Jump to content

10 yaşındaki kızın kafasını örtmenin mantığı

Recommended Posts

"bakın ben dindar bir bokum" demek ile aynı olan mantıktır. allah'a sizden daha çok tapıyorum. şekilciliğin allahını yapmaktadır ironik olarak ayrıca.

10 yaşında mahallede yada herhangi bir yerde bir kız çocuğunun direkt olarak erkeklerden uzak tutulmaya çalışılmasının başka izahı da olamaz.

ayrıca en çok bu şerefsizler küçücük kızlarla nikah kıyar. çünkü "imam nikahı" denen başka bir bok vardır.

haa zaten kendileri sapık dindarlar olduğu için en çok çekinirler o yaşlardaki kızların başının açık olmasından.

yoksa 10 yaşındaki erkek yada kız çocuğunun arasına böyle ciddi bir fark koymak günahtır.

aslında babasının daha önce 10 yaşındaki kız çocuklarının saçlarına bakarak iç geçirmesi tahrik olması ve aklına kötü şeyler gelmesi buna neden olabilir ve len benim kızımın da saçlarına bakarak iç geçirmesinler diyerek kızının başını örtmüş olabilir,görüldüğü üzere kendine göre mantıklıdır ve saçma değildir.yoksa 10 yaşındaki çocukla bebekle evlenmek ne ola, bir insan 10 yaşındaki bebeği kendine eş olarak görebilir mi,sizin ben zihniyetinizi emi...

LYbXCQf.jpg

tarihinde denizaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

10-15 yaşındayken kız çocuğunun başına başörtüyü takmazlarsa daha sonra hiç takamazlar, bunu çok iyi bildikleri için ağaç yaş iken eğilir mantığıyla yola çıkıyorlar. İmam Hatip liselerinde ortaokul bölümü kapandığında ne demişlerdi, ''15 yaşından sonra din öğrenilmez''. Çünkü liseden sonra iş işten geçmiş olacaktır...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kendileri için örtüyorlar

son zamanlarda türkiyede öz kızına tecavüz edenlerin sayısı katlanarak arttı

googledan aratsan görürsün

o örtü onlara hatırlatıcı görevi yapıyor

adamlar o kadar sapık ki kızlarını örtmeseler onlara tecavüz bile ederler

o yüzden kafalarını örtüyorlar

öyle reziller

Sitelerde Paylaş

Sizin yazınız kafası açık olmanın normal kabul edildiği varsayımı üzerinden yapılmış bir analizdir. Yanı siz kafanın açık olmasını özgürlük diye kabul ederek örtmeni bir gariplik kabul etme olgusu üzerine kurulmuş bir ileti.

Yani eğer 10 yaşında kızın başını örtmesi nasıl kendi özgür iradesi ile olmuyorsa açması da öyle kendi özgür iradesi ile olmuyor. Fakat şurada 3 cü bir yol da yok.

Ama siz neden başın açık olmasını özgürlük diye kabul etmenizde acaba bir bilimsel deliliniz varmı? Yoksa öyle kabul ederek teorinizi şunun üzerinden mi yapıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Sizin yazınız kafası açık olmanın normal kabul edildiği varsayımı üzerinden yapılmış bir analizdir. Yanı siz kafanın açık olmasını özgürlük diye kabul ederek örtmeni bir gariplik kabul etme olgusu üzerine kurulmuş bir ileti.

Yani eğer 10 yaşında kızın başını örtmesi nasıl kendi özgür iradesi ile olmuyorsa açması da öyle kendi özgür iradesi ile olmuyor. Fakat şurada 3 cü bir yol da yok.

Ama siz neden başın açık olmasını özgürlük diye kabul etmenizde acaba bir bilimsel deliliniz varmı? Yoksa öyle kabul ederek teorinizi şunun üzerinden mi yapıyorsunuz?

başında örtüyle neden insanlar dogmuyor?

Neden insanlar giyinik dogmuyor ?

Giyinmenin sebebi nedir?

Başını örtmenin sebebi nedir ?

Sitelerde Paylaş

başında örtüyle neden insanlar dogmuyor?

Neden insanlar giyinik dogmuyor ?

Giyinmenin sebebi nedir?

Başını örtmenin sebebi nedir ?

İnsan paltarsızz doğuyor o zaman her kes her yeri açık mı gezmeli? Sebebini bilmiyorum. Soru sorulmuş ben de ilgili cevabı veriyorum. Yani şuradakı sorularda soranlar genel olarak mantık ilminden haberleri olmadığı için böyle saçma sapan sorular soruyor. Yani kendi kabul ettiğini doğru sanarak onun üzerinden. Ya başka mantık hataları. Diğer yandan soranlar objektiflik ve subjektiflik kavramını da bilmiyorlar.

Benim için hiç farkı yok insnaın kendi dünya bakışı var. Kimisi başıörtülü sever kimsi başıaçık. Şurada sorun yok. Ama eğer insan kendi dünya bakışını mutlak doğru olarak veriyorsa o zaman neden böyle diye sormak da gerekir. Mesela falan inaca göre başı açık (ya kapalı) olmalı derse beis yok, o inacı referans alarak fikir yürütüyor. Ama yazar eğer hiç bir referansı olmadan bir şeyi mutlak irade diye sunuyorsa o zaman ona da nerde yanlış yaptığını göstermek lazım.

