Jump to content

Pakistanlı kadın Arife Bibi cep telefonu taşıdığı için recm edildi

Recommended Posts

53VyMAf.jpg

İki çocuğa sahip genç bir anne cep telefonu bulundurduğu için Pakistan'da idam edildi. Arife Bibi Pakistani aşiret mahkemesince taşlanarak ölüme mahkûm edildi ve 11 Temmuz 2013'te ailesinin ellerinde infaz edildi. Amcası, kuzenleri ve diğer aile üyeleri kadının yüzüne ölene kadar taşlar attı, tüm nedeni bir mobil telefona sahip olmasıydı. Kadın yaşadığı köyden uzakta çöle gömüldü ve raporlara göre ailesinin onun cenazesine dahil olmasına izin verilmedi.

Devamını oku: http://www.opposingviews.com/i/religion/islam/arifa-bibi-stoned-death-pakistan-possessing-cell-phone

Ne kadar babar ve iğrenç bir cezalandırma. Cep telefonu taşımanın bile ciddi bir suç haline geldiği ilkel bir toplum. Atatürk devrimleri olmasaydı biz de böyle zavallı bir haldeydik.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuran da recm ile ilgili hic bir ifade yok ama zaten kuran yetersiz oldugu icin islam da kuran tek basina bir hic.

bu gozu donmus yobazlarin nereden harekettigi ise ortada,peygamberleride ayni vahseti yasami boyunca uyguladi.

bu assagiliklarda empati yetenegi yok,peygamberlerinde de yoktu.

biliyoruz ki insanlarla hayvanlari birbirinden ayiran bir diger ozellik empati yapabiliyor olmalari bu yuzden diger canlilara zarar vermiyoruz.

Bunlar,tipki hayvanlar gibi ama hayvanlar degerli benim icin onlari seviyorum.

bunlar hayvanlar kadar degerli olamaz assagiliklar.

Anlamadigim,seriat ulkelerinde bu vahset uygulaniyorken neden kimse buna engel olmuyor : (

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oralara müthiş bir ilkellik hakim..7.yüzyıl Arabistan'ını aynen yaşıyorlar..

Haber doğruysa NOLAN, 7. yüzyıl Arabistan'ında, böyle, tırlatmışlığın da ötesinde bir ilkelliğin olduğunu hiç sanmıyorum. Taşlamayı böyle bir sebebe bağlayabilecek ilkellik ancak 21. yüzyılın Arap ilkelliği olabilir.

Sitelerde Paylaş

Haber doğruysa NOLAN, 7. yüzyıl Arabistan'ında, böyle, tırlatmışlığın da ötesinde bir ilkelliğin olduğunu hiç sanmıyorum. Taşlamayı böyle bir sebebe bağlayabilecek ilkellik ancak 21. yüzyılın Arap ilkelliği olabilir.

Muhammed,kendisi hakkında şiir yazan 120 yaşındaki birini gece yatağında boğdurtmuştur..21.yüzyıldaki destekçileri de,aynı yoldan ilerliyorlar işte..Gerçek İslam'ı Pakistan/Afganistan/Somali gibi yerlerdeki müslümanlar tatbik ediyorlar..Türkiye'de müslüman filan yok..

Sitelerde Paylaş

Ölen de öldürülen de müslüman.

Sanki kadın islam düşmanıydı.

İslamın askerleri birbirlerini infaz ediyorlar.

Bu süreçleri hızlandırmak hepimizin yararına.

Birbirlerini öldürmeliler.

Bu duruma üzülmek bizi iki yüzlü yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Sitelerde Paylaş

bildigin orta cag ilkelligi orta cagda komsunu cadi bu diyerek yakan insanlardan hic bir farklari yok bu pislik yobazlarin.

Sitelerde Paylaş

Arap ilkelliği değil. Pakistan arap ülkesi değil. Bu ilkellik islam ilkelliği.

Ayrıca islamda insan taşlama vardır. Hadislerde geçer.

