Jump to content

Seks İçin Cariye satın almak yada cariye ile seks yapmak yasaktır.. işte Ayeti

Recommended Posts

Cariye ile flört etmek yasaktır. Seks için cariye satın almakta yasaktır..

Nisa 24 - Evli kadınlarla evlenmeniz de haram kılındı. Maliki bulunduğunuz cariyeler müstesna, bunlar, Allah'ın üzerinize farz kıldığı hükümlerdir.. bunların dışındakilerle seks için evlenmemek ve seks yapmamak şartıyla, mallarınızla istemeniz (mihir verip evlenmeniz yada cariye edinmeniz) size helal kılındı. Artık Onlardan faydalandığınıza (cima etmenize) mukabil, kararlaştırılmış olan farz olan mehirlerini verin; Mehir belirlendikten sonra karşılıklı gönül hoşnutluğuyla birbirlerinize bağışta bulunmanızdan dolayı üzerinize bir günah yoktur. Allah ilim sahibidir, hakimdir.

Nisa 24 - Vel muhsanâtu minen nisâi illâ mâ meleket eymânukum, kitâballâhi aleykum, ve uhille lekum mâ varâe zâlikum en tebtegû bi emvâlikum muhsinîne gayra musâfihîn. Fe mâstemta’tum bihî minhunne fe âtûhunne ucûrehunne farîdah(farîdaten). Ve lâ cunâha aleykum fîmâ terâdaytum bihî min ba’dil farîdah(farîdati). İnnallâhe kâne alîmen hakîmâ(hakîmen).

Vel muhsanâtu : evli kadınlar demek

muhsinîne gayra musâfihîn: Hem seks için evlenmemek hemde seks yapmamak şartıyla demektir..

Sözlük: müsafihine: müsafaha, "sefh" kökünden türetilmiş sefh: kan ve su kategorisi sıvıları döküp akıtmak demektir yani suyunu boşaltmak manasına geliyor.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 507
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

siz bakmayın bu DELİ ye...

ayetin aslı budur...

nisa-24 : Evli kadınlarla evlenmeniz de haram kılındı. Maliki bulunduğunuz cariyeler müstesna, bunlar, Allah'ın üzerinize farz kıldığı hükümlerdir. Bunlardan başkasını, zinadan kaçınıp, iffetli olarak, mallarınızla istemeniz size helal kılındı. Onlardan faydalandığınıza mukabil, kararlaştırılmış olan mehirlerini verin; kararlaştırılandan başka, karşılıklı hoşnud olduğunuz hususda size bir sorumluluk yoktur. Allah Bilen'dir, Hakim'dir.

http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/24.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

bütün çeviriler benzer şekildedir verdiğim linkte...

ayet açıkça cariye ile nikahsız ilişkiyi ONAYLAR.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cariyenin başkasına gitmesi kötü bir şey de cariye olması iyi bir şey mi

Erkek kafasıyla düşünüyon dindarr.

ma meleket eymanüküm: cariye demek değildir..

ma: herşeyi kapsar..

ma meleket eymanüküm: sözleşmeli sözleşmesiz emrinde çalışan insanlardır. bu zamanda emrinde cariye olsaydı bu tanıma girecekti..

sadrı islamda: saldıran düşmanlar tarafına iştirak eden kadınlar kızlar olmuş bunlar esir düşmüş ve cariye olmuştur. ma meleket eymanüküm içine dahil olmuştur. anladın mı

Sitelerde Paylaş

Diyelim ki;100 kişilik bir islam ordusu,islama tabi olmayan 30 kişilik bir aileye baskın düzenledi,bunların 10 tanesi de kadın olsun,bu kadınlara el koyma hakları vardır.

Erkekleri öldürsün veya öldürmesinler,bir adamın eşine,kızına el koyma hakkı veriyor İslam.

Müslümanlar bu rezaleti şöyle kurtarmaya çalışıyorlar;

Sen bir adamın karısına el koydun diyelim.Bu kadınla ilişkiye girmek için,ona mihrini verip,karın yapabilirsin,diyorlar.

Mihire öyle bir kutsallık yüklemişler ki müslümanlar,adamın karısına el koyup,onun 1-2 saat sonra yatağa atılmasını garip karşılamıyor.Asıl

üstünde durulması gereken nokta kırmızı renkle belirttiğim yer olmalıdır.

tarihinde Meyveli Soda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evli kadınla zaten evlenilmezki?Maliki olduğun cariye evli bile olsa evlenebilirsin.düz anlaşılan bu?

