Jump to content

kuranda eleştirilecek hiç bir şey bulamadı mı mekkeliler / kureyşliler ?

Recommended Posts

yani Lut aleyhisselam kavimini kurtarmak için kendi kızlarını kavmi için feda etmiş demek olur anladın mı? kalın ama çok çok kalın kafalı tüm atesit kardeşlerim ve sen meyveli soda :D

Lut kızlarımla evlenin demiştir ifadesinden,Lut kavmini kurtarmak için kendi kızlarını feda etmiştir,ifadesine geçtik.Apaçık olan kitabı,parantez içlerinde ki ifadeler açıklıyor ahahaha.Apaçık kitabın içeriğinde,dindarr ile daldan dala atlama keyfi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Lut kızlarımla evlenin demiştir ifadesinden,Lut kavmini kurtarmak için kendi kızlarını feda etmiştir,ifadesine geçtik.Apaçık olan kitabı,parantez içlerinde ki ifadeler açıklıyor ahahaha.Apaçık kitabın içeriğinde,dindarr ile daldan dala atlama keyfi.

hani everiodu yaw ? neetti bu adam böle ?

feda etmeye getirdi he ?

iyi bari gelişme var :D tabiki feda etti...alın kızlarımı naparsanız yapın dedi.....yeterki misafirlerime dokunmayın dedi.

Sitelerde Paylaş

hani everiodu yaw ? neetti bu adam böle ?

feda etmeye getirdi he ?

iyi bari gelişme var :D tabiki feda etti...alın kızlarımı naparsanız yapın dedi.....yeterki misafirlerime dokunmayın dedi.

siz istediğiniz kadar gülmece güldürmece yapın yazımın tamamı bu hahaah :D : bak şimdi fazrı muhal : alın zina edin diye sunmuş olsa. ki bu mümkün değil İmkansızın ötesinde bir şey

çünkü neden? Lut aeyhisselam onların Azab melek olduklarını biliyor onlara yaklaşanı tepeleyeceklerinide biliyor.

hadi diyelim zina edin diye sunmuş olsa

Lut Peygamber büyük azaba saatler kala kavmini melek gibi erkekleri bırakıp, kızlara rağbet etmesi demek bunları ıslah olması demek olduğundan onlardan azabın kaldırılması demek olur...

yani Lut aleyhisselam kavimini kurtarmak için kendi kızlarını kavmi için feda etmiş demek olur anladın mı? kalın ama çok çok kalın kafalı tüm atesit kardeşlerim ve sen meyveli soda :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hahah am cidden öyle evlenmek istemesi demek iman etmesi demek oluyor.. zaten lut aleyhisselamın peygamber olduğuan dair mucizelerde gördüler ama inanmadılar şehvetleri adamların gözünü kör etmiş hahahahah :D

Lutun kavminde o malum işi yapan 2 kişimiydi sadece,o 2 kişiyle 2 kızını evlendirdi,onlar iman etti,o işten vazgeçti,diğerleri ne olacak.

2 kızıyla evlenenlerin,öteki işten vazgeçeceklerinin garantisi var mı ?Evlenmek öteki işlemi yapmaya engel mi oluyor ?

Sitelerde Paylaş

Lutun kavminde o malum işi yapan 2 kişimiydi sadece,o 2 kişiyle 2 kızını evlendirdi,onlar iman etti,o işten vazgeçti,diğerleri ne olacak.

2 kızıyla evlenenlerin,öteki işten vazgeçeceklerinin garantisi var mı ?Evlenmek öteki işlemi yapmaya engel mi oluyor ?

belki o dönemde ÇOK KOCALILIK meşru idi allah gözünde ?

yarısı bi kızıyla - diğer yarısı öbür kızıyla nikahlanacaktı _?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evlenmek demek iman etmek demektir..

ve lutu dinleyip evlenemeye rağbet etmek iman etmek demektir..

ve lut 2 kızını değil kendi ehli beytine dahil olan kızları kast etmiştir işte bunlar kızlarım diye

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evlenmek demek iman etmek demektir..

ve lutu dinleyip evlenemeye rağbet etmek iman etmek demektir..

ve lut 2 kızını değil kendi ehli beytine dahil olan kızları kast etmiştir işte bunların kızlarım diye

bütün ehlibeytinin kızları o sırada lutun evindemiymişler ?

ne yapıolarmış onun evinde ?

nasıl sığmışlar o eve ?