İslam ulemâsı"nm sözlerinde, bir "recm ayeti"nden sözedilmekte: Hattab Oğlu Ömer (Halife) hutbede sesleniyordu:

"Tanrı Muhammed’i gerçek Peygamber olarak gönderdi. Ve ona Kitab'ı (Kur'anı) indirdi. Ona indirilenler arasında, 'recm ayeti'ûe vardı. Bu ayeti biz okumuş ve iyice bellemiştik. Peygamber 'recm'i (recm cezasını) uyguladı. Biz de ondan sonra recini uyguladık. Korktum ki, aradan uzun

zaman geçer de, biri çıkıp 'biz Tanrı’nın Kita- bı'nda recm ayetini bulamıyoruz' der de, insanlar Tanrı'nın indirdiği bir farzı bırakarak sapmış olurlar. (Bundan dolayı açıklama yapma gereğini duyuyorum.) Demek ki, recm gerçekten vardır. Erkek ve kadınlardan kim evli olarak zina ederse,

kanıtlandığı zaman, ya da gebelik, ya da suçu boyuna alma (itiraf) olduğunda recm uygulanır o kimseye. Tanrı'ya antiçerek söylerim ki, insanlar, 'Ömer Tanrı'nın Kitab'ma (Kur’an'a) ekleme yaptı* derler korkusu olmasaydı, bu ayeti de Kur’an'a yazardım."

Bu hadisi, Buhâri ve Müslim'in de içinde bulunduğu hadis kitapları yazar. (Bkz. Buhârî, Kitabu'l-Hudûd/30; Müslim, Kitabu'l-Hudûd/ 15, hadis no: 1691; Ebu Dâvûd, Kitabu'l-Hudûd/23, hadis no: 4418; Tirmizî, Kitabu'l-Hudûd/7, hadis no: 1431.)

Bu ayetin ("recm ayeti"nin) metni de hadis kitaplarında yer alıyor; "Erkek ve kadın, evli olarak zina ettiklerinde, ikisine de kesinlikle recm uygulayın..." (Bkz. İbn Mace, Kitabu’l-Hudûd/10, hadis no: 2553; Muvatta, Kitabul-Hudûd/10.) "Recm ayeti", usûlu'l-fıkh (İslam hukuku) kitaplarında da (tam olarak) yer alıyor.

Hz. Ali’den gelen rivayet, Şurâha adındaki kadının recmedilmesiyle ilgili rivayetin içinde yer almıştır.Söz konusu rivayet şöyledir:

Hz. Ali, şöyle demiştir: “Recm Rasûlüllah (s.a.v)’den gelen bir sünnettir.

Daha önce recm ayeti inmiş idi.

Yemâme Savaşında recm ayetini ve başka ayetleri okuyan kimseler şahid oldu.

Hadis kaynağı, Ahmed b. Hanbel, I, 43.

Sitelerde Paylaş

böle vahşetler sadece arap müslümanlarda mı oluyor ?

mesela TR de benzer şeyler olmuyor mu ?

afrikada - müslüman zencilerde ?

endonezyada müslümanlarda mesela ?

pakistanda (asılları HİNTLİDİR) pakistanlı müslümanlarda ?

afganistanda afganlı müslümanlarda ?

vs.vs.vs ?

Sitelerde Paylaş

bildigin orta cag ilkelligi orta cagda komsunu cadi bu diyerek yakan insanlardan hic bir farklari yok bu pislik yobazlarin.

Öldürmenin iyisi kötüsü olmaz elbette, en üst sınırdan aynı tepki verilmeli.

İster uyutup öldürsünler, ister yaksınlar, ister kör bıçakla kessinler.

Değerlendirirken, nasıl öldürdüklerine değil, hangi sebeple öldürdüklerine bakıyorum.

Bilginin ışık hızıyla dolaştığı, dünyanın bir kasabaya dönüştüğü, bilinç ve eğitimin çağ atladığı bir dönemde; mistik hurafelerden değil, yaşamın tam ortasından bir doğallığı ölümle sonuçlandırmanın orta çağ dünyasına bile fazla geldiğini düşünüyorum.

Tarihin belli bir noktasına sabitlendirilmiş Arap kültürünün başlangıç noktasında, kadınları "neden yürüyorsun" diyerek ölüm cezasına çarptırmak ile eşdeğer bir durum bu. Ki 7. yüzyıl Arabistan'ında dahi böyle bir şeyin yaşanmadığını düşünürsek, bugünün beyinsizliğinde ve tırlatmanın ötesinde bir ilkelliği -nereye, hangi tanımlamaya koyacağımızı bile bilemediğimiz- kodluyor. 14 asır öncesinin Çöl Araplarının yaşadığı kültürün her geçen gün daha büyük bir kepazeliğe sürüklenmesini algılayamıyorum doğrusu.

