Jump to content

Seks İçin Cariye satın almak yada cariye ile seks yapmak yasaktır.. işte Ayeti

Recommended Posts

Ne mihiri ulan geri zekalı manyak, "ucurehunne" diyor. Nerde mihir diyor salak kafalı! Kime yutturacağını sanıyorsun mercimek kadar beyninle be!

Ucurehunne "o kadınların ücretleri" demektir. Kadın esir düşmüş, hürriyetini satın alabilmek için efendisiyle "mükatebe" yapmış, yani şu kadar parayı ödersen seni hür bırakacağım diye efendisi taahhüt etmiş. Kadın mehir verip evlenemeyen fakir müslümlerle yatıp ücret alıp mükatebe parası kazanmaya çalışıyor. Bunu da senin kuran'ın emrediyor. Böyle yapacaklar s. s. kuralıyla diyor. İsterse yapmasın. Ölene kadar esir kalır.

İnsanın bir asabını bozmayın, dininizden de kitabınızdan da allahınızdan da iyice nefret ettirmeyin. Hiç olmazsa insan gibi ya tamam öyle yazıyor ama o zaman öyleymiş naapalım işte deyin de bir yüzünüz, bir parçacık bir onurunuz, bir kıt da olsa aklınız olsun manyak geri zekalı idyotlar!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 507
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İsabettin bey :D ben sayfa 1de 16 mayısta bunu yazmışım http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61533-seks-ycin-cariye-satyn-almak-yada-cariye-ile-seks-yapmak-yasaktyr-ithte-ayeti/?p=1269967

Siz sayfa 6 da 18 mayısta konuya dahil olmuşsunuz http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61533-seks-ycin-cariye-satyn-almak-yada-cariye-ile-seks-yapmak-yasaktyr-ithte-ayeti/?p=1270972

Siz yanlış anlamışsınız okudunuz iyi okumamışsınız yanılmışsınız

Sen bunu yazdın ve önce inkar edip sonra tekrar tükürdüğünü yalayıp kabul ettin. Yerler sayende baya temizlendi. Daha çok yalarsın sen bu gidişle.

Hepsini geçelim, savaşta tutsak aldığın bir insanı hizmetçin yapmak nedir? Ayrıca bu savunma savaşı olsa neyse, resmen istila. Adamın toprağına gidip, öldürüp, karıyı kızı tutsak alıp hizmetçin yapıyorsun deve. Bizans çok haklı ayrıca. Bu zihniyet ve davranışları sergileyen tipleri imha etmek şarttır zaten. Talkan ve Cürcan'da yaptıklarınız da başka bir ibretlik örnek. Adi herifler. Aşağılık çöl davarlarına yapılacak işlem bellidir. Olay budur.

Hülagü de tam sizin anlayacağınız dilden konuşmuş saygıdeğer bir önderdir. Milliyetçi turancı filan değilim yanlış anlaşılmasın. Ama Hülagü'yü takdir ederim. Zarıl zarıl öttürmüştür düdük kibin. Ettiğinizi bulun tek elli savaşçılar. Hahahahaha

Sitelerde Paylaş

Ne mihiri ulan geri zekalı manyak, "ucurehunne" diyor. Nerde mihir diyor salak kafalı! Kime yutturacağını sanıyorsun mercimek kadar beyninle be!

Ucurehunne "o kadınların ücretleri" demektir. Kadın esir düşmüş, hürriyetini satın alabilmek için efendisiyle "mükatebe" yapmış, yani şu kadar parayı ödersen seni hür bırakacağım diye efendisi taahhüt etmiş. Kadın mehir verip evlenemeyen fakir müslümlerle yatıp ücret alıp mükatebe parası kazanmaya çalışıyor. Bunu da senin kuran'ın emrediyor. Böyle yapacaklar s. s. kuralıyla diyor. İsterse yapmasın. Ölene kadar esir kalır.

