun? Bütün devletler, kendisine silah çekenleri öldürür. Ölmek istemeyen silahı bırakır.

İngiltere ve İspanya Bush itinin peşinden Irak'ı bombalamaya giderken iktidarda sol ve sosyalist partiler vardı. İngiltere'de İşçi Partisi, İspanya'da Sosyalist Bok Partisi mi ne, öyle bir zımbırtı. Bu ülkelerin solcusu, kendilerine hiçbir şekilde tehdit oluşturmayan bir ülkeyi, sadece petrol emmek için bombalamaya gidiyorlar. Türkiye'de aydınlanmayı, vatandaşlık devrimini, insanlığa dair bütün ileri kazanımları dinamitleyen bir embesil sürüsünü bombalıyoruz diye dünyayı yakıyorsunuz. Tayyip mayyip hikaye, sizin beyniniz erimiş. Bulunduğunuz mevzinin farkında değilsiniz.

Neymiş bir ulusun gerektirdiği şartlar? Hayır, samimi bir adama da benziyorsun, merak ediyorum bir ulusun gerektirdiği şartlar nedir? Bir sayar mısın? Samimiyetle soruyorum. Mesela Alman ulusunda olup da Türk ulusunda olmayan koşullar nelermiş? Gerçekten Alman ulusunun, İtalyan ulusunun, Rus ulusunun, Fransız ulusunun oluşma süreçlerini okuyup anladın da mı böyle konuşuyorsun, yoksa kulağına üfleyen ajan sürüsünün yutturduklarını mı kusuyorsun? Anlat da öğrenelim.

Sitelerde Paylaş

Somut olaylar üzerinden konuşalım. Ege'deki Kıta sahanlığı konusunda ne düşünüyorsunuz? Yunanistan'ın tezi kabul edilirse, Türkiye balıkçı gemisi bile yüzdüremez Ege'de. Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Tabii bütün dünyasını Kürt seviciliğine sığdıranlar için kazık bir soru. Kobani mobani desek, çalıştığınız yer, Bülbül gibi şakırsınız. Ama soru bu. Milliyetçilik testi başladı.

Ege'de balık mı kaldı? Hepsinin kökünü kuruttuk. Bizim balıkçılar Yunan denizine girince adamlar ateş ediyorlarmış. Yunan adalarında çok güzel balıklar varmış, her gezen anlata anlata bitiremiyor. Şimdi, halihazırdaki denizden yararlanamayan biz kıta sahanlığı konusunda ne düşüneceğiz ki? Kendi denizimizi kullanmayı bilmiyoruz. Her yıl daha kötüye gidiyor balıkçılık.

Yunanistan'ın tezi kabul edilirse sadece "edilmiş" olur. Adamlar bizim teknelere ateş eder, biz de a.ına koyarız onların.

Bizim balıkçılar da geçmesin adamların denizine. Bizim sularda balık nasıl çoğalır onu düşünelim.

Sitelerde Paylaş

Nereyi bombalıyoz lan yine? Ne uyduruyorsun? Bütün devletler, kendisine silah çekenleri öldürür. Ölmek istemeyen silahı bırakır.

İngiltere ve İspanya Bush itinin peşinden Irak'ı bombalamaya giderken iktidarda sol ve sosyalist partiler vardı. İngiltere'de İşçi Partisi, İspanya'da Sosyalist Bok Partisi mi ne, öyle bir zımbırtı. Bu ülkelerin solcusu, kendilerine hiçbir şekilde tehdit oluşturmayan bir ülkeyi, sadece petrol emmek için bombalamaya gidiyorlar. Türkiye'de aydınlanmayı, vatandaşlık devrimini, insanlığa dair bütün ileri kazanımları dinamitleyen bir embesil sürüsünü bombalıyoruz diye dünyayı yakıyorsunuz. Tayyip mayyip hikaye, sizin beyniniz erimiş. Bulunduğunuz mevzinin farkında değilsiniz.

Neymiş bir ulusun gerektirdiği şartlar? Hayır, samimi bir adama da benziyorsun, merak ediyorum bir ulusun gerektirdiği şartlar nedir? Bir sayar mısın? Samimiyetle soruyorum. Mesela Alman ulusunda olup da Türk ulusunda olmayan koşullar nelermiş? Gerçekten Alman ulusunun, İtalyan ulusunun, Rus ulusunun, Fransız ulusunun oluşma süreçlerini okuyup anladın da mı böyle konuşuyorsun, yoksa kulağına üfleyen ajan sürüsünün yutturduklarını mı kusuyorsun? Anlat da öğrenelim.