Arap ilkelliği değil. Pakistan arap ülkesi değil. Bu ilkellik islam ilkelliği.

Ayrıca islamda insan taşlama vardır. Hadislerde geçer.

Pakistanlıların kendilerini ne olarak tanımladığını gerçekten bilmiyordum. Zavallı, Hintli olduklarını söylüyor. Bildiğim tek şey memeli hayvangillerden insan oldukları. Yani elbette haklısın. İslamiyet ilkelliği demek doğrudur. Fakat bizim NOLAN'la bahsettiğimiz şey Pakistanlıların, Türklerin, Lazların ya da Hintlerin nasıl oldukları değil, hangi kültürün ve dinin etkisiyle yaptıkları ile ilgili bir benzetmeden gidiyordu. En azından ben öyle anladım.

İslamiyet yalnızca bir din değil, aynı zamanda Arap kültürüdür. Birbirinden ayıramazsın.

İslamiyet'i yaşayan herkes, Arap kültürünün bir parçası olur. Hatta engelleyici unsurlar ortadan kalkmışsa, dünyanın neresinde olursa olsun, bir nevi asimile olur. Yüzyıllar öncesi Arabistan insanının bugünkü versiyonuna dönüşür.

böle vahşetler sadece arap müslümanlarda mı oluyor ?

mesela TR de benzer şeyler olmuyor mu ?

afrikada - müslüman zencilerde ?

endonezyada müslümanlarda mesela ?

pakistanda (asılları HİNTLİDİR) pakistanlı müslümanlarda ?

afganistanda afganlı müslümanlarda ?

vs.vs.vs ?

Sanki bana cevap vermiyorsun da, benim üzerimden genele bir yorum yapıyorsun gibi hissettim. Yukarıda meramımı anlatmaya çalıştım.

Yine de bu sorulara verilecek cevap ancak bir sorudur.

Vahşetler sadece müslümanlarda mı oluyor?

Sitelerde Paylaş

Öldürmenin iyisi kötüsü olmaz elbette, en üst sınırdan aynı tepki verilmeli.

İster uyutup öldürsünler, ister yaksınlar, ister kör bıçakla kessinler.

Değerlendirirken, nasıl öldürdüklerine değil, hangi sebeple öldürdüklerine bakıyorum.

Bilginin ışık hızıyla dolaştığı, dünyanın bir kasabaya dönüştüğü, bilinç ve eğitimin çağ atladığı bir dönemde; mistik hurafelerden değil, yaşamın tam ortasından bir doğallığı ölümle sonuçlandırmanın orta çağ dünyasına bile fazla geldiğini düşünüyorum.

Tarihin belli bir noktasına sabitlendirilmiş Arap kültürünün başlangıç noktasında, kadınları "neden yürüyorsun" diyerek ölüm cezasına çarptırmak ile eşdeğer bir durum bu. Ki 7. yüzyıl Arabistan'ında dahi böyle bir şeyin yaşanmadığını düşünürsek, bugünün beyinsizliğinde ve tırlatmanın ötesinde bir ilkelliği -nereye, hangi tanımlamaya koyacağımızı bile bilemediğimiz- kodluyor. 14 asır öncesinin Çöl Araplarının yaşadığı kültürün her geçen gün daha büyük bir kepazeliğe sürüklenmesini algılayamıyorum doğrusu.

Pakistanlıların kendilerini ne olarak tanımladığını gerçekten bilmiyordum. Zavallı, Hintli olduklarını söylüyor. Bildiğim tek şey memeli hayvangillerden insan oldukları. Yani elbette haklısın. İslamiyet ilkelliği demek doğrudur. Fakat bizim NOLAN'la bahsettiğimiz şey Pakistanlıların, Türklerin, Lazların ya da Hintlerin nasıl oldukları değil, hangi kültürün ve dinin etkisiyle yaptıkları ile ilgili bir benzetmeden gidiyordu. En azından ben öyle anladım.