İnsanın bir asabını bozmayın, dininizden de kitabınızdan da allahınızdan da iyice nefret ettirmeyin. Hiç olmazsa insan gibi ya tamam öyle yazıyor ama o zaman öyleymiş naapalım işte deyin de bir yüzünüz, bir parçacık bir onurunuz, bir kıt da olsa aklınız olsun manyak geri zekalı idyotlar!

Demakrasyon :D burdaki en cahiller bile sana gülüyor ucurehunne mihr olduğunu herkes biliyor

Ahzab 50: Ey peygamber-i hak ucurehunne (mihrlerini) verdiğin zevcelerini. milki yeminden olan ki Allah sana verdiği cariyeyi....

Nisa 25: Genç mümin cariyeleriniz nikahlayın ve onlara maruf olan ucurehunne (mihirlerini)verin

Nisa 24: Artık onlardan faydalandığınız (cima ettiğiniz) zaman farz olarak ucurehunne (mihrilerini) verin

burada Farz olarak buyrulması cima ile mihrin Borc olduğunu beyan etmek farz olduğunu göstermek içindir

Bakara 237: Eğer onlara dokunmadan boşarsanız ve farz kılınan, farz olan mihr belirlenmişse, farz kılan mihrin yarısı onlarındır..

Bakara 237: 5. farad-tum : size farz kılındı 6. lehunne : onlar için, 7. farîdaten : takdir edilen (farz kılınan) mehir

8. fe : o zaman, 9. nısfu : yarısı 10. mâ faradtum : sizin farz kıldığınız mehir
tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bunu yazdın ve önce inkar edip sonra tekrar tükürdüğünü yalayıp kabul ettin. Yerler sayende baya temizlendi. Daha çok yalarsın sen bu gidişle.

Hepsini geçelim, savaşta tutsak aldığın bir insanı hizmetçin yapmak nedir? Ayrıca bu savunma savaşı olsa neyse, resmen istila. Adamın toprağına gidip, öldürüp, karıyı kızı tutsak alıp hizmetçin yapıyorsun deve. Bizans çok haklı ayrıca. Bu zihniyet ve davranışları sergileyen tipleri imha etmek şarttır zaten. Talkan ve Cürcan'da yaptıklarınız da başka bir ibretlik örnek. Adi herifler. Aşağılık çöl davarlarına yapılacak işlem bellidir. Olay budur.

Hülagü de tam sizin anlayacağınız dilden konuşmuş saygıdeğer bir önderdir. Milliyetçi turancı filan değilim yanlış anlaşılmasın. Ama Hülagü'yü takdir ederim. Zarıl zarıl öttürmüştür düdük kibin. Ettiğinizi bulun tek elli savaşçılar. Hahahahaha

Affederiniz ben çıkıyorum tuvaletim geldi sonra konuşuruz :D

ayrıca bizanz ve kisranın bitmek bilmeyen saldırları olmasaydı İslam fethleri bu kadar yaygınlık kazanmıycaktı. diye 100 kere yazmış kaynakta getirmiştim bıktım yani aynı şeyleri yazmaktan size

Sitelerde Paylaş

ayrıca bizanz ve kisranın bitmek bilmeyen saldırları olmasaydı İslam fethleri bu kadar yaygınlık kazanmıycaktı. diye 100 kere yazmış kaynakta getirmiştim bıktım yani aynı şeyleri yazmaktan size

La kimi kandırıyon sen,İslamda zaten fetih anlayışı vardır,sana birilerinin illa saldırması gerekmez.Herkes bize saldırıyor,herkes bizi tehdit ediyor anlayışıyla orta asyaya kadar gidip,Türklerle bile savaşmışsınız arap.Bakınız Hazarlar.Dediğim gibi tarihte birçok devlet başkalarının toprağını işgal etmiştir,ama islam devleti bunlardan farklı,mensupları bize bunu sonsuz güç sahibi Allah emretti,bizim yaptıklarımızı eleştiremezsiniz diyorlar.