Sitelerde Paylaş

belki o dönemde ÇOK KOCALILIK meşru idi allah gözünde ?

yarısı bi kızıyla - diğer yarısı öbür kızıyla nikahlanacaktı _?

İyice zıvanadan çıktı bu,o ehlibeytinde ki tüm kızları teklif etmiştir diyor şimdi de.Koca kavmi kurtarmak için 2 kız yetmez tabi.2 kızla koca kavmi evlendiremeyen dindar ne yapar,ehlibeytinde ki tüm kızları feda etmiştir der.İşin aslı ise,lut 2 kızımı alın,onları topluca sıradan geçirin demiş.

tarihinde Meyveli Soda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen Kuranı Kerimi Okumasını anlamasını bilmediğinden cuvalladın.. sonra ben sana Kuranı tam okuyup anlatınca çelişkiler ortadan kalktı ve cuvalladığın meydana çıktı.. şimdide hala çelişki var anlamıyorum filan ayağına yatıyorsun gibi geliyor bana neyse ben anlattığımı anlattım sen anlamadınsa eh bu kadar ben napıyım

Bakınız deli dindar, kuran-ı rezilinizd bunlar yazıyor.

Hicr suresi

61. Melek olan elçiler Lût âilesine gelince,
62. Lût onlara: "Hakikaten siz tanınmayan kimselersiniz" dedi.
63. Dediler ki: "Bilakis, biz sana, onların şüphe etmekte oldukları şeyi (azabı ve helâkı) getirdik.
64. Sana gerçeği getirdik; biz, hakikaten doğru söyleyenleriz.
65. Gecenin bir bölümünde aile fertlerini yola çıkar, sen de arkalarından yürü. Sizden hiç kimse, sakın dönüp de ardına bakmasın, istenen yere gidin."
66. Ona (Lût'a) şu hükmümüzü vahyettik: "Sabaha çıkarlarken mutlaka onların ardı kesilmiş olacaktır."
67. Şehir halkı, birbirlerini kutlayarak, (meleklerin yanına) geldiIer.
Deli dindar, melekler halk bunları düzmeye gelmeden önce luta elçi olduklarını söylüyorlar.

Hud suresi

78. Lût'un kavmi, koşarak onun yanına geldiler. Daha önce de o kötü işleri yapmaktaydılar. (Lût): "Ey kavmim! İşte şunlar kızlarımdır (onlarla evlenin); sizin için onlar daha temizdir. Allah'tan korkun ve misafirlerimin önünde beni rezil etmeyin! İçinizde aklı başında bir adam yok mu!" dedi.

81. (Melekler) dediler ki: Ey Lût! Biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla dokunamazlar. Sen gecenin bir kısmında ailenle (yola çıkıp) yürü. Karından başka sizden hiçbiri geride kalmasın. Çünkü onlara gelecek olan (azap) şüphesiz ona da isabet edecektir. Onlara vâdolunan (helâk) zamanı, sabah vaktidir. Sabah yakın değil mi?

Lutun kavmi melekleri düzeltmeye geliyorlar, bunlar olduktan sonra melekler korkma biz meleğiz diyorlar.

Deli dindar, gözünüzün önündeki saçmalığı ne kadar yanlış okumanız gerekiyor ki bu kadar açık bir saçmalığı görmezden gelebilesiniz?

Sitelerde Paylaş

İyice zıvanadan çıktı bu,o ehlibeytinde ki tüm kızları teklif etmiştir diyor şimdi de.Koca kavmi kurtarmak için 2 kız yetmez tabi.2 kızla koca kavmi evlendiremeyen dindar ne yapar,ehlibeytinde ki tüm kızları feda etmiştir der.İşin aslı ise,lut 2 kızımı alın,onları topluca sıradan geçirin demiş.

asdkagadh

düşündükçe gülüyorum ya

kızlar babalarına çok pis kızmışlardır hahahahahah

Sitelerde Paylaş

Bu konuya şu ayetler de örnek verilebilir.