Sitelerde Paylaş

5423a18f65ad4.jpg

http://www.altersozluk.com/ortaogretimde-basortusunun-serbest-olmasi.html/15658

Sitelerde Paylaş

İnsan paltarsızz doğuyor o zaman her kes her yeri açık mı gezmeli? Sebebini bilmiyorum. Soru sorulmuş ben de ilgili cevabı veriyorum. Yani şuradakı sorularda soranlar genel olarak mantık ilminden haberleri olmadığı için böyle saçma sapan sorular soruyor. Yani kendi kabul ettiğini doğru sanarak onun üzerinden. Ya başka mantık hataları. Diğer yandan soranlar objektiflik ve subjektiflik kavramını da bilmiyorlar.

Benim için hiç farkı yok insnaın kendi dünya bakışı var. Kimisi başıörtülü sever kimsi başıaçık. Şurada sorun yok. Ama eğer insan kendi dünya bakışını mutlak doğru olarak veriyorsa o zaman neden böyle diye sormak da gerekir. Mesela falan inaca göre başı açık (ya kapalı) olmalı derse beis yok, o inacı referans alarak fikir yürütüyor. Ama yazar eğer hiç bir referansı olmadan bir şeyi mutlak irade diye sunuyorsa o zaman ona da nerde yanlış yaptığını göstermek lazım.

size sorularımin cevabı basittir .giyinmenin sebebi entropiyi azaltmak.insanda vücut kılları entropiyi dusuremez bu sebeple giyinir .dip not ; giyinmeye idealizm bulaşmıştir ayrı konu

Baş örtüsü takmanın sebebi ideolojiktir,dinidir kısaca .

İnsanlar neden sünnet olur ? Dini ve ideolojisi gereği olur. Toplumlar bulunduklari ideolojiyi kendilerinden olmayanlara baskı uygulayarak kabul ettirme güdüsündedir

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

size sorularımin cevabı basittir .giyinmenin sebebi entropiyi azaltmak.insanda vücut kılları entropiyi dusuremez bu sebeple giyinir .dip not ; giyinmeye idealizm bulaşmıştir ayrı konu

Baş örtüsü takmanın sebebi ideolojiktir,dinidir kısaca .

İnsanlar neden sünnet olur ? Dini ve ideolojisi gereği olur. Toplumlar bulunduklari ideolojiyi kendilerinden olmayanlara baskı uygulayarak kabul ettirme güdüsündedir

Başı örtünmenin de açmanın da nedeni yine ideolojidir. Yani bir ideolojiyi bir düşünceyi bir dünya bakışnın savyunulmasıdır. Yani başı açık insan, ben ateistim, ben bilmem agnostikim gibi mesajlar vermekdedir. Öylece de başı kapalı insan ben müslümanım ya ben Hristiyanım mesajı vermektedir.

Yani gözükdüğü gibi her ikisi de bir yola bağlılığın mesajını veriyor.

Hangisi daha doğru yolda hangisi doğruyu yapıyor artık şimdiye kadar şununla ilgili milyonlarca sayfalık kitaplar basıldı milyonlarca makale yazıldı, fakat her iki tarafda kendini haklı hesap ediyor.

Sitelerde Paylaş

Ama siz neden başın açık olmasını özgürlük diye kabul etmenizde acaba bir bilimsel deliliniz varmı?

Başörtüsü takmaya genelde küçük yaşlarda başlanıyor.

Çocuğun reşit olmadığı bir yaşta, henüz 13-14 yaşında başına başörtüsü dolanmasını istemesi gibi bir isteği olamaz.

Olsa bile çocuğa bunun için reşit olmayı beklemesi öğütlenmelidir.

Nasıl ki, 18 yaşının altında biri alkol tüketemiyorsa, yani özgür iradesini kullanamıyorsa, başına başörtüsünü de takamamalıdır. .

Özgürlük dediğimiz şeyden sağlıklı bir şekilde istifade edebilmek için de belirli şartlara şurtlara uymak lazımdır...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başı örtünmenin de açmanın da nedeni yine ideolojidir. Yani bir ideolojiyi bir düşünceyi bir dünya bakışnın savyunulmasıdır. Yani başı açık insan, ben ateistim, ben bilmem agnostikim gibi mesajlar vermekdedir. Öylece de başı kapalı insan ben müslümanım ya ben Hristiyanım mesajı vermektedir.

Yani gözükdüğü gibi her ikisi de bir yola bağlılığın mesajını veriyor.

Hangisi daha doğru yolda hangisi doğruyu yapıyor artık şimdiye kadar şununla ilgili milyonlarca sayfalık kitaplar basıldı milyonlarca makale yazıldı, fakat her iki tarafda kendini haklı hesap ediyor.

yanlı ve yanlış bir bakış açısı .zira örtünen kişilerin kendini haklı gösterme çabaları .aborjinler afrika halklarının başını ortmeme sebebi sizce dinmidir? Dinsizlikmidir?

Bu bakış açısıyla her namaz kilmayanda müslüman olmadığı imajıni veriyor olması gerek ama eski molariN mesela namazdan haberi bile yok kılmıyor tarafmi tutuyor sizce. İdeolojik sebeplere kılıf bulmak zordur

Sitelerde Paylaş

yanlı ve yanlış bir bakış açısı .zira örtünen kişilerin kendini haklı gösterme çabaları .aborjinler afrika halklarının başını ortmeme sebebi sizce dinmidir? Dinsizlikmidir?

Bu bakış açısıyla her namaz kilmayanda müslüman olmadığı imajıni veriyor olması gerek ama eski molariN mesela namazdan haberi bile yok kılmıyor tarafmi tutuyor sizce. İdeolojik sebeplere kılıf bulmak zordur

Afrikalıların da kendilerine özgün bir inançları var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...