Ben senin gibi solcu değilim,marksist de değilim. Az buçuk Leninist ancak aslen Kemalistim. Devrimciyim yani, çürümüsse yıkacak ve tekrar kuracaksın.

Rosa ile Lenin arasında Ulusların Kendi Kaderini Tayini Hakkı(UKKTH) konusunda polemik oldukça öğreticidir. Lenin ezilen yada mazlum ulusların miliiyetciliğini Devrimci çizgisinin içine alır. Devrim yapmıştır ve Finlandiya ve Polanya gibi ulusların Milliyetciliğini meşru görmektedir. Ancak Rosa buna karşı çıkar çünkü Polanya Yahudisidir ve Polanyanın Milliyetciliğinin ilerici olmadığını çok iyi bilmektedir. Haklılığı teslim edilmiş olacak sonrasında ezilen ulusların Milliyetciliği hakkında Lenin tarifi değiştirmiş ve Milliyetciliğin ilerici olması koşulu ile ezilen ulusların Milliyetciliğini meşru görmüştür. Bu sebepledir ki Kurtuluş savaşına destek olunmuş ve Kürt isyanlarına karşı yeni Cumhuriyetin yanında yer alınmıştır.

Yani demem odur ki her ezilen yada mazlum ülkenin Milliyetciliği meşru değildir. Dönem itibari ile Türk Milliyetciliği gericidir. Türkiye devlet aygıtı Emperyalist AB-D kontrolünde katliam merkezi konumundadır. Karşısında ki Milliyetcilik bu yüzden meşrudur. Sizin sağa sola suçu atmanız gerçeği değiştirmiyor.TSK sı ve MİT ı Suriyede-Irak da yaptığı katliamlar ortada. Türk Milliyetciliği İslamofaşist bir çizgidedir ve benim bunu kabul etmem olanaksız. Bu aygıtları sahiplenmeniz sebebiyle bu çizgiye itirazınız hiçbir şey ifade etmiyor.

Amacın bu devlet aygıtını yıkmak ve yerine tekrar bir Kemalist devrimi kurmak olmalı ancak bu sizle olacak iş değil. Çünkü Kürtlerle kafayı bozmuşsunuz. Artık Kürtlerin Milliyetciliği meşrudur. Çünkü ilerici cephededir ve tüm dünyanın diğer ulusları tarafından desteklenmektedir. Siz kafayı AB-D ye taktınız ancak Kürtler asıl gücünü Rusya,Çin,Latin Amerika vb uluslardan almaktadır. Ve sizler bunu göremeyecek kadar körsünüz.

Sitelerde Paylaş

Türk Milliyetciliği İslamofaşist bir çizgidedir

Dönem itibari ile Türk Milliyetciliği gericidir

Artık Kürtlerin Milliyetciliği meşrudur.

Hadi oradan lan. Ben de okudum uzun yazınca analiz zannettim.

Yetmez ama evetçi hdp li kafasında çıktı.

Kemalistmiş.

yalanın bini bir para

Sitelerde Paylaş

Herif lenin, pkk, latin amerika ulusları, akp sözcüklerinden birer cümle kurdu Cumhuriyetin yıkılış fermanını yayınladı.

Nasıl bir hayal dünyasında yaşıyorsunuz? = ) Dünya sizin uyduruk hayellerinize göre mi şekiillencek? ahahaha = )

Sitelerde Paylaş

Savaşların en kanlı hale gelmesi 19. yy dan sonra meydana geliyor nasıl ve neden pek araştırmadığımdan bilemeyeceğim teknolojinin gelişimi ile beraber herhalde askerleri kalabalıklaştırmak kolaylaştı.

Daha öncesine gelirsek savaşlar nadiren çok kanlı bir hale gelirdi. Mesela Hannibal'ın Roma ordusunu imha etmesi veya Sübütay'ın Macarlar'ı. Yada Mohaç'ta bizim Macarları imhamız. Bunlar nadir gördüğümüz ve en üst düzey savaş dahilerinin elinden çıkan olaylar. Genellikle savaş alanında çok fazla kayıp verilmez, ölenlerin dört de biri çarpışırken ölür kalan çoğunluk kaçarken.

Lakin savaş bittiğinde işte o zaman kazanan taraf kaybedenin topraklarına girer erkeklerini kılıçtan geçirir kadınlarına tecavüz eder mallarını alır gözüne kestirdiklerini köle ve cariye yapardı. O savaş alanından çok daha korkuncu sonrasında ki yağmaydı. Ve bu savaşların kaybedilmesinin sebebi kaybedenin ordusunun bozulup dağılmasıdır. Yani kaybedeni belirleyen daha çok cesurlar değil korkaklardır. Bir ordu bozulmadığı sürece savaşı kazanamasa da düşmanını anlaşmaya ikna edici hale gelir.