Sitelerde Paylaş

Canım arkadaşım senin kafan çalışmıyor mu? anlamıyor musun?

Müslümanların Ana kitabı olan Kuranda: nisa 24cü ayetinde gayra musafihin kelimeleriyle. meni suyunu boşaltmak için evlenmek veya cariye edinmek yasaktır diyor! neden hala bunu görmezden geliyorsun arkadaşım kamon hevri badi :D

Bu bilgide bana inanmıyorsan Elmalı hamdi Yazır'a inan bari.

Elmalı hamdi yazır : Müsafaha, "sefh" kökünden türetilmiş müfaale babıdır. Sefh, aslında kan ve su kategorisi sıvıları döküp akıtmak demek olduğundan müsafeha veya sifah, sırf suyunu boşaltmak, yani her iki tarafın üreme ve türeme maksadında bulunmayıp, yalnız su akıtarak cinsel arzularını gidermek mânâsını ifade eder.

bunun için zinaya sifah denilir.

Demek olur ki, yukarıda kadınların cariyelerin helal kılınmasından esas maksat, yani nikahın ve odalık almanın meşru olmasının hikmeti, nefsi tahsin ve üremedir. Nefsani arzuları gidermek de buna bağlıdır. Yoksa yalnız şehveti gidermek maksadı ile nikah veya cariye edinmek caiz değildir.

Evlenmek yalnız faydalanma (sevişme yatağa atma) maksadı ile olduğu açıkça söylenirse veya geçici bir müddet ile sınırlandırılırsa, bu şekilde nikah hem dini açıdan, hem de hukuki açıdan geçersiz olur.

Bundan dolayı tamamen anlarız ki, müt'a nikahı, başka bir ifade ile metres tutmak helal değildir, bu bir zinadır.

karabiberiiiiiiii iiim vur kadehlereeeee hadi içeliiiiiim..... içeliiiiiim her geceee zevkü sefaaaaa doldu gönülüme

hadii içeliiiiiim

İçelim gardaşım içelimde.:))) Sizler maalesef içmesinide bilmezsinizki?Hadi senin dediğin gibi ossun daha iyi ya.Karıyı nikahlıyoruz çünkü hem şehvet hemide üremek için.Careynide alayoz hem sulamak hemide hizmetçilik etsin diye.:))Yani hem etinden hem sütünden hemide yününden istifade içuuunnn::)))Yohosam sırf sulamakmı? asla vede kataaaa.

Sitelerde Paylaş

İslamda sadece savunmacı cihad yok, aynı zamanda cihad-ı taleb (saldırgan cihad) vardır, Dâr'ül Harb aleyhine Dâr'ül İslam'ı genişletmek için yapılır. Bunu İslam alimleri ikrar ediyorlar.

Bir El-Aksa Camii söylevinde Şeyh İssam Emire "politeist düşmanlara üç seçenek sunulmalıdır: İslam'a geçmeleri ya da cizye, kelle vergisi ödemeleri, aksi takdirde, Allah'ın yardımını isteyip onlarla savaşmalısınız." Emire "İslam'da sadece savunma amaçlı cihad yok. Onlar sizinle savaşmasa bile siz onlarla mücadele etmelisiniz" diye vurguladı.

"İslamda Sadece Savunma Savaşı Vardır" Palavrasının Maskesini Düşürmek

eiySO5n.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamda sadece savunmacı cihad yok, aynı zamanda cihad-ı taleb (saldırgan cihad) vardır, Dâr'ül Harb aleyhine Dâr'ül İslam'ı genişletmek için yapılır. Bunu İslam alimleri ikrar ediyorlar.