Diyelim ki;100 kişilik bir islam ordusu,islama tabi olmayan 30 kişilik bir aileye baskın düzenledi,bunların 10 tanesi de kadın olsun,bu kadınlara el koyma hakları vardır.

Erkekleri öldürsün veya öldürmesinler,bir adamın eşine,kızına el koyma hakkı veriyor İslam.

Müslümanlar bu rezaleti şöyle kurtarmaya çalışıyorlar;

Sen bir adamın karısına el koydun diyelim.Bu kadınla ilişkiye girmek için,ona mihrini verip,karın yapabilirsin,diyorlar.

Mihire öyle bir kutsallık yüklemişler ki müslümanlar,adamın karısına el koyup,onun 1-2 saat sonra yatağa atılmasını garip karşılamıyor.Asıl

üstünde durulması gereken nokta kırmızı renkle belirttiğim yer olmalıdır.

Savaşı kazandın savaşa iştirak eden kızlar kadınlar esir düşüp cariye oldu dimi! hamile olmadığı anlaşılırsa bunlarla evlenebilirsin

ondan başka... o galip geldiğin Ülkeye giripte savaşa iştirak etmeyen kocalı kadınlarla evlenmezsin haramdır. kamooooon yeeeees :D hahahaha koca islam! seviyorum bu dine bee!! yeeeeee

Ama islam olmayıp Roma filan olsaydı napardı. O beldeye girip kocalı karıları düzerdi yaaaa koca islam sana kim dil uzatabilir! cahiller

Sitelerde Paylaş

tumblr_m9jh7jghJ01ryewwmo1_500.jpg

Savaşı kazandın savaşa iştirak eden kızlar kadınlar esir düşüp cariye oldu dimi! hamile olmadığı anlaşılırsa bunlarla evlenebilirsin

ondan başka... o galip geldiğin Ülkeye giripte savaşa iştirak etmeyen kocalı kadınlarla evlenemezsin haramdır. diyor ayette uyanda balığa gidelim alooo hahaha kamooooon yeeeees :D hahahaha koca islam! seviyorum bu dine bee!! yeeeeee

Ama islam olmayıp Roma filan olsaydı napardı. O beldeye girip kocalı karıları düzerdi yaaaa koca islam sana kim dil uzatabilir! cahiller

bana inanmıyorsan Elmalı Hamdiye inan barii gız :D

Elmalı hamdi yazır : Demek ki gerek müslümanların, gerek zımmilerin (yabancılar) ve gerek kendileri ile savaş halinde bulunulan kimselerin nikahı altında bulunan ve hür olan bütün kadınların da genel olarak nikahları haramdır. Ancak savaşta esir olup hürriyetlerini kaybetmiş bulunan cariyelerin nikahı genel olarak haram değildir.

Sitelerde Paylaş

ondan başka... o galip geldiğin Ülkeye giripte savaşa iştirak etmeyen kocalı kadınlarla evlenemezsin haramdır. diyor ayette uyanda balığa gidelim alooo hahaha kamooooon yeeeees :D hahahaha koca islam! seviyorum bu dine bee!! yeeeeee

Elmalı hamdi yazır : Demek ki gerek müslümanların, gerek zımmilerin (yabancılar) ve gerek kendileri ile savaş halinde bulunulan kimselerin nikahı altında bulunan ve hür olan bütün kadınların da genel olarak nikahları haramdır. Ancak savaşta esir olup hürriyetlerini kaybetmiş bulunan cariyelerin nikahı genel olarak haram değildir.

ışid bir gün gelir de senin karını alıp cariye yaparsa görürsün ....anlarsın belki o zaman HANYA yı KONYA yı.

Sitelerde Paylaş

ondan başka... o galip geldiğin Ülkeye giripte savaşa iştirak etmeyen kocalı kadınlarla evlenmezsin haramdır. kamooooon yeeeees :D hahahaha koca islam! seviyorum bu dine bee!! yeeeeee

Nafi` rahimehullah`a kıtalden önce (yapılan İslam`a) davet hakkında sormak üzere yazmıştım. Bana şöyle yazdı: "Bu İslam`ın evvelinde idi. Resulullah (sav) Beni Müstalik`e (önceden haber vermeden ani) baskın yaptı. Onlar (bu sırada) gafil haldeydi, hayvanları su kenarında sulanııyorlardı. Mukatillerini öldürdü, çocuklarını ve kadınlarını esir aldı. O gün cüveyriye`yi de ele geçirmişti.