Müddessir Sures, ayet 11 30:

11. Tek olarak yarattığım şahsı bana bırak! 12, 13. Geniş bir servet ve gözü önünde duran oğullar verdiğim; 14. Kendisi için nimetleri serdikçe serdiğim kişiyi! 15. Hâlâ da arttırma mı umuyor. 16. Asla! Çünkü o bizim âyetlerimize karşı inatla direnmektedir. 17. Ben de onu sarp bir yokuşa süreceğim! 18. Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti. 19. Kahrolası, ne biçim ölçtü biçti! 20. Sonra yine kahrolası ne biçim ölçtü biçti! 21. Sonra baktı. 22. Sonra kaşlarını çattı, suratını astı. 23. En sonunda sırtını dönüp gitti, gururuna mağlup oldu. 24. "Bu, dedi, olsa olsa eskilerden nakledilmiş bir sihirdir. 25. Bu, bildiğiniz insan sözünden başka bir şey değildir." 26. Ben onu sekara (cehenneme) sokacağım. 27. Sen bilir misin sekar nedir? 28. Bitirir de bırakmaz; 29. İnsanları kavurur. 30. Orada on dokuz görevli vardır.

Sitelerde Paylaş

Bu konuya şu ayetler de örnek verilebilir.

Müddessir Sures, ayet 11 30:

11. Tek olarak yarattığım şahsı bana bırak! 12, 13. Geniş bir servet ve gözü önünde duran oğullar verdiğim; 14. Kendisi için nimetleri serdikçe serdiğim kişiyi! 15. Hâlâ da arttırma mı umuyor. 16. Asla! Çünkü o bizim âyetlerimize karşı inatla direnmektedir. 17. Ben de onu sarp bir yokuşa süreceğim! 18. Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti. 19. Kahrolası, ne biçim ölçtü biçti! 20. Sonra yine kahrolası ne biçim ölçtü biçti! 21. Sonra baktı. 22. Sonra kaşlarını çattı, suratını astı. 23. En sonunda sırtını dönüp gitti, gururuna mağlup oldu. 24. "Bu, dedi, olsa olsa eskilerden nakledilmiş bir sihirdir. 25. Bu, bildiğiniz insan sözünden başka bir şey değildir." 26. Ben onu sekara (cehenneme) sokacağım. 27. Sen bilir misin sekar nedir? 28. Bitirir de bırakmaz; 29. İnsanları kavurur. 30. Orada on dokuz görevli vardır.

ortada daha kuran diye bir kitap bile olmamasına rağmen adam oldukça zeki biriymiş...

1 - 2 ayetten rahatlıkla anlamış durumu ve gerçekleri dile getirmiş işte.

daha ne desin ?

Sitelerde Paylaş

Tahlil: Ben, Hiç bir yerde, Kureyş kafirlerinin, Ateistlerin Kuranı eleştirdikleri ve tezad nokta buldukları gibi, tezatlar bulduklarını, görmedim, okumadım, işitmedim

Sonuç: Ya Kureyş kafirleri, Aptal ve embesiler yahut buradaki ateist kardeşlerimiz, kureyş kafirlerinin, öz anadiliyle inmiş, Kuran'ı, onlardan daha iyi anlamışlar ve Kuran'da tezadlar bulmuşlardır. İnşallahta öyle olmuştur. Yoksa, buradaki Ateistlerin, hepsi, deli, manyak olurlar :D, :D

Aslında bahsettiğin durum Müslümanları komik duruma düşünüyor... Mesela yaygın bir Müslüman iddiasına göre 7. Yüzyılda güya Muhammet dünya yuvarlaktır demiş değil mi? Peki ama kafirler "hadi len oradan dünya düzdür!" demişler mi?

Düşün bakalım şimdi acaba kafirler dünyanın yuvarlak olduğunu hemen kabul ettikleri için mi itiraz etmediler yoksa Muhammet aslında dünya yuvarlaktır filan demedi, tam aksine dünyanın düz olduğunu söylediği için mi kafirler buna itiraz etmediler. Sence hangi seçenek mantıklı?