Bir El-Aksa Camii söylevinde Şeyh İssam Emire "politeist düşmanlara üç seçenek sunulmalıdır: İslam'a geçmeleri ya da cizye, kelle vergisi ödemeleri, aksi takdirde, Allah'ın yardımını isteyip onlarla savaşmalısınız." Emire "İslam'da sadece savunma amaçlı cihad yok. Onlar sizinle savaşmasa bile siz onlarla mücadele etmelisiniz" diye vurguladı.

Bana kuranla gel Masonlarla değil.. bu masonlara inan kişiler. müslüman değildir ömürlerin hayatlarında kuran okumamışlardır.. masonlar ne demiş öyle kabul etmişlerdir..

Sitelerde Paylaş

İçelim gardaşım içelimde. :))) Sizler maalesef içmesinide bilmezsinizki?Hadi senin dediğin gibi ossun daha iyi ya.Karıyı nikahlıyoruz çünkü hem şehvet hemide üremek için.Careynide alayoz hem sulamak hemide hizmetçilik etsin diye. :))Yani hem etinden hem sütünden hemide yününden istifade içuuunnn: :)))Yohosam sırf sulamakmı? asla vede kataaaa.

Arkadaşım senin kafanda var mı biraz? Apaçık seks için cariye edinmek yada herhangi bir kişiyle evlenmek yasaktır diyor ayette

gördüğünü okuduğunu inkar edenle konuşulmaz yaaa. senin gibi gördüğünü okuduğunu inkar edenler dolu

Sitelerde Paylaş

La kimi kandırıyon sen,İslamda zaten fetih anlayışı vardır,sana birilerinin illa saldırması gerekmez.Herkes bize saldırıyor,herkes bizi tehdit ediyor anlayışıyla orta asyaya kadar gidip,Türklerle bile savaşmışsınız arap.Bakınız Hazarlar.Dediğim gibi tarihte birçok devlet başkalarının toprağını işgal etmiştir,ama islam devleti bunlardan farklı,mensupları bize bunu sonsuz güç sahibi Allah emretti,bizim yaptıklarımızı eleştiremezsiniz diyorlar.

bana sadr-ı islam gel.. sonradan müslüman olanların yaptıkları haltlarla değil

habeşistanda cizye alındı mı? yooo

kilisedeki puta ilişildi mi? yooo hatta ömer ne diyor ben kılmayım kilisenin içinde namaz sonradan müslüman olanlar ömer burada namaz kıldı der kilisenizi camiye cevirir huzurunuz bozulur demiştir...

bizanslılar islamın elçisini öldürmüşler. açıkça müslüman olannları öldürmüşler.. peygamberimiz bizansın üzerine giderken kureyşi kafileri yine rahat durmadı yarıda kaldı.. hazreti EbuBekir sonra bizansın üzerine gitti ve tepeledi... bizanslılar doymadı filan yerde yine hazırlık yaptı halid bin velidi yolladı tepeledi yaa

sonradan müslüman olanların yaptıkları şeyler beni enterese etmiyor bilmem anlatabiliyom mu hahaha

Sitelerde Paylaş

bana sadr-ı islam gel.. sonradan müslüman olanların yaptıkları haltlarla değil

habeşistanda cizye alındı mı? yooo

kilisedeki puta ilişildi mi? yooo hatta ömer ne diyor ben kılmayım kilisenin içinde namaz sonradan müslüman olanlar ömer burada namaz kıldı der kilisenizi camiye cevirir huzurunuz bozulur demiştir...

bizanslılar islamın elçisini öldürmüşler. açıkça müslüman olannları öldürmüşler.. peygamberimiz bizansın üzerine giderken kureyşi kafileri yine rahat durmadı yarıda kaldı.. hazreti EbuBekir sonra bizansın üzerine gitti ve tepeledi... bizanslılar doymadı filan yerde yine hazırlık yaptı halid bin velidi yolladı tepeledi yaa

sonradan müslüman olanların yaptıkları şeyler beni enterese etmiyor bilmem anlatabiliyom mu hahaha