İşine gelmediği için islamda baskın ve fetihler vardır,islama tabi olmayanların kadınlarına el koyma izni vardır diyemeyen sefil,savunma savaşında kadın elde edebilmek için,savaşa iştirak eden kadınlar safsatasını ortaya attı.Adam karısını,kızını yanında savaşa getiriyormuş,evde bırakmıyormuşta.Cüveyriyede mi savaşa iştirak etmiş,peygamberin ani baskın düzenlemiş.

Seni gidi düzenbaz,sefil,acınası yaratık,gerçeği örten kafir.

Sitelerde Paylaş

Burada neyi tartışıyorsunuz ki?

Dindar,

Bu başlık altındaki Ateist ve Non-Teistler zaten sizin hakimiyetiniz altında.

Onların yazdığı itirazlara hiç aldırış etme.

Hepsi müslüman sancağını ve topraklarını korumada senden daha fanatik.

Sen eğer benim gibilere ulaşmak için açtıysan bu başlıkları

Bunları benim gibiler umursamaz.

Cariye nedir?

Bu başlıkta sana muhalefet edenler de bir çeşit cariyeniz.

Bayrak, toprak, ümmet, devlet için ölmeye hazır cariyeler.

Adamların boşuna kalbini kırma sakın.

İslam konusunda ayet konusunda tartışmaları senden farklı oldukları anlamına gelmez.

Senin hakimiyetin altındaki kullar hepsi.

tarihinde Dotto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Nafi` rahimehullah`a kıtalden önce (yapılan İslam`a) davet hakkında sormak üzere yazmıştım. Bana şöyle yazdı: "Bu İslam`ın evvelinde idi. Resulullah (sav) Beni Müstalik`e (önceden haber vermeden ani) baskın yaptı. Onlar (bu sırada) gafil haldeydi, hayvanları su kenarında sulanııyorlardı. Mukatillerini öldürdü, çocuklarını ve kadınlarını esir aldı. O gün cüveyriye`yi de ele geçirmişti.

İşine gelmediği için islamda baskın ve fetihler vardır,islama tabi olmayanların kadınlarına el koyma izni vardır diyemeyen sefil,savunma savaşında kadın elde edebilmek için,savaşa iştirak eden kadınlar safsatasını ortaya attı.Adam karısını,kızını yanında savaşa getiriyormuş,evde bırakmıyormuşta.Cüveyriyede mi savaşa iştirak etmiş,peygamberin ani baskın düzenlemiş.

Seni gidi düzenbaz,sefil,acınası yaratık,gerçeği örten kafir.

tabiinden ve etba-ı tabiinden rivayet olan bu hadisleri kabul edemiyoruz (anlamıyor musun birader)

Çünkü! Mezhebimizin imamı Ebu Hanefi: "Bende tabiin ve etab-ı tabinden biriyim, Tabiinden ve etba-ı tabiinden geleni düşünür Tartar işime gelirse kabul ederim buyurmuşlardır

o yüzden yukarıdaki tabiinden rivayet olunan şeyi kabul edemem okey

sana mis gibi nisa 24 ayeti getirdim! bu ayette savaşı kazanıp düşman ülkesine giripte kocalı kadınlarla evlenmek haram diyor

sadece suyunu boşaltmak için cariye edinmek ve evlenmekte haram diyor mis gibi apaşikar ayet daha ne diyim ben

Sitelerde Paylaş

Peygamber köleci değildi cariyesi yoktu. Ma meleket eymanukum sözleşmeyle sahip olduklarınız demektir esirler köleler değildir.

Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altındakiler, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.Ahzab 50

Gerçeği örtme kafir,al cariye yerini,elinin altındakiler olarak değiştirdim,ama bir yerden kaçamıyorsunuz işte.Allahın sana ganimet olarak verdiği ifadesi var.Ahaha ulan ganimet nasıl elde edilir,baskınlar,fetihler sonrası,baskınlar sonrası ele geçirilen kadına ne denir,cariye.Allahın sana ganimet olarak verdiği ifadesini nereye uçuracaksınız bakalım.Sizi gidi gerçeği örten kafirler sizi.

tarihinde Meyveli Soda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tabiinden ve etba-ı tabiinden rivayet olan bu hadisleri kabul edemiyoruz (anlamıyor musun birader) Çünkü! Mezhebimizin imamı Ebu Hanefi: "Bende tabiin ve etab-ı tabinden biriyim, Tabiinden ve etba-ı tabiinden geleni düşünür Tartar işime gelirse kabul ederim buyurmuşlardır

o yüzden yukarıdaki tabiinden rivayet olunan şeyi kabul edemem okey

sana mis gibi nisa 24 ayeti getirdim! bu ayette savaşı kazanıp düşman ülkesine giripte kocalı kadınlarla evlenmek haram diyor

sadece suyunu boşaltmak için cariye edinmek ve evlenmekte haram diyor mis gibi apaşikar ayet daha ne diyim ben

Hadisleri kabul etmiyorsunda,savaşa iştirak eden kadınların olduğunu nerden biliyorsun düdük,savaşa iştirak eden kadınlarla ilgili bir bilgi versene bana,peygamberinin zamanından.Gerçi sen hadisleri,tarihi bilgileri de kabul etmiyordun.Ulan hayatınız palavra,çelişki.Sağınız solunuz ayrı oynuyor.Dansözden daha iyi kıvırıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Ayet şu şekilde; Nisa 24: Evli kadınlarla evlenmeniz de haram kılındı. Maliki bulunduğunuz cariyeler müstesna, bunlar, Allah'ın üzerinize farz kıldığı hükümlerdir. Bunlardan başkasını, zinadan kaçınıp, iffetli olarak, mallarınızla istemeniz size helal kılındı. Onlardan faydalandığınıza mukabil, kararlaştırılmış olan mehirlerini verin; kararlaştırılandan başka, karşılıklı hoşnud olduğunuz hususda size bir sorumluluk yoktur. Allah Bilen'dir, Hakim'dir.

Yani diyorki, evli kadınlarla evlenmeyin. ama işgallerde zorla ele geçirilmiş bir kadınsa, evli bile olsa zorla karın yapabilirsin.

Çünkü nasıl olsa o bir maldır, ganimettir(Ahzap 50) Ve onu koruyacak kimse yoktur. Ve cariyelerle ilişkiler kınanmaz (70/Mearic 30 + 23/Mu'minun 6)

Cariyelerle evlenmeye de gerek yoktur. sahip olman yeterli (Bknz: 33/Ahzap 50 52 + 4/Nisa 3)

Ve itaat etmeyen kadınlar dövülür! (4/Nisa 34)

Ayrıca "Onlardan faydalandığınıza mukabil, kararlaştırılmış olan mehirlerini verin" yani parasını verip, öyle faydalan diyor.

Ama "bunlardan başkası" diyerek anlatıyor. yani malın olan cariyeye para da vermene gerek yok. zaten satın almışsın

"Zinadan kaçınmak, iffetli olmak" gibi tanımlar bişey ifade etmiyor. Çünkü zaten bunların tanımını kendi işlerine geldiği gibi yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altındakiler, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.Ahzab 50

Gerçeği örtme kafir,al cariye yerini,elinin altındakiler olarak değiştirdim,ama bir yerden kaçamıyorsunuz işte.Allahın sana ganimet olarak verdiği ifadesi var.Ahaha ulan ganimet nasıl elde edilir,baskınlar,fetihler sonra,baskınlar sonrası ele geçirilen kadına ne denir,cariye.Allahın sana ganimet olarak verdiği ifadesini nereye uçuracaksınız bakalım.Sizi gidi gerçeği örten kafirler sizi.

Savaşı kazandın savaşa iştirak eden kızlar kadınlar esir düşüp ganimet oldu cariye oldu dimi! hamile olmadığı anlaşılırsa bunlarla evlenebilirsin

Elmalı hamdi yazır : Demek ki gerek müslümanların, gerek zımmilerin (yabancılar) ve gerek kendileri ile savaş halinde bulunulan kimselerin nikahı altında bulunan ve hür olan bütün kadınların da genel olarak nikahları haramdır. Ancak savaşta esir olup hürriyetlerini kaybetmiş bulunan ganimete giren cariyelerin nikahı genel olarak haram değildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...