Maalesef şartlar gerektiğinde birilerinin yaşayabilmesi için birileri ölmek zorunda. Veya birilerinin daha rahat yaşayabilmesi için(sınıflardan bahsetmiyorum) birileri zor şartlara tabi kalmak zorunda. Ülkelerin o ülkede yaşayan insanlardan ibaret olduğunu düşünmüyorum. Ülkeler o ülkede doğacak insanlarında ülkesidir. Bir anne baba fedakarlık yapar çocuklarının ve onların çocuklarının hayatını düşünür. Bazıları için aile kavramı daha geniştir. Vatanseverlik, milliyetçilik gibi ideolojileri saldırganlığa varmadığı sürece yerinde bulurum. Cepheden kaçanın kendince haklı sebepleri olabilir her zaman lafım yok lakin saygı duyacaksam kaçana değil cephede kalana duyarım. Veya sıkıntıya katlanana.

Sitelerde Paylaş

Herif lenin, pkk, latin amerika ulusları, akp sözcüklerinden birer cümle kurdu Cumhuriyetin yıkılış fermanını yayınladı.

Nasıl bir hayal dünyasında yaşıyorsunuz? = ) Dünya sizin uyduruk hayellerinize göre mi şekiillencek? ahahaha = )

Işid le mi yapacaksın? Senin devletinin ölüm fermanını ben değil başınızdaki Tayyip verdi. Okuduğunu anlayamayacak kadar göt kılı olmuşsun. Bu devlet sizinse Işid de sizin Nato da Tayyip de sizin.

Sitelerde Paylaş

Apsemon hasta mısın birader? Leninistim ama solcu değilim ne demek? Yanlışlıkla mı yazdın o cümleyi?

Hala iyi niyetli olduğunu kabul ederek samimiyetle izahat yapacağım.

Türk milliyetçiliği modernizmi ve aydınlanmayı ifade eder. İslamcı Türk milliyetçiliği Cia'nın soğuk savaş için uydurduğu saçma bir kavramdır.80'lerde Türk-Islam sentezi diye bir zırvalık vardı? Aydınlar Ocağı diye garip bir teşkilat sırf bu tezi işlemek için kurulmuştu. Ne oldu? Afedersin sçtılar. Türklük ile İslam'ın sentezi mi olur? Cia'nın fantazisi.

Türk olmak bugün hukuki bir tanımdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Türk denir. Türk nötr bir kavramdır. İnanç, ibadet, davranış ve moral değer dayatması içermez. Şöyle söyleyim, sen hukuken Türksün ya, kimse sana niye namaz kılmıyorsun diyemez. Çünkü namaz kılmak Türklüğün şartlarından birisi değildir. Bak dikkat et, hukuki anlamda durum böyledir diyorum. Ha, senin üzerinde dini baskı varsa, bu Türklüğün ya da cumhuriyetin yaptığı bir dayatma değildir. O dayatmayı örgütlenmiş Islam yapar. Eğer akıllı bir adamsan, Türklüğüne ve cumhuriyete sahip çıkar, onu tahrip edenlerin karşısına dikilirsin.

Peki hukuki olarak Türklük ortadan kalkarsa, sen ne olursun? Cevabı ben vereyim, ya Islam ya da mürted olursun! Hukuken seni koruyan kalkan ortadan kalkar. PKK da seni koruyamaz, zaten onun umurunda bile olmazsın.

Sitelerde Paylaş

Ege'de balık mı kaldı? Hepsinin kökünü kuruttuk. Bizim balıkçılar Yunan denizine girince adamlar ateş ediyorlarmış. Yunan adalarında çok güzel balıklar varmış, her gezen anlata anlata bitiremiyor. Şimdi, halihazırdaki denizden yararlanamayan biz kıta sahanlığı konusunda ne düşüneceğiz ki? Kendi denizimizi kullanmayı bilmiyoruz. Her yıl daha kötüye gidiyor balıkçılık.

Yunanistan'ın tezi kabul edilirse sadece "edilmiş" olur. Adamlar bizim teknelere ateş eder, biz de a.ına koyarız onların.

Bizim balıkçılar da geçmesin adamların denizine. Bizim sularda balık nasıl çoğalır onu düşünelim.

Oğlum adamların aına kymadan önce hukuki haklarına sahip çıkmayı denesene. Adam sana ait olan denize sahip çıkmaya çalışıyor. Önce vatanını elinde tut, sonra tabii ki akılcı şekilde işlemeye çalışacağız. Ona itiraz eden yok.