7. yüzyılda en önemli güçler olan Hazarlar'la Araplar arasında sık sık savaşlar yaşanmıştır. Hazar-Bizans işbirliği karşısında zayıflayan Sasani İmparatorluğu, 632-634'lerde İslam kuvvetleri tarafından çökertilip İran toprakları Arapların eline geçince “İslam İleri Harekâtı” bir yandan Ermenistan yolu ile Kafkaslar'a doğru bir yandan da Suriye üzerinden Anadolu içlerine kadar gelişmeye başlamıştır. Araplarla Hazarların mücadeleleri şiddetli ve devamlı olmuştur. İlk büyük taarruz, 651-652 yıllarında Halife Ömer zamanında Selman bin Rebia komutasında yapılmış ve İslam orduları Hazar topraklarına girip Derbent'i alarak Hazarların bu sıralardaki başkentleri olan Belencer'e kadar ilerlemiş ancak Hazarlar tarafından geri püskürtülmüşlerdi. Arap kumandanıyla 40.000 kadar askeri idam edilmiştir. Belencer'in Araplar tarafından istila edilmesinden sonra Hazarlar, başkentlerini Aşağı İdil civarına nakletmişlerdir. Daha sonra güneye doğru ilerleyerek Ermenistan'a girmişlerdi.

Senin kadar yalancı,gerçeği örten bir insan hayatımda görmedim.Ulan işte tarih ortada,sizinkilerin amacı topraklarını daha fazla genişletmekmiş.Davanıza kutsallık yükleyince,bize bunları Allah emrediyor diyince,eleştirilerden sıyrılıcağınızı mı sandınız.Ne pişkin,ne yüzsüz bir herifmişsin be.

İslam devletinin toprağını genişletmek isteyen,tarihte var olmuş devletlerden en büyük farkı,bize bunları Allah emretti demesidir.Allahı çıkar geriye kalan tek şey bir arap devleti,arap imparatorluğu olur.

İslam devleti demeyeceksin,arap devleti,arap imparatorluğu diyeceksin,anladın mı.

Sitelerde Paylaş

Bizans bizim elçimizi öldürdü,hadi şu bizansı halledelim demişler,ama sonra geriye,kendi topraklarına dönmek akıllarına gelmemiş,daha ileriye gitmişler,topraklarını genişletmişler.Adam o kadar pişkin,yüzsüz ki,yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyecek.Peygamberimiz eşyanın annesidir diyen bir akıl hastasından,sağlıklı düşünüp,analiz yapmasını beklemek hayalcilik olur tabi.

Sitelerde Paylaş

Bizans bizim elçimizi öldürdü,hadi şu bizansı halledelim demişler,ama sonra geriye,kendi topraklarına dönmek akıllarına gelmemiş,daha ileriye gitmişler,topraklarını genişletmişler.Adam o kadar pişkin,yüzsüz ki,yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyecek.Peygamberimiz eşyanın annesidir diyen bir akıl hastasından,sağlıklı düşünüp,analiz yapmasını beklemek hayalcilik olur tabi.

Yüz yerde çevirdiği dümenleri yakalar gösterirsin, hala hiç birşey olmamış gibi hiç sıkılmadan sohbete devam ederler. Hiçbir şey keyfini bozamaz bunların.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım senin kafanda var mı biraz? Apaçık seks için cariye edinmek yada herhangi bir kişiyle evlenmek yasaktır diyor ayette

gördüğünü okuduğunu inkar edenle konuşulmaz yaaa. senin gibi gördüğünü okuduğunu inkar edenler dolu

Karabiber tamam ya işte sadece seks için alınmıyo kadın ve cariye diyom bernde:)) hem eti hem sütü hemide postu içun:))

Sitelerde Paylaş

Ayetlerin manasını değiştirerek dinde devrim yapmaya çalışanlar neden ilk önce diğer müslümanları değilde ateistleri ikna etmeye çalışıyorlar?