İslamiyet yalnızca bir din değil, aynı zamanda Arap kültürüdür. Birbirinden ayıramazsın.

İslamiyet'i yaşayan herkes, Arap kültürünün bir parçası olur. Hatta engelleyici unsurlar ortadan kalkmışsa, dünyanın neresinde olursa olsun, bir nevi asimile olur. Yüzyıllar öncesi Arabistan insanının bugünkü versiyonuna dönüşür.

Sanki bana cevap vermiyorsun da, benim üzerimden genele bir yorum yapıyorsun gibi hissettim. Yukarıda meramımı anlatmaya çalıştım.

Yine de bu sorulara verilecek cevap ancak bir sorudur.

Vahşetler sadece müslümanlarda mı oluyor?

ezici çoğunluk müslümanlarda oluyor evet.

Sitelerde Paylaş

İslam arap kültürü değildir. İslam öncesi arap kültürü bu kadar sapkın değildi. Muhammed hem arap kültürünü hemde diğer kültürleri kendi cinsel zevklerine ve ganimet hırsı için yozlaştırdı.

Mesala islam öncesi arap kadını daha özgürdü Muhammed bunu yok etti. İslam arap kültürünüde yok etti. Wafa Sutan'ın videolarında bu konuya değinmiştir.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Pakıstandakı olay aslında ıslam değil Arap ilkelliğidir.

Islam kimin eseridir Arapların.

Dolayısıyla bu suç Araplardan kaynaklanan bir suçtur.

Insanları barış ve huzur içinde yaşatmak değil

Insanlara kendi ilkel kafaları doğrultusunda terörle iç içe yaşatmaktır

Tolonbeg.

Sitelerde Paylaş

İslam arap kültürü değildir. İslam öncesi arap kültürü bu kadar sapkın değildi. Muhammed hem arap kültürünü hemde diğer kültürleri kendi cinsel zevklerine ve ganimet hırsı için yozlaştırdı.

Mesala islam öncesi arap kadını daha özgürdü Muhammed bunu yok etti. İslam arap kültürünüde yok etti. Wafa Sutan'ın videolarında bu konuya değinmiştir.

"İslamiyet Arap kültürü değildir" kısmında sana katılmam mümkün değil. Dönemin çöl kültürü hakkında çok az şey biliyor olsak da, yani yeni bir kültür oluşturulmuş olsa bile bu durum o halin Arap kültürü olması şartını ortadan kaldırmaz.

İslamiyet öncesi Arabistan; İslamiyet sonrası Arabistan. Her ikisi de Arap kültürü.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Aslında müslüman kadının, kocasından farklı kişiyle beraber olması, cep telefonu taşımak ile aynı derecede masumdur.

sebeplerine gelirsek;

1-) Kadın sürekli dövülüyor olabilir. Çünkü kuran ve hadislerle bu hak erkeğe verilmiş durumda..

2-) Kadının boşanma hakkı kısıtlanmıştır. artık eşiyle birlikte olmak istemediğini söylese bile, muhtemelen kabul edilmeyecektir.

3-) Sosyal hayatı kısıtlandığı için, sokakları iyi tanımayabilir. ıssız yollara girebilir, yanlış bir arabaya binip tecavüze uğrayabilir.

tecavüze uğrayan kadın da, islam toplumunda bunu söylemeye çekinir. hamile kaldığında ise, verilecek hüküm zina olur.

4-) Kuran'a göre erkek, başka bir kadınla, eşini üzmek pahasına da olsa evlenme hakkına sahiptir.

Erkek bu hakka sahipse, hangi vicdana göre kadın bu haktan mahrum bırakılmaktadır?

Dolayısıyla recm, zaten tamamen suçsuz olarak getirilmiş, korkunç bir infaz yöntemidir.

Eşini aldatmaya, ölüm veya işkence cezası getiriliyorsa, zaten burda bir akıl hastalığı sözkonusudur.

Ayrıca, yasak ilişki yapan kadının cezası, kafasının taşla parçalanması ise, tecavüze verilmesi gereken ceza, kat kat fazla olmak zorundaydı.

Bu da, islamın tecavüze gizli bir serbestlik tanıdığını gösteren durumlardan biri olarak, dindeki adaletsizliğin boyutunu ifade ediyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...