Günümüz "kuantum tefsircisi" şarlatanların iddia ettiği gibi Muhammet çok bilimsel, o döneme ters şeyler söyleseydi birileri itiraz ederdi herhalde. Oysa senin dediğin gibi hiç itiraz eden yok... Sakın Muhammet o dönem ki bilimsel anlayışa ters hiçbir şey söylemediği, o dönem ki putperestlerle aynı şekilde dünyaya baktığı için olmasın bu itiraz edilmeme hali, ne dersin? :)

tarihinde İlter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında bahsettiğin durum Müslümanları komik duruma düşünüyor... Mesela yaygın bir Müslüman iddiasına göre 7. Yüzyılda güya Muhammet dünya yuvarlaktır demiş değil mi? Peki ama kafirler "hadi len oradan dünya düzdür!" demişler mi?

Düşün bakalım şimdi acaba kafirler dünyanın yuvarlak olduğunu hemen kabul ettikleri için mi itiraz etmediler yoksa Muhammet aslında dünya yuvarlaktır filan demedi, tam aksine dünyanın düz olduğunu söylediği için mi kafirler buna itiraz etmediler. Sence hangi seçenek mantıklı?

Günümüz "kuantum tefsircisi" şarlatanların iddia ettiği gibi Muhammet çok bilimsel, o döneme ters şeyler söyleseydi birileri itiraz ederdi herhalde. Oysa senin dediğin gibi hiç itiraz eden yok... Sakın Muhammet o dönem ki bilimsel anlayışa ters hiçbir şey söylemediği, o dönem ki putperestlerle aynı şekilde dünyaya baktığı için olmasın bu itiraz edilmeme hali, ne dersin? :)

Zaten ona cevap hazır.o zamanki insanlar ayeti anlayamayıp düz olduğu sonucuna vardılar.bugünküler anlayıp yuvarlak olduğu sonucuna vardılar.Ayette dünyayı 6 günde yarattık diyor açık açık.onu bile 6 evre diye anlıyolar daha neyi tartışacaksın.Dünya düpdüzdür diye açık açık bastıra bastıra yazsa bile başka anlam vereceklerdi.

Sitelerde Paylaş

aslında arapçada DÜZ "KÜRE" anlamına geliyor...

çok cahilsiniz...!!!

Hatta düpdüzdür devekuşu yumurtası gibi oval şekilde demek.düp ön eki iki ucu basık anlamına gelir.ayette 1400 yıl önceden buna vurgu yapılmış olması onun mucize olduğunu gösterir. tarihinde Ateş seni çağırıyor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
On 5.05.2015 at 22:22, Dindarr yazdı:

Tahlil: Ben, Hiç bir yerde, Kureyş kafirlerinin, Ateistlerin Kuranı eleştirdikleri ve tezad nokta buldukları gibi, tezatlar bulduklarını, görmedim, okumadım, işitmedim

Sonuç: Ya Kureyş kafirleri, Aptal ve embesiler yahut buradaki ateist kardeşlerimiz, kureyş kafirlerinin, öz anadiliyle inmiş, Kuran'ı, onlardan daha iyi anlamışlar ve Kuran'da tezadlar bulmuşlardır. İnşallahta öyle olmuştur. Yoksa, buradaki Ateistlerin, hepsi, deli, manyak olurlar :D, :D

Kureysli kafirler tahtaya tasa tapabilecek kadar gerizekaliydilar. Kureys kafirlerini bu forumdaki ateistlerle kiyase etmek ise ancak ve ancak bir gerizekalinin isi olabilir. 

Bu forumda cok kulturlu ve bilgili ateistler mevcut. Bir cogu kurani muslumanlardan daha iyi biliyor. 

Sitelerde Paylaş

Kalem 15 : Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Mutaffifin 13 : Ona âyetlerimiz okununca, “Eskilerin masalları” der.

Nahl 24 : Onlara: Rabbiniz ne indirdi? denildiği zaman, «Öncekilerin masallarını» derler.

O zamanlarda da bunların masal olduğunu bilenler vardı...

tarihinde Hubble_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...