Hep böyle özürlüler geliyor bu foruma, ''binlerce yıldır tüm müslümanların bildikleri yanlıştı dorusu bu'' diye bize anlatıyor.

Bize ne? Biz müslüman değiliz ki.

Sen okyanusda bir damlasın sadece, bize ne senin inancının ''hafif'' farklılıklarıdan?

Bir git de diğer müslümanları ikna et önce, nefesini boş yere zaten inanamyanalar için harcıyorsun.

Yaptığın farklık ta harbiden büyük bişey olsa bari. Neymiş sadece savaşa katıla kadın cariye olurmuş evinde oturan olmaz mış.

Ne güzel artık işid daha az kadına tecavüz edecek yani -tabii ikna edersen.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

C%C3%BCveyriye%2Bbint-i%2BHaris.jpg

Ahzab Suresi 50 Ayet - Ey peygamber! Biz bilhas sa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir.

19619_805645322865951_731495995037587786

Sitelerde Paylaş

7. yüzyılda en önemli güçler olan Hazarlar'la Araplar arasında sık sık savaşlar yaşanmıştır. Hazar-Bizans işbirliği karşısında zayıflayan Sasani İmparatorluğu, 632-634'lerde İslam kuvvetleri tarafından çökertilip İran toprakları Arapların eline geçince “İslam İleri Harekâtı” bir yandan Ermenistan yolu ile Kafkaslar'a doğru bir yandan da Suriye üzerinden Anadolu içlerine kadar gelişmeye başlamıştır. Araplarla Hazarların mücadeleleri şiddetli ve devamlı olmuştur. İlk büyük taarruz, 651-652 yıllarında Halife Ömer zamanında Selman bin Rebia komutasında yapılmış ve İslam orduları Hazar topraklarına girip Derbent'i alarak Hazarların bu sıralardaki başkentleri olan Belencer'e kadar ilerlemiş ancak Hazarlar tarafından geri püskürtülmüşlerdi. Arap kumandanıyla 40.000 kadar askeri idam edilmiştir. Belencer'in Araplar tarafından istila edilmesinden sonra Hazarlar, başkentlerini Aşağı İdil civarına nakletmişlerdir. Daha sonra güneye doğru ilerleyerek Ermenistan'a girmişlerdi.

Senin kadar yalancı,gerçeği örten bir insan hayatımda görmedim.Ulan işte tarih ortada,sizinkilerin amacı topraklarını daha fazla genişletmekmiş.Davanıza kutsallık yükleyince,bize bunları Allah emrediyor diyince,eleştirilerden sıyrılıcağınızı mı sandınız.Ne pişkin,ne yüzsüz bir herifmişsin be.

İslam devletinin toprağını genişletmek isteyen,tarihte var olmuş devletlerden en büyük farkı,bize bunları Allah emretti demesidir.Allahı çıkar geriye kalan tek şey bir arap devleti,arap imparatorluğu olur.

İslam devleti demeyeceksin,arap devleti,arap imparatorluğu diyeceksin,anladın mı.

Yüz yerde çevirdiği dümenleri yakalar gösterirsin, hala hiç birşey olmamış gibi hiç sıkılmadan sohbete devam ederler. Hiçbir şey keyfini bozamaz bunların.

Bunun gibisini göremezsin,bu diğerlerinden farklı.Hem pişkin,hem cahil.

Müslümanlar, Hz. Peygamber döneminde olduğu gibi, Hulefa-i Raşidîn döneminde de kendilerine bir saldırı olmaksızın bir topluma savaş açmamışlardı. Müslümanların hiçbir sebep olmaksızın bir topluma savaş açmamasına Habeşistan’ın durumu güzel bir örnektir. Ciddi bir savaş tehlikesi arz etmeyen, anlaşmaları bozmayan bu ülkeye ne savaş açılmış, ne cizye teklifi yapılmış, ne de Necaşi Müslüman olsa da hukuksal olarak küfür beldesi olan bu yere Müslümanlaşması için baskı yapılmıştır. Habeşistan’da, IV. yüzyıla kadar sadece birkaç Müslüman bulunmaktaydı Bu örnek, bu anlamda Müslümanların ilk fetihlerinin hedef ve gayesi açısından önemli bir durumdur.

alıntı..