Sitelerde Paylaş

Oğlum adamların aına kymadan önce hukuki haklarına sahip çıkmayı denesene. Adam sana ait olan denize sahip çıkmaya çalışıyor. Önce vatanını elinde tut, sonra tabii ki akılcı şekilde işlemeye çalışacağız. Ona itiraz eden yok.

İyi de baba, bu iş hukukla olmuyorsa ne yapacağız? Bizim geri zekalılar hukuktan anlamıyor işte.

Sitelerde Paylaş

Apsemon hasta mısın birader? Leninistim ama solcu değilim ne demek? Yanlışlıkla mı yazdın o cümleyi?

Hala iyi niyetli olduğunu kabul ederek samimiyetle izahat yapacağım.

Türk milliyetçiliği modernizmi ve aydınlanmayı ifade eder. İslamcı Türk milliyetçiliği Cia'nın soğuk savaş için uydurduğu saçma bir kavramdır.80'lerde Türk-Islam sentezi diye bir zırvalık vardı? Aydınlar Ocağı diye garip bir teşkilat sırf bu tezi işlemek için kurulmuştu. Ne oldu? Afedersin sçtılar. Türklük ile İslam'ın sentezi mi olur? Cia'nın fantazisi.

Türk olmak bugün hukuki bir tanımdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Türk denir. Türk nötr bir kavramdır. İnanç, ibadet, davranış ve moral değer dayatması içermez. Şöyle söyleyim, sen hukuken Türksün ya, kimse sana niye namaz kılmıyorsun diyemez. Çünkü namaz kılmak Türklüğün şartlarından birisi değildir. Bak dikkat et, hukuki anlamda durum böyledir diyorum. Ha, senin üzerinde dini baskı varsa, bu Türklüğün ya da cumhuriyetin yaptığı bir dayatma değildir. O dayatmayı örgütlenmiş Islam yapar. Eğer akıllı bir adamsan, Türklüğüne ve cumhuriyete sahip çıkar, onu tahrip edenlerin karşısına dikilirsin.

Peki hukuki olarak Türklük ortadan kalkarsa, sen ne olursun? Cevabı ben vereyim, ya Islam ya da mürted olursun! Hukuken seni koruyan kalkan ortadan kalkar. PKK da seni koruyamaz, zaten onun umurunda bile olmazsın.

Hangi ülkede yaşıyorsunuz ? Hukuk zaten yok. Bir kilinin dudağının ucundayız. O büyük hukuk Anayasa ve yasalarınız yok artık. Adam zaten söylüyor bunu siz hala eski rüyadan uyanamıyorsunuz. Onun devletini savunarak mı onla mücadele edeceksiniz. Sizin Tayyip'in devletini kutsama çabalarınız ve vatan edebiyatını daha fazla çekecek değilim. İslamcı-şeriatçı bir devleti savunan o devlet aygıtını sorgulamayan adamın bana söz söylemeye hakkı yok. Tayyip in TSK ni ve yargısını savunarak mı mücadele edeceksiniz? Kutsadığınız Tayyip e hizmet eden devlet aygıtı ve onu sahiplenen çürümüş zihniyetiniz size kalsın. Devrimciyim dedim ya. Bu islamofaşist devlet benim kutsalım değil. Yıkılmasıda meşrudur. Aydınlanma tarihi ordatada,Atatürk Osmanlı sonrası nasıl TC ni kurduysa yine bu islamofaşist devlet yıkılır ve tekrar yenisi kurulur.

Sitelerde Paylaş

Hangi ülkede yaşıyorsunuz ? Hukuk zaten yok. Bir kilinin dudağının ucundayız. O büyük hukuk Anayasa ve yasalarınız yok artık. Adam zaten söylüyor bunu siz hala eski rüyadan uyanamıyorsunuz. Onun devletini savunarak mı onla mücadele edeceksiniz. Sizin Tayyip'in devletini kutsama çabalarınız ve vatan edebiyatını daha fazla çekecek değilim. İslamcı-şeriatçı bir devleti savunan o devlet aygıtını sorgulamayan adamın bana söz söylemeye hakkı yok. Tayyip in TSK ni ve yargısını savunarak mı mücadele edeceksiniz? Kutsadığınız Tayyip e hizmet eden devlet aygıtı ve onu sahiplenen çürümüş zihniyetiniz size kalsın. Devrimciyim dedim ya. Bu islamofaşist devlet benim kutsalım değil. Yıkılmasıda meşrudur. Aydınlanma tarihi ordatada,Atatürk Osmanlı sonrası nasıl TC ni kurduysa yine bu islamofaşist devlet yıkılır ve tekrar yenisi kurulur.

Çekme. Git dağa çık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...