....................

Hazreti Ömer halifeliği zamanında ki Müslümanlar

"Şam bölgesi fetihleri sırasında Bizans’tan bir ordu geldiğini haber alan Ebu Ubeyde b. Cerrah, Hıristiyan ahaliden topladığı cizyeleri, paranın en fazla lazım olduğu bir savaş döneminde: “Onları koruma karşılığı bu parayı topladıklarını, şu anda ise buna güçleri yetmediği için çekileceklerini” belirterek halka geri dağıtmak istemiştir. Bu olaya çok şaşıran Zimmîler, parayı almadıkları gibi, kendi dindaşları olan Bizanslılara karşı, Müslümanların başarılı olması için çalışmışlardır."
tarihi kayıtlar belgeler hahahah yeee
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar, Hz. Peygamber döneminde olduğu gibi, Hulefa-i Raşidîn döneminde de kendilerine bir saldırı olmaksızın bir topluma savaş açmamışlardı. Müslümanların hiçbir sebep olmaksızın bir topluma savaş açmamasına Habeşistan’ın durumu güzel bir örnektir. Ciddi bir savaş tehlikesi arz etmeyen, anlaşmaları bozmayan bu ülkeye ne savaş açılmış, ne cizye teklifi yapılmış, ne de Necaşi Müslüman olsa da hukuksal olarak küfür beldesi olan bu yere Müslümanlaşması için baskı yapılmıştır. Habeşistan’da, IV. yüzyıla kadar sadece birkaç Müslüman bulunmaktaydı Bu örnek, bu anlamda Müslümanların ilk fetihlerinin hedef ve gayesi açısından önemli bir durumdur.

alıntı..

....................

Hazreti Ömer halifeliği zamanında ki Müslümanlar

"Şam bölgesi fetihleri sırasında Bizans’tan bir ordu geldiğini haber alan Ebu Ubeyde b. Cerrah, Hıristiyan ahaliden topladığı cizyeleri, paranın en fazla lazım olduğu bir savaş döneminde: “Onları koruma karşılığı bu parayı topladıklarını, şu anda ise buna güçleri yetmediği için çekileceklerini” belirterek halka geri dağıtmak istemiştir. Bu olaya çok şaşıran Zimmîler, parayı almadıkları gibi, kendi dindaşları olan Bizanslılara karşı, Müslümanların başarılı olması için çalışmışlardır."
tarihi kayıtlar belgeler hahahah yeee

İlk büyük taarruz, 651-652 yıllarında Halife Ömer zamanında Selman bin Rebia komutasında yapılmış ve İslam orduları Hazar topraklarına girip Derbent'i alarak Hazarların bu sıralardaki başkentleri olan Belencer'e kadar ilerlemiş ancak Hazarlar tarafından geri püskürtülmüşlerdi. Arap kumandanıyla 40.000 kadar askeri idam edilmiştir. Belencer'in Araplar tarafından istila edilmesinden sonra Hazarlar, başkentlerini Aşağı İdil civarına nakletmişlerdir. Daha sonra güneye doğru ilerleyerek Ermenistan'a girmişlerdi.

Arap devletini koruyacağım diye kırk takla atıyorsun.Arap devletine kutsallık yükleyerek,onlar Allahın emriyle bu fetihleri yaptı diyerek,onları tarihte yer alan diğer devletlerden ayrı bir yere koyacağını,gelen itirazları böyle savuşturabileceğine mi sanıyorsun,seni gidi şark kurnazı seni,seni gidi arabın diniyle afyonlanmış arapsevici seni.Ahahaha.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...